Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę Potrzebne zmiany.

Crafting

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
Pole konstruowania w rozmiarze 2x2
Pole konstruowania w rozmiarze 3x3

Crafting (ang. Konstruowanie, pot. Wytwarzanie, Tworzenie) to metoda, która pozwala na tworzenie wielu przedmiotów. W celu skonstruowania czegoś, gracz musi umieścić przedmioty ze swojego ekwipunku w polach konstruowania, aby utworzyć odpowiedni wzór. Pola są dostępne w ekwipunku gracza w trybie przetrwania, przygody oraz na hardcorze oraz w GUI stołu rzemieślniczego. Receptury mogą zostać odbite w pionie i dzielą się na dwa typy: określone i nieokreślone. Określona receptura to np. łuk, który musi mieć patyki i nici w odpowiednich miejscach. Nieokreślona, np. sfermentowane oko pająka może mieć składniki gdziekolwiek na polach konstruowania.

Gracz ma dostęp do pól konstruowania o rozmiarze 2x2 w GUI ekwipunku, z którego może zawsze korzystać. Przedmioty, których wykonanie zajmuje od jednej do czterech kratek mogą być wykonywanie właśnie tu. By uzyskać dostęp do pola 3x3, należy stworzyć stół rzemieślniczy, umieścić go w dowolnym miejscu w świecie gry i kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy. Spowoduje to otworzenie się GUI z polem konstruowania 3x3, dającego graczowi możliwość stworzenia wszystkich wytwarzalnych przedmiotów.

Kompletna lista wszystkich dostępnych przepisów

Workbench1.png
UWAGA!
Poniższa część artykułu nie wyświetla się poprawnie, ze względu na przekroczenie limitu szablonów. Musisz, niestety, wchodzić na poniższe sekcje osobno. Trwają prace nad rozwiązaniem tego problemu. Przepraszamy!