Przestrzenie nazw

Warianty

Share

Share
Działania

Zapraszamy na nasz serwer głosowy TeamSpeak3 - Kliknij, i dołącz na mcwiki.pl
Kanał YouTube - youtube.com/MCWikiPL   Fb like hand.png MCWiki Polska na Facebooku

Dyskusja:Strona główna

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania


Dyskusja strony głównej dotyczy strony głównej (wygląd, poprawki). Ogólne informacje na temat Wiki proszę zamieszczać na stronie Społeczności.


Spis treści

[edytuj] Color

Please leave the blue color as to follow the style of the rest of the wikis. Thanks! -- Wynthyst User Wynthyst sig icon.png talk 22:58, 1 mar 2011 (CET)

[edytuj]

For legal reasons, we can no longer use "Minepedia" on this site. The change had to be made quickly, so I simply used the same logo on all of the wikis. Please discuss with me any changes you wish to make. -- Wynthyst User Wynthyst sig icon.png talk 18:52, 5 kwi 2011 (CEST)

[edytuj] server version

Hi, the server version is 1.6.4, too (Source from the server file: Starting minecraft server version Beta 1.6.4) -- Oliver Scholz de.Wiki Admin 20:23, 26 maj 2011 (CEST)

OK, thanks [= ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 00:10, 27 maj 2011 (CEST)

[edytuj] Premiera

Premiera była, trzeba zaktualizować stronę główną. Promastermage 15:07, 19 lis 2011 (CET)

[edytuj] EntityCSS.png

Rafalon 08:31, 23 lis 2011 (CET)Proponuję zmianę pliku [1] na plik [2] ponieważ jest tam więcej grafik

OK, właśnie go zaktualizowałem. Zaktualizowane pliki: Plik:EntityCSS.png, Plik:ItemCSS.png i Plik:BlockCSS.png [= ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 18:26, 23 lis 2011 (CET)

[edytuj] Reklamy!

Duma i patriotyzm mnie rozpierają gdy patrzę na przemyślność adminów tej wiki- przedstawicieli mojego narodu. Zapytacie dlaczego? Otóż oto dwóch panów z niewątpliwie dobrymi chęciami postanowiło założyć polską wersję tej minecraftwiki i o dziwo udało im się. Dostali domenę i serwer z vhostami (sprawdzałem IP dla pewności). Tak oto powstała kolebka polskiej społeczności minecrafta. Wszelkie dzieciaki kiepsko władające angielskim ucieszyły się i zaczęły szturmować prężnie rozwijającą się stronę. Tymczasem panowie admini stwierdzili że jakoś nikt nie docenia ich pracy i poczuli się samotnie. Aby dać upust swojej samotności dodali na stronie głównej informację o założycielach, a jako że o ich blogach jakoś mało osób pamięta i licznik statystyk nisko stoi dodali oprócz informacji o sobie linki do swoich stron dla porządku. Po jakimś czasie i po długich rozważaniach doszli do wniosku, że trzeba zaoferować swój patronat medialny innym rodzimym produkcjom (napisanym w PHP, prowadzonym przez amatorów w WordPressie), i tak oto pod wpisem o autorach pojawiły się stosowne bannery. Dla porządku należało jeszcze dowalić diva na górze strony, który był (i jest) wręcz przesycony ilością materiałów sponsorowanych, a nam, użytkownikom pozostaje odetchnąć z ulgą, bo nie latają nam po całym ekranie wyskakujące reklamy we flashu, które dla zabawy oglądającego nie mają "buttona" zamykającego. Ja tymczasem tytułem refleksji polecam zobaczyć inne strony oparte na mediawiki, w szczególności zaś oryginalny minecraftwiki.net. Na zakończenie naszych rozważań przytaczam fragment napisu widocznego w pełnej krasie w oknie edycyjnym Minecraft Wiki Polska jest udostępniany na licencji Attribution-NonCommercial. Bardzo proszę o kliknięcie takiego małego obrazka koło logo mediawiki i uważne przeczytanie treści zawartych na stronie która państwu wyskoczy. Zhtk 23:17, 16 sty 2012 (CET)

A mnie z kolei rozpiera duma i patriotyzm, kiedy to mój rodak, który zresztą nawet palcem nie kiwnął przy edycjach na tej Wiki, czepia się szczegółów, marudzi i "wie lepiej". Oczywiście nie omieszkał wylać swoich żali na stronie, specjalnie się w tym celu rejestrując. Co ci przeszkadzają te bannery? Ja często korzystam z nich jako linków i prawdę powiedziawszy zmartwiłbym się, gdyby zniknęły. Co do blogów założycieli, to chyba od kilku małych linijek tekstu na głównej włos ci z głowy nie spadnie. Wyluzuj człowieku i najlepiej wyładuj swoją frustrację zabijając kilka creeperów. Ewentualnie jeśli chcesz polepszyć jakość tej Wiki w inny sposób, to zachęcam do poprawy artykułu jedzenie, bo zdeaktualizowal sie trochę. Cordylus 00:18, 17 sty 2012 (CET)
Heh, maruda [= Nie wiem, o co ci chodzi z licencją CC. Te reklamy? Tak dla pewności, reklamy Adsense nie są nasze, a sieci, w której jesteśmy no i nic nie da się z nimi zrobić. A my, jako założyciele nie czerpiemy bezpośrednio korzyści majątkowych z pracy nad Wiki. A te banery to chodzi o partnerów? No niestety, nie mamy takiego rozgłosu jak Minecraftwiki.net czy pl.wikipedia.org. Jakoś ludzie muszą się o nas dowiedzieć, prawda? Co do informacji o założycielach to była tam od niepamiętnych czasów. Denerwuje cię ten div na górze strony? Po prawej jest przycisk ukryj (hmm, po zalogowaniu...). A Minecraft Wiki Polska będzie się różnić pewnie zawsze od innych Wiki bo bodajże jako jedyna Wiki dołączyliśmy "z zewnątrz", a nie zostaliśmy rozwinięci jako projekt na angielskiej MCWiki. Warunkami przyjęcia było to, że zachowujemy częściowo wygląd, szczególnie główne logo, które absolutnie mi się nie podoba na mcwiki.net. Na koniec bardzo bym był ci wdzięczny (pewnie mówię za całą polską społeczność MC wchodzącą na tą stronę) jeśli byś pomógł nam wszystkim w tworzeniu treści. No i oczywiście dzięki za tą krytykę ;) ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 12:46, 17 sty 2012 (CET)
Zawsze do usług :P Nie powiedziałbym że jesteście nieznani, nawet google was już zna i w pierwszych wynikach wypluwa. Nie czepiam się tych reklam dodawanych z automatu przez nginxa czy też inne licho, tylko tego że dobijacie kolejnymi nadprogramowymi treściami sponsorowanymi. Mam nadzieję, że nie skończycie jak polskie wiki Arch Linuksa (admin serwera gdzieś zniknął), które jako jedyne było odseparowane ("niezależne") od głównej strony projektu. Drogi Cordylusie, i ja i ty jesteśmy przedstawicielami narodu, którego członkowie w znakomitej większości (w tym i ja) oddają się konstruktywnej krytyce zamiast samemu coś zrobić by tę tragiczną sytuację poprawić, co jest zresztą swoistym znakiem rozpoznawczym tegoż narodu, a jak wiadomo trochę krytyki nikomu nie zaszkodzi :) Zhtk 15:13, 17 sty 2012 (CET)
Sorry że odświeżam upadły temat i myślę że sam zainteresowany już nawet na to nie spojrzy, ale dopiero teraz zauważyłem tę dyskusję (akurat wtedy byłem na feriach) i myślę że jest tu sporo do dodania. A ja, jako że jeszcze uprawnienia mam i teoretycznie adminem wciąż jestem chciałbym się wypowiedzieć i sprostować parę spraw. Otóż pewien staż tutaj mam. Jakby nie było byłem jednym z pierwszych zarejestrowanych użytkowników i już od ponad roku obserwuję zmiany jakie tu zachodziły. Mówiłem to już nie raz i nie powiem tego po raz ostatni; ten portal po prostu upada. Upada od dawna i gdyby nie reklamy dziś przypominałby pobojowisko po wojnie totalnej. Jakby nie było, ten portal reprezentuje Polską scenę Minecrafta najbardziej oficjalnie ze wszystkich portali, bo żaden cholerny craftsite czy inne pseudoportale nie są oficjalnym przedstawicielstwem Polski na tej scenie. A teraz ciekawostka: skoro Wiki jest wspierana przez Mojang jako oficjalne źródło wiedzy a my jesteśmy częścią tej sieci, to jesteśmy jedynym oficjalnym portalem w tym kraju i go "dumnie" reprezentujemy. Prawda jest więc taka, że zamiast narzekać na obecność reklam lepiej byłoby kliknąć w nie kilka razy, by ten faktycznie jedyny oficjalny portal przeżył i dalej służył ludziom.
Niektórzy pewnie powiedzą: "ooo, skoro tak mówisz to skąd tyle hejtu w twojej wypowiedzi bla bla bla". Otóż prawda jest taka że jedna część wypowiedzi pana Zhtk była prawdziwa: ta o armii dzieciaków, które chcąc dowartościować się postanowiły poedytować Wiki. Poziom i aktualność tego portalu są już niemal zerowe. I to główny powód mojej rezygnacji. prom 22:41, 30 sty 2012 (CET)

[edytuj] Minecraft (Xbox 360)

Można umieszczać na stronie głównej wersję na Xbox 360 i dodać link do Historia wersji/Xbox 360.

[edytuj] Minecraft 12w21b i poprawny link do historii wersji na Xbox 360

Jest już Minecraft 12w21b. Poprawny link do historii wersji na Xbox 360 to Historia wersji/Xbox 360, a nie Historia wersji/Xbox. Przepraszam, jeśli zabrzmiało to...obraźliwie.

Dzięki za informacje. Poprawione. Podpisuj się na stronach dyskusji (za pomocą "~~~~") Tomsk dyskusja 20:20, 25 maj 2012 (CEST)

[edytuj] Minecraft 12w22a!

Jest już Minecraft 12w22a! CDWP 21:09, 31 maj 2012 (CEST)

[edytuj] Nowe wersje!!!

Dodano już 12w24a i nową wersję na xbox. Mógłby ktoś zmienić info na stronie głównej? --Aro567 20:31, 15 cze 2012 (CEST)

[edytuj] 12w25a!!!

Już jest 12w25a! Aro567 20:34, 25 cze 2012 (CEST)

"POWYŻSZE NUMERY WERSJI NIE POWINNY BYĆ ZMIENIANE. BY ZAKTUALIZOWAĆ, ZAPYTAJ ADMINA LUB ZGŁOŚ NA Społeczność Wiki (link w menu po lewej)"
Z tego cytatu wynika to, iż osoby nieuprawnione (brak administratora) nie mogą niczego działać ani aktualizować. Sam tego do końca nie rozumiem, skoro (rzekomo) tylko administratorowie mogą to zmieniać, czyżbyście obawiali się innych użytkowników, którzy starają się coś zmienić? Nie dość, że strona jest zabezpieczona, to w dodatku utrudniacie w taki oto sposób pracę innym. Czy osoby takie jak Aro567 mogłyby wprowadzać tak drobne poprawki, a może "dzieci minecrafta" będą musiały niecierpliwić się, czekając na nową aktualizację strony głównej?
Wydaje się to być bardzo drobną i banalną rzeczą, aczkolwiek od 21 czerwca 2012 żadna osoba z administracji nie zmieniła tego. To jest trochę za dużo czasu, by z czymś takim zwlekać.
Jest nas mało, a przy tym nie można zbytnio pozwolić sobie na podkopywaniu siebie, więc prosiłbym administrację o przemyślenie tego i podanie poniżej odpowiedzi. Falibor 21:12, 25 cze 2012 (CEST)
Słuszna uwaga, Falibor. Nie mam pojęcia dlaczego akutat ten szablon został tak rygorystycznie zabezpieczony. Proponowałbym nadanie możliwości jego edycji przynajmniej redaktorom. Cordylus - Dyskusja - Wkład 21:24, 25 cze 2012 (CEST)
A nie możecie go edytować? Bo ja na przykład mogę, może dlatego że mam tez uprawnienia weryfikatora. No i przyłączam się do tej prośby o odblokowanie dla redaktorów (o ile to możliwe). :) Tomsk dyskusja 21:43, 25 cze 2012 (CEST)
Szablon:Wersja nie jest zabezpieczony :X Możecie go edytować. To jest tylko takie info, aby na stronie głównej nie było nic zmieniane przez nieuprawnione osoby. Fakt, z weekly updates nie jestem na topie, raz na jakiś czas sobie tylko pobiorę i popatrzę, czasem nie wiem, że już np. wyszło. Więc macie pełne prawo edytować Szablon:Wersja [= ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 15:06, 29 cze 2012 (CEST)

[edytuj] Mała aktualizacja strony głównej

Jest już Minecraft Pocket Edition 0.3.3 i chyba powinniśmy podawać wersję Xbox 360, zamiast jej odpowiednika PC.

Zgadzam się. Powinno się pokazywać wersję,a nie odpowiednik. I na stronach dyskusji podpisuj się czterema tyldami (''~~~~''). Aro567 17:47, 9 sie 2012 (CEST)

[edytuj]

Witajcie,
Dzisiaj zauważyłem zmianę graficzną na angielskiej minewiki. Czy Minecraft Wiki Polska również musi zmienić logo?
Zrzut ekranu lub link do dowolnej strony na angielskiej minewiki.

[edytuj] Problem z grafikami

Mam wiele screenshotów do wiki i nie wiem jak je wstawić. Na niektórych moich edycjach był dodatkowy pasek w edycji i był tam m.in. przycisk dodaj grafikę,ale na reszcie stron tego nie ma. Jak więc dodać do nich screenshoty? Adiminer1 21:59, 8 sty 2013 (CET)

Takie pytania proszę pisać na społeczności następnym razem. Grafiki można wrzucać poprzez [[Specjalna:Prześlij plik (dostępne z menu po lewej w sekcji narzędzia). Pamiętaj o zasadach panujących na Wiki, m.in. jak robisz zrzut ekranu, to korzystaj z domyślnej paczki tekstur. Inaczej zrzuty te mogą zostać usunięte ;) Przy wrzucaniu będziesz musiał podać nazwę pliku. Nie zapomnij wybrać licencji (zrzuty ekranu z Minecrafta podlegają pod licencję Mojang). Po wrzuceniu pliku będziesz mógł w danym artykule umieścić go za pomocą [[Plik:NAZWA.png|SZEROKOSCpx]], np. Logo2.png ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:18, 8 sty 2013 (CET)
Dzięki, a zrzuty mam na domyślnej paczce. Adiminer1 22:25, 8 sty 2013 (CET)

[edytuj] Cena Micecrafta

Hej, ostatnio kurs dolara trochę spadł, więc w przeliczeniu na polskie cena MC to ok. 60 zł (moge się mylić). Pozdrawiam--Bajjeet32223 17:22, 8 lut 2013 (CET)

Cena minecrafta to 19.55 euro, a nie dolary, więc gra kosztuje około 81 zł na polskie Aro567 17:37, 8 lut 2013 (CET)
Przepraszam, pomyliłem euro z dolarami. Dziękuję.--Bajjeet32223 12:13, 17 mar 2013 (CET)

[edytuj] Wersja mobilna

Przydałaby się mobilna wersja portalu. Szkoda, że wcześniej nikt na to nie wpadł. :/ Velta 18:00, 23 kwi 2013 (CEST)

[edytuj] Snapshoty

Czy naprawdę jest sens dodawać na głównej datę wyjścia każdego snapshotu? Strasznie dziwnie to wygląda! To jest raczej mało przydatna informacja, a daty te i tak są zawarte w artykule o nieoficjalnych wersjach. Cordylus - Dyskusja 15:04, 18 cze 2013 (CEST)

[edytuj] Minecraft na PS3 ???

Wczoraj gdy oglądałem zaważyłem ze jest minecraft na ps3. kto to wiedział ze jest?

Minecraft na PS3 wyszedł niewiele później po XBOX360. Czyli z rok ma!--Mccv13 (dyskusja) 08:47, 12 lut 2014 (UTC)

[edytuj] PROMOCYJNY GIFT CODE

PROMOCYJNE GIFT CODE - - - - - - - -> www.GIFTminecraft.skroc.pl

[edytuj] miecz z diaxów

.1 Najpierw znajdź drewno .2 Potem zrób deski .3 Z desek zrób patyki i stół wiesz jaki co nie? .4 Ułóż 2 patyki na,ale 1 na samym dole później na nad nim 2 diamenty 5.Noi możesz walczyć z potworami