Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę Potrzebne zmiany.

Dyskusja:Strona główna

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Dyskusja strony głównej dotyczy strony głównej (wygląd, poprawki). Ogólne informacje na temat Wiki proszę zamieszczać na stronie Społeczności.


Color

Please leave the blue color as to follow the style of the rest of the wikis. Thanks! -- Wynthyst User Wynthyst sig icon.png talk 22:58, 1 mar 2011 (CET)

For legal reasons, we can no longer use "Minepedia" on this site. The change had to be made quickly, so I simply used the same logo on all of the wikis. Please discuss with me any changes you wish to make. -- Wynthyst User Wynthyst sig icon.png talk 18:52, 5 kwi 2011 (CEST)

server version

Hi, the server version is 1.6.4, too (Source from the server file: Starting minecraft server version Beta 1.6.4) -- Oliver Scholz de.Wiki Admin 20:23, 26 maj 2011 (CEST)

OK, thanks [= ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 00:10, 27 maj 2011 (CEST)

Premiera

Premiera była, trzeba zaktualizować stronę główną. Promastermage 15:07, 19 lis 2011 (CET)

EntityCSS.png

Rafalon 08:31, 23 lis 2011 (CET)Proponuję zmianę pliku [1] na plik [2] ponieważ jest tam więcej grafik

OK, właśnie go zaktualizowałem. Zaktualizowane pliki: Plik:EntityCSS.png, Plik:ItemCSS.png i Plik:BlockCSS.png [= ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 18:26, 23 lis 2011 (CET)

Reklamy!

Duma i patriotyzm mnie rozpierają gdy patrzę na przemyślność adminów tej wiki- przedstawicieli mojego narodu. Zapytacie dlaczego? Otóż oto dwóch panów z niewątpliwie dobrymi chęciami postanowiło założyć polską wersję tej minecraftwiki i o dziwo udało im się. Dostali domenę i serwer z vhostami (sprawdzałem IP dla pewności). Tak oto powstała kolebka polskiej społeczności minecrafta. Wszelkie dzieciaki kiepsko władające angielskim ucieszyły się i zaczęły szturmować prężnie rozwijającą się stronę. Tymczasem panowie admini stwierdzili że jakoś nikt nie docenia ich pracy i poczuli się samotnie. Aby dać upust swojej samotności dodali na stronie głównej informację o założycielach, a jako że o ich blogach jakoś mało osób pamięta i licznik statystyk nisko stoi dodali oprócz informacji o sobie linki do swoich stron dla porządku. Po jakimś czasie i po długich rozważaniach doszli do wniosku, że trzeba zaoferować swój patronat medialny innym rodzimym produkcjom (napisanym w PHP, prowadzonym przez amatorów w WordPressie), i tak oto pod wpisem o autorach pojawiły się stosowne bannery. Dla porządku należało jeszcze dowalić diva na górze strony, który był (i jest) wręcz przesycony ilością materiałów sponsorowanych, a nam, użytkownikom pozostaje odetchnąć z ulgą, bo nie latają nam po całym ekranie wyskakujące reklamy we flashu, które dla zabawy oglądającego nie mają "buttona" zamykającego. Ja tymczasem tytułem refleksji polecam zobaczyć inne strony oparte na mediawiki, w szczególności zaś oryginalny minecraftwiki.net. Na zakończenie naszych rozważań przytaczam fragment napisu widocznego w pełnej krasie w oknie edycyjnym Minecraft Wiki Polska jest udostępniany na licencji Attribution-NonCommercial. Bardzo proszę o kliknięcie takiego małego obrazka koło logo mediawiki i uważne przeczytanie treści zawartych na stronie która państwu wyskoczy. Zhtk 23:17, 16 sty 2012 (CET)

A mnie z kolei rozpiera duma i patriotyzm, kiedy to mój rodak, który zresztą nawet palcem nie kiwnął przy edycjach na tej Wiki, czepia się szczegółów, marudzi i "wie lepiej". Oczywiście nie omieszkał wylać swoich żali na stronie, specjalnie się w tym celu rejestrując. Co ci przeszkadzają te bannery? Ja często korzystam z nich jako linków i prawdę powiedziawszy zmartwiłbym się, gdyby zniknęły. Co do blogów założycieli, to chyba od kilku małych linijek tekstu na głównej włos ci z głowy nie spadnie. Wyluzuj człowieku i najlepiej wyładuj swoją frustrację zabijając kilka creeperów. Ewentualnie jeśli chcesz polepszyć jakość tej Wiki w inny sposób, to zachęcam do poprawy artykułu jedzenie, bo zdeaktualizowal sie trochę. Cordylus 00:18, 17 sty 2012 (CET)
Heh, maruda [= Nie wiem, o co ci chodzi z licencją CC. Te reklamy? Tak dla pewności, reklamy Adsense nie są nasze, a sieci, w której jesteśmy no i nic nie da się z nimi zrobić. A my, jako założyciele nie czerpiemy bezpośrednio korzyści majątkowych z pracy nad Wiki. A te banery to chodzi o partnerów? No niestety, nie mamy takiego rozgłosu jak Minecraftwiki.net czy pl.wikipedia.org. Jakoś ludzie muszą się o nas dowiedzieć, prawda? Co do informacji o założycielach to była tam od niepamiętnych czasów. Denerwuje cię ten div na górze strony? Po prawej jest przycisk ukryj (hmm, po zalogowaniu...). A Minecraft Wiki Polska będzie się różnić pewnie zawsze od innych Wiki bo bodajże jako jedyna Wiki dołączyliśmy "z zewnątrz", a nie zostaliśmy rozwinięci jako projekt na angielskiej MCWiki. Warunkami przyjęcia było to, że zachowujemy częściowo wygląd, szczególnie główne logo, które absolutnie mi się nie podoba na mcwiki.net. Na koniec bardzo bym był ci wdzięczny (pewnie mówię za całą polską społeczność MC wchodzącą na tą stronę) jeśli byś pomógł nam wszystkim w tworzeniu treści. No i oczywiście dzięki za tą krytykę ;) ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 12:46, 17 sty 2012 (CET)
Zawsze do usług :P Nie powiedziałbym że jesteście nieznani, nawet google was już zna i w pierwszych wynikach wypluwa. Nie czepiam się tych reklam dodawanych z automatu przez nginxa czy też inne licho, tylko tego że dobijacie kolejnymi nadprogramowymi treściami sponsorowanymi. Mam nadzieję, że nie skończycie jak polskie wiki Arch Linuksa (admin serwera gdzieś zniknął), które jako jedyne było odseparowane ("niezależne") od głównej strony projektu. Drogi Cordylusie, i ja i ty jesteśmy przedstawicielami narodu, którego członkowie w znakomitej większości (w tym i ja) oddają się konstruktywnej krytyce zamiast samemu coś zrobić by tę tragiczną sytuację poprawić, co jest zresztą swoistym znakiem rozpoznawczym tegoż narodu, a jak wiadomo trochę krytyki nikomu nie zaszkodzi :) Zhtk 15:13, 17 sty 2012 (CET)
Sorry że odświeżam upadły temat i myślę że sam zainteresowany już nawet na to nie spojrzy, ale dopiero teraz zauważyłem tę dyskusję (akurat wtedy byłem na feriach) i myślę że jest tu sporo do dodania. A ja, jako że jeszcze uprawnienia mam i teoretycznie adminem wciąż jestem chciałbym się wypowiedzieć i sprostować parę spraw. Otóż pewien staż tutaj mam. Jakby nie było byłem jednym z pierwszych zarejestrowanych użytkowników i już od ponad roku obserwuję zmiany jakie tu zachodziły. Mówiłem to już nie raz i nie powiem tego po raz ostatni; ten portal po prostu upada. Upada od dawna i gdyby nie reklamy dziś przypominałby pobojowisko po wojnie totalnej. Jakby nie było, ten portal reprezentuje Polską scenę Minecrafta najbardziej oficjalnie ze wszystkich portali, bo żaden cholerny craftsite czy inne pseudoportale nie są oficjalnym przedstawicielstwem Polski na tej scenie. A teraz ciekawostka: skoro Wiki jest wspierana przez Mojang jako oficjalne źródło wiedzy a my jesteśmy częścią tej sieci, to jesteśmy jedynym oficjalnym portalem w tym kraju i go "dumnie" reprezentujemy. Prawda jest więc taka, że zamiast narzekać na obecność reklam lepiej byłoby kliknąć w nie kilka razy, by ten faktycznie jedyny oficjalny portal przeżył i dalej służył ludziom.
Niektórzy pewnie powiedzą: "ooo, skoro tak mówisz to skąd tyle hejtu w twojej wypowiedzi bla bla bla". Otóż prawda jest taka że jedna część wypowiedzi pana Zhtk była prawdziwa: ta o armii dzieciaków, które chcąc dowartościować się postanowiły poedytować Wiki. Poziom i aktualność tego portalu są już niemal zerowe. I to główny powód mojej rezygnacji. prom 22:41, 30 sty 2012 (CET)

Minecraft (Xbox 360)

Można umieszczać na stronie głównej wersję na Xbox 360 i dodać link do Historia wersji/Xbox 360.

Minecraft 12w21b i poprawny link do historii wersji na Xbox 360

Jest już Minecraft 12w21b. Poprawny link do historii wersji na Xbox 360 to Historia wersji/Xbox 360, a nie Historia wersji/Xbox. Przepraszam, jeśli zabrzmiało to...obraźliwie.

Dzięki za informacje. Poprawione. Podpisuj się na stronach dyskusji (za pomocą "~~~~") Tomsk dyskusja 20:20, 25 maj 2012 (CEST)

Minecraft 12w22a!

Jest już Minecraft 12w22a! CDWP 21:09, 31 maj 2012 (CEST)

Nowe wersje!!!

Dodano już 12w24a i nową wersję na xbox. Mógłby ktoś zmienić info na stronie głównej? --Aro567 20:31, 15 cze 2012 (CEST)

12w25a!!!

Już jest 12w25a! Aro567 20:34, 25 cze 2012 (CEST)

"POWYŻSZE NUMERY WERSJI NIE POWINNY BYĆ ZMIENIANE. BY ZAKTUALIZOWAĆ, ZAPYTAJ ADMINA LUB ZGŁOŚ NA Społeczność Wiki (link w menu po lewej)"
Z tego cytatu wynika to, iż osoby nieuprawnione (brak administratora) nie mogą niczego działać ani aktualizować. Sam tego do końca nie rozumiem, skoro (rzekomo) tylko administratorowie mogą to zmieniać, czyżbyście obawiali się innych użytkowników, którzy starają się coś zmienić? Nie dość, że strona jest zabezpieczona, to w dodatku utrudniacie w taki oto sposób pracę innym. Czy osoby takie jak Aro567 mogłyby wprowadzać tak drobne poprawki, a może "dzieci minecrafta" będą musiały niecierpliwić się, czekając na nową aktualizację strony głównej?
Wydaje się to być bardzo drobną i banalną rzeczą, aczkolwiek od 21 czerwca 2012 żadna osoba z administracji nie zmieniła tego. To jest trochę za dużo czasu, by z czymś takim zwlekać.
Jest nas mało, a przy tym nie można zbytnio pozwolić sobie na podkopywaniu siebie, więc prosiłbym administrację o przemyślenie tego i podanie poniżej odpowiedzi. Falibor 21:12, 25 cze 2012 (CEST)
Słuszna uwaga, Falibor. Nie mam pojęcia dlaczego akutat ten szablon został tak rygorystycznie zabezpieczony. Proponowałbym nadanie możliwości jego edycji przynajmniej redaktorom. Cordylus - Dyskusja - Wkład 21:24, 25 cze 2012 (CEST)
A nie możecie go edytować? Bo ja na przykład mogę, może dlatego że mam tez uprawnienia weryfikatora. No i przyłączam się do tej prośby o odblokowanie dla redaktorów (o ile to możliwe). :) Tomsk dyskusja 21:43, 25 cze 2012 (CEST)
Szablon:Wersja nie jest zabezpieczony :X Możecie go edytować. To jest tylko takie info, aby na stronie głównej nie było nic zmieniane przez nieuprawnione osoby. Fakt, z weekly updates nie jestem na topie, raz na jakiś czas sobie tylko pobiorę i popatrzę, czasem nie wiem, że już np. wyszło. Więc macie pełne prawo edytować Szablon:Wersja [= ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 15:06, 29 cze 2012 (CEST)

Mała aktualizacja strony głównej

Jest już Minecraft Pocket Edition 0.3.3 i chyba powinniśmy podawać wersję Xbox 360, zamiast jej odpowiednika PC.

Zgadzam się. Powinno się pokazywać wersję,a nie odpowiednik. I na stronach dyskusji podpisuj się czterema tyldami (''~~~~''). Aro567 17:47, 9 sie 2012 (CEST)

Witajcie,
Dzisiaj zauważyłem zmianę graficzną na angielskiej minewiki. Czy Minecraft Wiki Polska również musi zmienić logo?
Zrzut ekranu lub link do dowolnej strony na angielskiej minewiki.

Problem z grafikami

Mam wiele screenshotów do wiki i nie wiem jak je wstawić. Na niektórych moich edycjach był dodatkowy pasek w edycji i był tam m.in. przycisk dodaj grafikę,ale na reszcie stron tego nie ma. Jak więc dodać do nich screenshoty? Adiminer1 21:59, 8 sty 2013 (CET)

Takie pytania proszę pisać na społeczności następnym razem. Grafiki można wrzucać poprzez [[Specjalna:Prześlij plik (dostępne z menu po lewej w sekcji narzędzia). Pamiętaj o zasadach panujących na Wiki, m.in. jak robisz zrzut ekranu, to korzystaj z domyślnej paczki tekstur. Inaczej zrzuty te mogą zostać usunięte ;) Przy wrzucaniu będziesz musiał podać nazwę pliku. Nie zapomnij wybrać licencji (zrzuty ekranu z Minecrafta podlegają pod licencję Mojang). Po wrzuceniu pliku będziesz mógł w danym artykule umieścić go za pomocą [[Plik:NAZWA.png|SZEROKOSCpx]], np. Logo2.png ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:18, 8 sty 2013 (CET)
Dzięki, a zrzuty mam na domyślnej paczce. Adiminer1 22:25, 8 sty 2013 (CET)

Cena Micecrafta

Hej, ostatnio kurs dolara trochę spadł, więc w przeliczeniu na polskie cena MC to ok. 60 zł (moge się mylić). Pozdrawiam--Bajjeet32223 17:22, 8 lut 2013 (CET)

Cena minecrafta to 19.55 euro, a nie dolary, więc gra kosztuje około 81 zł na polskie Aro567 17:37, 8 lut 2013 (CET)
Przepraszam, pomyliłem euro z dolarami. Dziękuję.--Bajjeet32223 12:13, 17 mar 2013 (CET)

Wersja mobilna

Przydałaby się mobilna wersja portalu. Szkoda, że wcześniej nikt na to nie wpadł. :/ Velta 18:00, 23 kwi 2013 (CEST)

Snapshoty

Czy naprawdę jest sens dodawać na głównej datę wyjścia każdego snapshotu? Strasznie dziwnie to wygląda! To jest raczej mało przydatna informacja, a daty te i tak są zawarte w artykule o nieoficjalnych wersjach. Cordylus - Dyskusja 15:04, 18 cze 2013 (CEST)

Minecraft na PS3 ???

Wczoraj gdy oglądałem zaważyłem ze jest minecraft na ps3. kto to wiedział ze jest?

Minecraft na PS3 wyszedł niewiele później po XBOX360. Czyli z rok ma!--Mccv13 (dyskusja) 08:47, 12 lut 2014 (UTC)

Ikona

Zmieńcie ikonę!

Chodzi o to,że ma logo ma być np.Buźka Creepera

Podpis : MajsterCrafteroPL

Według mnie nie potrzeba żadnych zmian. Obecna ikona bardzo dobrze pasuje do Wiki. Qwert225 (dyskusja) 18:59, 3 maj 2013 (UTC)

Mam dwa pytania 1.jak długo włącza się Minecraft za pierwszym włączeniem 2.jak się tworzy hasło

Witam! Zgadzam się z tym, że ta ikona nie wymaga żadnych zmian. Pozdrawiam kubeksm

Mod na skina by zyczu

Mod na skiny by Zyczu Mod na skiny umożliwia zmianę skina na serwerze minecraft by zyczu. Każdy gracz może zmienić wygląd swojej postaci. Na dodatek inni będą widzieć twojego skina! Wystarczy że zainstalujesz ten mod!

Czym prędzej powiedz o modzie swoim znajomym i przestań być w ich oczach przeciętną postacią z domyślną skórką!

Mod na skiny jest kompatybilny z każdym innym modem dzięki unikalnej technologii pachtowania gry!

Jak zmienić skina

Zaloguj się na stronie przy użyciu twojego nicku z gry oraz hasła do serwera. Jeżeli nie masz jeszcze konta, wejdź na dowolny serwer by Zyczu i zarejestruj się komendą /register Wybierz z menu rozwijanego w prawym górnym rogu link Zmień skina (pojawi się po zalogowaniu) Teraz masz do wyboru dwie opcje: Wgraj skin ze swojego komputera - jeżeli masz plik PNG ze skinem, który ściągnąłeś z internetu, lub też samemu narysowałeś specjalnym programem. Skopiuj skina od innego gracza - jeżeli chcesz mieć taki sam skin, jak jakiś gracz ma ustawiony, to wybierz tą opcję i podaj nick tej osoby! Skoro już zmieniłeś skina, zainstaluj mod na skiny! Szczegóły poniżej:


Aby zainstalować mod na skiny musisz pobrać Minecraft by Zyczu: http://minecraft.zyczu.pl/dloading.php

Mod na skiny jest instalowany zawsze, bez względu na to, jakie inne mody wybierzemy.

W launcherze znajduje się zestaw różnych paczek modów. Sprawdź co zostało już dla Ciebie przygotowane do automatycznej instalacji - po prostu rozwiń liste rozwijaną z napisem Minecraft 1.7.2 Standard Mods

Jeżeli wśród tych paczek nie ma modów, które Cię interesują, kliknij w launcherze przycisk Wlasne Mody - będziesz mógł samemu dobrać mody, jakie chcesz zainstalować.

Mod na skiny jest kompatybilny z każdym innym modem dzięki unikalnej technologii patchowania, w której zmieniane są tylko odpowiednie fragmenty plików gry, nie całe pliki jak w przypadku zwykłych modów. Dzięki temu mod na skiny będzie działał w każdej konfiguracji!

Problem z wejściem na serwer

Help ! Czemu nie mogę wejść na serwer ? Proszę ! Help!

1. Sprawdź, czy jesteś połączony z internetem.
2. Upewnij się, czy twoja wersja Minecrafta jest kompatybilna z serwerem.
3. W przypadku wielu publicznych serwerów wymagane jest logowanie. Instrukcje powinny się wyświetlić w oknie rozmów. Jeśli wchodzisz pierwszy raz na serwer, rejestrujesz się komendą /register, podając wybrane przez siebie hasło. Następnie wystarczy się zalogować komendą /login. Qwert225 (dyskusja) 18:52, 28 maj 2014 (UTC)

Witam, mam problem z minecraftem. Mam swieżo zrobionego kompa, wgralem jave, instaluje versie w minecraftcie i mnie crashuje. Na kazdej wersji którą wejde to mam crasha.. Nie wiem co mam robic pomóżcie bo mi bardzo zależy. Mnie też się tak robiło z początku na niektórych wersjach, ( bo mam Minecraft by Zyczu ) ale potem poczekałem trochę i grałem na 1.7.4 ( tylko ta wersja mi działała ). Potem reszta wersji mi działała. Więc polecam ci poczekać te kilka tygodni od 3 do 4 i ci na pewno zadziała. Podpisano: kubeksm

Herobrine

Od razu mowie że Herobrime nie istnieje. Znajdą się tacy co wierzą że herobrin to coś co samo się pokazłao się w minecrafcie. N tak widziałam go. Ale to tylko gracz który dał sobie nazwę Herobirne i chciał nas troche nastraszyć. Jeżeli ktoś chce Herobraina częściej widywać tu macie link http://www.mediafire.com/download/a7p5e5wpwfxixnx/Herobrine-Mod-1.5.1.zip do moda ,,Herobrine".

Nie zgadzam się z tym, że Herobrine nie istnieje. Widziałem go kilka razy, 2 razy go pokonałem i 3 razy go strollowałem ( XD ) A więc: HEROBRINE ISTNIEJE!!! ( ale wcale nie jest taki straszny, chyba że gracie o północy w "Herobrine Terror" ) Podpisano: kubeksm


Wiem to ja pako300 i ja dodałem ten temat dyskusji na temat Herobrine. Ale przecież krążą plotki oraz legendy że on nawet jest BEZ moda. Tylko jeden raz go zobaczyłem. Ale sądze że patrzył na mnie Herobrine jednak teraz nie mogę tego potwierdzić na 100 % że go widziałem bo już ze strachu skasowałem tą mapkę. ale drugi raz na kolejnej mapce na CREATIVIE widziałem ze nagle szybciutko obok mnie przebiegł steve a nie byłem na serwerze. Jednak tej mapki nie USUNĄŁEM!!! Ale kiedy wszedłem na mapke tego steva już nie było. w kresie na mapie mojego serva widziałem krater po moich wybuchach. Ale w środku widziałem tunele 1x1 na długość 6-8 bloków. HEROBRINE ISTNIEJE!!! Pozdro: pako300 9na yt pan creeper)

Minecraft Pocket Edition na Android

Siemka! Dziś dodaję nowy wątek opowiadający o MC PE na Android. Uważam, że ta wersja jest fajna, ale kicha, że to nie do końca pełna wersja Minecraft'a. Najgłupsze jest to, że tam nie ma Netheru, a mimo to na Creative jest jasnogłaz, Netherrack i rzeczy, z których tworzą się Netherowe zamki. Mimo to jak nie masz dostępu do kompa to MC PE sprawi, że nie będziesz się nudził. Polecam. Podpisano: kubeksm PS Mam MC PE za darmo!!! XD

Spawn zombie i szkieletów w netherze

Ostatnio kolego mi powiedział że kiedy spawnuje się szkielety w netherze na 99 % ze spawnuje się mroczny szkielet (bo takie są w netherze) I pomyślałem sobie że kiedy zaspawnuje zombie w netherze to powstanie zombie-pigmen. Nie stety tak się nie dzieje. PYTANIE: Dlaczego ???


Pozdrowienia: pako3000 ( na you tube pan creeper zapraszam do subskrypcji :) )


Bo zombie pigman powstaje tylko wtedy, gdy piorun uderzy w świnię ( i ona przeżyje ).

"Ja kopie diaxy" 1 zwrotka POMOC + TEKST

Chciałem pomóc w pisonce "ja kopie diaxy" więc jeśli ktoś chce sobie zaśpiewać pierwszą zwrotkę tom tu ją napisałem:

Squid pływa Zombie je Pigmen trzyma złoty miecz Konie rżą Nietoperz śpi A enderman robi Puff Smok Lata ! Wilk czyha Creeper robi buum! buum! buum! a gdzie ja jestem w tym wszytki ja!!! ............ JA KOPIE DIAXY! Pim-pim-pim-pim-pim-pim-pim-pim-pim JA KOPIE DIAXY!! Prrrrr ah!!! prrrr ah!!! prrrr ah!!! JA KOPIE DIAXY Da-pa-di-bi-da-pi-da-da-da-pi-di-da-pi-da JA KOPIE DIAXY!!! Mam kilof śpieszno mi u mym boku kroczy lis nie skąd on się wziął


I to tyle co umiem na pamięć Pozdro: Pako300

Skin w minecraft 1.5.2

Otóż mam problem z wgraniem skina do gry. Zrobiłam wszystko tak jak należy i kiedy wchodzę na grę ( multiplayer ) to wszyscy wyglądają tak samo jak ja. Chodzi głównie o to, że mój skin jest jakby "wybrakowany" to znaczy , np. nie ma nóg, oczy są gdzieś zboku, są czarne przerwy. Po prostu jakby był nie dorobiony. Inne skiny tak samo wyglądają. Na singleplayer to samo się dzieje. Nie wiem co z tym zrobić żeby wyglądało normalnie.

Tu podysłam zdj. tego skina jak wygląda: http://fastup.pl/data/Krupcia/Skin%201.bmp

Problem w tym, że posiadasz piracką wersję Minecrafta. Dopóki jej używasz, będziesz widzieć swój skin na innych graczach, a oni będą cię widzieli jako Steve'a. Jeśli chcesz, aby inni gracze widzieli twojego skina, możesz kupić oryginalnego Minecrafta. A odnośnie problemów ze skinem, możesz go naprawić w dowolnym internetowym edytorze (zwykle jest tam podgląd). Qwert225 (dyskusja) 11:00, 12 lip 2014

musicie mieć 4 sztabki żelaza 1,2 i 3 sztabkę dajecie na sam dół craftingu a 4 sztabkę na prawo od środka i wyskakuje wam żelazna rączka i gdy ją klikniecie wyskakuje wam taki komunikat [proxy]lost connection to server odkryłem to na multiplayer.

Ikonki

Ikonki na stronie głównej znów się zepsuły. :P Przydało by się (znowu) naprawić. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 12:10, 29 lip 2014 (UTC)

Prawdopodobnie jest to spowodowane błędami w szablonach ItemLink i ItemSprite. Podczas ostatnich edycji zauważyłem, że działają nieprawidłowo. Qwert225 (dyskusja) 16:29, 29 lip 2014 (UTC)

Już jutro na Ps Vita!!

Czy ktoś też się cieszy??

Mówię po prostu że World of Tanks jest fajniejszy, a Minecraft jest głupi!!!

Poprawka.

a o XB1 i o PS4 i o Vicie kto napisze? LukeOnco (dyskusja) 17:51, 16 paź 2014 (UTC)

Blokada edycji

Witam. Czy któryś z administratorów mógłby zdjąć blokadę edycji (umożliwić edycję Strony głównej redaktorom)? M.in. aktualności są sprzed roku, a z powodu blokady praktycznie nie ma możliwości ich poprawy... Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 14:09, 10 lis 2014 (UTC)

Mnicecraft

Również dołączam się do prośby. Moge dodać wiele informacji o wersjach na PS4, PS3, PSV oraz ewentualnie o wersjach Xboxowych Mihix (dyskusja) 08:56, 20 gru 2014 (UTC)

kali

(kaluch wcześnie kali) nagrywa już od 5 lat minecrafta i inne gry

o jego życiu osobistych wiemy żę nazywa się Kamil Kaliński i ma 17/18 lat.

Czy przedasz minecrafta przez Notcha jest dla graczy zła czy dobra? :\

proszę zgłaszać problemy do firmy mojang jeśli nie dotarło wiadomość do mojang do zgłaszać do mnie i pisać jakie błędy w minecraftcie i pomogę wam pomóc pomogę wam pomóc naprawić błędy w minecraftcie i nie będziecie mieć bugów jeśli chcecie piszcie do mnie i opiszę problemy bardzo dzięnkuje

Problem z world edit

Mam problem z cubboidem gracze moga niszczyc na spawnie . Ale nie moga budowac. Jak ustawic zeby nie mogli tez niszczyc

ODPOWIEDŹ

1. Zainstaluj WorldGuard i zaznacz cuboid; 2. Wpisz komendę /rg define <nazwa cuboidu , taka jaką chcesz> g: <Tu wpisz nazwę grupy permissionsex mającej prawa administratora>; 3. Gotowe;

Jeżeli masz problem poproś mnie na mojej dyskusji a zrobię ci to! LukeOnco (dyskusja) 09:27, 29 sty 2015 (UTC)

Ważne

1. Poprawcie w końcu linki do PE i XBOX360 edition!! To mnie wnerwia!! 2. Powinno być polskiej Minecraft Wiki zamiast Minecraft Wiki Polskiej , a poaztym narodowość z przymiotnikiem piszemy z małej... Pani w szkole nie uczyła dzieci poprawnego polskiego?

LukeOnco (dyskusja) 09:24, 29 sty 2015 (UTC)

Minecraft w (skrócie mc)jest nie zwykłą grą. Wiele milionów graczy z całego świata w nią gra ponieważ jest ciekawa i interesująca. Ta gra rozwija kreatywność człowieka i pomaga zrozumieć lepiej świat. Można przez nią chociaż na chwile pójść w świat fantazji.

Minecraft 1.7.2 na 1.6.4

Witam mam problem w mc chodzi mi czy jest taki mod czy cos innego zeby do mc 1.6.4 dodac takie rzeczy jakie sa tu http://artykuly.softonic.pl/nowosci-w-minecraft-1-7-ryby-kwiaty-drzewa-i-nie-tylko z 1.7.2 biomy itp jak jest w 1.7.2 czy moge dodac to do 1.6.4 z gory dzieki! Tak, kup legalną wersję. LukeOnco (dyskusja) 17:54, 3 lip 2015 (UTC)

Update ko interwiki

Please change it to ko:마인크래프트 위키. –LauraFi - talk 21:02, 17 lut 2015 (UTC)

Poprawka

"Minecraft jest dostępny dla wszystkich za (przelicznik na 6III2014) 83,37 zł (€19,95)." Proszę o zedytowanie tej sekcji; obecnie €19,95 to 82,62 zł. BiszkoptCraft (dyskusja) 07:35, 6 mar 2015 (UTC)

Nieaktualna strona główna

Strona główna ma wiele nie aktualnych informacji, a jej edytowanie jest zablokowanie. Proszę o zaktualizowanie jej lub o umożliwienie jej edytowania, przynajmniej redaktorom. Aro567a (dyskusja) 07:51, 5 kwi 2015 (UTC)

Prośba o zmianę zabezpieczenia pojawiła się już wcześniej, jednak stronę chyba kiedyś mogli edytować użytkownicy automatycznie zatwierdzeni, lecz zostało to zmienione ze względu na wandalizmy. Chociaż jestem administratorem, nie czuję się uprawniony do ponownej zmiany zabezpieczenia. Myślę, że wypadałoby spytać Lewandowskiego, choć rzadko tu zagląda. Alex2422 (dyskusja) 09:47, 5 kwi 2015 (UTC)
No niestety nie sądzę, aby Lewandowski się w najbliższym czasie tutaj pokazał, więc Alex2422 musisz przejąć jego obowiązki, bo niebawem Lewandowskiego na tej wiki nie będzie w ogóle. Musisz podjąć się samodzielnego zarządzania wiki, bo jakoś żadnego z innych administratorów tutaj nie widuję, a żeby pojawił się nowy trzeba jeszcze długo poczekać. Aro567a (dyskusja) 12:38, 8 kwi 2015 (UTC)

Hej, chciałam poprosić o pomoc dobrze orientujących się w świecie oswajania zwierząt w Minecrafcie:

Niedawno zaczęłam Przygodę z kwadratami, a zę jest ze mnie prawdziwa zwierzyniara, chciałam oswoić Psa, Konia i Kota. Psy są już opanowane. Ale z końmi i ocelotami jest gorzej.

Próbny ocelot zjadł około dwóch staków surowej ryby, nad nim latały serduszka, a on nadal był żółty i wkurzajacy! Dwa nie chciały się też rozmnożyć. Gdy odeszłam i zajrzałam do ich "kojca" ponownie, nie było ich. To samo było z następnymi. Chciałabym mieć kotka, ale nie mogę go zdobyć!

Pierwsze stado było kilkanaście kratek od mojego spawnu. Podnieciłam się. No co, to był mój pierwszy save, i musiałam mieć konie, wiec momentalnie na creative zdobyłam liny, furtki (xd) i przyprowadziłam do siebie rumaki, akurat w moich ulubionych kolorach! Ogrodziłam je furtkami, nie wiedząc o płotkach. Następnego minecraftowego poranka pragnęłam mieć rodzinę koni, więc zaopatrzyłam sie w marchewkę. Jednak po klikneciu prawym przyciskiem na konia on wierzgał przednimi nogami i rżał! Inne też! dlaczego?! Probowałam wszystkiego: na gamemodzie, bez gamemoda, w nocy, w dzień, wszystkim, nawet trzciną cukrową! Siodła nie chcą, jabłek złotych nie chcą, zbroi nie chcą, a ja chce konia!!!

Jeśli ktos moze mi pomóc, błagam, help!!! To straszne, ja chce zwierzaki!

Moja wersja gry: Minecraft Launcher 1.8.13, lub 1.6.13. Tylko mi nie mówcie, że się nie da!

Minecraft to gra pełna pięknych widoków i rzeczy,ale zarazem ta gra,piękna i kreatywna wnosi też dużą odpowiedzialność.Kiedy nie zamkniemy drzwi do domu w nocy może skończyć się to tragicznie,a więc lepiej zamknąć drzwi! Więcej o Survivalu w części drugiej.

Dobrze zrobiliście!

Dobrze że wreszcie zablokowaliście możliwość edycji tej strony dla normalnych użytkowników! Nie będzie żadnych głupich edycji, czy "bek" z wiki... Dobry pomysł
JasiuMinecraft1 (dw) 09:26, 8 lis 2015 (UTC)

Nadchodzące zmiany

W nadchodzących zmianach na stronie głównej jest napisane "Pocket Edition - 0.11.0", a powinno być 0.14.0... Proszę o poprawkę Grid Węgiel.pngJan Antoni (dw) 20:00, 28 lis 2015 (UTC)

Reklamy

Na Minecraft Wiki Polska na górze strony, po prawej stronie i na dole strony zawsze wyskakują reklamy! Te po prawej przesuwają szablony niżej, a na niektórych stubach to na koniec strony, a może i dalej. Prosiłbym aby ktoś zajął się tymi reklamami, o ile to możliwe. Pozdrawiam, Grid Węgiel.pngJan Antoni (dw) 21:26, 1 gru 2015 (UTC).

Jeśli mam być szczery, te reklamy mi nie przeszkadzają, jakoś nauczyłem się je ignorować. Poza tym wątpię by ktokolwiek z naszej wiki mógł coś z tymi reklamami zrobić jako że nikt raczej nie ma takich możliwości. Reklamy są już pod zarządem Curse jako że na nich zarabiają i NAPRAWDĘ wątpię by coś z nimi zrobili. piotrex43 (Dyskusja) Redaktor MCWiki Polska 22:14, 1 gru 2015 (UTC)
Szkoda :( Pozdrawiam, JasiuMinecraft1 (dw) RedaktorMCWikiPL 17:03, 25 gru 2015 (UTC).

Odblokowanie edycji

Strona główna ma blokadę edycji i może ją edytować tylko administrator. Jako iż administratorzy rzadko tu bywają to strona główna ulega dezaktualizacji. Proponuję więc, aby odblokować możliwość jej edycji, chociażby dla redaktorów. - Aro567a (dyskusja) 20:04, 2 gru 2015 (UTC)

Gdzie administratorzy? Wyszło Minecraft: Wii U Edition, a na stronie głównej nie ma jak umieścić o tym informacji! Planowana wersja PE to nadal 0.11.0! Alex2422, Matik7, gdzie wy?! To nie pierwsza moja wypowiedź w dyskusjach, na którą nikt nie zwrócił uwagi. Powtarzam prośbę o odblokowanie edycji strony głównej MCwikiPL, conajmniej redaktorom. - Aro567a (dyskusja) 20:02, 17 gru 2015 (UTC)
CommentCSS.png ^ Strona główna pada ofiarą wandalizmów bardzo rzadko (patrz historia edycji) a administratorów brak. Nie widzę w chwili obecnej większej potrzeby zabezpiecznia strony głównej. piotrex43 (Dyskusja) Redaktor MCWiki Polska 20:40, 17 gru 2015 (UTC)
Raz już odblokowałem edycje dla użytkowników automatycznie zatwierdzonych, ale Matik7 z powrotem zmienił zabezpieczenie. Alex2422 (dyskusja) 16:01, 18 gru 2015 (UTC)
Rozumiem i wiem dlaczego to zrobił, ale teraz trzeba zmienić to zabezpieczenie, bo strona główna ulega dezaktualizacji, a administratorzy nie aktualizują jej. - Aro567a (dyskusja) 16:16, 18 gru 2015 (UTC)
Tak odnosząc się do Wii U Edition to można dać tylko logo bo nie wiadomo jaka wersja wyszła (czy 1.00 czy może inna). Pozdrawiam, JasiuMinecraft1 (dw) RedaktorMCWikiPL 07:21, 3 sty 2016 (UTC).

Wygląd wiki

Na górze strony zawsze są bloki trawy, a że jest zima opcjonowałbym zmienić wygląd na blok trawy (ośnieżony), a na wiosnę by to był obecny, w lato piasek, a w jesień bielicę. Byłoby fajnie...
Pozdrawiam, JasiuMinecraft1 (dw) RedaktorMCWikiPL 17:01, 25 gru 2015 (UTC).

Tak jak na francuskiej i niemieckiej wiki. Pozdrawiam, JasiuMinecraft1 (dw) RedaktorMCWikiPL 07:18, 3 sty 2016 (UTC).

Minecraft Wii U

Niedługo na Nintendo eShop Wii U pojawił się Minecraft na tą konsolę, niestety, nie stać mnie na niego, i chcę żeby ktoś o tym napisał. Jeżeli to zrobicie, dziękuję. —Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika WikiFan (dyskusjawkład) . Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~ w trybie źródłowym!

Pomocy

Witam, ostatnio gdy grałem na pewnym serwerze zobaczyłem, że jest bardzo fajny plugin :jak postawisz blok muzyczny to tworzy ci sie dzialka . Czy zna ktoś jego nazwę ? —Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika ‎Pilu1022 (dyskusjawkład) . Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~ w trybie źródłowym!

Po pierwsze nie duplikuj tematów; po drugie ta wiki nie jest o serwerach; po trzecie podpisuj się za pomocą czteru tyld (~~~~). Pozdrawiam, JasiuMinecraft1 (dw) (RedaktorMCWikiPL) 11:56, 21 sty 2016 (UTC).

Pomocy

Witam, ostatnio gdy grałem na pewnym serwerze zobaczyłem, że jest bardzo fajny plugin :jak postawisz blok muzyczny to tworzy ci sie dzialka . Czy zna ktoś jego nazwę ?