Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę Potrzebne zmiany.

Easter Eggi

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Easter egg - różnego rodzaju nawiązania do rzeczywistości (również wirtualnej) zamieszczane przez twórców w swoich produkcjach. Mają najczęściej akcent humorystyczny.

Święta

Prima Aprilis 2011

Information icon.png Osobny artykuł: Zablokowana skrzynia.

Zablokowana skrzynia była naturalnie pojawiającym się blokiem w ramach żartu Notcha na Prima Aprilis 2011. Po otwarciu tej skrzynki pojawiała się wiadomość, mówiąca, że do zobaczenia zawartości skrzyni potrzebny jest Klucz Steve Co. (nawiązanie do gry Team Fortress 2) oraz, że można kupić takie w Minecraftowym sklepie.

Haloween

31. października Zombie i Szkielety pojawiają się z dyniami i latarniami na głowach. Jedynym splashem wyświetlanym w menu głównym jest "OOoooOOOoooo! Spooky!""

Boże Narodzenie

Od 24. do 26. grudnia wszystkie skrzynki mają zmienione tekstury na świąteczne prezenty.

Prima Aprilis 2013

Information icon.png Osobny artykuł: Minecraft 2.0.

Prima Aprilis 2014

W 2014 roku podczas Prima Aprilis wszystkie skiny graczy zostały zastąpione przez skiny Mieszkańców Wiosek. Zastapione zostały także wszystkie dźwięki w grze na te z paczki zasobów stworzoną przez Element Animation. Mojang dodał również muzykę z Minecrafta przerobioną na głosy Mieszkańców.

Dodatkowo, na stronie Mojang pojawiła się wiadomość o następującej treści (przetłumaczona):
Długonosi Mieszkańcy Wiosek, dodani w wersji gry Beta 1.9 zaczęli żyć własnym życiem! Przejęli nasze serwery ze skinami oraz sieć dostarczającą zasoby, dlatego nie możecie zmieniać swoich skinów, dopóki nie naprawimy tego problemu. Desperacko próbujemy wyciągać wszystkie kable i wtyczki, ale najwyraźniej musimy przygotować się na nowe rządy - rządy wszech panujących wieśniaków. Boże dopomóż! // Minecraft Team

Prima Aprilis 2015

Information icon.png Osobny artykuł: 15w14a.

W 2015 roku Mojang wydało snapshot 15w14a, który miał być wersją testową wersji minecraft 1.10: miłość i przytulasy

Prima Aprilis 2016

Information icon.png Osobny artykuł: Minecraft 1.RV-Pre1.

W 2016 roku Mojang wydało wersję 1.RV-Pre1. Dodano w niej Smarter Watch, Ankle Monitor, Reality Vision i ładowarkę USB.

.minecraft oraz minecraft.jar

Zombie Pigman

W nieużywanym miejscu tekstur Zombie Pigmana znajduje się napis "THX XAPHOBIA". Jest to ukryte podziękowanie od Notcha dla twórcy tekstury, XaPhobia.

Splashe

Nigdy nie wyświetlany tekst

W pliku ze Splashami znajduje się linijka z tekstem (przetłumaczone) "Ta wiadomość nigdy nie wyświetli się w menu gry, czy to nie dziwne?". To jedyny tekst z tego pliku, który się nie pojawia. Jeżeli jest to jedyny splash w pliku, gra zepsuje się.

missingno

Jeśli plik ze splashami zostanie usunięty, w menu będzie wyświetlał się tylko tekst missingno, który jest nawiązaniem do zbugowanego pokemona z gry Pokémon Red i Blue oraz Yellow.

Urodziny Notcha

1. czerwca (urodziny Notcha) jedynym tekstem, który się wyświetla, jest "Happy Birthday, Notch!" (Wszystkiego najlepszego, Notch!).

Inne

Minceraft

Minceraft-better than minecraft.jpg

Jest 0,01% szans na to, że zamiast "Minecraft", w menu głównym wyświetli się napis "Minceraft".

Śmierć Notcha

Dawniej po śmierci Notcha, poza jego ekwipunkiem wypadało także dodatkowe jabłko. Zostało to usunięte, kiedy jabłka zaczęły wypadać ze znikających liści.

Moby do góry nogami

Nazywając jakiegokolwiek moba "Dinnerbone" lub "Grumm", zostanie on wywrócony do góry nogami.

Tęczowe owce

Nazywając jakąkolwiek owcę "jeb_" wełna na jej ciele zacznie zmieniać kolory. Jest to jednak zabieg wyłącznie wizualny - po ostrzyżeniu owcy wełna będzie miała oryginalny kolor.

Płyta 11

Po odtworzeniu przekonwertowanego pliku z muzyką płyty 11 i otwarciu go w programie do analizy widma, pod koniec muzyki (ok. 1:02) pojawi się jakaś twarz. Następnie po 3 sekundach pojawi się napis "12418" Liczba jest podpisem twórcy ścieżki dźwiękowej C418 ("12" to heksadecymalne "c").

Nawiązanie do gry Portal

Osiągnięcie "Kłamstwo" jest nawiązaniem do gry Portal i popularnego tekstu "Ciasto jest kłamstwem".

Nawiązanie do gry Pokémon GO

W wersji 1.11.2 dodano splashe "You're going too fast!" i "Should not be played while driving". Są to oczywiste nawiązania do limitów prędkości w Pokémon GO.

Launcher

Super sekretne ustawienia

W opcjach znajdują się dodane przez Dinnerbona ustawienia, po kliknięciu których w grze zostaną włączone shadery.