Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę Potrzebne zmiany.

Minecraft Wiki Polska:Społeczność

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj


Społeczność jest przeznaczona do ogólnych dyskusji na temat tej wiki.

Archiwa


Nowy rok 2017

Hej, jak to u mnie w zwyczaju, lubię robić wszelkie podsumowania podczas przechodzenia z roku na rok. Mimo że ostatni jestem mniej aktywny, nadal staram się opiekować rzeczami administracyjnymi, chociażby drobnymi. Podsumowanie 2016 nie będzie wyjątkiem.

Rok 2016 dla Minecraft Wiki Polska był interesującym rokiem. W marcu powstał nowy kanał IRC (nadal działa i jest odwiedzany!), doszło *kaszel* dwóch nowych administratorów. Na dyskusjach ustaliliśmy wiele ważnych kwestii natury administracyjnej oraz organizacyjnej. W następnych miesiącach doszedł do nas kolejny administrator oraz pięciu nowych redaktorów. Przez cały rok powstało 108 nowych artykułów, 1,337 nowych stron (wliczając artykuły), przesłaliśmy ponad 652 nowych plików, dokonaliśmy 13,466 edycji, średnia ilość edycji na stron wzrosła o 0,47, oraz na wiki zarejestrowało się 14,369 użytkowników (z czego większość to i tak boty). Oraz... Zepsuły się animacje szablonach... Ale to nie temat posta.

Cały rok pracy zawdzięczamy wielu osobom, parę z nich chciałbym wyróżnić, aczkolwiek zdaję sobie sprawę że nie wymienię wszystkich, którzy przyczynili się do pracy nad wspólną encyklopedią wiedzy o grze Minecraft w tym roku. Wiedząc to, chcę podziękować MinecraftowyKloc, NTBG, VaderVCD, Oakar567, BartoszKonkol, Tusiek21, Aro567a, Alex2422, administratorom rosyjskiej Minecraft Wiki Ivan-r oraz NickTheRed37 za pomoc oraz aktywność na kanale IRC, ClamsioPL, Matik7, oraz całej reszcie osób, które postanowiły poświęcić czas na zapisanie edycji w tym roku.

Dziękuję za rok 2016, mam nadzieję że rok 2017 będzie również tak owocny w ilości nowych edytujących, oraz ilości edycji. Życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) 19:15, 31 gru 2016 (UTC)

Przetłumacz sami :-) Новый год обещает быть очень захватывающим. Особенно это верно для меня, хоть речь не обо мне.

Если анимация не исправится сама, то количество администраторов увеличится ;-)

Прошедший год был полон неожиданностей. Один я с гаджетами и категориями чего стою. Встретить здесь людей, которые меня могут понять, несмотря на различия в языках, было неожиданностью для меня. Я рад что оказался здесь.

Удачи всем в новом году! Поздравляю! Ivan-r ru.McWiki Admin 20:29, 31 gru 2016 (UTC)

Hej! Ja życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku, dużo uśmiechu i szczęścia w 2017. Bardzo się cieszę, że jest nas tyle, że dalej edytujemy i że dobrze nam to idzie :) Myślę, że w przyszłym (zależy kiedy to czytacie :D) roku dalej będzie tu tak miło :)
Dziękuję Piotrexowi, NTBG, MinecraftowemuKlocowi, Oakarowi, Alexowi, Aro, Clamsiowi, Matikowi, Bartkowi i Tuśkowi.

Szczęśliwego Nowego Roku, Płyta Cat.png VaderVCD Płyta Strad.png Uśmiechnij się! :-) 21:03, 31 gru 2016 (UTC)

Do siego roku! :D Pozdrawiam, Bartosz Konkol administrator McWikiPL 21:48, 31 gru 2016 (UTC)

Happy New Year! :) Hopefully both our Slavic wikis, the Polish and the Russian ones, will prosper. But I doubt I will learn how to speak Polish in the near future. — NickTheRed37 (dyskusja) 14:19, 2 sty 2017 (UTC)

Bezsens?

Sam już nie wiem. Przeglądałem coś. Mówili, żyby dodać artykuł o latających wyspach. Napisałem. No i nie mogł artykuł być dodany, bo dodawałem zbędny artykuł. —Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika Genjer2021 (dyskusjawkład) . Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~ w trybie źródłowym!
PS: konto na Minecraft Wiki Polska utworzyłem niedawno.

Witaj Genjer2021. Dziękuję że chciałeś pomóc poprzez utworzenie artykułu. Jednakże, Twój artykuł został wychwycony przez filtr nadużyć wiki. Spowodowane jest to tym że jesteś nowym użytkownikiem. Sprawdziłem treść Twojej zmiany, lecz nie klasyfikuje się ona jako artykuł. Jest w nim za mało informacji. Proszę rozszerz artykuł i spróbuj ponownie. Jeżeli nadal będziesz miał problemy odpisz w tym wątku to sam dokonam edycji przypisując Tobie autorstwo. piotrex43 (Dyskusja) 15:28, 17 sty 2017 (UTC)
No i ja napisałem artykuł o latających wyspach. ☻TNT.png TheTNT1500 TNT.png☺ 20:28, 26 sty 2017 (UTC)

Zmiana w administracji - propozycja administratora

Od długiego czasu brakuje nam osób, które pomogły by ze skryptami i kodem na wiki. Niestety, aktywni administratorowie (jak ja) nie są w stanie pomóc w tej kwestii. Jednak jest osoba, która oferuje nam pomoc. Tą osobą jest Ivan-r, który pomógł nam w zainstalowaniu paru gadźetów oraz czasami w propozycjach poprawek w kodzie. Kod wiki (przez co rozumiem commons.css i commons.js jak i również inne wewnętrznie używane moduły) jest przestarzały, często zdezaktualizowany po nowych i to nowych wersjach MediaWiki. Doszliśmy do punktu, gdzie przez pół roku mamy nienaprawione animacje w szablonach, animacje w szablonie craftingu uważam za rzecz wręcz niezbędną aby wiki była czytelna. Tak więc proszę o szybką opinię innych administratorów, bądź akcję Lewandowskiego jeżeli chce mnie wyprzedzić. Ivan-r jest administratorem rosyjskiej Minecraft Wiki oraz jest obecny prawie codziennie na naszym kanale IRC. Jestem otwarty na wszelkie pytania i wątpliwości, ale zależy nam na czasie. piotrex43 (Dyskusja) 21:43, 27 sty 2017 (UTC)

Jak rozumiem, chodzi o awansowanie Ivan r na administratora McWikiPL? Z mojej strony, nie widzę tutaj żadnych przeciwwskazań. Pozdrawiam, Bartosz Konkol administrator McWikiPL 22:00, 27 sty 2017 (UTC)
Tak, owszem, o to chodzi. Mimo że pytanie zadałem a odpowiedź znam, wolę zapytać społeczności zanim będę dokonywał czegokolwiek "w imieniu wiki". Dzięki za szybką odpowiedź. piotrex43 (Dyskusja) 22:08, 27 sty 2017 (UTC)
Jeśli chodzi o aktualizację wnętrzności wiki to jestem jak najbardziej za. Ja nie jestem w stanie nic naprawić, inni administratorzy też nie bardzo, więc całkowicie się zgadzam. ~ Matik7 (dyskusja) ~ Administrator Minecraft Wiki 22:03, 27 sty 2017 (UTC)
Dzięki za szybką odpowiedź! piotrex43 (Dyskusja) 22:08, 27 sty 2017 (UTC)
Ponieważ nie widzę sprzeciwu Ivan r został administratorem Minecraft Wiki Polska. W przypadku wszelakich obiekcji, proszę odpowiadać pod tym tematem. piotrex43 (Dyskusja) 22:49, 28 sty 2017 (UTC)

Moduł:Dokumentacja

Need translate this module. I can get it to work. But I can't translate it. Moduł:Dokumentacja Ivan-r ru.McWiki Admin 13:31, 1 lut 2017 (UTC)

I can't translate from Russian, but my English is perfect, so if you could translate ru → en, I could do en → pl. ~ Matik7 (dyskusja) ~ Administrator Minecraft Wiki 13:59, 1 lut 2017 (UTC)

„Szablon Witaj” oraz archiwizacja

Witam.

  1. Czy nie lepiej będzie utworzyć jednego wspólnego szablonu Witaj? Chyba kiedyś było to poruszane, ale ja to sklerotyk i nie pamiętam :v
  2. Czy już nie czas na archiwizację społeczności?

Liczę na odpowiedzi! :) Pozdrawiam, NTBG (dyskusjawkład) (Administrator McWikiPL) 18:26, 19 lut 2017 (UTC)

  1. CommentCSS.png Jestem za.
  2. CommentCSS.png Już prawie 50 tematów, więc faktycznie - najwyższa pora :v
Pozdrawiam, Bartosz Konkol administrator McWikiPL 20:13, 19 lut 2017 (UTC)
Hej! Myślę, że jeden szablon Witaj nie wystarczy. Każdy ma inny gust i używa trochę innej formy szablonu. Moglibyśmy zmniejszyć ilość szablonów i stworzyć dwa - trzy w różnych formach - jeden w formie kolorowej ramki, drugi w formie odpowiednio ułożonego tekstu. W ten sposób można zlikwidować bałagan i przy okazji dać użytkownikowi możliwość wyboru - każdy ma inny gust, prawda? Widać to po różnych kolorach ramek na naszych osobistych szablonach :-). Co do strony społeczności, zaktualizujmy ją, są tu nieaktualne tematy sprzed roku... Pozdrawiam, Płyta Far.png VaderVCD Płyta Stal.png Uśmiechnij się! :-) 20:24, 19 lut 2017 (UTC)
Jeśli chodzi o temat witajek to popieram Vadera, jak ustalimy parę osobnych szablonów i będziemy używali tylko ich to myślę że pogodzimy dwie strony. Co do archiwizacji, wszystko mi jedno. piotrex43 (Dyskusja) 22:15, 19 lut 2017 (UTC)
Archiwizacja skończona! :)
Co do szablonu; Fajny pomysł Vader! :) Ale; jakby już powstał taki szablon, to czy dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość robienia czegoś takiego: {{Witaj|kolor=<jakiś kolor>|uwagi=<jakieś uwagi>}}? (Jestem tępy w wytłumaczaniu, więc podaję przykład :v)
Pozdrawiam, NTBG (dyskusjawkład) (Administrator McWikiPL) 22:57, 19 lut 2017 (UTC)

Szablon „Ciekawostki”

Witajcie! :)

Otóż nowy redaktor, Jejo13104, zaproponował dodanie szablonu „Ciekawostki”. Takowe ciekawostki zmieniają się codziennie. Ten szablon jest umieszczony na stronie głównej, obecnie w sekcji „O grze” (bo jestem tępy i nie umiem dodawać nowych sekcji).

Za stworzenie szablonu jest odpowiedzialny Bartek (wielkie dzięki! :D).

Otóż problemem jest, że ja nie mam, aż takiej wiedzy, aby dodać wszystkie ciekawostki, więc: Czy moglibyście za możliwości dodawać kolejne ciekawostki? Z góry dzięki! :)

Mistrz składni zdania i wytłumaczania ~Pozdrawiam, NTBG (dyskusjawkład) (Administrator McWikiPL) 21:59, 25 lut 2017 (UTC).

Mam nadzieję, że będzie to coś ciekawego, czego nie ma na innych wiki. :) Jejo13104 (dyskusja) 07:33, 26 lut 2017 (UTC)
Nie rozumiem co było potrzebne... zrobił to: {{Random text/facts}} Ivan-r ru.McWiki Admin 20:25, 26 lut 2017 (UTC)
Ivan-r, szablon ciekawostki ma rozpiskę na każdy dzień, aby na przykład w Halloween była informacja o Halloween, a 1 kwietnia Prima Aprilisowy żart. Jejo13104 (dyskusja) 16:01, 28 lut 2017 (UTC)
Z opóźnieniem, bo tu na ten wątek nie zaglądałem - ale Ivan r ma rację, faktycznie taki szablon już istniał, tylko my nie wiedzieliśmy o tym... W dodatku ten już istniejący jest nawet stabilniejszy, bo rozpoznaje lata przestępne. No nic - aby zbytni bałagan nie był, to jak będę miał trochę czasu, to w tym moim szablonie postaram się zastosować niektóre rozwiązania z tego podlinkowanego przez Ivana (ustawię, aby tam gdzie nie ma zdefiniowanej ciekawostki na dany dzień, brał ją z ów starszego szablonu; i aby rozpoznawał lata przestępne). Pozdrawiam, Bartosz Konkol administrator McWikiPL 12:50, 14 mar 2017 (UTC)
@re Em... Tamten szablon (podlinkowany przez Ivana) nie jest nowszy, tylko to inny sposób na to co jest w szablonie Ciekawostki... Czyli trochę bałagan się robi... Ogarnę to w wolnej chwili, ale dwa szablony do tego samego to średni pomysł. Pozdrawiam, Bartosz Konkol administrator McWikiPL 13:01, 14 mar 2017 (UTC)
Dobrze zapoznał się z moim szablonem? Хорошо ознакомился с моим шаблоном? Ivan-r ru.McWiki Admin 18:51, 14 mar 2017 (UTC)

Szablon:Data transclude

Cześć Ostatnio zauważyłem, że na stronach polskiej wiki nie ma sekcji o tagach. Mamy szablon Data transclude, ale nie jest używany. Według mnie nie jest on zbyt przejrzysty, powinien być w formie tabeli z kolumnami nazwa, możliwe wartości i domyślna wartość. Moim zdaniem powinien być on również edytowany przez każdą stronę, jak szablon historia. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły itp, proszę pisać pod spodem. —Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika Jejo13104 (dyskusjawkład) . Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~ w trybie źródłowym!

Nie rozumiem zbytnio o co Ci dokładnie chodzi na temat "edycji przez każdą stronę", gdyż strony nie edytują szablonów, mogą jedynie podawać parametry do szablonu. Co do "przejrzystości", chodzi Ci o brak dokumentacji? Mogę za chwilę przetłumaczyć tę z angielskiej wiki oraz coś tam dopisać, jeżeli chodzi Ci o sam szablon, Jak dla mnie jest całkiem przejrzysty. Opis poszczególnych tagów jest do napisania oddzielnie i może być edytowany przez każdego, wraz z opisem można dodać poszczególne wartości oraz domyślne wartości jeżeli to możliwe. piotrex43 (Dyskusja) 10:30, 4 mar 2017 (UTC)
Dobrze mnie zrozumiałeś, chodziło mi o dodawanie tagów z poziomu stron. Jejo13104 (dyskusja) 10:59, 4 mar 2017 (UTC)

JA NIE MOGE!

Trudniej sie zalogować! Kiedyś po prostu sie wpisywało login i hasło. A teraz trzeba coś przez twich, przez gamepedie. Nieogar totalny!!!!!!!!!!! Zróbcie coś z tym, aby sie logowało tak jak kiedyś!!!!!! PLIS!!!!!!!! Genjer2021s

Drogi użytkowniku. Niestety nie jesteśmy w stanie nic poradzić na zmianę z systemem logowania. To nie administracja Minecraft Wiki Polska jest odpowiedzialna za system logowania, i nie możemy na niego wpływać. Jeżeli chciałbyś zgłosić problem lub zaproponować zmianę, proponuję zrobić to na forach Gamepedii lub na stronie supportu Gamepedii. Następnym razem, proszę również o tworzenie nowych tematów z użyciem dużego linku "Dodaj nowy temat!" na górze strony oraz podpisywanie się z użyciem czterech znaków ~~~~. piotrex43 (Dyskusja) 17:07, 26 mar 2017 (UTC)

Strona potrzebne zmiany

Nie zaktualizowano strony ostatnie zmiany. Napisano tam dużo rzeczy które są już zrobione. A tak można by było zajrzeć co trzeba koniecznie zrobić. —Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika Genjer2021s (dyskusjawkład) . Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~ w trybie źródłowym!

Drogi użytkowniku. Ty również masz prawo do edycji tej strony, więc śmiało. Dodam, iż uprzednio proszono Cię, abyś dodawał tematy na społeczności, na dole, a nie na górze, więc bardzo proszę o dostosowanie się do tego. Również podpis się wykonuje przy użyciu czterech tyld (~~~~). Pozdrawiam, NTBG (dyskusjawkład) (Administrator McWikiPL) 18:01, 6 kwi 2017 (UTC)
Chciałem wspomnieć, że ja to dodałem klikając: dodaj nowy temat. Pozdro!

Genjer2021s (dyskusja) 18:09, 6 kwi 2017 (UTC)Genjer2021sGenjer2021s (dyskusja) 18:09, 6 kwi 2017 (UTC)

Angielskie nazwy

Witam. Chciałbym się spytać społeczność odnośnie angielskich nazw w nawiasach. Dokładniej pisząc; Czy według Was, angielskie nazwy powinny być napisane kursywą czy nie? Pozdrawiam, NTBG (dyskusjawkład) (Administrator McWikiPL) 18:01, 6 kwi 2017 (UTC)

Ja jestem za kursywą. piotrex43 (Dyskusja) 18:04, 6 kwi 2017 (UTC)
Również za kursywą. Sam wyznaję takową małą, niepisaną zasadę. ~ Matik7 (dyskusja) ~ Administrator Minecraft Wiki 21:01, 8 kwi 2017 (UTC)
Podobnie jak przedmówcy, ja również jestem za pisaniem angielskich nazw w nawiasach kursywą. Pozdrawiam, Bartosz Konkol administrator McWikiPL 23:46, 9 kwi 2017 (UTC)

WIELKANOC

Jutro niedziela palmowa, więc chce już życzyć wszystkiego najlepszego z okazji wielkanocy. Mam nadzieje, że noe tylkp dla chrześćjan będą to wesołe dni. Pochwalcie sie ile metrów będzie miała wasza palma. Do zobaczenia!!!!! Genjer2021s (dyskusja) 17:07, 8 kwi 2017 (UTC)Genjer2021sGenjer2021s (dyskusja) 17:07, 8 kwi 2017 (UTC)

Ja nie obchodzę Wielkanocy i jestem ateistą, lecz życzę Wam wszystkiego najlepszego. :) Pozdrawiam, NTBG (dyskusjawkład) (Administrator McWikiPL) 17:22, 8 kwi 2017 (UTC)

Kilka próśb i pomysłów

Witam, chcę przedstawić Wam tu kilka moich pomysłów i próśb. Po pierwsze prosiłbym o pilne pisanie ciekawostek do szablonu ciekawostki, bo bardzo ich brakuje. Po drugie prosiłbym(jeśli się da) o możliwość nie wyświetlania sekcji „ciekawostka na dziś”, jeśli jest pusta. Po trzecie proponuję stworzyć bota, który po wydaniu nowej aktualnej wersji usuwałby napis „nadchodzące zmiany”. Niedługo czeka nas(mam nadzieję) oficjalna wersja 1.12 i będzie trzeba napisać kilka i pozmieniać kilka artykułów. Na koniec życzę Wam wszystkim radosnej Wielkanocy. Rozumiem, że niektórzy nie będą mieli wtedy czasu na siedzenie przed komputerem, więc nie oczekuję na realizację tych rzeczy od zaraz. Jejo13104 (dyskusja) 17:20, 11 kwi 2017 (UTC)

Hej Jejo13104, dziękujemy za pomysły! Co do ciekawostek, już wcześniej proponowałem na IRC zamianę aktualnego szablonu z ciekawostkami na szablon do tego samego stworzony przez Ivan r, który rozwiązałby problem braku ciekawostek na dany dzień. Później Bartosz Konkol miał połączyć oba szablony w jeden ale nie wygląda aby prace się nad tym toczyły (więcej w wątku #Szablon „Ciekawostki”). Co do bota, zazwyczaj wszystkie takie strony z szablonem o nadchodzących zmianach powinny być oznaczane i dołączane do kategorii przez co łatwiej je znaleźć. Nie wiem czy w taki sposób skonfigurowane są wszystkie szablony dotyczące nadchodzących zmian, ale powinno to ułatwić usuwanie takich szablonów. Wiem że Bartosz również robił bota i ma konto z tagiem bota, więc możliwe że On będzie chciał coś takiego utworzyć. Jak coś, to gdy w końcu zrozumiem jak zalogować bota z użyciem Pythona, to też coś podziałam w tym zakresie ale to raczej szybko nie nastąpi. Również życzę radosnej Wielkanocy tym co ją świętują, a tym co nie świętują... Udanego świętowania dni wolnych. ;) Pozdrawiam, piotrex43 (Dyskusja) 17:38, 11 kwi 2017 (UTC)

Szablon ciekawostki

Szablon ten stał się BEZUŻYTECZNY!!! Pokazują tylko ciekawostka 103, ciekawostka 104, itd. Skoro pokazuje tylko numer ciekawostki, to po co wyświetlacie ten szablon? (Sam chętnie bym zajmował się tym szablonem). Genjer2021s (dyskusja) 07:28, 14 kwi 2017 (UTC)

De facto Ty też możesz dopisywać kolejne ciekawostki. ;) Pozdrawiam, NTBG (dyskusjawkład) (Administrator McWikiPL) 09:34, 14 kwi 2017 (UTC)
Nie wiem czy wiesz, ale jak wchodze na strone główną, to tam nie pojawia sie możliwość edytowania. Więc dlatego pisze to do tych, którzy mogą to zrobić.

Genjer2021s (dyskusja) 09:48, 14 kwi 2017 (UTC)Genjer2021sGenjer2021s (dyskusja) 09:48, 14 kwi 2017 (UTC)

W polu wyszukiwania wpisz "Szablon:Ciekawostki", później, będąc już w szablonie, znajdź opcję "Edytuj kod źródłowy" i gotowe - możesz już dopisywać swoje ciekawostki. Pozdrawiam, Rubin.png MinecraftowyKloc Rubin.png (dyskusja) Redaktor MCWiki Polska 09:57, 14 kwi 2017 (UTC)