Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę Potrzebne zmiany.

Minecraft Wiki Polska:Społeczność

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj


Społeczność jest przeznaczona do ogólnych dyskusji na temat tej wiki.

Archiwa


Nowy rok 2017

Hej, jak to u mnie w zwyczaju, lubię robić wszelkie podsumowania podczas przechodzenia z roku na rok. Mimo że ostatni jestem mniej aktywny, nadal staram się opiekować rzeczami administracyjnymi, chociażby drobnymi. Podsumowanie 2016 nie będzie wyjątkiem.

Rok 2016 dla Minecraft Wiki Polska był interesującym rokiem. W marcu powstał nowy kanał IRC (nadal działa i jest odwiedzany!), doszło *kaszel* dwóch nowych administratorów. Na dyskusjach ustaliliśmy wiele ważnych kwestii natury administracyjnej oraz organizacyjnej. W następnych miesiącach doszedł do nas kolejny administrator oraz pięciu nowych redaktorów. Przez cały rok powstało 108 nowych artykułów, 1,337 nowych stron (wliczając artykuły), przesłaliśmy ponad 652 nowych plików, dokonaliśmy 13,466 edycji, średnia ilość edycji na stron wzrosła o 0,47, oraz na wiki zarejestrowało się 14,369 użytkowników (z czego większość to i tak boty). Oraz... Zepsuły się animacje szablonach... Ale to nie temat posta.

Cały rok pracy zawdzięczamy wielu osobom, parę z nich chciałbym wyróżnić, aczkolwiek zdaję sobie sprawę że nie wymienię wszystkich, którzy przyczynili się do pracy nad wspólną encyklopedią wiedzy o grze Minecraft w tym roku. Wiedząc to, chcę podziękować MinecraftowyKloc, NTBG, VaderVCD, Oakar567, BartoszKonkol, Tusiek21, Aro567a, Alex2422, administratorom rosyjskiej Minecraft Wiki Ivan-r oraz NickTheRed37 za pomoc oraz aktywność na kanale IRC, ClamsioPL, Matik7, oraz całej reszcie osób, które postanowiły poświęcić czas na zapisanie edycji w tym roku.

Dziękuję za rok 2016, mam nadzieję że rok 2017 będzie również tak owocny w ilości nowych edytujących, oraz ilości edycji. Życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) 19:15, 31 gru 2016 (UTC)

Przetłumacz sami :-) Новый год обещает быть очень захватывающим. Особенно это верно для меня, хоть речь не обо мне.

Если анимация не исправится сама, то количество администраторов увеличится ;-)

Прошедший год был полон неожиданностей. Один я с гаджетами и категориями чего стою. Встретить здесь людей, которые меня могут понять, несмотря на различия в языках, было неожиданностью для меня. Я рад что оказался здесь.

Удачи всем в новом году! Поздравляю! Ivan-r ru.McWiki Admin 20:29, 31 gru 2016 (UTC)

Hej! Ja życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku, dużo uśmiechu i szczęścia w 2017. Bardzo się cieszę, że jest nas tyle, że dalej edytujemy i że dobrze nam to idzie :) Myślę, że w przyszłym (zależy kiedy to czytacie :D) roku dalej będzie tu tak miło :)
Dziękuję Piotrexowi, NTBG, MinecraftowemuKlocowi, Oakarowi, Alexowi, Aro, Clamsiowi, Matikowi, Bartkowi i Tuśkowi.

Szczęśliwego Nowego Roku, Płyta Cat.png VaderVCD Płyta Strad.png Uśmiechnij się! :-) 21:03, 31 gru 2016 (UTC)

Do siego roku! :D Pozdrawiam, Bartosz Konkol administrator McWikiPL 21:48, 31 gru 2016 (UTC)

Happy New Year! :) Hopefully both our Slavic wikis, the Polish and the Russian ones, will prosper. But I doubt I will learn how to speak Polish in the near future. — NickTheRed37 (dyskusja) 14:19, 2 sty 2017 (UTC)

Bezsens?

Sam już nie wiem. Przeglądałem coś. Mówili, żyby dodać artykuł o latających wyspach. Napisałem. No i nie mogł artykuł być dodany, bo dodawałem zbędny artykuł. Da się to wyjaśnić? Napisał 17 stycznia 2017r. Genjer2021 o godzinie 16.17. PS: konto na minecraft wiki polska utworzyłem niedawno.

Witaj Genjer2021. Dziękuję że chciałeś pomóc poprzez utworzenie artykułu. Jednakże, twój artykuł został wychwycony przez filtr nadużyć wiki. Spowodowane jest to tym że jesteś nowym użytkownikiem. Sprawdziłem treść Twojej zmiany, lecz nie klasyfikuje się ona jako artykuł. Jest w nim za mało informacji. Proszę rozszerz artykuł i spróbuj ponownie. Jeżeli nadal będziesz miał problemy odpisz w tym wątku to sam dokonam edycji przypisując Tobie autorstwo. piotrex43 (Dyskusja) 15:28, 17 sty 2017 (UTC)
No i ja napisałem artykuł o latających wyspach. ☻TNT.png TheTNT1500 TNT.png☺ 20:28, 26 sty 2017 (UTC)

Zmiana w administracji - propozycja administratora

Od długiego czasu brakuje nam osób, które pomogły by ze skryptami i kodem na wiki. Niestety, aktywni administratorowie (jak ja) nie są w stanie pomóc w tej kwestii. Jednak jest osoba, która oferuje nam pomoc. Tą osobą jest Ivan-r, który pomógł nam w zainstalowaniu paru gadźetów oraz czasami w propozycjach poprawek w kodzie. Kod wiki (przez co rozumiem commons.css i commons.js jak i również inne wewnętrznie używane moduły) jest przestarzały, często zdezaktualizowany po nowych i to nowych wersjach MediaWiki. Doszliśmy do punktu, gdzie przez pół roku mamy nienaprawione animacje w szablonach, animacje w szablonie craftingu uważam za rzecz wręcz niezbędną aby wiki była czytelna. Tak więc proszę o szybką opinię innych administratorów, bądź akcję Lewandowskiego jeżeli chce mnie wyprzedzić. Ivan-r jest administratorem rosyjskiej Minecraft Wiki oraz jest obecny prawie codziennie na naszym kanale IRC. Jestem otwarty na wszelkie pytania i wątpliwości, ale zależy nam na czasie. piotrex43 (Dyskusja) 21:43, 27 sty 2017 (UTC)

Jak rozumiem, chodzi o awansowanie Ivan r na administratora McWikiPL? Z mojej strony, nie widzę tutaj żadnych przeciwwskazań. Pozdrawiam, Bartosz Konkol administrator McWikiPL 22:00, 27 sty 2017 (UTC)
Tak, owszem, o to chodzi. Mimo że pytanie zadałem a odpowiedź znam, wolę zapytać społeczności zanim będę dokonywał czegokolwiek "w imieniu wiki". Dzięki za szybką odpowiedź. piotrex43 (Dyskusja) 22:08, 27 sty 2017 (UTC)
Jeśli chodzi o aktualizację wnętrzności wiki to jestem jak najbardziej za. Ja nie jestem w stanie nic naprawić, inni administratorzy też nie bardzo, więc całkowicie się zgadzam. ~ Matik7 (dyskusja) ~ Administrator Minecraft Wiki 22:03, 27 sty 2017 (UTC)
Dzięki za szybką odpowiedź! piotrex43 (Dyskusja) 22:08, 27 sty 2017 (UTC)
Ponieważ nie widzę sprzeciwu Ivan r został administratorem Minecraft Wiki Polska. W przypadku wszelakich obiekcji, proszę odpowiadać pod tym tematem. piotrex43 (Dyskusja) 22:49, 28 sty 2017 (UTC)

Moduł:Dokumentacja

Need translate this module. I can get it to work. But I can't translate it. Moduł:Dokumentacja Ivan-r ru.McWiki Admin 13:31, 1 lut 2017 (UTC)

I can't translate from Russian, but my English is perfect, so if you could translate ru → en, I could do en → pl. ~ Matik7 (dyskusja) ~ Administrator Minecraft Wiki 13:59, 1 lut 2017 (UTC)

„Szablon Witaj” oraz archiwizacja

Witam.

  1. Czy nie lepiej będzie utworzyć jednego wspólnego szablonu Witaj? Chyba kiedyś było to poruszane, ale ja to sklerotyk i nie pamiętam :v
  2. Czy już nie czas na archiwizację społeczności?

Liczę na odpowiedzi! :) Pozdrawiam, NTBG (dyskusjawkład) (Administrator McWikiPL) 18:26, 19 lut 2017 (UTC)

  1. CommentCSS.png Jestem za.
  2. CommentCSS.png Już prawie 50 tematów, więc faktycznie - najwyższa pora :v
Pozdrawiam, Bartosz Konkol administrator McWikiPL 20:13, 19 lut 2017 (UTC)
Hej! Myślę, że jeden szablon Witaj nie wystarczy. Każdy ma inny gust i używa trochę innej formy szablonu. Moglibyśmy zmniejszyć ilość szablonów i stworzyć dwa - trzy w różnych formach - jeden w formie kolorowej ramki, drugi w formie odpowiednio ułożonego tekstu. W ten sposób można zlikwidować bałagan i przy okazji dać użytkownikowi możliwość wyboru - każdy ma inny gust, prawda? Widać to po różnych kolorach ramek na naszych osobistych szablonach :-). Co do strony społeczności, zaktualizujmy ją, są tu nieaktualne tematy sprzed roku... Pozdrawiam, Płyta Far.png VaderVCD Płyta Stal.png Uśmiechnij się! :-) 20:24, 19 lut 2017 (UTC)
Jeśli chodzi o temat witajek to popieram Vadera, jak ustalimy parę osobnych szablonów i będziemy używali tylko ich to myślę że pogodzimy dwie strony. Co do archiwizacji, wszystko mi jedno. piotrex43 (Dyskusja) 22:15, 19 lut 2017 (UTC)
Archiwizacja skończona! :)
Co do szablonu; Fajny pomysł Vader! :) Ale; jakby już powstał taki szablon, to czy dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość robienia czegoś takiego: {{Witaj|kolor=<jakiś kolor>|uwagi=<jakieś uwagi>}}? (Jestem tępy w wytłumaczaniu, więc podaję przykład :v)
Pozdrawiam, NTBG (dyskusjawkład) (Administrator McWikiPL) 22:57, 19 lut 2017 (UTC)