Share

Share

Zapraszamy na nasz serwer głosowy TeamSpeak3 - Kliknij, i dołącz na mcwiki.pl
Kanał YouTube - youtube.com/MCWikiPL   Fb like hand.png MCWiki Polska na Facebooku

Minecraft Wiki Polska:Społeczność

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania


Społeczność jest przeznaczona do ogólnych dyskusji na temat tej wiki.

Archiwa


Jakie grupy rang należy do Administracji McWikiPl?

Witam! Mam dość nietypowe pytanie. Otóż ciekawi mnie, jakie rangi można zaliczyć do Administracji tej wiki. Przypuszczam że na pewno Biurokratów, Administratorów oraz Curse - nie jestem jednak pewien czy również Redaktorów... Jeżeli tak, to wypadało by na stronie głównej zmienić link pt. "razem z ekipą administratorów" na "razem z Administracją" - a jako link dać nową stronę z listą Biurokratów, Administratorów, Curse oraz Redaktorów. Ale moje pytanie jest następujące: Czy Redaktorzy zaliczają się do Administracji Minecraft Wiki Polska? Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 22:00, 12 gru 2013 (UTC)

Fakt, dziwne pytanie :D Średnio rozumiem, o co Ci chodzi...
Należy pamiętać, że uprawnienia Wiki są dość specyficzne. Administratorem w rozumieniu jako osoba odpowiedzialna za utrzymanie serwera i witryny od strony kodu, to (niektórzy) członkowie grupy Curse. Typowymi administratorami MediaWiki są osoby będące w grupie Administratorzy. W naszym przypadku podstawowi administratorzy (założyciele i Curse) mają dodatkowo rangę Biurokrata (bodajże na takiej Wikipedii to są inne osoby, które nie są w grupie Administratorzy). Osoby będące w grupie Administratorów, ale nie w Biurokratach to osoby, które zasłużyły sobie na tę rangę owocną pracą na Wiki w trakcie jej działalności. Zdaje mi się, że (przynajmniej) ja z XBlockMovem powinniśmy być też w grupie, którą pierwszy raz widzę - directors, no ale cóż ;) A Curse, co tu dużo mówić, to bardziej użytkownicy techniczni, niż osoby piszące treść artykułów.
Moim zdaniem redaktorzy nie są administratorami, jednak są na tyle ważną grupą, że można w tym tekście tę rangę wyróżnić [= I przy okazji zmienić znaczenie nieco. Jest XX użytkowników wraz z administratorami, co wychodzi, że admini nie liczą się do ilości aktywnych użytkowników, a każdy się liczy tam. Zmiana, jaką chcę dokonać zaraz powinna być widoczna. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:53, 12 gru 2013 (UTC)
Tak, oczywiście - redaktor nie jest administratorem - natomiast mi chodziło o Administracje (z ang. Administration, tzn. "administracja", "zarząd"). Podam przykład standardowej struktury np. serwerów Minecraft - są cztery rangi (to tylko przykład ;) ) Gracz, VIP, Moderator i Administrator. Gracz i VIP należą do takiej swojej grupy Użytkowników, natomiast Moderator i Administrator należą do Administracji Serwera (czyli Zarządu Serwera). A z powodu, że 30 lipca 2013 roku Zryty napisał "Moderatorzy funkcjonują na forach i właściwie na wiki redaktorzy mają podobne uprawnienia." - powstało to moje zapytanie. Bo skoro Redaktorzy są jak Moderatorzy, to można by ich (chyba) zaliczyć do Administracji Wiki (Zarządu Wiki). Dobrze myślę? :) Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 08:43, 13 gru 2013 (UTC)
Ciężko mi powiedzieć, czy redaktorzy to administracja. Wg tego, co jest na stronie Directors, administracją są tylko grupy Administrator i Biurokrata. A jak u nas? Ciężko powiedzieć. Może jakaś dalsza dyskusja większej ilości osób na ten temat się przyda. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 13:53, 15 gru 2013 (UTC)
Zapewne jest to powód do bardziej rozszerzonej dyskusji... Co do Angielskiej MCwiki, to tam nie istnieje ranga "Redaktor" - a wszystkie pozostałe (poza zwykłymi Użytkownikami wszelakiej maści) nalezą do Administracji (tylko że na Angielskiej MCwiki jest jeszcze ranga Directors, do której zalicza się "władze" wiki...). Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 08:56, 18 gru 2013 (UTC)
Coś ostatnio często mnie cytujecie :D Podtrzymuję to co napisałem, jednak chciałbym wyjaśnić pozycję moderatora, który nie jest w żadnym zarządzie - ma większe uprawnienia, ale nadal tylko sprząta... Jestem moderatorem na pewnym dużym forum (wnikliwi wiedzą) i nie mam tam dużo więcej do gadania niż zwykły Kowalski. Dbam o porządek, kulturę i pomagam użytkownikom oraz przekazuję uwagi dot. forum / wiki do administracji - tyle mojego wkładu. -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 15:49, 18 gru 2013 (UTC)

Podziękowania!

Witajcie! Miałem się rozpisać bardziej, ale niestety popełniłem błąd i treść poprzedniego tematu "ulotniła się". Ale do rzeczy! Dziś otrzymałem rangę redaktora. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy, gdyż był to mój taki mini cel. Na początku edytowania wiki nawet nie przemknęło mi do głowy aby objąć taką funkcję, dziś jest to faktem. Mimo, że mój początek z wiki był dosyć niedawno(pierwsza edycja 23 październik 2013 roku) to do teraz dokonałem około 350 edycji co chyba jest małym rekordem na wiki(nie wiem nie zgłębiam się ;). Ale głównie nie chciałem opisywać tutaj o randze, a bardziej podziękować. Otóż chciałem podziękować wszystkim osobom, które miały, chociażby najmniejszy wpływ na wiki, które poświęciły swój wolny czas na taki cel. Dziękuję dlatego, że kiedyś też zaczynałem przygodę w tej grze i bez pomocy tej wiki podejrzewam, że, by mi się odechciało grać. Dziękuję i jeszcze raz bardzo dziękuję!

Specjalne podziękowania:

 • BartoszKonkol - Za pomoc w początkowej fazie zapoznawania się z Wiki oraz dopingu w procesie nabycia rangi redaktora. Pomoc przy moim poradniku. :)
 • Lewandowski - Za ogromny wkład w Wiki, utrzymanie jej w porządku oraz za docenienie moich starań o rangę(szczerze już myślałem, że dobrnę do określonej ilości zatwierdzonych edycji, ale myślę, że to docenienie mojej pracy przez założyciela Wiki jest więcej warte). :)
 • Alex2422 - Również za ogromny wkład w Wiki jako jej administrator.

Róbcie nadal to, co robicie, jesteście świetni! :D A ja będę starał się nadal edytować w tym samym tempie, gdyż wiele rzeczy trzeba jeszcze poprawić/zaktualizować. Chodź początkowo mogę nie zatwierdzać paru edycji, gdyż muszę się jeszcze trochę oswoić z sytuacją.

Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 18:39, 13 gru 2013 (UTC)

Dziękuję za podziękowania :D
Co do zatwierdzania artykułów, to w górnej części okna z "Oczekuje na przejrzenie" klikasz "[przejrzyj oczekujące zmiany]", a następnie pojawi Ci się tabelka z zatwierdzaniem/odrzucaniem zmian. Możesz ocenić wnikliwość, precyzje i czytelność. Dodawanie komentarza jest zasadne wyłącznie przy odrzucaniu zmian, bo inaczej nic nie robi :P . Potem klikasz "Zaakceptuj wersje" lub "Wycofaj zmiany".
Na dole okna ("Podgląd" i "Oczekuje na przejrzenie") masz również tabelkę "Ponownie przejrzyj tę wersję".
Pisze Ci to, bo sam miałem z tym najpierw problem :P .
W razie jakiś pytań, kieruj je do mnie na stronie naszej dyskusji :P . Chętnie Ci pomogę ;) .
Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 18:52, 13 gru 2013 (UTC)
ps. Zostawiłem ci artykuł Nether abyś go przejrzał ;) Podpowiedź: zmianę możesz zatwierdzić, a wnikliwość, precyzje i czytelność pozostawić domyślą.
Co tu dużo mówić, mam nadzieję, że w ten sposób zachęciłem Cię do kontynuowania pracy tutaj :D Następnym Twoim celem może być dołączenie do grupy Administrator. Im więcej redaktorów i administratorów (tych drugich bez przesady, choć teraz za mało jest) tym lepiej dla społeczności Minecrafta! [= ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 13:55, 15 gru 2013 (UTC)
Dziękuję za docenienie :) Alex2422 (dyskusja) 16:24, 15 gru 2013 (UTC)

Weryfikatorzy

Mam takie małe pytanie. Czy są nam potrzebni weryfikatorzy? Nigdy z tego nie korzystałem, ponieważ osobie niezalogowanej wyświetla się zawsze najlepsza wersja artykułu, więc np. oznaczę Crafting jako zweryfikowany, ktoś doda jakieś przepisy i zostanie oznaczony on już jako oznaczony, to niezalogowani będą widzieć wersję zweryfikowaną, czyli starszą. Dla mnie, póki Minecraft się rozwija cały czas, oznaczanie artykułów rangą zweryfikowany mija się z celem. Lepiej zostawić tak, jak jest aktualnie w większości robione, tj. nieoznaczona i oznaczona wersja. Co Wy na to? ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 13:28, 14 gru 2013 (UTC)

Hmm szczerze mówiąc jestem za i przeciw(zakładając, że ZA to głos za zlikwidowaniem weryfikatorów a PRZECIW za zostawieniem rangi). Przeciw dlatego, że łatwiej było by klasyfikować artykuły i wskazać te, w których można napisać bardziej po "polskiemu". Za, ponieważ podejrzewam że bardzo mało osób korzystało by z tej opcji. Sam nie wiem. Jestem neutralny. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 20:10, 14 gru 2013 (UTC)
Ja, osobiście, jestem przeciw zlikwidowaniu tych rang - czyli za ich pozostawieniem. Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 08:51, 18 gru 2013 (UTC)

Admin noticeboard

Sądzicie, że jest nam potrzebne coś w stylu Minecraft Wiki:Admin noticeboard? Cały czas uważam, że u nas aż tyle się nie dzieje, aby nie wystarczała nasza Społeczność. Ale nie jestem tutaj sam, więc zadam pytanie:

Stworzyć stronę na wzór Admin noticeboard, czy nie?

Użyjcie na początku swojej wypowiedzi {{c|zgoda}} lub {{c|zły pomysł}} (lub inne oznaczające to samo wg szablonu Szablon:c (czas zacząć to używać :)) ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 14:15, 25 gru 2013 (UTC)

CommentCSS.png Zły pomysł Z jednej strony czasem są sprawy typowo administracyjne a społeczność z nazwy niezbyt mi pasuje do pisania o takich rzeczach to z drugiej zawsze załatwiałem takie sprawy albo na dyskusji administratora albo na panelu kontaktowym. Myślę że te drogi kontaktu zdecydowanie starczą. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 15:57, 25 gru 2013 (UTC)
CommentCSS.png Zły pomysł To chyba niepotrzebne. Ja problemy z Minecraft Wiki zawsze zgłaszałem na twojej dyskusji. Alex2422 (dyskusja) 17:29, 25 gru 2013 (UTC)
CommentCSS.png Zły pomysł Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 21:07, 25 gru 2013 (UTC)
CommentCSS.png Zły pomysł Strony dyskusji w zupełności wystarczą. ~Qwert225, 11.04, 26 gru 2013 (UTC)
To chyba cztery głosy wystarczą. Admin noticeboard jest nam niepotrzebny. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 19:44, 27 gru 2013 (UTC)

Grid

Witam was! Czy ktoś bardziej "wtajemniczony" w sprawach szablonów mógłby zaktualizować szablony Szablon:Grid/Crafting Table, Szablon:Grid i Szablon:Grid/Cell (z pozostawieniem parametru OA w Szablon:Grid/Crafting Table)? Chodzi mi dokładnie o usunięcie podwajania liczby przedmiotów w wyniku craftingu... Mi wychodzi albo w ogóle usunięcie tej liczby albo jej podwajanie... Z góry dziękuje ;) Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 19:02, 26 gru 2013 (UTC)

Problem już naprawiłem :) (wina leżała po stronie szablonu Szablon:Grid/Cell). Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 14:19, 31 gru 2013 (UTC)

Błąd zapisywania zmian

Dyskusja została przeniesiona z mojej strony dyskusji ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 15:57, 28 gru 2013 (UTC)


Witam ponownie. Piszę w sprawie dosyć uporczywego błędu strony(tak myślę że to błąd właśnie po jej stronie). Otóż ostatnio nasila się mi zjawisko długiego zapisywania zmian. Kiedyś przejawiało się to przez wolne ładowanie przez co musiałem odświeżać stronę z ok 2-7 razy aby w końcu zmiany się zapisały. Dziś w pewnym artykule mimo licznych prób nie udało mi się to. Przed chwilą na szczęście pojawił się jakikolwiek komunikat o długim ładowaniu(w pozostałych przypadkach była tylko biała strona i nic się nie załadowało). Screen ze strony imageshack Myślę że to błąd strony gdyż inne strony w tym samym czasie ładują mi się szybko(w tym strony Wiki). Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 00:36, 28 gru 2013 (UTC)
Mam ten sam problem ze stroną "Kwiaty" oraz z moim brudnopisem. Już trzy dni temu próbowałem zapisać zmiany i ciągle mi się nie udaje. Alex2422 (dyskusja) 10:23, 28 gru 2013 (UTC)
Ja mam czasami ten sam problem... Zazwyczaj wystarczy zmienić przeglądarkę i z innej przesłać zmiany - choć nie zawsze przynosi to zamierzony efekt... Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 14:52, 28 gru 2013 (UTC)
(koniec przeniesionej dyskusji)

Od dawien dawna się z tym nie spotkałem. Kiedyś winą było przeciążenie łącz/serwerów w godzinach wieczornych, ale od przynajmniej 6 miesięcy nie mam takich problemów. Jest to niewątpliwie problem po stronie (jakiegoś) serwera, nie po stronie klienta. Kiedy wystąpią Wam problemy, moglibyście pisać w odpowiedzi na ten wpis z szablonem c (CommentCSS.png Zablokowane) i datą/godziną wystąpienia problemu? Może być też pomocna informacja o Waszym usługodawcy internetowym. Z góry dzięki! Jak zbierze się trochę danych, wyślę informacje do Curse w celu zbadania problemu. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 15:57, 28 gru 2013 (UTC)

CommentCSS.png Zablokowane Szablon:Bloki Godzina 28-12-2013 23:21 Ilość prób przed właściwym zaakceptowaniem zmian - 2. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 22:27, 28 gru 2013 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Nazwa artykułu: Kwiaty Data i godzina: 29 grudnia 2013, 11:48 (ale to nie pierwszy raz) Próbowałem 3 razy, ale się nie zapisało (tak samo, jak wcześniej). Alex2422 (dyskusja) 10:57, 29 gru 2013 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Bloki techniczne (wycofanie wersji innego użytkownika) Czas i data: 29-12-2013 ~18:28. Ilość prób przed właściwym zaakceptowaniem zmian - 4. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 17:35, 29 gru 2013 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Szablon:Bloki Data: 29.12.2013 Godzina: 23:16 Ilość prób przed zaakceptowaniem zmian: 3. Pozdrawiam, MatikTheSeventh (dyskusja) 22:21, 29 gru 2013 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Sztabka żelaza; Data: 2013-12-30; Godzina: 8:30; Ilość nieudanych prób zapisu: 1. -Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 07:34, 30 gru 2013 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Szablon: Szablon:Bloki; Data: 2013-12-30; Godzina: 11:40; Ilość nieudanych prób zapisu: 1. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 10:45, 30 gru 2013 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Zaczep na linkę; Data: 2013-12-30; Godzina: 11:58; Ilość nieudanych prób zapisu: . (nie udało mi się zapisać zmian, powyżej 10 prób) Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 11:13, 30 gru 2013 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Sztabka żelaza; Data: 2013-12-30; Godzina: 17:40; Ilość nieudanych prób zapisu: 3. -Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 16:52, 30 gru 2013 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Blok złota; Data: 31-12-2013; Godzina: 12:31; Ilość nieudanych prób zapisu: . (nie udało mi się zapisać zmian powyżej 10 prób) P.S Problem chyba się nasilił... Jak kiedyś trzeba było odpalać z 2-4 razy to teraz nie można się doczekać nawet po 10... Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 11:35, 31 gru 2013 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Obsydian; Data: 2013-12-31; Godzina: 23:49; Ilość nieudanych prób zapisu: 2. Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 22:54, 31 gru 2013 (UTC)
Mam rozumieć że tylko mi Wiki pada już kompletnie? Nie mogę zaktualizować ani jednego z dwóch artykułów, rano było ok. Tym razem Curse chyba znów nawala z tego powodu. Ehh dziwne że niektórzy te same artykuły edytują w tym samym czasie. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 21:03, 1 sty 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Zaczep na linkę; Data: 2014-01-02; Godzina: 11:09 - 11:14; Ilość nieudanych prób zapisu: (nie udało się zapisać po 5 próbach). Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 10:17, 2 sty 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Łóżko; Data: 1 sty 2014; Godzina: 17:54-17:58; Ilość nieudanych prób zapisu: ok.7 (w pewnym momencie wyskoczył błąd, ale jednak artykuł się zapisał). Pozdrawiam ~ MatikTheSeventh (dyskusja) 17:06, 2 sty 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Łóżko; Data: 2014-01-02; Godzina: 18:39; Ilość nieudanych prób zapisu: 2. (zauważyłem, że błąd ten najczęściej pojawia się podczas próby zapisu własnej edycji w sekcji z zatwierdzeniem edycji innych osób). Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 17:46, 2 sty 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Gąbka; Data: 3 sty 2014; Godzina: 17:00-17:20; Ilość nieudanych prób zapisu: (nie udało mi się zapisać po X próbach - przestałem liczyć po dziesiątej). Pozdrawiam ~ MatikTheSeventh (dyskusja) 16:24, 3 sty 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Crafting; Data: 03-01-14; Godzina: - 17:00-17:30; Ilość nieudanych prób zapisu: (próbowałem naprawdę dużo razy lecz będę próbował chyba do północy) Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 16:33, 3 sty 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Jajo Smoka; Data: 3 sty 2014; Godzina: 23:05-23:15; Ilość nieudanych prób zapisu: (nie udało mi się zapisać zmian po ok. 10 próbach). ~ MatikTheSeventh (dyskusja) 23:13, 3 sty 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Blok trawy; Data: 5 sty 2014; Godzina: 12:48; Ilość nieudanych prób zapisu: . Pozdrawiam ~ MatikTheSeventh (dyskusja) 11:54, 5 sty 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Burak ćwikłowy Data i godzina: 6 stycznia 2014, 12:15 Alex2422 (dyskusja) 11:30, 6 sty 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Strona: Użytkownik:Alex2422/brudnopis Data i godzina: 6 stycznia 2014, 12:23 (już wcześniej miałem ten problem) Alex2422 (dyskusja) 11:30, 6 sty 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Półblok Data i godzina: 10 stycznia 2014, 14:29 P.S Myślę że zgłoszeniem należało by się już zająć... Coraz bardziej denerwujące jest wolne działanie Wiki a zgłoszeń już mnóstwo. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 13:38, 10 sty 2014 (UTC)
Dobra, czas to zgłosić. Tyle danych chyba wystarczy. Nie wiem, wg mnie może to być jakaś konkretna konfiguracja albo wada danej przeglądarki pod danym systemem czy coś. No cóż, zobaczymy, co odpiszą. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 13:30, 13 sty 2014 (UTC)
Przywracam to, co napisałem 10 stycznia b.r. (zgłoszenie zablokowanego artkułu), ponieważ Lewandowski, niewątpliwie prze przypadek ;), to usunął:
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Blok szlamu; Data: 2014-01-10; Godzina: 19:25; Ilość nieudanych prób zapisu: 1. Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 18:29, 10 sty 2014 (UTC)
Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 14:26, 13 sty 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Modyfikacje/Virtual World/Receptury wytwarzania; Data: 2014-01-16; Godzina: 18:16; Ilość nieudanych prób zapisu: 1. Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 17:21, 16 sty 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Modyfikacje/Virtual World/Receptury wytwarzania; Data: 2014-01-16; Godzina: 21:59 - 22:02; Ilość nieudanych prób zapisu: (nie udało się zapisać po 5 próbach). Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 21:06, 16 sty 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Rośliny; Data: 2014-01-17; Godzina: 11:45 - 11:48; Ilość nieudanych prób zapisu: (nie udało się zapisać po 5 próbach). ps. Mam wrażenie, że po tej "chwili" bez błędów znów to się nasila... Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 10:52, 17 sty 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Dioryt Data i godzina: 14 lutego 2014, 20:27 Zaznaczam, że ten problem wcale nie ustał, natomiast tworzenie artykułów działa bez zarzutu. Alex2422 (dyskusja) 19:54, 14 lut 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Klapa Data i godzina: 15 lutego 2014, 11:17 Alex2422 (dyskusja) 10:23, 15 lut 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Roślina kakao Data i godzina: 17 lutego 2014, 17:26 Qwert225 (dyskusja) 16:28, 17 lut 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Trawa Data i godzina: 17 lutego 2014, 17:26 Qwert225 (dyskusja) 16:28, 17 lut 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Blok poleceń Data i godzina: 20 lutego 2014, 17:52 Qwert225 (dyskusja) 16:56, 17 lut 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Statyw alchemiczny Data i godzina: 3 marca 2014, 9:31 Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 08:33, 7 mar 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Stół warsztatowy Data i godzina: 7 marca 2014, 14:41 Qwert225 (dyskusja) 14:02, 7 mar 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Skrzynia Data i godzina: 7 marca 2014, 14:50 Qwert225 (dyskusja) 14:02, 7 mar 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Szafa grająca Data i godzina: 7 marca 2014, 14:59 Qwert225 (dyskusja) 14:02, 7 mar 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Barwione szkło Data i godzina: 7 marca 2014, 15:36 Qwert225 (dyskusja) 14:37, 7 mar 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Strona: Dekoracje; Data i godzina: 7 marca 2014, 18:01; Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 17:03, 7 mar 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Andezyt Data i godzina: 14 marca 2014, 17:19 Qwert225 (dyskusja) 16:35, 14 mar 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Szablon:BlockSprite/doc Data i godzina: 14 marca 2014, 18:02 Qwert225 (dyskusja) 17:00, 14 mar 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Glina (blok) Data i godzina: 15 marca 2014, 13:21 Qwert225 (dyskusja) 12:22, 15 mar 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Tory; Data: 25-27 marca 2014; Ilość nieudanych prób zapisu: . Pozdrawiam ~ MatikTheSeventh (dyskusja) 17:29, 27 mar 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Kamienne cegły Data i godzina: 29 marca 2014, 21:27 Qwert225 (dyskusja) 20:28, 29 mar 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Netherrack Data i godzina: 30 marca 2014, 18:22 Qwert225 (dyskusja) 17:24, 30 mar 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Rdzeń reaktora Netheru Data i godzina: 30 marca 2014, 18:44; Ilość nieudanych prób zapisu: . Qwert225 (dyskusja) 17:44, 30 mar 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Blok kwarcu Data i godzina: 22 kwietnia 2014, 21:49 Qwert225 (dyskusja) 20:52, 22 kwi 2014 (UTC)
Dobre wieści! Pierwszy raz od czasu wystąpienia tego błędu udało mi się zapisać jakieś zmiany w artykule. Niestety na stronach, które wcześniej tu zgłosiłem, dalej występuje ten problem. Alex2422 (dyskusja) 09:00, 27 kwi 2014 (UTC)
CommentCSS.png Zablokowane Artykuł: Pulpit Data i godzina: 1 maja 2014, 20:41; Ilość nieudanych prób zapisu: . Qwert225 (dyskusja) 19:45, 1 maj 2014 (UTC)

Virtual World

Witam. Jak (nie) wiadomo jestem głównym twórcą modyfikacji Virtual World. Zastanawiałem się ostatnio, czy mógłbym utworzyć zestaw artykułów o w/w modyfikacji jako, tak jakby, wiki w wiki. Chodzi mi o stworzenie artykułu jako strony głównej, a od niego następnych artykułów odnoście poszczególnych elementów moda. Nie jestem jednak pewien, czy jakoś nie wadzi to z zasadami Minecraft Wiki Polska... dlatego mam do was trzy pytania:

1. Czy mogę stworzyć taki zestaw artykułów poświęconych modyfikacji Virtual World? ({{c|Tak}}, {{c|Nie}})
2. Jaką przestrzeń nazw lub rozwinięte jakiego artykułu mogę "przypisać" do w/w zestawu artykułów? (2a., 2b., 2c.)

W powyższym pytaniu chodzi mi o to, które - pod warunkiem że w pytaniu 1. odpowiecie CommentCSS.png Tak - z poniższych rozwiązań mogę użyć:

2a. przestrzeń nazw Virtual_World:
2b. rozwinięcie artykułu Virtual_World
2c. rozwinięcie artykułu Modyfikacje/Virtual_World
3. W jakim miejscy mogę tworzyć kategorie i szablony wymagane do w/w zestawu artykułów (3a., 3b.)
3a. domyślna lokalizacje (przestrzeń nazw Kategoria: oraz Szablon:)
3b. w zastawie artykułów (czyli w lokalizacji wybranej w pytaniu 2.)

Pytania kieruje głównie do Administracji - ale za "opinie" pozostałych osób również dziękuje :)

Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 13:58, 29 gru 2013 (UTC)
 • Wszystko tak, jak jest opisane w Zasadach Wiki w punkcie 11, czyli Modyfikacje/Virtual_World/Coś_z_tym_związane itp. Kategorie nie są rozstrzygnięte w zasadach, więc można przyjąć, że powinno być stosowane tak, jak nazewnictwo artykułów, czyli Kategoria:Modyfikacje/Virtual_World. Nie wiem, jakie niby chcesz wykorzystać szablony? Wszelkie szablony w przestrzeni Szablon: powinny być uniwersalne (możliwość wykorzystania na różnych artykułach/stronach), a te, które nie mogą być uniwersalne, to powinny się znaleźć w przestrzeni nazw Użytkownik:. Tak mniej więcej jest to rozwiązane na Wikipedii z niestandardowymi szablonami (chyba, że coś się zmieniło, nie jestem od jakiś 2-3 lat na bieżąco).
1. CommentCSS.png Tak
2. Modyfikacje/Virtual_World/*
3. Kategoria:Modyfikacje/Virtual_World (więcej niż jedna kategoria po co?), uniwersalne szablony w Szablon:*, nieuniwersalne w Użytkownik:BartoszKonkol/* ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 14:15, 29 gru 2013 (UTC)
 • Dziękuje :) Myślę, że za niedługo zabiorę się za pracowanie nad tym zestawem artykułów. Co do kategorii, to zapewne będzie co najmniej jedna - a to z powodu, że byłaby na pewno Kategoria:Modyfikacje/Virtual_World, ale i również możliwe że Kategoria:Modyfikacje/Virtual_World/Bloki, Kategoria:Modyfikacje/Virtual_World/Crafting, Kategoria:Modyfikacje/Virtual_World/Przedmioty itp. Jak rozumie, wszystkie te kategorie mogę robić według zasady Kategoria:Modyfikacje/Virtual_World/*? Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 14:34, 29 gru 2013 (UTC)

Nowy Rok!

Witam wszystkich ponownie! Jak wszyscy wiedzą nadszedł nowy rok, z tego powodu chciałem wszystkim życzyć wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim więcej uśmiechu i spełnienia marzeń! Mam nadzieję że Wiki nadal będzie istniało oraz będzie rozwijane przez społeczność Minecraftową (o ile można ją tak nazwać ;-D). Dziękuje wszystkim za pomoc na Wiki w ciągu tego (mojego pierwszego) roku na niej! Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 23:01, 31 gru 2013 (UTC)

Widzę, że najwytrwalsi zostali ^^ ja, Piotrex43 i BartoszKonkol =] Dzięki i nawzajem! ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 23:07, 31 gru 2013 (UTC)
Nie jestem dobry w składaniu życzeń, więc życzę wszystkim Minepedystom cokolwiek byście chcieli i oby ten, nowy rok był jeszcze lepszy od poprzedniego! :D Pozdrawiam, MatikTheSeventh (dyskusja) 23:16, 31 gru 2013 (UTC)
Również dziękuje za życzenia i życzę wam (to takie oklepane :P) Szczęśliwego Nowego Roku! Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 21:06, 1 sty 2014 (UTC)
Trochę się spóźniłem, ale dziękuję i nawzajem. Co do tego, że najwytrwalsi zostali, to kilka dni nie było mnie w domu. Alex2422 (dyskusja) 16:42, 4 sty 2014 (UTC)

"W budowie"

Witam. Chciałem zapytać czy szablon "Szablon:Budowa" ma sens. Za całym szacunkiem dla twórcy tego szablonu (BartoszKonkol) ale wg mnie wstawiony artykuł jest już gotowy. Do edycji jest brudnopis. Co inni sądzą na ten temat? Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 13:05, 1 sty 2014 (UTC)

 • Moim zdaniem, szablon {{Budowa}} ma jak najbardziej sens i nie widzę powodów, aby nie zostawiać go "w spokoju" - ponieważ:
 1. Dzięki szablonowi {{Budowa}} można określić artykuł, nad którym się aktualnie pracuje ({{Budowa}}). Można również użyć opcji tego szablonu, dzięki czemu można poinformować innych, żeby nie edytowali w tym momencie ów artykułu ({{Budowa|nie}}) lub aby pomogli przy jego edycji ({{Budowa|tak}}).
 2. Szablon mam zamiar wykorzystać przy pracach nad zestawem artykułów odnoście modyfikacji Virtual World.
 3. Szablon szybko się przyjął (niedługo po jego wydaniu, użytkownik Matik7 wykorzystał go w artykule ID).
Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 10:25, 2 sty 2014 (UTC)
 • Osobiście uważam, że powinno to wyglądać trochę inaczej. Większe zmiany w artykule mogą go uczynić bezużytecznym na czas aktualizacji/poprawy i po to właśnie powstał brudnopis. Ale sam brudnopis nie pozwala np. na poinformowanie innych użytkowników, że artykuł XYZ jest poprawiany w brudnopisie użytkownika ZZZ i nie zaleca się edytować artykułu XYZ. Przechodząc do sedna: zrobiłbym coś takiego, że poza dodaniem szablonu budowa, nie ruszałbym głównego artykułu, a aktualizował/poprawiał jako pod-artykuł, np. w XYZ jest informacja, że trwa przebudowa/większa aktualizacja/większa edycja tego artykułu i jest ona wykonywana na XYZ/budowa. Można rozbudować szablon i pododawać więcej możliwości powodów (przebudowa|duża aktualizacja|itd.). ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 14:27, 2 sty 2014 (UTC)
Pomysł bardzo dobry :). Jak będę miał trcohę więcej czasu, to postaram się rozbudować szablon i dodać do niego coś w rodzaju możliwości dodania własnych uwag. Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 14:59, 2 sty 2014 (UTC)
Ukończyłem właśnie rozbudowę szablonu {{Budowa}}. Dodałem do niego opcje inne (podaje się tak samo jak tak, nie) i parametry inne oraz miejsce.Myślę, że szablon jest już teraz odpowiedni :) Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 17:32, 2 sty 2014 (UTC)

Oficjalna aplikacja Minecraft Wiki na smartfony z systemem Android ?

Witam ! Często przeglądam Wiki na moim smartfonie i strona jest zbugowana (wszystko przechodzi na lewą stronę, obrazki czasem znikają itp.). Jest to uciążliwe i niewygodne. Więc pojawia się pomysł o zrobieniu aplikacji na Androida, która będzie dostępna ze Sklepu Play. Nie mówię, żeby już ją robić ale chcę wiedzieć co o tym sądzą użytkownicy. Użyjcie CommentCSS.png Zgoda lub CommentCSS.png Zły pomysł aby odpowiedzi były przejrzyste. Pozdrawiam --Mccv13 (dyskusja) 12:08, 2 sty 2014 (UTC)

Witaj! Sądzę, że nieoficjalne aplikacje już pewnie istnieją, a nawet jeśli, to z poszanowaniem licencji można ?!być może legalnie!? stworzyć taką nieoficjalną aplikację. Niezależnie od rezultatu głosowania tutaj, na oficjalną aplikację będzie trzeba uzyskać zgodę właścicieli serwisu, Curse. Najlepiej spytać się o tę aplikację na angielskiej dyskusji społeczności. Jeśli pomysł zostanie zaakceptowany przez społeczność, Curse samo się do Ciebie zgłosi. Oczywiście osobiście oczekuję, że będzie obsługiwała wiele języków :> (Ty chcesz ją stworzyć, czy tylko pomysł dajesz?) ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 14:15, 2 sty 2014 (UTC)
Aplikacje potrafię stworzyć, lecz nie wiem, czy miałbym czas, więc mogę być (chyba) jedynie pomysłodawcą. Spróbuję ogłosić pomysł na angielskiej wiki. Dzięki za poparcie ! I faktycznie jakieś nieoficjalne apki są, lecz są one kiepskiej jakości i zawierają sporo błędów. --Mccv13
Jak odpowiadasz komuś w dyskusji, dodaj jeszcze jedno wcięcie, niż osoba, której odpowiadasz. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 14:38, 2 sty 2014 (UTC)
Dzięki, będę pamiętał już złożyłem propozycje na angielskiej wiki!--Mccv13 (dyskusja) 14:44, 2 sty 2014 (UTC)

Dyskusje: gwiazdki zamiast dwukropków

Pomysł/prośba: zacznijmy stosować gwiazdki w odpowiedziach w dyskusjach, zamiast aktualnie wykorzystywanych dwukropków. Dwukropki mogłyby być stosowane oczywiście jako przedłużenie swojej wypowiedzi (nowe linie) oraz jako wcięcia, tj.


Pytanie? CCC? ~~~~
*OK.
:~~~~
:*Świetnie.
::Mam inne pytanie? A? ~~~~
::*NP. ~~~~

Pytanie? CCC? Podpis USER1

 • OK.
Podpis USER2
 • Świetnie.
Mam inne pytanie? A? Podpis USER1
 • NP. Podpis USER2

Będzie dużo czytelniej czytało się dyskusje. Co Wy na to? {{c|zgoda}} czy {{c|zły pomysł}}? Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 15:37, 02 sty 2014 (UTC)

CommentCSS.png Zły pomysł. Przede wszystkim dlatego, że ja niezbyt rozumiem na czym polegają te powyższe przykłady... I drugim powodem jest to, że stosowanie takiego typu wypowiedzi na dyskusjach użytkowników będzie powodowało pokazywanie się tak jakby kilku wiadomości, a niżeli jednej (w komunikacie - jeżeli zrozumiale pisze...). Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 15:04, 2 sty 2014 (UTC)
 • Odpisuję teraz z przykładem. Czasami wypowiedzi nie mieszczą się w jednej linijce.
Na przykład teraz. Czasem niektórzy dodają wypunktowania itp. i dodatkowo to może gubić.
 1. Punkt.
 2. Punkt.
 3. Punkt.
 1. Podpunkt.
Czasami nie wiadomo, gdzie, kończy się wypowiedź jednej osoby, a zaczyna drugiej - spójrzcie na #Virtual World. Gdyby nie gwiazdka, można byłoby się zgubić wg mnie.::
Odpowiadając z gwiazdką powinno żyć się nam lepiej :) (powtórzenia są specjalnie...) ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:48, 2 sty 2014 (UTC)
Teraz się mi to już trochę poukładało :). W takim razie, wydaje mi się, że to zależy do kontekstu. Jeżeli pytanie/informacja jest napisana bez "uładnień formatowania", to można stosować :. Gdy formatowanie jest bardziej zaawansowane (pytanie/informacja są dzięki temu bardziej przejrzyste) lepiej jest stosować :*. Dobrze myślę? Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 08:24, 3 sty 2014 (UTC)
Raczej powinniśmy ustalić jedną zasadę, bo jeżeli w dyskusji przy niektórych komentarzach będą gwiazdki, a przy innych dwukropki, to będzie jeszcze mniej czytelnie. Alex2422 (dyskusja) 17:00, 9 sty 2014 (UTC)

UWAGA! OGŁOSZENIE

Witam! Potrzebuję paru chętnych użytkowników do pomocy (rozgarniętych najlepiej), mających sporą cierpliwość. Chodzi o dodanie stron o wszystkich pracowników Mojang (ok.30 nowych stron potrzeba). Chętni niech zgłaszają się pod spodem. Dziękuje!

Ja się nie zgłaszam (bo zbytnio na tej tematyce się nie znam...), choć kto to wie :) Tylko mam dwie małe uwagi: 1. Podpisuj się czterema tyldami (wiem, że ci się tylko zapomniało - mnie czasami też się zapomina ;)). 2. Jak masz problem odnoście Mojangu, to możesz zmieniać szablon {{budowa}} na {{budowa|tak}} (napisze się wtedy, że autor artykułu "potrzebuje pomocy"). Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 12:06, 4 sty 2014 (UTC)
Dzięki, przyda się ten szablon--Mccv13 (dyskusja) 15:12, 4 sty 2014 (UTC)

ts3

witam. Probuje dojsc na ts3 lecz nie moge ,bo jak klikam napis Kliknij i dolacz na mcwiki.pl to laczy i wyskakuje ta sama strona na ktorej bylem np.strona glowna prosze o wyjasnienie tego bledu pozdr.Mistrzu99

Mistrzu, taka uwaga: podpisuj się czterema tyldami (tj. ~~~~). A co do błędu, to też go mam (pisze Nie można wyświetlić strony sieci Web). Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 12:08, 4 sty 2014 (UTC)
Prawdopodobnie nie posiadacie zainstalowanego programu TeamSpeak 3 w swoim komputerze. Wiodące przeglądarki (Firefox, Chrome, Internet Explorer) po kliknięciu w link http://go.mcwiki.pl/ts3 wyświetlają pytanie, czy uruchomić powiązaną aplikację. Akceptacja powoduje uruchomienie programu z automatycznym dołączeniem do serwera TeamSpeak Minecraft Wiki Polskiej. W razie dalszych problemów zawsze zostaje ręczne dołączenie do serwera wpisując po prostu jego dane, tj. adres mcwiki.pl. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 13:25, 13 sty 2014 (UTC)

Poprawa Wiki na lepszą.

Witam proponuje zobaczenie angielskiej wiki i Uzupełnienie danych z tej wiki na naszą ojczystą np: Artykuł o Drzwi i zobaczenie tego Doors jak widzę nasza ojczysta strona jest zaniedbana... Pozdrawiam

Fajnie, że mówisz, ale oprócz tego mógłbyś też spróbować sam się tym zająć. Poza tym: Ogólna instrukcja korzystania z dyskusji na Wiki: 1. Zawsze podpisuj się zapisując cztery tyldy ~~~~ lub korzystając z guzika u góry pola edycji. 2. Na posty napisane w Twojej prywatnej dyskusji, należy odpowiadać w bezpośrednio dyskusjach użytkowników, którzy te posty piszą. 3. Kolejne posty w dyskusji rozpoczynaj stosując dwukropki. 4. Jeśli widzisz osobę nie stosującą się do którejś z zasad instrukcji - również mu ją prześlij wpisując po prostu: {{instrukcja}} Alex2422 (dyskusja) 16:42, 4 sty 2014 (UTC)
Wszystko fajnie, jak się mówi. Cały czas do tego dążymy, jednak artykułów są setki, a aktywnych użytkowników tylko kilku. Każdy chętny do edytowania jest mile widziany. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 13:27, 13 sty 2014 (UTC)
Jeśli chodzi o Drzwi, to zaraz się nimi zajmę. :) Dyskusję będzie można usunąć. Możliwe, że tłumacz ze mnie marny i w zdaniach braknie sensu merytorycznego, więc wszelkie poprawki mile widziane. DarnokOk (dyskusja) 16:01, 22 mar 2014 (UTC)

Minecraft Wiki Polska:Zasady

Witam. Zauważyłem na stronie Minecraft Wiki Polska:Zasady pewien alogizm. Otóż poniżej listy zasad znajduję się zdanie Wyjątki od tych reguł można uzyskiwać od administratorów. Kontaktować z administratorami i redaktorami za pomocą stron dyskusji. Linki do nich znajdziesz na Minecraft Wiki Polska:Administratorzy oraz Minecraft Wiki Polska:Redaktorzy.. Jest dla mnie osobiście nielogiczne wpierw pisanie o tym, iż Wyjątki od tych reguł można uzyskiwać od administratorów., a następnie podawanie informacji o tym, jak można się skontaktować z administratorami (to logiczne) i redaktorami (a to już niebyt logiczne, gdyż w poprzednim, zasadniczym zdaniu nie było o redaktorach mowy). Z tego powodu nie do końca wiadomo czy jeżeli się chce otrzymać wyjątek od reguł, to ma się kontaktować z administratorem, czy z redaktorem - i kto może dokładniej wyrazić pozwolenie... W tym jednak momencie nasuwa mi się to samo pytanie, które już wcześniej zadałem (#Jakie grupy rang należy do Administracji McWikiPl?) - bo treść tej końcówki zasad jest aktualnie jakby potwierdzeniem o tym, iż redaktorzy należą do administracji i mogą udzielać wyjątków od reguł - choć z drugiej strony pisze dość dobitnie, że tych wyjątków mogą udzielać wyłącznie administratorzy... Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 14:34, 10 sty 2014 (UTC)

Nie wiem jak to naprawdę jest, ale z tego tekstu wynika, że kontaktować się można z administratorami i redaktorami, a samego pozwolenia udzielają już tylko administratorzy. Alex2422 (dyskusja) 15:48, 10 sty 2014 (UTC)
To redaktor jest "pośrednikiem"? I tak ciut nielogiczne... Lepszym wyjściem by było, albo usunięcie stamtąd informacji o kontakcie do redaktorów (co jest chyba najlepszą opcją), albo napisanie, że redaktorzy również mogą przyznawać wyjątki od zasad. Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 14:30, 13 sty 2014 (UTC)

Encyklopedyczność

Zauważyłem, że niektórzy użytkownicy mylą pojęcia "encyklopedyczność" i "encyklopedyczny styl". Encyklopedyczność oznacza, że dane pojęcie nadaje się do opisania na Wikipedii. Styl encyklopedyczny to styl pisania taki, jak w encyklopediach (z pewnymi wyjątkami), czyli np. bez używania wyrazów potocznych. Skrót "ency" oznacza encyklopedyczność. Alex2422 (dyskusja) 15:48, 10 sty 2014 (UTC)

Dziękuję za uświadomienie mi tego błędu, w zasadzie do czasu teraźniejszego uznawałem to za to samo. ;) Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 19:27, 10 sty 2014 (UTC)

Dywan nie istnieje?

Witajcie, dziś chcąc poprawić co nieco na tej stronie napotkałem ścianę oporu:

Wersja #0 strony "Dywan" nie istnieje.
Zazwyczaj jest to spowodowane przestarzałym linkiem do usuniętej strony. Powód usunięcia znajduje się w rejestrze.

Jeśli nie została ona usunięta, możesz zgłosić ten fakt na specjalnej stronie lub wysłać wiadomość mailową na adres [email protected]
W treści maila należy podać przynajmniej pełny adres URL odwiedzanej strony.

Jest to kolejny artykuł z którym nie mogę pracować :(
Falibor 18:02, 14 sty 2014 (UTC)

Tych artykułów jest znacznie więcej (popatrz chociażby na Znak). Sprawa jest to już dość stara (poszukaj w historii). Da się (podobno...) edytować strony i je oglądać będąc wylogowanym. Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 19:21, 14 sty 2014 (UTC)
Faktycznie, znak działa po tym, gdy się wyloguje. Co do problemu, to miałem nadzieję, że to zostało wszystko rozwiązane wraz z kombinacjami z gamepedią, ale wygląda na to, że potwierdziło się pewne przysłowie po raz kolejny... Falibor 20:00, 14 sty 2014 (UTC)
Dodane do Minecraft Wiki Polska:Zgłaszanie błędów. Znacie inne? Wpisujcie tam :) ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 13:11, 19 sty 2014 (UTC)

Próbowałem przywrócić starszą wersję brakującego artykułu. Wyświetlił mi się poniższy błąd Wiki:
[6888b40f] /index.php?title=P%C5%82ot&action=submit Exception from line 1788 of /home/hydra/public_html/includes/WikiPage.php: Could not find text for current revision 31796.

Backtrace:

 1. 0 [internal function]: WikiPage->doEditContent(WikitextContent, string, integer, boolean, NULL, string)
 2. 1 /home/hydra/public_html/includes/Article.php(2024): call_user_func_array(array, array)
 3. 2 /home/hydra/public_html/includes/EditPage.php(1812): Article->__call(string, array)
 4. 3 /home/hydra/public_html/includes/EditPage.php(1812): Article->doEditContent(WikitextContent, string, integer, boolean, NULL, string)
 5. 4 /home/hydra/public_html/includes/EditPage.php(1237): EditPage->internalAttemptSave(array, boolean)
 6. 5 /home/hydra/public_html/includes/EditPage.php(427): EditPage->attemptSave()
 7. 6 /home/hydra/public_html/includes/actions/EditAction.php(50): EditPage->edit()
 8. 7 /home/hydra/public_html/includes/actions/EditAction.php(74): EditAction->show()
 9. 8 /home/hydra/public_html/includes/Wiki.php(428): SubmitAction->show()
 10. 9 /home/hydra/public_html/includes/Wiki.php(292): MediaWiki->performAction(Article, Title)
 11. 10 /home/hydra/public_html/includes/Wiki.php(588): MediaWiki->performRequest()
 12. 11 /home/hydra/public_html/includes/Wiki.php(447): MediaWiki->main()
 13. 12 /home/hydra/public_html/index.php(46): MediaWiki->run()
 14. 13 {main}
  Qwert225 (dyskusja) 19:14, 16 wrz 2014 (UTC)

Koty...

Witam! Niestety, podczas wielokrotnych prób zapisanie artykułu Modyfikacje/Virtual World/Receptury wytwarzania ciągle wyświetla się notka

Twoja edycja zawiera nowe zewnętrzne linki. By wspomóc ochronę przeciwspamową, proszę wybrać tylko koty ze zdjęcia poniżej: 

Niezależnie czy wybiorę te przeklęte koty czy nie, i tak ciągle wyrzuca mi te obrazki. Próbowałem zapsać artykuł z różnych przeglądarek, ale efekt ten sam... Czy wiecie jak te koty mozna ominąć lub naprawić ten błąd? Bo można przy tym zacząć miałczeć... Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 14:56, 16 sty 2014 (UTC)

Udało mi się ten artykuł zapisać bez szablonów {{Modyfikacje/Virtual World/start}} i {{Modyfikacje/Virtual World/stop}}... Dziwne jest natomiast to, że szablon {{Modyfikacje/Virtual World/start}} nie używa linków zewnętrzych... - ale mniejsza z tym. Co do kocurów: To coś zachowuje się jak w pętli, tzn. niezależnie od wyboru, zawsze "zawraca" (bez kotów nie daje komunikatu o tym, że należy wybrać wszystkie koty; a z kotami nie przechodzi dalej). Mógłby się ktoś tym zająć? Bo dość denerwujące jest nie muc korzystać z szablonów (a w tych artykułach te dwa szablony są podstawowe...). Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 15:12, 16 sty 2014 (UTC)
Próbowałeś usuwać pamięć podręczną + ciasteczka? Na tej Wiki to chyba te rzeczy są najbardziej zawodne. A co do wspaniałych kotów to ja mam z mini trochę inny problem... Otóż w preferencjach mam zaznaczoną opcję "Informuj o niewypełnianiu opisu zmian" i gdy do artykułu wprowadzę zmiany nie zostawiając jakiegokolwiek opisu zmian oraz dodam linki zewnętrzne to przy zapisie na przemian mam koty oraz napis o tym że nie wprowadziłem zmian co zmusza do wpisania opisu. :P P.S Dzięki za konflikt zmian :D Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 15:22, 16 sty 2014 (UTC)
To chyba nie będą ani ciasteczka, ani historia przeglądarki :( Bo próbowałem w swoich notatkach wpisywać cokolwiek z zewnętrznymi linkami, i jest to samo. Dodam również, że korzystałem z kilku przeglądarek, i za każdym razem nie mogę nic zapisać... Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 15:28, 16 sty 2014 (UTC)
Niestety mam to samo. Dokładnie jak to opisałeś. A co do oszukania tego, raczej nie ma sposobu. :/ Skrypt Microsoft... :p Próbowałem z 3-7 razy ale nic. I nie wiem czy to czasem nie jest tylko problem z tym szablonem, bo dotychczas filtr mi zawsze działał poprawnie(prócz incydentu wymienionego wyżej) Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 15:48, 16 sty 2014 (UTC)
Czyli "błąd globalny" ;( Eh... Będzie się tym musiała administracja (a chyba raczej Curse...) zająć, bo przy uszkodzonym filtrze będą problemy... Ja bym proponował administratorom dodać uprawnienia do edycji bez filtra (skipcaptcha) dla np. Uzytkowników Automatycznie Zatwierdzonych Użytkowników lub Redaktorów ;) (choć, rzecz jasna, problem trzeba naprawić). A co mojego artykułu: udało mi się to "oszukać" :P Musiałem "zablokować" fragmenty w szablonach, które go "denerwowały"... Natomiast teraz mam problem przy szablonie {{Modyfikacje/Virtual World}}. :/ Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 16:01, 16 sty 2014 (UTC)
edit: Wcofałem ostatnia zmianę w {{Modyfikacje/Virtual World}} poprzez Cofnięcie akceptacji wersji a potem Wycofaniu zmian :P Czy jednak się da "ominąć system" ;) Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 16:04, 16 sty 2014 (UTC)
Witam ponownie. Sprawdziłem na Angielskiej Minecraft Wiki ów błąd, i tam on aktualnie nie występuje (choć w Admin noticeboard jest zgłoszenie tego błędu). Tak więc prosiłbym któregoś z Administratorów o sprawdzenie ewentualnego błędu w plikach MediaWiki (bo istnieje możliwość ze tam jest uszkodzenie) lub, jeżeli nie zostałby znaleziony błąd po stronie naszej wiki, zgłoszenie występowania błędu na Polskiej Minecarft Wiki do Curse/Angielskiej Minecraft Wiki (z tego co się dowiedziałem, błąd ten również występuje/występował na Niemieckiej Minecraft Wiki...). Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 20:34, 16 sty 2014 (UTC) ps. Pozwoliłem sobie o problemie napisać na Angielskiej Minecraft Wiki i wyrazić prośbę, aby w wypadku poznania powodu jest występowania, powiadomili mnie.

Dźwięki Nie otwierają się.

Witam jestem po Otwarciu Plików Dźwiękowych Zombi i Krowy nie słychać dźwięków.

1. Ogólna instrukcja korzystania z dyskusji na Wiki: 1. Zawsze podpisuj się zapisując cztery tyldy ~~~~ lub korzystając z guzika u góry pola edycji. 2. Na posty napisane w Twojej prywatnej dyskusji, należy odpowiadać w bezpośrednio dyskusjach użytkowników, którzy te posty piszą. 3. Kolejne posty w dyskusji rozpoczynaj stosując dwukropki. 4. Jeśli widzisz osobę nie stosującą się do którejś z zasad instrukcji - również mu ją prześlij wpisując po prostu: {{instrukcja}}. 2: Zależy to od używanej przeglądarki oraz zainstalowania odpowiednich elementów umożliwiających odsłuchanie tych plików. Dla przykładu: u mnie te pliki zaczyna pobierać zamiast je uruchomić... Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 15:38, 16 sty 2014 (UTC)

ciekawostek i bugów w minecraftcie jest bardzo wiele.bugi są z blokami tak jak z mobami np. z blokami:tańczący blok z obami:kręconcy mobek. Ciekawstki w minecraftcie mogą z blokami i z mobami np: zblokami:woda nie przechodzi przez drewnianą tabkiczke z mobami:cleper nie wybuch w wodzie.

Po pierwsze: Ogólna instrukcja korzystania z dyskusji na Wiki: 1. Zawsze podpisuj się zapisując cztery tyldy ~~~~ lub korzystając z guzika u góry pola edycji. 2. Na posty napisane w Twojej prywatnej dyskusji, należy odpowiadać w bezpośrednio dyskusjach użytkowników, którzy te posty piszą. 3. Kolejne posty w dyskusji rozpoczynaj stosując dwukropki. 4. Jeśli widzisz osobę nie stosującą się do którejś z zasad instrukcji - również mu ją prześlij wpisując po prostu: {{instrukcja}}. Po drugie: Co to ma do rzeczy? Tu chodzi o odtwarzanie dźwięków z Internetu. Po trzecie: Jaki tańczący blok? (już nieważne) Alex2422 (dyskusja) 15:16, 31 sty 2014 (UTC)

19:38, 31 sty 2014 (UTC)Anonim 1.Jaki mam to sens prowadzenie tej Dyskusji jak najważniejsze jest napisanie Ogólna instrukcja korzystania z dyskusji na Wiki: 1. Zawsze podpisuj się zapisując cztery tyldy ~~~~ lub korzystając z guzika u góry pola edycji. 2. Na posty napisane w Twojej prywatnej dyskusji, należy odpowiadać w bezpośrednio dyskusjach użytkowników, którzy te posty piszą. 3. Kolejne posty w dyskusji rozpoczynaj stosując dwukropki. 4. Jeśli widzisz osobę nie stosującą się do którejś z zasad instrukcji - również mu ją prześlij wpisując po prostu: {{instrukcja}} a następnie odpowiednie na pytanie? 2. paczylem na ,,internet explorer i mi zaproponował pobranie lub odtworzenie wybrałem otworzenie to odrazy wyskoczył mi program foobar2000 (domyślnie używam go do mp3,ogg)3. Czy jest możliwość otworzenie plików na stronie a nie wywalenie do programów lub dowand.

W sprawie odtwarzania dźwięków, to nie wiem, ale nie wolno usuwać komentarzy w dyskusji. Napisałem instrukcję, bo widocznie kolejny użytkownik jej nie przeczytał. Alex2422 (dyskusja) 10:55, 1 lut 2014 (UTC)

Minecraft 1.7.4

Jestem dość świeży jeżeli chodzi o minecrafta i podczas pierwszej eksploracji na nowej wersji w trybie survival zauważyłem że powtarzają się 3-4 biomy ,a reszty po prostu niema . Bardzo chciałem obejrzeć nowe biomy ale podczas 40 minutowej wędrówki natknołem się tylko na las z dużymi grzybami i sawanne . Bardzo was proszę o wyjaśnienie mi tego zjawiska i ewentualnie jak temu zaradzić.

Witaj drogi Anonimie! Może i od strony technicznej za dobrze się nie znam to jednak po długim czasie poznawania tej gry pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Generator terenów zepsuty w tej wersji nie jest, jak wiesz w grze istnieje wiele innych biomów niż te całe 3-4 biomy. Podejrzewam że aby taki generator się zepsuł potrzeba by było modyfikacji głównych plików gry lub moddingu, co oznacza że jeżeli nic takiego nie zrobiłeś to możesz spać spokojnie. Prawdopodobnie masz tylko wyjątkowego pecha! ;) Ale moje rady są dwie- wygeneruj nowy świat(najlepiej w trybie creative w celu szybszego odkrycia nowych biomów) lub podaj mi na mojej dyskusji(kliknij w ten link) ziarno mapy które możesz uzyskać wpisując komendę "/seed"(tylko w przypadku gry zezwoliłeś na kody przed generowaniem mapy(domyślnie włączone)) oraz jeśli możesz kierunek w którym się udałeś(pokazywany za literą f w ekranie debugowania(popatrz się w kierunku który obrałeś i napisz na mojej dyskusji również i tę wartość). Dzięki tym informacjom będę w stanie odtworzyć Twoją mapę i zobaczyć czy rzeczywiście trafiłeś tylko na słabe ziarno generatora. :) Mam nadzieję że pomogłem i na następny raz proszę o zastosowanie się do instrukcji która wygląda tak-
Ogólna instrukcja korzystania z dyskusji na Wiki: 1. Zawsze podpisuj się zapisując cztery tyldy ~~~~ lub korzystając z guzika u góry pola edycji. 2. Na posty napisane w Twojej prywatnej dyskusji, należy odpowiadać w bezpośrednio dyskusjach użytkowników, którzy te posty piszą. 3. Kolejne posty w dyskusji rozpoczynaj stosując dwukropki. 4. Jeśli widzisz osobę nie stosującą się do którejś z zasad instrukcji - również mu ją prześlij wpisując po prostu: {{instrukcja}} Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 01:05, 1 lut 2014 (UTC)
Proponuję abyś poszukał w bardziej oddalonym miejscu. Biomy blisko siebie się powtarzają. U mnie była to sawanna, górzysta sawanna i równiny. Po przejściu kilkaset bloków dalej natrafiłem na tajgę, las brzozowy, wysokie góry i puszczę. ~Qwert225 (Dyskusja), 11:05, 1 lut 2014 (UTC)

????

   Witajcie jestem użytkownikiem gry minecraft i właśnie rozpoczęłam swoją przygodę i nic o tej grze nie wiem. Czy ktoś może w komentarzu (jeśli jest taka możliwość)napisać jak wejść i zrobić serwer.      

                               Dziękuję za uwagę.
                          Z Poważaniem Nadaxaritta1616

Poradnik do komendy summon

Chciałbym utworzyć na wiki poradnik Przyzywanie mobów, opisujący tworzenie mobów za pomocą komendy summon. Niezbędna jest do tego umiejętność używania różnych tagów dających mobowi ekwipunek, atrybuty, możliwość podnoszenia przedmiotów, itp. Jest ich naprawdę dużo (zobacz tutaj), więc sądzę, że taki poradnik byłby bardzo pomocny :) ~Qwert225 (dyskusja), 17:09, 8 lut 2014 (UTC)

Witam!Sądzę, że to całkiem dobry pomysł. Jeśli dobrze zrozumiałem, chcesz polepszyć artykuł Komendy i utworzyć nowe, które będą zgłębiały temat danej komendy czyż nie? :) --Mccv13 (dyskusja) 08:24, 12 lut 2014 (UTC)
Jeżeli chodzi ci o te z sekcji "Mobs", to zamiast robić poradnik chyba lepiej stworzyć po prostu polską wersję całego artykułu, która będzie zawierać też pozostałe tagi. Alex2422 (dyskusja) 10:40, 12 lut 2014 (UTC)

PROŚBA !

Witam! Otóż mam pewną propozycje, prośbę. Dzisiaj rano chciałem coś przeczytać na naszej wikipedii, chodziło dokładnie o trzcinę cukrową. A tu zong !!! Nie otrzymałem należytych informacji, ponieważ artykuł "jest" jeszcze w czasach bety Minecrafta 1.6. To źle, że nasze artykuły są w "epoce kamiennej". Dlatego proszę o pomoc w aktualizacji większości naszych artykułów (też się za to biorę). I dziwię się troszkę, że artykuł o trzcinie jest odznaczony medalem. Będę wdzięczny za pomoc i mam nadzieję, że administracja będzie przyznawać medale użytkownikom, którzy będą aktualizować te artykuły (jeśli będą dobre!). DZIĘKI! --Mccv13 (dyskusja) 08:37, 12 lut 2014 (UTC)

Dioryt, granit i andezyt

Proponuję zmienić nazwy "Gładki dioryt/granit/andezyt" na "Wypolerowany dioryt/granit/andezyt", ponieważ "Wypolerowany" to poprawne tłumaczenie słowa "Polished". Alex2422 (dyskusja) 19:54, 14 lut 2014 (UTC)

CommentCSS.png Jestem za! Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 08:37, 7 mar 2014 (UTC)

Błędy, Curse i inne.

Witam. Szczerze wczoraj stwierdziłem że błędy na tej wiki są już naprawdę wku... Długi czas wczytywania zmian? Dało się wytrzymać, a jak w ogóle nie poszło to się po prostu cofało stronę i na chrome wszystko powracało, zapisywało się brudnopis i próbowało się kiedy indziej. Dziś edycja Wiki zamiast być łatwą i przyjemną jest męczarnią. Tak, to co wczoraj mi się zdarzyło potężnie zdemotywowało mnie do robienia czegokolwiek tutaj chodź już wcześniej nie miałem ochoty edytować. Otóż po zrobieniu edycji do artykułu Klapa, wprowadzając historię, recepturę, itp. Zrobiłem pogląd zmian i zapis brudnopisa, uznałem że może być, kliknąłem zapisz. Po "zapisaniu" pojawił mi się znowu podgląd strony bez żadnego komunikatu że nie ma dziennika zmian(był) czy ktoś coś zedytował(nikt nie w tym czasie nie edytował) itp. Po prostu pokazał się pogląd. To ok kliknąłem jeszcze raz zapisz. Później pokazała mi się strona Klapa tylko że bez mojej edycji! Cofnięcie strony w chromie nic nie dało. Brudnopis przywróciłem, lecz był TAKI SAM jak początkowy artykuł. Właśnie to spowodowało że w przyszłości będę edytował 50 razy rzadziej niż było do tej pory (a do tej pory i tak mało edytowałem, głównie zatwierdzałem, wycofywałem zmiany). Zdanie o Curse i orkiestrze sobie daruję, zgadzam się z opinią Falibora po prostu ktoś tu ma gdzieś polską Wiki (i nie mówię o administracji tej strony którą do tej pory uważam za dobrą administrację). Tak więc swoje żale już przelałem, powodzenia osobom edytującym, aby nie mieli takich problemów jak ja. Ja się pomału poddaje. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 12:45, 15 lut 2014 (UTC)

Możliwe, że mogłeś mieć czasową awarie połączenia z internetem lub wiki taką awarię miała... Innego wytłumaczenia nie widzę :/ Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 08:36, 7 mar 2014 (UTC)
Błąd/niestabilność zgłosiłem do Curse skoro zgłoszenie Lewandowskiego nic nie dało. Mogę wiedzieć czy inne osoby nadal mają ten błąd? Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 20:00, 13 cze 2014 (UTC)
Ja wciąż mam ten problem. Dlatego moja ostatnia aktywność to głównie aktualizowanie obrazów, bo nie chce mi się dziesiątki razy klikać "Zapisz". Mam nadzieję, że w końcu coś z tym zrobią :/ |Pozdrawiam ~ MatikTheSeventh (dyskusja) 20:27, 13 cze 2014 (UTC)
Dziękuję za odpowiedź. Dobrze wiedzieć że nie tylko mi się to znudziło... O wszelkich odpowiedziach Curse będę informować, o ile mnie nie zbanują (hehe). W każdym razie będę walczyć bo mam już szczerze dosyć tego... Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 20:36, 13 cze 2014 (UTC)
Dostałem odpowiedź od Curse, podobno problem został poprawiony aczkolwiek jakoś nie chce mi się w to wierzyć... U kogoś nadal on występuje? Sprawdzę sam u siebie po uprzednim wyczyszczeniu ciasteczek i innych podobnych rzeczy. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 16:19, 16 cze 2014 (UTC)
U mnie problem nadal występuje... Co ciekawe po utworzeniu większego artykułu cała strona była niedostępna przez następne 20-30 sek i żadnej strony na wiki nie mogłem otworzyć. Pojawiał się błąd z Cloud Flare... Problem w tym że teraz przy każdej edycji jakiegokolwiek artykułu mam problemy. Więc ponawiam pytanie. Czy dalej ktoś ma owe problemy? Chciałbym ponownie otworzyć błąd na panelu Curse ale chcę mieć pewność że to nie tylko moje problemy bo pisali że "załatali"... Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 09:19, 20 cze 2014 (UTC)
Cóż, dzień lub dwa po twoim zgłoszeniu coś musieli zrobić, bo przez jeden dzień nie miałem ani jednego błędu, jednak to znów powraca i znowu mam problemy z zapisywaniem. Pozdrawiam ~ MatikTheSeventh (dyskusja) 17:05, 20 cze 2014 (UTC)
Uhh dzięki za odpowiedź, szczerze wątpię że cokolwiek zrobili w tej sprawie. Być może po zgłoszeniu Lewandowskiego ale problem istnieje do teraz. Za niedługo ponownie zgłoszę im problem. Szczerze, wiedziałem że się tak potoczy, zgłoszę, wyprą się i zamkną temat zamiast obadać go ponownie. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 18:32, 20 cze 2014 (UTC)
Ok, mała aktualizacja. Cała ta niestabilność podobno była spowodowana przez jakiś szablon, nie wiem jaki, nie chcę wiedzieć. Ważne że Curse zajmie się problemem i już niedługo (mam nadzieję) wszystko będzie śmigało. :) Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 20:58, 24 lip 2014 (UTC)
Błąd uważam za naprawiony. Ostatnie moje edycje których nie mogłem przesłać wcześniej, zostały zapisane. Naprawienie problemu zajęło łącznie prawie 9 miesięcy. Jeśli u kogoś problem nadal się utrzymuje, proszę poinformować na społeczności. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 12:39, 26 wrz 2014 (UTC)

Spam na stronach dyskusji

Zauważyłem, że strony dyskusji artykułów nie są czyszczone ze spamu, bzdurnych komentarzy, wpisów nie na temat i innych tego typu bzdur. Dyskusje zawierające tylko tego typu treść są zbędne, ale nie są jak dotąd usuwane. Pytam, czy ktoś z użytkowników wiki planuje to "posprzątać", czy sam mogę się tym zająć? ~Qwert225 (dyskusja), 8:48, 29 mar 2014 (UTC)

Przeprosiny + nabór (?)

Przepraszam za moje coraz dłuższe nieobecności.

Z przykrością stwierdzam, że teraz strasznie tu wygląda:

 • motyw się "trochę" posypał (sprawdzałem w 3 przeglądarkach, wszędzie to samo, brak dirtu na górze, więcej nieba itp.),
 • zalogowało mnie za trzecim razem, a nie za drugim, jak to kiedyś bywało,
 • przechodząc między stronami, to na co drugiej wyświetla mi się, że nie jestem zalogowany (aż do odświeżenia strony).

Będzie trzeba się tym zająć. Ale sam już pewnie nie dam rady. Więc tak, chcę zebrać jakąś ekipę 2-3 osobową, która na poważniej zajęłaby się MCWikiPL. Ja czasu nie będę miał więcej, niż mam teraz (czyli prawie nic), a nie chcę, by taki spory projekt przepadł.

Wszystkich chętnych zapraszam do napisania maila na adres [email protected] - w treści napiszcie, kim jesteście (nick z Wiki), dlaczego chcecie opiekować się Wiki (krótko) i najlepiej swój adres mailowy, po którym będzie można dodać Was do grupy (tajnej :) na Facebooku (jak ktoś nie ma FB, niech napisze takie info w mailu - spokojnie, nikogo to nie wykluczy ;). Szczególnie zapraszam osoby z wyższymi uprawnieniami (redaktor itd.) i osoby, które mają duże chęci do ogarnięcia tego wszystkiego. Więcej będzie pisane na tej grupie i/lub w mailach. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 14:28, 14 cze 2014 (UTC)

No cóż to prawda, wiki trochę się sypie. Coraz więcej błędów i wandalizmów oraz mniej rozwijania oraz aktywności administracji/redaktorów. Wygląda to trochę smutnie, ja już pisałem swoje żale na temat wiki która psuje się od dłuższego czasu (i nie tylko ja). Postanowiłem że mam tego dosyć i napisałem do Curse, nie wiem czy cokolwiek zrobią ale będę ich męczył. A co do naboru, z tego co widzę to jest on bardziej dla technicznych osób, ja kodów, technicznych rzeczy na wiki nie ogarniam więc się tym raczej nie zajmę. Podejrzewam że Matik7 lepiej się z tym sprawdzi bo widzę że ostatnio coś próbuje zrobić z kodem (przydało by się wprowadzenie tych gifo obrazków jak na angielskiej wiki, było by wspaniale :3). Mam nadzieję że jakoś się podniesiemy z tego widocznego upadku :/ P.S W trakcie zapisywania tej odpowiedzi miałem problem z utratą sesji! Oh ironio. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 18:58, 14 cze 2014 (UTC)
Napisz tego maila :D Wcale nie chodzi o jakieś super umiejętności. Na pewno też się nadasz. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:19, 15 cze 2014 (UTC)
Znalazłem rozwiązanie problemu z brakiem trawy w headerze. W tym pliku http://minecraft-pl.gamepedia.com/MediaWiki:Hydra.css trzeba dane podmienić na te z http://minecraft.gamepedia.com/MediaWiki:Hydra.css .
Jeśli jednak nie chcesz zmieniać całego pliku to zmień w pliku polskiej wiki tylko link http://hydra-media.cursecdn.com/minecraft.gamepedia.com/d/dd/Header-background.png na link http://hydra-media.cursecdn.com/minecraft.gamepedia.com/2/2c/Header-background-altsearch.png .
Radzę jednak zmienić cały ten plik z polskiej wiki na plik z angielskiej wiki.
Sprawdzając ten sam plik na innych wersjach językowych wiki okazuje się że jest taki sam, jedynie na polskiej wersji jest inny/stary.
Danios512 (dyskusja) 19:26, 20 cze 2014 (UTC)

VisualEditior

Mam pytanie.Czy dałoby się wdrożyć do tej wiki technologie VisualEditor,tak jak na wikipedi.Ułatwiłoby to trochę pisanie artykułów.Hero063 (dyskusja) 18:22, 18 lip 2014 (UTC)

Wersja launchera

Launcher do minecrafta nie jest aktualizowany wraz ze snapshotami. Po co umieszczać w Historia wersji/Nieoficjalne wersje wersje launchera? Proponuje usunięcie tej kolumny i stworzenie osobnej historii wersji launchera. ArekJan (dyskusja) 19:02, 25 lip 2014 (UTC)

Popieram, myślę że odpowiednim miejscem może być artykuł Launcher lub Historia wersji/Launcher czy coś takiego. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 19:08, 25 lip 2014 (UTC)
Trzeba przetłumaczyć tą widoczną tylko w wikikodzie część artykułu launcher i upodobnić do artykułów o historii wersji.Hero063 (dyskusja) 10:35, 29 lip 2014 (UTC)
Rzeczywiście jest tam sporo tekstu do przetłumaczenia. Ja raczej się tego nie podejmę, chyba że będę się baaardzo nudzić :). Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 10:56, 29 lip 2014 (UTC)
Jakby co, to często zdarza mi się baardzo nudzić, więc mogę pomóc komuś w tłumaczeniu tego :). Qwert225 (dyskusja) 11:01, 29 lip 2014 (UTC)
A już myślałem że to tylko ja mam takie nieskończone pokłady czasu :>. Przy dużych tekstach jak na czym "utykam" to dostaję białej gorączki i przestaje tłumaczyć. Więc sam nie wiem. Mogę pomóc tłumaczyć tylko niektóre fragmenty. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 11:23, 29 lip 2014 (UTC)
Już część przetłumaczyłem.Zabrałem wam część pracy :) Hero063 (dyskusja) 11:50, 29 lip 2014 (UTC)

Oryginalne tłumaczenia Minecrafta

Zauważcie, że opisy większości artykułów zawierają nazwy prywatne zamiast oryginalnych (np.: „Instrument” zamiast poprawnego „Blok muzyczny”), więc prawie wszystkie strony w MinecraftWiki powinny zostać zmienione na prawdziwe bez względu na nic. Mojang pisał tłumaczenia, aby grało się lepiej, a wy dalej dajecie swoje nazwy, więc trzeba coś z tym zrobić. W najgorszym, ale to najgorszym przypadku będzie trzeba zamknąć Wiki Polską na kilka dni do przebudowy, a wy byście poprawiali (ja też). Spodziewam się, że pewnie tego nie zrobicie, bo to zbyt ryzykowne, ale warto trochę popoprawiać.

Witaj nieznajomy.
 1. Najpierw zapoznaj się z instrukcją: Ogólna instrukcja korzystania z dyskusji na Wiki: 1. Zawsze podpisuj się zapisując cztery tyldy ~~~~ lub korzystając z guzika u góry pola edycji. 2. Na posty napisane w Twojej prywatnej dyskusji, należy odpowiadać w bezpośrednio dyskusjach użytkowników, którzy te posty piszą. 3. Kolejne posty w dyskusji rozpoczynaj stosując dwukropki. 4. Jeśli widzisz osobę nie stosującą się do którejś z zasad instrukcji - również mu ją prześlij wpisując po prostu: {{instrukcja}}.
Co do nazw. Temat nazw został poruszony tutaj Minecraft Wiki Polska:Projekty/Ujednolicanie z tłumaczeniem. Mi szczerze wszystko jedno z tłumaczeniami, byle, by były zrozumiałe. Ale w mojej opinii nie ma sensu nazywania wszystkich artykułów tak samo, jak dane bloki/przedmioty są nazwane w grze. W tym celu można używać przekierowań, które po wpisaniu nazwy automatycznie przekierowują do odpowiedniego artykułu. Poza tym Mojang korzysta z tłumaczeń społeczności, KAŻDY może tłumaczyć przedmiot/blok na specjalnej stronie tłumaczenia. Na tę chwilę nawet, jeśli operacja przenoszenia artykułów miała poparcie to nie dało, by się jej przeprowadzić. Występują pewne problemy z Wiki, które są w trakcie naprawy. Do tego czasu 80% artykułów (liczba z mojego doświadczenia) nie jest możliwa do przeniesienia. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 17:17, 6 wrz 2014 (UTC)

Lost Update

Zostało wydane 1.8 "Szczodra aktualizacja" ale co będzie się kryło za 1.9 ? Wiemy już że wersja 1.9 przybierze nazwę "Lost Update". Będziemy mogli spotkać rzeczy które zaginęły a miały zostać dodane do wersji 1.0.0 lub dawniej czy też wcześniej. Na pewno zostaną dodane: Poprawiające rozgrywkę

 • Pory roku
 • Dźwięki szumu morza i śpiewu ptaków
 • Świątynie biomu Mesa
 • Nowe GUI Command Blocków
 • Wymiar snów

Moby

 • Giganty
 • Pigmani
 • Ryby
 • Czerwone smoki
 • Wieloryby
 • Człowiek

Bloki

 • Krzesła i stoliki
 • Półpłytki z ziemii
 • Blok rubinu
 • Pulpit
 • Płaczący i jasny obsydian
 • Reaktor Netheru
 • Kolce
 • Niebieski kwiat
 • Ruda rubinu

Zbroje lub narzędzia

 • Rubinowa zbroja (Zastępująca kamienną)
 • Rubinowe narzędzia (Takie same jak kamienne)
 • Skórzana kolczatka
 • Piekielna zbroja

czy minecraft jest tesz na tableta

czy minecraft jest tesz na tabletA?

Owszem, jest to Minecraft Pocket Edition. Ps. Na przyszłość prosiłbym, abyś się starał(a) pisać poprawnie (bez błędów ortograficznych) oraz stosując się do instrukcji: Ogólna instrukcja korzystania z dyskusji na Wiki: 1. Zawsze podpisuj się zapisując cztery tyldy ~~~~ lub korzystając z guzika u góry pola edycji. 2. Na posty napisane w Twojej prywatnej dyskusji, należy odpowiadać w bezpośrednio dyskusjach użytkowników, którzy te posty piszą. 3. Kolejne posty w dyskusji rozpoczynaj stosując dwukropki. 4. Jeśli widzisz osobę nie stosującą się do którejś z zasad instrukcji - również mu ją prześlij wpisując po prostu: {{instrukcja}}. Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 09:55, 5 lis 2014 (UTC)