Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę Potrzebne zmiany.

Nasiona

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
Grid Sadzonka (dżungla).png
Artykuł „Nasiona” jest krótki.  
Możesz pomóc poszerzając go.
Nasiona
Seeds.png
Wheat.gif
 Grid Nasiona zboża.png
Typ Niesolidny
Fizyka Nie
Przezroczystość Tak
Emisja światła Nie
Odporność na eksplozje 0
Palność Nie
Narzędzie Żadne
Odnawialne Tak
Możliwość grupowania Tak, 64


ID dec: 59 hex: 3B
ID słowne ?

Nasiona pszenicy (ang. Wheat seeds, w grze Nasiona, ang. Seeds) służą do uprawiania pól uprawnych i do rozmnażania kur. Można je zdobyć po zniszczeniu trawy, pszenicy, bądź paproci. Wcześniej, można je było zdobyć orając blok trawy, teraz jest to niemożliwe. Nasiona można zasiać na polu uprawnym, gdzie będą rosnąć.

Wzrost

Po zasianiu nasiona wyrosną na dojrzałą pszenicę, jednak trwa to dość długo. By urosnąć, potrzebują przynajmniej 1 bloku powietrza nad sobą. Rosną szybciej po dostarczeniu dużej ilości wody i światła. Ilustracja poniżej przedstawia wszystkie etapy wzrostu zboża. Plotki głoszą, że w wersji wyższej niż Beta 1.2_02 w pełni dojrzałe zboże niekoniecznie wyrzuca zboże jako item. Po użyciu (prawy przycisk myszy) mączki kostnej(około 3-4 sztuki) na zasianym zbożu, urośnie ono natychmiast do ostatniego etapu wzrostu.

Wzrost zboża

Warunki wzrostu

Zasiane zboże powinno być ogrodzone płotem lub innymi blokami, gdyż są narażone na zadeptanie przez graczy lub moby. Gdy będziemy skakać po zaoranej ziemi, po chwili zmieni się ona w normalną i zarośnie trawą. Gdy już zasiana ziemia zostanie zadeptana, zboże po prostu zostanie zniszczone bez wyrzucania żadnych itemów, ale gdy nadepniemy na blok porośnięty dojrzałym zbożem (patrz wyżej: 7 etapów rozwoju) wypadnie jedno zboże bez nasion.

Zobacz także