Share

Share

Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę Potrzebne zmiany.

Tory z czujnikiem

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Grid Sadzonka.png
Artykuł „Tory z czujnikiem” jest krótki.  
Możesz pomóc poszerzając go.
Tory z czujnikiem
Tory z czujnikiem.gif
 Grid Tory z czujnikiem.png
Typ Mechaniczny
Fizyka Nie
Przezroczystość Tak
Emisja światła Nie
Odporność TNT 3.5
Palność Nie
Narzędzie Miecz.png
Odnawialne Tak
Możliwość grupowania Tak (64)
Od wersji Beta 1.5
ID dec: 28 hex: 1C
ID słowne detector_rail

Tory z czujnikiem - są typem torów, które zachowują się tak jak płyty naciskowe. Kiedy jakikolwiek typ wagonika znajdzie się na odcinku torów z czujnikiem, generowany jest sygnał, który może być przekazany dalej przez przewód z czerwonego kamienia.

Sygnał jest przesyłany do bloków przylegających do odcinka torów z czujnikiem (włączając w to przylegające odcinki zasilanych torów) oraz do przewodu z czerwonego kamienia położonego pod torami.

Crafting

Składniki Crafting
Sztabka żelaza +
kamienna płyta naciskowa +
pył czerwonego kamienia
 Grid Sztabka żelaza.png     Grid Sztabka żelaza.png Grid layout Arrow (small).png  Grid Tory z czujnikiem.png6
 Grid Sztabka żelaza.png  Grid Kamienna płyta naciskowa.png  Grid Sztabka żelaza.png
 Grid Sztabka żelaza.png  Grid Pył czerwonego kamienia.png  Grid Sztabka żelaza.png

Zastosowanie

Tory z czujnikiem mogą być wykorzystane do wielu rzeczy. Jednym z pomysłów, przydatnym w budowie stacji kolejowych, jest połączenie z ich z instrumentem lub układem instrumentów. Taki mechanizm może informować za pomocą dźwięku o nadjeżdżającym wagoniku.

Mogą być również zastosowane w generatorze sygnałów o stałej częstotliwości. Można uzyskać taki efekt tworząc zamkniętą trasę złożoną ze zwykłych torów, odcinka torów z czujnikiem oraz odcinka torów zasilanych. Wagonik umieszczony na takiej trasie będzie krążył w kółko aktywując odcinek torów z czujnikiem w równych odstępach czasu. Tory z czujnikiem można wtedy połączyć przewodem np. z dozownikiem ze strzałami.

Błędy

  • Tory z czujnikiem położone na nachylonym terenie działają nieprawidłowo. Zazwyczaj nie aktywują się w ogóle, gdy wagonik zjeżdża ze zbocza z maksymalną szybkością.
  • Jeżeli odcinek torów z czujnikiem jest odpychany i przyciągany przez lepki tłok, odcinek ten pozostanie aktywowany jeszcze na krótką chwilę po tym, jak wagonik go opuści.

Historia

  • Kiedy tory z czujnikiem zostały dodane do gry, postawienie jednego ich odcinka obok jakichkolwiek innych torów powodowało crasha.
  • Do wersji Beta 1.6 dwa następujące po sobie odcinki torów z czujnikiem, z których jeden był nachylony w góre, a drugi w dół, mogły być aktywowane jedynie przez wagonik, w którym siedział pasażer.

Zobacz też

Linki zewnętrzne