Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę Potrzebne zmiany.

Wagonik z lejem

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wagonik z lejem
Wagonik z lejem.png
 Grid Wagonik z lejem.png
Typ Transport
Wytrzymałość ?
Odnawialne ?
Możliwość grupowania Nie
Od wersji 13w03a
ID dec: 408 hex: 198
ID słowne Aktualne:
MinecartHopper
Przyszłe (1.11):
hopper_minecart


Wagonik z lejem (ang. Minecart with Hopper) to typ wagonika funkcjonującego podobnie do zwykłego leja, lecz poruszającego się po torach.

Otrzymywanie

Składniki Przed » Po
Wagonik + Lej
         Grid layout Arrow (small).png  Grid Wagonik z lejem.png
    Grid Lej.png   
    Grid Wagonik.png   


Zachowanie

Wagonik z lejem zbiera przedmioty leżące w jego okolicy, lub ze zbiornika umieszczonego powyżej wagonika. Wagonik z lejem będzie przenosił przedmioty szybciej niż zwykły lej - nawet do 18.5 przedmiotu na sekundę.
Wagonik zbiera również przedmioty leżące nad pełnym blokiem będącym nad torem. Zwykły lej robi to jedynie w przypadku bloków o niepełnej wysokości. Jest to prawdopodobnie spowodowane tym że wagonik z lejem jest umieszczony wyżej niż zwykły lej.
W przeciwieństwie do zwykłego leja przedmioty nie są automatycznie przekazywane zbiornikowi poniżej, mogą być przeniesione wyłącznie jedynie dzięki lejowi umieszczonemu pod torami jak w przypadku wagonika ze skrzynią.
Przenoszenie przedmiotów może zostać wyłączone i włączone z pomocą torów aktywacyjnych. Gdy są one zasilone wagonik zaprzestanie przenoszenia przedmiotów, gdy zaś tory są niezasilone wagonik będzie przenosił przedmioty normalnie. Efekt utrzymuje się nawet wtedy gdy wagonik nie jest aktualnie na torach aktywacyjnych.
Komparator w tym przypadku działa tylko wtedy gdy wagonik zostanie umieszczony na torach aktywacyjnych a naprzeciw nich zostanie położony komparator.
Wagon z lejem może przebyć większą odległość niż zwykły. Jednakże odległość jaką przebędzie wagonik zależy od jego obciążenia. W przypadku rozpędzenia pustego wagoniku z lejem na jednym zasilanym torze wagon przebędzie 64 bloki, zanim się zatrzyma (pusty, zwykły wagonik przebędzie jedynie 8 bloków). Pełen wagonik z lejem w przypadku takiej samej ilości torów przejedzie jedynie 16 bloków.

Historia

Historia używa dawnego formatu wersji konsolowych

Pełna wersja
1.5 13w03a Dodano wagonik z lejem.
1.9.1 pre2 Zmieniono nazwę leja z hopper_minecart na MinecartHopper.
1.11 16w32a ID wagonika z lejem zostało zmienione z MinecartHopper na hopper_minecart.
Pocket Edition Alpha
0.14.0 build 1 Dodano wagonik z lejem.
Console Edition
TU19 CU7 1.12 Dodano wagonik z lejem.

Zobacz również