Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Minecraft Wiki Polska:Projekty/Tłumaczenie

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Akcja tłumaczenie Minecraft Wiki!

Do tego potrzebna jest tylko jedna umiejętność - znajomość języka angielskiego (lub innego, który posiada swoją wersję Minecraft Wiki) na poziomie ponadpodstawowym (i wyższym oczywiście :). Przydała by się, choć nie jest obowiązkowa umiejętność poprawnego pisania w języku polskim.

Jak zabrać się za tłumaczenie?[edytuj kod]

Przede wszystkim podstawą tłumaczenia nie może być Google Translate, czy inny tłumacz, bądź słownik. Oczywiście nie jest zabronione korzystanie z tego typu pomocy, jednak podstawowym elementem powinna być Twoja wiedza.

Gdzie wstawić tłumaczenie?[edytuj kod]

  • Jeśli nie posiadasz podstawowej wiedzy wikikodu i/lub nie znasz stosowanych tutaj szablonów i/lub ułożone przez Ciebie zdania w języku polskim nie są gramatyczne poprawne i/lub stwierdzasz, że i tak to nie będzie poprawny artykuł to:
1. Wchodzisz na stronę danego artykułu na MCWikiPL, np. http://pl.minecraftwiki.net/JakiśTam
2. Wyświetla ci się informacja, że strona nie istnieje. Klikasz na utwórz stronę (jeśli istnieje, a artykuł nie jest zbytnio rozbudowany, to edytujesz go (w górnym menu artykułu masz Edytuj) i dodajesz poniższy tekst na początku:
{{tłumaczenie}}
3. Zapisujesz artykuł zaznaczając, że to drobna zmiana.
4. Klikasz na link, który wyświetlił ci się w artykule (przy tekście, "Ten artykuł posiada tłumaczenie. Kliknij tutaj, aby je zobaczyć")
5. Wstawiasz swoje tłumaczenie (lub dopiero je tutaj piszesz).
6. Zapisujesz
  • Posiadasz wiedzę nt. wikikodu? Zdania są na pewno gramatycznie poprawne? Znasz stosowane na MCWikiPL odpowiedniki szablonów z Minecraft Wiki? Tworzysz tłumaczenie w artykule!

Uwaga! Do tworzenia jakiejkolwiek zawartości wymagane jest posiadanie konta na MCWikiPL! Jeśli artykuł na MCWikiPL jest rozbudowany to nie trzeba go tłumaczyć.

Czegoś nie zrozumiałeś? Pisz na [email protected]

Pracujący nad projektem[edytuj kod]

Tutaj można zgłaszać się do pracy nad tłumaczeniami artykułów poprzez wpisanie: * ~~~ (gwiazdka i trzy tyldy) pod nazwy użytkowników już wpisanych.