Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Brama Kresu

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
Brama Kresu
Brama Kresu.png

Biom

Kres

Stworzony z

Skała macierzysta, blok portalu bramy Kresu

Od wersji

1.9

Brama Kresu jest strukturą generowaną po zabiciu smoka Kresu i jest używana do dostania się na wyspy Kresu.

Generowanie[edytuj | edytuj kod]

Brama Kresu generuje się po każdym zabiciu smoka Kresu, niedaleko granicy głównej wyspy. Na jednym świecie może wygenerować się maksymalnie 20 portali wokół wyspy, na wysokości y=70, w odległości od 70 do 100 bloków od środka wyspy (0, 0). Późniejsze zabicia smoka nie generują bram.

Przykłag wygenerowania bram Kresu pokazany na wykresie z koordynatami X i Z. Niebieskie punkty oznaczają bramy na głównej wyspie, czerwone zewnętrzne bramy. Linie pokazują połączenia między bramami.

Po aktywacji brama generuje się też w innym miejscu Kresu. Ten portal generuje się na wysokości y od 66 do 69. Jeżeli w obrębie 5 bloków jest wyłącznie próżnia, brama może pojawić się na innej wysokości. Pozycje x oraz z, gdzie portal generuje się, są losowe, ale zawsze około 1000 bloków od pozycji pierwszego portalu i centrum głównej wyspy (0, 0).

Struktura[edytuj | edytuj kod]

Brama Kresu jest stworzona z bloku bramy otoczonego przez małą formację z 12 skał macierzystych.

Zachowanie[edytuj | edytuj kod]

Po wygenerowaniu, fioletowy promień wystrzeliwuje z górnej i dolnej części bramy i znika po 5 sekundach. Gdy jakiś byt wejdzie do bramy, wyemituje ona żółtą wiązkę.

Wrzucenie perły Kresu do portalu, teleportuje gracza na wyspy kresu. Inny byt, który wejdzie do bramy również zostanie przeniesiony. Skała macierzysta uniemożliwia wejście gracza bezpośrednio do portalu. Byty jeżdżące na innym bycie (np. świni, wagoniku, łódce, koniu) nie mogą być teleportowani, dopóki nie zejdą. Przy pierwszej teleportacji utworzy się nowa brama Kresu, aby gracz mógł wrócić na główną wyspę.

Pozycja, na którą gracz lub byt zostanie przeniesiony jest ustalana za pomocą algorytmu. Brama szuka nie-przeźroczystego bloku w promieniu 5 bloków, zaczynając od północno-zachodniego rogu na najwyższej wysokości (y=255). Jeżeli w tej pozycji jest blok, teleportuje tam gracza, jeśli nie ma - sprawdzana jest następna pozycja wzdłuż osi Z. Jest to kontynuowane dopóki nie znajdzie bloku na powierzchni 11×11 na tej samej wysokości. Jeżeli go nie będzie, przenosi się o jeden poziom Y niżej i powtarza sekwencję. Jeżeli każda wysokość zostanie sprawdzona i na żadnej nie znajdzie bloki to byt zostanie prze-teleportowany 2 bloki powyżej bloku portalu bramy.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Pełna wersja
1.915w31aDodano bramę Kresu.
15w33aZmieniono teksturę i renderowanie bramy Kresu
Zmieniono teksturę promienia na inną niż jest w magicznej latarni.

Galeria[edytuj | edytuj kod]