Dwuręczność

Z Minecraft Wiki Polska
Wersja z dnia 13:03, 4 maj 2017 autorstwa User-23123924 (dyskusja | edycje) (Dodanie zdjęcia - trzymanie mapy w drugiej ręce)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Gracz trzyma tarczę i żelazny miecz.
Podświetlone miejsce drugiej ręki.
Przykład zastosowania dwuręczności.

Dwuręczność (ang. Dual wielding) to mechanika gry pozwalająca na trzymanie dwóch przedmiotów jednocześnie.

Użycie

Gracz może wziąć przedmiot do drugiej ręki wkładając go do pola znajdującego się w ekwipunku obok postaci. Może również użyć klawisza F - wystarczy najechać na dany przedmiot w ekwipunku podręcznym i wcisnąć wspomniany klawisz.

Gdy gracz będąc w trybie pierwszoosobowym weźmie jakiś przedmiot do drugiej ręki, ona pojawi się wraz z danym przedmiotem. Dodatkowo obok ekwipunku podręcznego pojawi się specjalny slot informujący gracza o tym, jaki przedmiot aktualnie posiada w drugiej ręce.

Aby gracz mógł użyć przedmiotu znajdującego się w drugiej ręce nie może w głównej posiadać takiego samego lub innego użytecznego przedmiotu. W przeciwnym wypadku główna ręka będzie miała pierwszeństwo. Gracz nie może również niszczyć bloków i atakować za pomocą większości broni znajdujących się w drugiej ręce.

W drugiej ręce można używać tych broni:

W drugiej ręce można używać tych narzędzi:

Walka

Strzały trzymane w drugiej ręce są traktowane priorytetowo w stosunku do innych strzał znajdujących się w pasku szybkiego wyboru i ekwipunku, co oznacza, że strzały trzymane w drugiej ręce będą zawsze jako pierwsze wystrzeliwane. Jednak sytuacja z główną ręką jest odwrotna: jeżeli łuk jest w drugiej ręce jako pierwsze będą wystrzeliwane strzały zaznaczone w pasku szybkiego wyboru, lub, jeżeli tak nie jest, pierwsze od lewej strony.

W drugiej ręce można używać tarczy.

Historia

Pełna wersja
1.928 maja 2015Nathan Adams opublikował zrzut ekranu przedstawiający dwuręczność.
4 czerwca 2015Nathan Adams przedstawił zasady działania dwuręczności.
15w31aDodano dwuręczność.

Galeria