Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Dyskusja:Powierzchnia

Z Minecraft Wiki Polska
(Przekierowano z Dyskusja:Świat (wymiar))
Skocz do: nawigacja, szukaj

"Może się zdarzyć, że mapa zostanie wygenerowana z jedną wyspą i nieskończonym morzem [niezweryfikowane] . Postać rodzi się w jego w centralnej części, na powierzchni. Obszar świata ograniczony jest od spodu warstwą skały macierzystej, odgradzającej go od próżni. Tereny blisko horyzontalnych granic świata zwane są odległymi lądami i charakteryzują się odmiennymi cechami. Wysoko nad ziemią widoczne są chmury, a nocą także gwiazdy."

Autorowi chodziło najprawdopodobniej o wersję gry Indev bądź Infdev, gdyż w tych wersjach właśnie coś takiego istniało, można to było ustawić w trakcie generowania świata. Informację teoretycznie można uznać za zweryfikowaną (Wersja Indev oraz Wersja Infdev).

(Dodano potem) Przekopałem MCWiki i znalazłem dokładnie: Rodzaje map w starszych wersjach gry oraz potwierdzenie reszty: Odległe lądy poza wyspą główną (dawne wersje gry)

Dziękuję i proponuję weryfikacje informacji (nie ja pisałem artykuł). —Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika Mateusz20005525 (dyskusjawkład) . Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~ w trybie źródłowym!