Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Dyskusja:Alchemia

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Nazwa "Alchemia" nie wydaje mi się trafna, jako że główne znaczenie tego słowa odnosi się do procederu polegającego na transmutowaniu przedmiotów w złoto. Proponuję zmianę nazwy na coś bardziej adekwatnego np. Tworzenie wywarów --Ngtw 01:37, 27 wrz 2012 (CEST)

Przecież alchemia to nie tylko przemiana "ołowiu w złoto" lecz również tworzenie różnych mikstur o "cudownych właściwościach". Celem alchemików było również stworzenie eliksiru życia i lekarsta na wszystkie choroby. Moim zdaniem nazwa alchemia dobrze oddaje istotę tworzenia w Minecrafcie magicznych mikstur. Cordylus - Dyskusja - Wkład 16:13, 28 wrz 2012 (CEST)
Jak najbardziej masz rację, starałem się po prostu, aby tłumaczenie było jak najbardziej zbliżone do oryginalnego terminu jakim określa się ten mechanizm w grze. --Ngtw 00:24, 29 wrz 2012 (CEST)

Wygląd[edytuj kod]

Witam! Chciałbym aby wiki się rozwijała i te najbardziej odwiedzane artykuły były tymi najschludniejszymi, więc prosiłbym kogoś kto lepiej zna wikikod żeby zrobił lepszą polską wersję angielskiej strony. Pozdrawiam, JasiuMinecraft1 (dw) RedaktorMCWikiPL 13:26, 3 sty 2016 (UTC).

Plik alchemii w Minecraft 1.9.2[edytuj kod]

Witam! 1,5 miesiąca temu wyszła wersja 1.9, która zmieniła co nieco w alchemii. Prosiłbym jakiegoś użytkownika, który się na tym zna, aby zaaktualizował ten plik. Pozdrawiam, NTBG (dyswkł) Administrator Minecraft Wiki Polska 13:15, 16 kwi 2016 (UTC)