Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Dyskusja:Bruk

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

action=submit[edytuj kod]

Ciągle chcę dodać do tej strony zawartość mojego brudnopisu, ale ciągle wychodzi mi nie zgodność, czyli action=submit... Proszę o pomoc. Pozdrawiam, JasiuMinecraft1 (dw) RedaktorMCWikiPL 20:50, 1 sty 2016 (UTC). Edit Nawet małe zmiany nie chcą się zapisać..., JasiuMinecraft1 (dw) RedaktorMCWikiPL 20:52, 1 sty 2016 (UTC). Edit Nawet można usunąć całą treść, a wpisać {{:Użytkownik:JasiuMinecraft1/brudnopis/2}} nie da się! JasiuMinecraft1 (dw) RedaktorMCWikiPL 21:17, 1 sty 2016 (UTC)

Spokojnie opisz co się dzieje. Klikasz "Zapisz" a następnie pokazuje Ci się biała strona a w linku pisze "action=submit" tak? Samo action=submit nie jest "niezgodnością" tylko dalszym procesem zmian które w pewnym momencie są przerywane. Moje podejrzenie to to że serwer nie wyrabia, tak już się zdarzało. Spróbuj zapisać w innym czasie (najwięcej problemów zawsze jest wieczorami bo najwięcej ludzi odwiedza Wiki), jak sie nie uda to idź na stronę społeczności i opisz dokładnie błąd, jakie kroki wykonałeś że coś takiego się wydarzyło i kiedy i gdzie. Ja też tak już miałem niedawno ale wystarczyło parę razy wrócić i kliknąć zapisz. piotrex43 (Dyskusja) Redaktor MCWiki Polska 22:13, 1 sty 2016 (UTC)
Udało mi się odtworzyć problem który Ciebie dręczy. Użyłem Twojego brudnopisu by spróbować samemu zapisać artykuł. Aktualnie artykuł jest częściowy gdyż tylko taki udało mi się zapisać. Usunąłem część z przepisami gdyż uważam że to ona najbardziej obciąża serwer (zbyt dużo złożonych szablonów). Dodatkowo w celu zmniejszenia ilości osób widzących niepełny artykuł cofnąłem akceptację naszych wersji (niezarejestrowani użytkownicy którzy są większością wchodzących na Wiki widzą ostatnią zatwierdzoną wersję, która jest starą ale pełną wersją artykułu) więc proszę Ciebie o nie akceptowanie obecnej wersji. W ciągu najbliższych 16 godzin skontaktuję się z administracją strony (Gamepedią) w celu naprawy strony, chciałbym zauważyć że następne dwa dni są dniami wolnymi i zapewne odpowiedź dotycząca problemu od Gamepedii przyjdzie później. piotrex43 (Dyskusja) Redaktor MCWiki Polska 22:53, 1 sty 2016 (UTC)
Problem został opisany i zgłoszony. Niestety support pracuje jedynie od poniedziałku do piątku więc trzeba będzie poczekać. W międzyczasie prosiłbym Ciebie byś próbował zapisać całość artykułu w różnych godzinach (najlepiej rano, najmniejszy tłok). Gdyby problem wystąpił na innych artykułach opisz go na stronie społeczności wraz z datą próby zapisania. Takie dane mogą się przydać. piotrex43 (Dyskusja) Redaktor MCWiki Polska 23:53, 1 sty 2016 (UTC)
Dziękuję Piotrex, znowu mnie wyratowałeś. Resztę strony zapiszę jutro. Zawsze korzystam z opcji opublikuj, bo czuję się wtedy bezpieczniej przy zapisywaniu... Pozdrawiam, JasiuMinecraft1 (dw) RedaktorMCWikiPL 13:39, 2 sty 2016 (UTC).
Noi klops! Przed chwilą 5 razy próbowałem zapisać (7:50-8:00) i się nie dało... Nie wiem co dalej robić... Pozdrawiam, JasiuMinecraft1 (dw) RedaktorMCWikiPL 07:02, 3 sty 2016 (UTC).

Szablon:Historia[edytuj kod]

Moim zdaniem nie powinniśmy w historii pisać, że z przedmiotu lub bloku można zrobić inny. Takie rzeczy to raczej w artykułach o tych przedmiotach. Na przykład: "Z bruku można zrobić dozownik.", można przecież się domyślić, że dozownik miał recepturę tworzenia w chwili kiedy go dodano. - Aro567a (dyskusja) (Redaktor MCWiki Polska) 18:37, 13 sty 2016 (UTC)

Zgadzam się, takie informacje powinny być opisane w artykułach owych przedmiotów a nie w artykule jednego z materiałów potrzebnych do receptury. piotrex43 (Dyskusja) Redaktor MCWiki Polska 19:27, 13 sty 2016 (UTC)
CommentCSS.png Popieram. Pozdrawiam, JasiuMinecraft1 (dw) RedaktorMCWikiPL 15:08, 14 sty 2016 (UTC).

Problem with cobblestone translated to bruk - what do you guys think?[edytuj kod]

Hi there. Cobblestone is not meant to be paving stone, but cobble-sized stones, aquired by mining stone (rock) and used to craft items, build walls and buildings. In many languages there is no word for cobblestone (including Czech or French), so it might be good to use stone in plural. Just some suggestions - "Kamienie", "Kruszywo" or "Tłuczeń" - what do you guys think? I also posted and suggested this on crowdin, the official website used for minecraft translations. Thanks. --DukeCZ (dyskusja) 21:27, 9 lip 2016 (UTC)

Hey, thanks for reaching out! Personally I don't feel these names are fitting into the game, but I'm not good at translations. Pinging Alex2422 into this discussion as he contributed with great amount of translations for Polish language. Also, this discussion should move to Crowdin (I see you already started discussion there) as there are more experienced translators. piotrex43 (Dyskusja) 21:48, 9 lip 2016 (UTC)
Bardzo dziękuję. --DukeCZ (dyskusja) 21:59, 9 lip 2016 (UTC)
I think "Kruszywo" and "Tłuczeń" are pretty good names, but before we change anything on Wiki we should wait for approval on Crowdin. I've just asked Marzenia about it. Alex2422 (dyskusja) 08:35, 10 lip 2016 (UTC)