Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Dyskusja:Ciecze

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Nieskończona lawa?[edytuj kod]

Nie wiem, ja mam problem i nie umiem tego zrobić, czy jednak na prawdę nieskończonego źródła lawy nie da się zrobić? Mnie się nigdy nie udało .. --Foxik94 02:39, 22 kwi 2011 (CEST)

  • Z tego co wiem, ze względu na właściwości lawy nie może powstać nieskończone źródło. Z tego co pamiętam tak jest też na niemieckiej wiki i angielskiej. promaster - D - W - M - 07:43, 22 kwi 2011 (CEST)
    • Macie rację - ja sugerowałem się tym, że sam kiedyś próbowałem stworzyć takie źródło, tyle że mi się nie udało. Nalałem elegancko jedno źródło lawy i pognałem do kopalni po drugie wiadro. Po powrocie na powierzchnię zauważyłem brak większej części domu zbudowanej z brzozy (zbierałem ją dłuuugi czas :)). Po prostu otoczyłem źródełko wełną, która wg mnie wtedy nie była łatwopalna :D. Od tamtego momentu dałem sobie spokój z lawą i myślałem że się da, no ale macie rację - nie da się! Gregoric 13:33, 22 kwi 2011 (CEST)

Stworzenie[edytuj kod]

Tworzyłem sam, dopiero potem dodawałem to co zauważyłem ciekawego w wersji angielskiej. Użyłem parę razy słowo płyn (oznaczające również gazy), ale chyba nie robi to wielkiego problemu? :).
Nie jestem pewien czy dodawać wzmiankę o tworzeniu obsydianu, czy dać obsydian tylko jako 'Zobacz także.' Gregoric 16:01, 21 kwi 2011 (CEST)