Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Dyskusja:Historia wersji/Nieoficjalne wersje

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Snapshoty[edytuj kod]

Czy w tym dziale powinny znaleźć się informacje o snapshotach, czy w tym celu utworzyć inny artykuł? Cordylus 12:13, 20 sty 2012 (CET)

Snapshoty raczej mogą być umieszczane tutaj. Slawko97 (dyskusja) 12:26, 20 sty 2012 (CET)

Chyba wiadomo co nowego w nowych snapshotach. (12w30a i 12w30b) ja raczej nie wiem.

Dlaczego brak wieści o ostatnich snapshotach (14w03a/b i 14w04a/b) ?

Deaktualizacja[edytuj kod]

Artykuł wymaga wielu aktualizacji od snapshotu 14w07a. Jak ktoś mógłby się tym zająć to zapraszam. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 14:45, 30 kwi 2014 (UTC)

Aktualizacje[edytuj kod]

Jak na razie to ja zajmę się tym artykułem.Będę starał się jak najczęściej dodawać wersje. Hero063 (dyskusja) 12:08, 18 lip 2014 (UTC)

Ahh, to bardzo dobrze. Artykuł jest dosyć zaniedbany, a sam jakoś nie czuję się na siłach go aktualizować. Zastanawiam się tylko czy nie powinno się zrobić tak jak na angielskiej wiki (lub chodź podobnie z podziałem na pełne wersje a nie każdy snapshot) gdyż u nas strona się zrobiła ogromna. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 13:19, 18 lip 2014 (UTC)
Niezły pomysł.Łatwiej będzie odnaleźć snapshoty wersji która kogoś interesuje.Tylko jest jeden problem,jak będziemy nazywać te strony. Hero063 (dyskusja) 14:01, 18 lip 2014 (UTC)
Też się zastanawiam czy można to pozostawić w głównej przestrzeni nazw, stworzyć nową czy może wykorzystać jakąś starszą. Należy pamiętać że mamy artykuły takie jak The Update that Changed the World. Myślę że trzeba byłoby przedyskutować tę rzecz w większym gronie redaktorskim. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 19:12, 18 lip 2014 (UTC)

Wycofanie mojej edycji[edytuj kod]

Chciałem poinformować, że ja nie ingerowałem w dalsze linijki strony, które przedstawia moja edycja z 11:34, 6-05-2015. Utworzyłem tylko komentarz przy Gdy gracz skrada się po liściu, to liście szeleszczą..
Nie rozumiem więc dlaczego pokazało takie zmiany?
I nawet nie wiedziałem, że poprzedniej edycji dokonał Piotrex43... ClamsioPL (dyskusja) 20:52, 6 sie 2015 (UTC)

Witaj ClamsioPL, zupełnie nic do Ciebie nie mam, robisz dobrej jakości edycje i masz dobry wkład na Wiki. :) Opiszę trochę sytuację która nastała. Otóż użytkownik Mcnt04 w pewnej chwili dodał edycję do artykułu, ogólnie była ona do przyjęcia wystarczyło parę poprawek, później wprowadził on edycje taką oraz taką. Jak można zauważyć we większości wprowadziły one skopiowaną część snapshotu 14w06a oraz trochę przekłamań (smok ziejący jadem? nowa mikstura powoduje świecenie bytów?). Gdy zauważyłem błędy oraz niską jakość wprowadzonych edycji postanowiłem wycofać jego edycje. Użytkownik ten wycofał moje wycofanie przywracając niezły bałagan. Postanowiłem że nie będę ponownie wycofywał zmian, nie chciałem wprowadzać wojen edycji. Pozostawiłem więc tak jak było, bez akceptowania kolejnych zmian. Następnie Mcnt04 dodał informacje o kolejnych snapshotach i w tym informację o "szeleszczących liściach". Wiedziałem że nic takiego nie zostało wprowadzone ale postanowiłem dalej nie ingerować by nie robić wojen na Wiki. Potem Ty zauważyłeś tę fałszywą informację i poprawnie dodałeś komentarz że uważasz że jest nieprawdziwa. Zrobiłeś jak najbardziej dobrze chodź mogłeś po prostu ją usunąć jak byłeś pewien. I w końcu dzisiaj z tą edycją przywróciłem starszą wersję snapshotu 14w06a oraz poprawiłem informacje o nowszych snaphotach (w tym również Twój komentarz o niepoprawności stwierdzenia o liściach gdyż po usunięciu informacji o liściach nie miał on już racji bytu). Jak możesz zauważyć moja edycja nie miała na celu wycofania Twojej edycji, a całego bałaganu który powstał przez Mcnt04. W komentarzu edycji wspomniałem o zgłoszeniu użytkownika który ponownie wycofał by moją edycję (miałem tu na myśli Mcnt04 który zrobił to wcześniej bez żadnego wytłumaczenia). I to by było na tyle. Przepraszam że coś takiego zaszło oraz dziękuję za dotychczasowy wkład w Minecraft Wiki Polska :). Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 21:26, 6 sie 2015 (UTC)
Dziękuję za wyjaśnienie. Nadal będę starał się ulepszać polską Minecraft Wiki :). Pozdrawiam clamsioPL (Dyskusja) 10:08, 7 sie 2015 (UTC)

Snapshoty Minecraft 1.8[edytuj kod]

Wydaje mi się, że nie musimy już zajmować się tabelą z wersją 1.8.
Ale co sądzicie wy? Pozdrawiam, clamsioPL (Dyskusja) Redaktor Minecraft Wiki Polska 20:35, 24 wrz 2015 (UTC).

Przebudowa[edytuj kod]

Ten artykuł jest bardzo wielki, dlatego postanowiłem go przebudować w moim brudnopisie (2), ale nie mam wystarczająco czasu, aby go sam dokończyć. Proszę więc o opinie na temat mojego pomysłu dot. tej strony oraz w miarę możliwości uzupełnienie go. Powinniśmy ustalić też jak linkować wersje pre-release, a po ukończeniu artykułu go opublikować w miejsce tej historii wersji nieoficjalnych. - Aro567a (dyskusja) (Redaktor MCWiki Polska) 17:47, 13 sty 2016 (UTC)

Od pewnego czasu patrzę jak pracujesz nad tym artykułem i Twoja wersja mi się bardziej podoba niż obecna. Pozdrawiam, JasiuMinecraft1 (dw) RedaktorMCWikiPL 15:16, 14 sty 2016 (UTC).

Historia wersji a wersja[edytuj kod]

Chciałbym powiedzieć iż historia wersji oznacza Historię, a nie co działo się w danych wersjach, więc wnioskowałbym aby stworzono osobne strony dla snapshotów, pre-relasów i 1.0.0RC. Nie tylko tu, ale by wszystkie wersje miały swoje artykuły... Tak jak na angielskiej czy rosyjskiej wiki. Pozdrawiam, JasiuMinecraft1 (dw) (RedaktorMCWikiPL) 15:29, 19 sty 2016 (UTC).