Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Join The Fan Lab, a private Fandom research community for users in the US and UK where you will be asked to share your opinions on all things gaming and entertainment! Click here to see if you qualify

Dyskusja:Jack o'Lantern

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Nazwa[edytuj kod]

Mamy małe zamieszanie z tymi nazwami, to też dodam moje wątpliwości co do tej nazwy. Jak dla mnie Jack-o'-lantern nie jest polską nazwą i powinien zostać zastąpiony przez jakieś polskie słowo np. Lampion. Aktualna nazwa jest dziwna i trudna do zapamiętania. Co o tym sądzicie? -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 17:03, 15 maj 2013 (CEST)

Na wikipedii i, co ważniejsze, w grze też wykorzystano tę nazwę. Tylko, nie wiem czemu, tutaj jest drobna różnica: zamiast "Jack 'o' Lantern" jest "Jack-O-Lantern". Alex2422 20:30, 15 maj 2013 (CEST)
Pierwszy słownik - brak, drugi słownik - brak, wikisłownik - brak. Co z tego, że jest na wikipedii taki wpis? To słowo nie jest polskie. A to że występuje w grze nie jest żadnym wyznacznikiem - przecież tłumaczenie można zmienić... -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 22:06, 15 maj 2013 (CEST)
No to trzeba zmienić najpierw tutaj: http://crowdin.net/translate/minecraft/9380/enus-pl#2842060, a dopiero potem na Wiki. Na pewno nie w odwrotnej kolejności. Cordylus - Dyskusja 01:28, 16 maj 2013 (CEST)
Tak jak już wielokrotnie powtarzałem na tej wiki artykuły poqinny mieć nazwy z Minecraft, a nie "urojone"! Pozdrawiam, Grid Węgiel.pngJan Antoni (dw) 17:15, 2 gru 2015 (UTC).