Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Join The Fan Lab, a private Fandom research community for users in the US and UK where you will be asked to share your opinions on all things gaming and entertainment! Click here to see if you qualify

Dyskusja:Lej

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Zmiana nazwy[edytuj kod]

To według mnie powinno się nazywać lejem... Zbiornik przechowuje rzeczy a lej PRZESYPUJE je. —Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika Kiroma3883 (dyskusjawkład) . Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~ w trybie źródłowym!

Proszę się podpisywać na stronie dyskusji (za pomocą czterech tyld, ~~~~)!! Aktualnie po angielsku to też zbiornik. Nie widzę aktualnie potrzeby zmieniania jego nazwy. Ktoś ma jeszcze wątpliwości? ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 19:50, 19 mar 2013 (CET)
Ale zbiornik to nazwa zdecydowanie nietrafiona. Spędziłem nad tym tłumaczeniem dużo czasu i ustaliłem, że hopper to właściwie "zbiornik zsypowy", czyli coś takiego: http://www.aluhaus.pl/attachments/Image/IMG_8243.jpg?template=generic. W Polsce nie ma takiego określenia i jest to popularnie nazywane lejem. W innych krajach też poszli w tym kierunku, więc ja też za lejem optuję. Poza tym takie widnieje w polskim tłumaczeniu. Cordylus - Dyskusja 22:47, 19 mar 2013 (CET)
Hmm, no nic. Trzeba zmienić, jak tak sprawa wygląda. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 15:49, 20 mar 2013 (CET)
Zatem w grze wypadałoby zmienić również nazwę, gdyż tam pozostał zbiornik. Falibor 16:09, 10 kwi 2013 (CEST)
Można tagże wejść w minecraft.jar archiwizerem winrar, wejść w lang, oraz plik pl_PL, poszukać nazwę "zbiornik" i zamienić na "lej" i gotowe. Co w tym złego? Herion10 16:03, 14 lip 2013 (CEST)