Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Dyskusja:Moby

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Mimics/Herobrine[edytuj kod]

Ostatnio sporo na temat Herobrine czytałem, jednak nie chcę mi się teraz szukać konkretnych oficjalnych źródeł, mówiących o tym. Jednak z tego co udało mi się przeczytać wynika, że twórcy nie chcą dodać do gry takiego moba. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 21:14, 9 mar 2011 (CET)

Pełnia księżyca - wilki[edytuj kod]

?? W Minecrafcie księżyc jest zawsze w pełni. To mi nie pasuje tutaj to zdanie. Będą różne fazy księżyca, czy wilki będą co noc? ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 21:14, 9 mar 2011 (CET)

  • Z tego co słyszałem, wkrótce ma być czerwony księżyc, nie żadna pełnia, ale wolałem to najpierw sprawdzić. Tak było bodaj napisane na ang. Minepedii. Ρromaster - D - W - 21:26, 9 mar 2011 (CET)
  • Ja słyszałem, że czerwony księżyc będzie w zombie siege i będzie respił zombie umiejące niszczyć bloki Kodeman 14:45, 28 kwi 2011 (CEST)
  • Czerwony księżyc jest w grze Terraria i niby czemu miałby być także i w Minecraft?

Nazwy mobów[edytuj kod]

Polecam pozostawić nazwy Bałwan, Kostka magmy i jeden artykuł o smoku. Jak będzie ich więcej to poprostu artykuł będzie obszerny i tyle. Po co robić oddzielne artykuły dla dwóch jakichś tam smoków? :) Slawko97 17:32, 14 paź 2011 (CEST)

  • I tak będzie trzeba rozdzielić smoki na 2 gatunki, gdyż będą różnić się wyglądem, statystykami (atak występowanie życie itp.) i wieloma innymi sprawami. To tak jakbyś połączył zombie i pigmanzombie. Na razie możemy zostawić smoka w jednym temacie, ale gdy tylko zostaną dodane do gry lib gdy zostanie powiększona nasza wiedza co do tych mobów to muszą zostać podzielone. Jeśli chodzi o Śnieżnego Golema / Bałwana to sądzę, że najlepiej zagłosować. Wszyscy którzy edytują tą wiki mają swoje zdanie co do nazwy, więc trzeba w jakiś sposób pogodzić całą tą "zgraję":) . Wie ktoś w jak? quban123 18:21, 14 paź 2011 (Co oznacza ten CEST i CET?)
    • Możemy zrobić głosowanie: zostawiamy oficjalną nazwę (snow golem, czyli śnieżny golem) czy polską (bałwan). Jestem za śnieżnym golemem. PS. Quban - podpisujesz się "~~~~" czy wpisujesz to ręcznie? CEST i CET to strefy czasowe. ~prompl.Wiki Admin dyskusja 19:38, 14 paź 2011 (CEST)
    • Głosuję za bałwanem. Cordylus 19:53, 14 paź 2011 (CEST)

Masz rację Quban o smoku trochę przesadziłem, przepraszam :). Nazwy: Endersmok, Czerwony smok, Blaze, Bałwan (poczekamy na oficjalne wyjście 1.9 jeśli będzie śnieżny golem to śnieżny golem, jeśli wszystko będzie jak teraz z nazwą w folderze mob to bałwan). Slawko97 13:43, 15 paź 2011 (CEST)

Młode Zwierzęta[edytuj kod]

W jaki sposób będziemy zamieszczać informacje o młodych zwierzętach?

1. Jako nowy temat? Będzie to temat, w którym opiszemy funkcje młodych zwierzątek i podamy jakie zwierzęta mogą się rozmnażać.

2. Każde będzie w temacie o "swoich rodzicach"? W angielskiej wersji MinecraftWiki zostały już dodane obrazki z młodymi zwierzętami, lecz lepiej będzie jeśli my się zastanowimy i postaramy się stworzyć przejrzysty artykuł.

3. Osobna kategoria i osobne artykuły z każdym dzieckiem? Puki co małe zwierzęta nie różnią się zbytnio od dorosłych osobników, ale możemy patrzeć w przyszłość i spodziewać się wielkich zmian.

0. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Co waszym zdaniem powinniśmy zrobić dla tych dzieci Minecraft'a? Śmiało podawajcie swoje propozycje. Polskie Wiki nie ma być spolszczeniem angielskiej wersji lecz naszym własnym dziełem.

Wilk to pies?[edytuj kod]

Dlaczego wilk to pies i nie pozwalacie poprawić tego błędu? Velta 15:07, 8 sie 2012 (CEST)

Wilk jest mobem neutralnym. Oswojony wilk to pies, który staje się mobem przyjaznym dla gracza. Tak samo z ocelotem i kotem. Coś jeszcze wyjaśnić? ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:26, 8 sie 2012 (CEST)

Ciekawostka[edytuj kod]

Raz grając w minecraft wszedłem do lawy i moby na około się podświetliły na czerwono. Na ang wiki tego nie znalazłem w ciekawostkach. Moje pytanie: czy dodać do ciekawostek ? TheTNT1500 (dyskusja) 20:07, 29 kwi 2016 (UTC)