Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Dyskusja:NPC

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Dlaczego dodano do tej strony przekierowanie do mieszkaniec wioski, skoro wg. wikipedi NPC to określenie każdej postaci, w którą nie wciela się żaden z graczy. Odgrywana jest ona przez Mistrza Gry lub program. Dlaczego tu nie utworzono przekierowania do strony moby?

Myślę, że Lewandowski przy utworzeniu tego przekierowania sugerował się tym, że w wielu grach gracz może handlować z NPC-ami. NPC zlecają również misje, co jest na liście planowanych rzeczy, które mają zostać dodane do minecrafta.
Mój poprzednik napisał: NPC to określenie każdej postaci, w którą nie wciela się żaden z graczy. Zatem, weźmy kurę i zastanówmy się przez chwilę, kura jest mobem, czyli obiektem do zabijania. Nie daje ona zadań ani też nie można z nią handlować. Jedyne co z kurą można zrobić to zabić lub poczekać na jajka. Koniec końców nadaje się ona jako źródło surowego mięsa lub jajek, dzięki którym można zrobić ciasto.
Ale my tutaj nie o kurze, lecz o NPC. Kury, wilki, psy, koty, oceloty, owce, krowy, grzybowe krowy, świnie, kałamarnice, bałwan, żelazny golem, zombie pigman, pająk, enderman, zombie, szkielet, creeper, spider jockey, ghast, slime, pająk jaskiniowy, rybik cukrowy, kostka magmy, blaze to moby. Jedynymi wyjątkami z bytów poza graczem są smok Kresu i mieszkaniec wioski. Smok kresu jest częścią fabuły, pozwala zakończyć rozgrywkę i posiada możliwość rozmowy z graczem. O wieśniaku wymieniłem wyżej. Zatem NPC jest najlepiej pasującym terminem do mieszkańca wioski. Falibor 21:09, 18 lip 2012 (CEST)
1. Proszę się podpisywać na stronach dyskusji! (cztery tyldy ~~~~). 2. NPC to powszechnie (jeśli chodzi o MC) to wieśniacy. Tak się w skrócie o nich mówi, więc osobiście uważam, że przekierowanie jest dobrze zrobione. Jeśli więcej osób jest odmiennego zdania, piszcie. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 00:03, 19 lip 2012 (CEST)