Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Dyskusja:NPC

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Dlaczego dodano do tej strony przekierowanie do mieszkaniec wioski, skoro wg. wikipedi NPC to określenie każdej postaci, w którą nie wciela się żaden z graczy. Odgrywana jest ona przez Mistrza Gry lub program. Dlaczego tu nie utworzono przekierowania do strony moby?

Myślę, że Lewandowski przy utworzeniu tego przekierowania sugerował się tym, że w wielu grach gracz może handlować z NPC-ami. NPC zlecają również misje, co jest na liście planowanych rzeczy, które mają zostać dodane do minecrafta.
Mój poprzednik napisał: NPC to określenie każdej postaci, w którą nie wciela się żaden z graczy. Zatem, weźmy kurę i zastanówmy się przez chwilę, kura jest mobem, czyli obiektem do zabijania. Nie daje ona zadań ani też nie można z nią handlować. Jedyne co z kurą można zrobić to zabić lub poczekać na jajka. Koniec końców nadaje się ona jako źródło surowego mięsa lub jajek, dzięki którym można zrobić ciasto.
Ale my tutaj nie o kurze, lecz o NPC. Kury, wilki, psy, koty, oceloty, owce, krowy, grzybowe krowy, świnie, kałamarnice, bałwan, żelazny golem, zombie pigman, pająk, enderman, zombie, szkielet, creeper, spider jockey, ghast, slime, pająk jaskiniowy, rybik cukrowy, kostka magmy, blaze to moby. Jedynymi wyjątkami z bytów poza graczem są smok Kresu i mieszkaniec wioski. Smok kresu jest częścią fabuły, pozwala zakończyć rozgrywkę i posiada możliwość rozmowy z graczem. O wieśniaku wymieniłem wyżej. Zatem NPC jest najlepiej pasującym terminem do mieszkańca wioski. Falibor 21:09, 18 lip 2012 (CEST)
1. Proszę się podpisywać na stronach dyskusji! (cztery tyldy ~~~~). 2. NPC to powszechnie (jeśli chodzi o MC) to wieśniacy. Tak się w skrócie o nich mówi, więc osobiście uważam, że przekierowanie jest dobrze zrobione. Jeśli więcej osób jest odmiennego zdania, piszcie. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 00:03, 19 lip 2012 (CEST)