Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Dyskusja:Nić

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Potykacz[edytuj kod]

Zastanawia mnie sposób w jaki należy napisać o potykaczu. Od kiedy nić da się położyć jako blok nie mam pojęcia jak traktować ten obiekt. Przedmiot to czy blok? Na EN Wiki informacja o potykaczu jako tripwire zamieszczona jest w tym samym artykule. A o nim to trzeba w końcu napisać bo widzę, że niektórzy zaczęli utożsamiać zaczepy z samym potykaczem. Należy zanieść oświaty kaganek! ^.-.^ Cordylus - Dyskusja - Wkład 22:11, 7 cze 2012 (CEST)

To jest trochę dziwna sytuacja, gdzie nić staje się blokiem po użyciu PPM na bloku, a zarazem przedmiotem wykorzystywanym w craftingu. Wystarczy dopisać do szablonu bloków linkę (nić, czy jak tam należy to nazwać) wraz z odpowiadającą jej miniaturą, w artykule o nici należy napisać kilka słów o takich właściwościach, do tego wypadałoby dodać wygląd, grid i gotowe. Falibor 22:34, 7 cze 2012 (CEST)
Nić dostępna w grze bez oszukiwania gry w ekwipunku jest przedmiotem, a położona zamienia się w potykacz, który jest blokiem. Przykładowo podobnie jest choćby z nasionami czy ciastem. Slawko97 (dyskusja) 13:37, 8 cze 2012 (CEST)