Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Dyskusja:Nolif666

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Moim zdaniem należy usunąć ten artykuł, gracz ten nie pokazuje niczego, co mogłoby pomóc innym. Nie rozumiem dlaczego w ogóle ten artykuł powstał. Miło, że gracz ten tworzy modyfikację, ale to powinien opublikować na serwisach, dzięki którym mógłby okazać innym swoje dzieło i oczywiście dać je do przetestowania. Brak pomocy w kierunku innych graczy dyskwalifikuje z istnienia na tej stronie. Jeśli każdy gracz mógłby zamieścić artykuł o sobie, to mogłoby być dość uciążliwe dla uzupełniana szablonu polskiej społeczności minecrafta. Można by tak dalej kontynuować i zrobić spory śmietnik z minewiki. Falibor 12:50, 20 sie 2012 (CEST)

A co pokazuje JJayJoker, czy nawet Madzia co mogłoby pomóc innym? To dosyć znana osoba, na starym kanale ma 52000+ subskrybcji (liczba spadła, gdy konto zmienił, bo niektórzy subskrybują tylko jego nowe) i prawie 9mln wyświetleń, na tym w krótkim czasie zdobył ponad 15000 subskrypcji. Jbc, to ja a nie on sam dodał o sobie artykuł. Cofnę swoje słowa, jeśli pokażesz jak każda (z naciskiem na Każda) inna osoba ze społeczności pomaga innym użytkownikom. Jest znany z wielu serii fabularnych.
+Korekta, OFFTOPIC - Nie on tworzy tę modyfikacje. Buzzek 15:11, 20 sie 2012 (CEST)
Aktualnie brak jest informacji o polskich (i nie tylko) YouTuberach nagrywające filmy związane z Minecraftem. Warto zamieścić i inne kanały (przykładów niestety nie podam, gdyż nudzi mnie oglądanie filmów dłuższych niż 5min. z MC, chyba, że to jakieś ciekawie pokazane poradniki). Patrząc argumentem Falibora, to IMHO(!) nie nadawali by się również JJay oraz CTSG, gdzie mi osobiście kojarzą się oni z długimi filmami, w których pokazują, jak oni grają. Nic nadzwyczajnego. Jak już zasugerowałem na dyskusji Slawko97 - dałbym możliwość tworzenia artykułów o użytkownikach, którzy osiągnęli 10 tysięcy subskrybentów lub ich filmiki w większości mają po tyle wyświetleń. Taka jest konkurencja na YouTube (filmy z Minecrafta mam na myśli), to sądzę, że jak ktoś ma 10 tys. to jest godny pokazania. Można to jednak poddać szerszej dyskusji na społeczności. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 23:04, 20 sie 2012 (CEST)
Na wstępie poprosiłbym o zachowanie kultury jeśli zamierzasz odpowiadać wciąż w tym wątku. JJayJoker był jedną z pierwszych osób, które pomogły w rozwinięciu się społeczności minecrafta, on i CTSG najbardziej przyczynili się do jej rozwoju. Kolejno mamy zahę i dzuniora. Po nich zostali madzia, husiek i minecraftpolska. A co zrobili? CTSG wprowadził wiele poradników, pokazał jak przetrwać w minecrafcie, w swoich filmach pokazał wiele receptur, bez których byłoby ciężko, gdyż minewiki nie istniało jeszcze wtedy. CTSG tak jak i JJayJoker, w swoich filmach przedstawiali wszystko w humorystycznej oprawie, co przyciągnęło do nich rzesze ludzi. JJayJoker zasłynął z serii let's play i dokonał znacznie mniej w pomocy dla swoich widzów. Mimo tego, wiele osób go oglądało i wciąż ogląda, pomimo tego, że nie dodaje nowych filmów. Tutaj masz rację, gdyż JJayJoker pokazuje jak gra, lecz nie pokazuje jak należy grać. Wiele osób błędnie bierze z niego przykład i widać tego efekty. Czas na kolejną osobę, a właściwie dwie. Dzunior i zaha pokazali jak można budować, jak craftować i jak można grać bawiąc się przy tym. Madzia wyszła spod skrzydeł zahy, dzuniora i ctsg. Pokazała jak można budować. Minecraftpolska zasłynął ze swoich poradników, pokazał wiele ciekawostek i bugów. Husiek wylągł się na naukach wszystkich poprzednich osób, a do społeczności wniósł jakość wrzucanych filmików na YT i muzykę przygotowaną we własnym zakresie.
Osoby, które moim zdaniem włożyły dużo do polskiej społeczności minecrafta są w następującej kolejności:
  1. CTSG
  2. Minecraftpolska
  3. Dzunior i Zaha
  4. MagdalenaMariaMonika
  5. JJayJoker
  6. Husiek

Brałem tutaj pod uwagę tylko osoby, które są wymienione w szablonie społeczności polskiej minecraft.

Bardzo mi przykro, ale jak sam napisałeś wcześniej "Nie on tworzy tę modyfikacje", co tym bardziej dyskwalifikuje go z bycia na tej liście. Istnienia poprzedniego kanału nikt nie może udowodnić, bo rzekomo został on usunięty. Filmy fabularne? Fajny był ten pierwszy odcinek, podobał mi się, lecz to bez znaczenia w tej sprawie. Użytkownik youtube o nazwie Nolif666 nie ma szans na zaistnienie na minewiki Polska. Nie wprowadził znaczących zmian w polepszenie społeczeństwa minecrafta. Społeczeństwo minecrafta raczej jest już wystarczająco obeznane ze wszystkimi tajnikami od czasu pojawienia się angielskiej strony minewiki. Skoro Twoim zdaniem nie stworzył tej modyfikacji on (ja znalazłem informację, gdzie mówił o dwóch osobach tworzących tą modyfikację), to znaczy, że nie bronisz swojego artykułu. Trochę mnie to zaskoczyło, gdy to napisałeś edytując tą dyskusję wtórnie. Filmy fabularne nie dodają niczego do społeczności minecrafta, to jest jak oglądanie filmu w...kinie (musi być dobrze przygotowany) oglądamy to, gdyż chcemy zobaczyć, w jaki sposób można wykorzystać silnik gry. Fabularny film może posiadać wiele rzeczy, które mogą odbiegać od rozgrywki np. spawnowanie Herobrine zamiast owiec, walka ze złym magiem, podążanie za dziwnymi śladami, obserwowanie palących się wiosek, spotykanie dziwnych znaków itd. Niektóre osoby niestety łączą termin rozgrywki z oglądaniem filmów, więc wychodzą cyrki. Zapewne zapisałem już to co najważniejsze, napisałbym więcej, ale błyski widzę za oknem :D
Dobranoc Falibor 00:07, 21 sie 2012 (CEST)
PS:Pisane przed wpisem Lewandowskiego...
Wiesz, Nolif jest takim współtwórcą, że to Varham jest programistą a ten co najwyżej jakiś pomysł dorzuci. Ja nie jestem taki, że powiem wszystko, żeby wygrać, nie jestem w tej sprawie obrońcą sądowym. Wiesz, dowody są, jego były kanał to Nolifee666, jest tam jeszcze jego 52400 coś subskrypcji, jednak wszystkie filmiki skasowane (z tego co odkryłem, to chyba zmienione na Prywatne). Mnie zdaje się, że takie filmy z minecrafta są dosyć ciekawe i zasługuje za to (a nawet za przynajmniej 10tyś. Subskrybcji, co powiedział Lewandowski) by pojawić się tutaj. Nawet oglądając inne serie z MC bym powiedział, że te są w porównaniu bardzo dobre. Ale jeślibym nie miał poparcia, nie będę protestował. Buzzek 07:49, 21 sie 2012 (CEST)
Gdybyście pisali artykuły z takim oddaniem i zaciętością, jak tą dyskusję - już dawno zostawilibyśmy angielską wiki w tyle :) Powiem tak - ja opowiadam się za zostawieniem tego artykułu i podzielam zdanie Lewandowskiego na ten temat. Jako dobry sposób na ochłonięcie i zrobienie czegoś pożytecznego po kilkuset linijkach bezowocnego tekstu proponuję każdemu napisanie jednego z tych artykułów: Minecraft Wiki Polska:Projekty/Potrzebne artykuły Cordylus - Dyskusja - Wkład 12:15, 21 sie 2012 (CEST)
Cordylus podsumował i tego się trzymajmy ;] Według mnie artykuły o takich osobach powinny być i kropka. A to czy dana osoba tworzy coś co jest przydatne/komuś się podoba, to już kwestia gustu i powinniśmy dać każdemu możliwość własnej oceny. Co do propozycji Cordylusa, to kto porywa się na artykuł o bramkach logicznych ? :D Tomsk dyskusja 12:44, 21 sie 2012 (CEST)
Ja chętnie się zajmę, jeżeli nikt tego nie zrobi do 28-ego. Mam teraz dostęp jedynie do telefonu, na którym mam limit 5000 znaków, a i bez tego są duże problemy :P. Jak tylko do domu wrócę, będę tu aktywny. Buzzek 13:58, 21 sie 2012 (CEST)

Kanał[edytuj kod]

Na YouTube po wpisaniu "nolif666" pokazuje się kanał Nolif, na którym widać filmiki wyłącznie z CS:GO. Czy ja pomyliłem kanały, czy też Nolif przestał nagrywać MC? BiszkoptCraft (dyskusja) 19:56, 8 mar 2015 (UTC)