Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Dyskusja:Obraz

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Medal[edytuj kod]

Artykuł otrzymał miano jednego z najlepszych. ~LewandowskiSysOp (DYS # WKŁ) 14:17, 2 kwi 2011 (CEST)

Szablony[edytuj kod]

Nie rozumiem do końca tej sprawy, poproszę o dokładne wyjaśnienie dlaczego obraz jest uznany jako przedmiot, a tym bardziej jako byt. Nie zamierzam za bardzo śmiecić historii poprzez "zabawy" z drugą osobą. W historii zauważyłem, że ta osoba pokierowała mnie na angielską stronę, oczywiście zweryfikowałem to i wciąż uznaję to za błąd. Sami sobie zaprzeczają. Falibor 21:50, 26 sie 2012 (CEST)

 • Według mnie jest przedmiotem, bo w ekwipunku ma inny wygląd niż jeżeli byłby blokiem. Uznany jest jako byt, ponieważ można go "zabić" za pomocą strzały (tak samo jak wagonik).--Cero 22:15, 26 sie 2012 (CEST)
  • Niekoniecznie, blok ramki kresu z początku również nie posiadał wyglądu bloku takiego jak np. bruk. Miał on wygląd płaski, taki jak właśnie obraz. Ramkę można umieścić tak jak i obraz na ścianie, podobnie można zrobić z dźwignią i drabinką. Nie można tego zrobić ze strzałą, czy też zielonym barwnikiem. Bloki można postawić, a przedmioty nie. Tekstura ma wspólne tylko pliki css. Na angielskiej wikii wyraźnie widać szablon bloku i jego opis, zaś na dole strony nie ma szablonu "Bloki". Falibor 22:53, 26 sie 2012 (CEST)
   • Nie chodzi tu o żadne tekstury, czy o wygląd. Chodzi tu o rodzaj obiektu. Obrazy nie są blokami, lecz obiektami niezależnymi - bytami. Oznacza to, że obrazowi technicznie dużo bliżej jest do świni, niż do drabinki. Byty to obiekty niebudujace planszy, tak jak bloki, a jedynie mu towarzyszące - tak jak moby czy wyrzucone na ziemię przedmioty. Z braku polskiego artykułu polecam lekturę angielskiego: http://www.minecraftwiki.net/wiki/Entities Cordylus - Dyskusja - Wkład 00:25, 27 sie 2012 (CEST)
    • To, co przedstawiłeś jest jedynie popieranie angielskiej wersji w polskiej wersji językowej. Podałeś mi link do źródła, dziękuję za to. Mimo to sprawdziłem na innym źródle, dzięki niemu przekonałem się, że byłem w błędzie.
     Poza tym ciekawostką jest to, że ramka pokazuje formę 3D jeśli jest to blok, zaś w przypadku przedmiotu, jest pokazany w 2D [1].
    • To najprawdopodobniej będzie konkluzja tego tematu. Na przyszłość zalecałbym myślenie nad tym, co się przepisuje. Falibor 22:38, 27 sie 2012 (CEST)

Nieużywane obrazy[edytuj kod]

Czy dodać informację o nieużywanych obrazach, znajdujących się w kodzie w wersji Pocket Edition i Pi Edition (2x2, wygląd to coś jak żywioły), czy jest to zbędne? DarnokOk (dyskusja) 15:36, 9 lis 2013 (UTC)

Chyba jest to dość dobry pomysł :) Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 15:46, 9 lis 2013 (UTC)
No to umieszczę jak przetłumaczę jeden poradnik ;p DarnokOk (dyskusja) 21:19, 9 lis 2013 (UTC)
OK ;) Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 21:55, 9 lis 2013 (UTC)