Dyskusja:Osadnik

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Zauważyłem pewną rozbieżność...[edytuj kod]

Zauważyłem pewną rozbieżność. "Początkowo nad głowami mieli nazwy, lecz w wersji Pre-Release 1.9.4 zostały usunięte." i "[...] a nad ich głowami widniały napisy "TESTIFICATE", które zostały usunięte w Becie 1.9 Pre-release 2. ". Ktoś pamięta kiedy były usunięte? Nazwy, rzecz jasna. OldShaterhan 19:45, 24 maj 2012 (CEST)

Tak. Usunęli je w Beta 1.9 Pre-release 2. Dobrze jest napisane w drugim zdaniu. Cordylus - Dyskusja - Wkład 19:48, 24 maj 2012 (CEST)

Rozmnażanie mieszkańców[edytuj kod]

Uważam, że do artykułu należy też dodać to, ze gracz może rozmnazać osadnikow poprzez klikniecie PPM z jajkiem spawnujacym osadników na osadnika. Nie wiem jednak kiedy zostało to dodane.--Edeven 16:58, 26 lis 2012 (CET)

Słusznie uważasz. Zostało to dodane w wersji 1.4.4. Śmiało wpisz to do artykułu. Jeszcze rada na przyszłość: na stronach dyskusji zawsze się podpisujemy przy pomocy czterech tyld "~", lub używając przycisku podpisu na pasku nad oknem edycji. Cordylus - Dyskusja - Wkład 16:21, 24 lis 2012 (CET)

MOŻNA ULECZAĆ MIESZKAŃCÓW WIOSEK (NPC)[edytuj kod]

W zatrutego mieszkańca trzeba rzucić potke na osłabienie i dać złote jabłko (zwykle z samorodków złota ) i poczekać z około (5-minut) a mieszkaniec zostanie uleczony. —Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika PanOcelot4652 (dyskusjawkład) . Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~ w trybie źródłowym!

Po pierwsze: Ogólna instrukcja korzystania z dyskusji na Wiki: 1. Zawsze podpisuj się zapisując cztery tyldy ~~~~ lub korzystając z guzika u góry pola edycji. 2. Na posty napisane w Twojej prywatnej dyskusji, należy odpowiadać w bezpośrednio dyskusjach użytkowników, którzy te posty piszą. 3. Kolejne posty w dyskusji rozpoczynaj stosując dwukropki. 4. Jeśli widzisz osobę nie stosującą się do którejś z zasad instrukcji - również mu ją prześlij wpisując po prostu: {{instrukcja}}, po drugie: Jest to napisane w artykule o Zombie - Aro567 17:37, 10 mar 2013 (CET)

wieśniaki[edytuj kod]

za pomocą wieśniaków można zrobić pułapke w jaki sposób oto mówie

  1. budujemy mały dom z wieśniakami (bez drzwi)
  2. czekamy na noc
  3. zombie przychodzą możemy zarobić exp (dom wieśniaków robimy z szkła)

—Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika 85.28.136.247 (dyskusjawkład) . Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~ w trybie źródłowym!

35% ale w którą stronę[edytuj kod]

Aktualnie wystarczy że w wiosce będą znajdować się domy wraz z wolnymi łóżkami ilość drzwi nie ma znaczenia. Osadnicy potrzebują także jednego farmera. Ok osadnicy rozmnażają się jeśli ich liczba przekroczy 35% liczby drzwi. Ale w którą stronę przekroczy? Budować domy czy je niszczyć tak, żeby musieli miszkać razem? ORAZ co mam zrobić jak mi mieszkańcy ucielki z jedynej wioski? Była piątka został jeden, a ja bardzo nie chcę nowego świata budować. Nie wiem gdzie i dlaczego poleźli, ale fakt jest taki, że poleźli :( Warto8 (dyskusja) 16:25, 27 sty 2016 (UTC)

Aktualnie wystarczy że w wiosce będą znajdować się domy wraz z wolnymi łóżkami ilość drzwi nie ma znaczenia. Osadnicy potrzebują także jednego farmera. —Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika 178.159.140.36 (dyskusjawkład) . Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~ w trybie źródłowym!