Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Dyskusja:Płomienna różdżka

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Zmiana nazwy[edytuj kod]

Czy "Płomienna rózga" jest dobrym tłumaczeniem? Słowo "rod" ma wiele znaczeń, jednym z nich jest co prawda rózga, ale nazwa ta zdecydowanie nie pasuje. Wedle różnych definicji słownikowych rózga to: gałązka do chłosty; cienka gałązka bez liści; giętka wierzbowa witka. Nie ima się to więc w żaden sposób do opisywanego przedmiotu. Sugerowałbym więc zmianę nazwy na "Płomienny pręt", lub "Płomienna laska". Cordylus 20:04, 26 paź 2011 (CEST)

Nazwę ja zaproponowałem, rzeczywiście nie pasuje "rózga" - przepraszam. Mogę zmienić nazwę na "płomienna różdżka", chyba będzie pasować do zachowania Blaze'a, można powiedzieć, że "czaruje" lub "wyrzuca" swoje kule ognia. Slawko97 21:43, 26 paź 2011 (CEST)
Prawidłowo jest jak teraz, a pręt to to. Pozdrawiam, NTBG (dyskusjawkład) 15:38, 13 mar 2016 (UTC)