Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Dyskusja:Pochodnia redstone

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Zmiana nazwy[edytuj kod]

Może jednak zmienić nazwę artykułu na "Czerwona pochodnia", bo obecna nazwa jest trochę bez sensu? Cordylus 22:48, 3 lis 2011 (CET)

Jest niestety (albo stety, co kto lubi) coś takiego jak unifikacja i musimy się tego trzymać. Nie mówiac o tym, że taka nazwa jest przydatna przy grupowaniu arktyułów (tu taka grupa to "Czerwony proszek"). ~prompl.Wiki Admin dyskusja 14:06, 4 lis 2011 (CET)
Rozumiem, że chodzi o "kompatybilność" z angielską wiki. W tym przypadku jednak nawet na enWiki przychylają się do zmiany nazwy na bardziej zrozumiałą i nade wszystko - zgodną z grą. en:Talk:Redstone_(Torch). Poza tym w wersji angielskiej nazwa "Redstone (torch)" ma większy sens, niż po polsku "Czerwony kamień (pochodnia)". Każda Wiki moim zdaniem powinna za główną zasadę tworzenia mieć wygodę użytkowania. Przeciętny gracz będzie szukał po prostu informacji o czerwonej pochodni, a nie dociekał, czy jest to zgodne z angielską wersją. Jeśli konieczne by było zgrupowanie wszystkich przedmiotów związanych z czerwonym kamieniem, łatwo można zrobic to w postaci szablonu i nie uciekając się do nadawania sztucznych nazw systematycznych artykułom. Cordylus 18:23, 4 lis 2011 (CET)
Każda wiki - rozumiem. Ale nie wiem czy wiesz, ale jesteśmy tylko pionkiem w rękach Curse. Musimy ściśle trzymać się zasadom unifikacji i przestrzegać kilku zasad przez nich narzuconych. Nie mówię, że wedlug mnie taka nazwa jest wyśmienita, ale naprawdę lepiej tego nie zmieniać. Dopóki byliśmy samodzielną stroną na tego typu zmiany mogliśmy sobie pozwalać, teraz jednak jesteśmy całkowicie uzależnieni od nich. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić sieć przekierowań. Taka "sieć" juz tu funkcjonuje i każdy powinien bez problemu znaleźć wszystko czego potrzebuje. Jednak jeżeli uważasz, że jakaś nazwa powinna przekierowywać do danego artykułu, utwórz stronę pod taką nazwą i w treści wpisz #REDIRECT [[nazwa artu]] ~prompl.Wiki Admin dyskusja 20:20, 4 lis 2011 (CET) EDIT: muszę przyznać, że dodatkowy szablon grupy (np. czerwony proszek) dołączany do każdej strony z tej grupy to fajny pomysł. Jesteś chętny to wykonać? Albo ktokolwiek? Jeżeli nie będzie nikogo chętnego zrobię to sam ;)
Czyli jeśli na angielskiej Wiki przegłosują zmianę nazwy, będzie można spokojnie zmienić ją u nas? Co do szablonu, chętnie sie za niego zabiorę. Tylko w jakiej formie ma być wykonany? Takiej jak szablon:bloki na dół artykułu, czy taki jak Szablon:Minepedia:Nawigacja na górę artykułu? Czy może jakiś zupełnie inny? Cordylus 21:08, 4 lis 2011 (CET)
Teoretycznie, jeżeli faktycznie nazwa zostanie zmieniona, będzie taka możliwość, ale nie licz, że zrobimy to bez głosowania u nas. Ja osobiście jestem na nie. Co innego, że zmiana u nich szans na zmianę prawie nie ma. Co do szablonu: wolałbym coś jak Szablon:Minepedia:Nawigacja. Niczego oczywiście nie narzucam, to tylko mój pomysł. Chciałbym jednak, byś zrobił to w brudnopisie, tak by nie było później niedomówień ;) Sam pomysł bardzo fajny i - jakkolwiek to nie brzmi - nieco rewolucyjny. Powodzenia! ~prompl.Wiki Admin dyskusja 21:11, 4 lis 2011 (CET)

Głosowanie za zmianą nazwy.[edytuj kod]

Okazało się jednak, że na angielskiej wiki zmienili nazwę na właściwą. Zrobili to przy okazji wielu innych: http://www.minecraftwiki.net/wiki/Minecraft_Wiki_talk:Community_portal/Archive_7 Oznacza to więc, że zgodnie z administratorską zapowiedzią można i polską nazwę zmienić na poprawną. Była mowa o głosowaniu. Jak więc z tym jest? Cordylus 09:50, 16 gru 2011 (CET)