Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Dyskusja:Skała macierzysta

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Sądzę, że powinno się usunąć "podłoże skalne" z tabeli przedmiotów. Istnieje przekierowanie i to wystarczy, bo póki co powtarzają się wprowadzając niektórych w błąd.

Z początku nie wiedziałem, o co ci chodzi [; A teraz widzę... nie wiem, jak do tego mogło dojść. Zaraz poprawię przy wstawianiu poprawionego szablonu bloków. Lewandowski (zapytaj (talk)) 18:09, 1 mar 2011 (CET)

Porażka! :D.[edytuj kod]

Nazw własnych się nie tłumaczy, a takowymi są w tym przypadku Bedrock, Soul sand, wszystkie nazwy mobów i jeszcze kilkanaście nazw klocków. Wszystko powinno właściwie być nazwane tak jak w oryginale.

Proponuję troszkę się poduczyć, bo bedrock to nie żadna nazwa własna. Tak samo Soul sand - to jest gra słów, ale nie żadna nazwa własna. http://en.wikipedia.org/wiki/Bedrock Doprawdy, zanim zaczniecie się popisywać swą niebywałą wiedzą na każdą dziedzinę poduczcie się trochę, bo to po prostu masakra jest. Nic tylko załamać ręce i gapić się w ścianę. Ρromaster - D - W - M - 15:44, 25 mar 2011 (CET)

Nawet jeśli coś istnieje w rzeczywistości, w grze jest w praktyce nazwą własną. Nie powinno się tym samym tłumaczyć nazwy Roach na Karakan (przykład z SC 2).

Mylisz dwa pojęcia. Bedrock to bardzo popularne NAUKOWE określenie. To nie jest ŻADNA NAZWA WŁASNA, NAWET W GRZE! To że występuje w grze i ma swoją nazwę nie oznacza, że jest to nazwa własna. Są takie nazwy, które, fakt, brzmią jak nazwy własne, ale wcale nimi nie są.
BEDROCK TO SKAŁA MACIERZYSTA w bardzo dosłownym tłumaczeniu. Nie jest to żadna nazwa. To jest określenie materiału. To samo tyczy się Soul sand - to co prawda nie jest żadna rzeczywista nazwa, ale tak czy inaczej, jest to określenie materiału.
PS. Podpisuj się na końcu czterem tyldami. Ρromaster - D - W - M - 18:47, 25 mar 2011 (CET)

x0 y0 z0[edytuj kod]

Sprawdziłem to na naszym serwerze - skała macierzysta była. Sprawdzi ktoś jeszcze na singlu? ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 02:05, 8 sty 2012 (CET)

U mnie na y2 był bedrock. y1 = ruda czerwonego kamienia i y0 u mnie nic nie było. (używałem creative, ale nie niszczyłem bloku na y0) ~ BPL
U mnie tak samo (M1.1 CREATIVE SINGLEPLAYER) Marcinsowa1999 19:39, 8 lut 2012 (CET)

Wytłumaczenie[edytuj kod]

Po pierwsze:Po co zmieniać nazwę ,skoro i tak wielu graczy się przyzwyczaiło do nazwy Bedrock Po drugie:Zrobiłem test-postawiłem bedrock,oraz otoczyłęm go sześcianem TNT o wielkości 10x10x10 kratek.Nie zadzialalo :D

Na wiki staramy się w miarę możliwości spolszczać nazwy, a nie używać tych, do których wielu graczy się przyzwyczaiło. Poza tym: Ogólna instrukcja korzystania z dyskusji na Wiki: 1. Zawsze podpisuj się zapisując cztery tyldy ~~~~ lub korzystając z guzika u góry pola edycji. 2. Na posty napisane w Twojej prywatnej dyskusji, należy odpowiadać w bezpośrednio dyskusjach użytkowników, którzy te posty piszą. 3. Kolejne posty w dyskusji rozpoczynaj stosując dwukropki. 4. Jeśli widzisz osobę nie stosującą się do którejś z zasad instrukcji - również mu ją prześlij wpisując po prostu: {{instrukcja}} Alex2422 20:44, 31 sie 2013 (CEST)