Dyskusja:Wytwarzanie

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Artykuł na medal[edytuj kod]

23 stycznia 2011 roku artykuł ten został wyróżniony medalem. Jeśli masz jakieś zastrzeżenia co do tego, możesz pisać poniżej, edytując ten temat i dopisując odpowiedź w nowej linijce po "*" i się podpisując czterema tyldami (cztery razy ~).

  • Tak odpisywać! Lewandowski (AdminTeam) 16:06, 23 sty 2011 (CET)
  • Nie chcę nic wytykać, ale to jest nieuzupełniony artykuł :) Tak, to prawda że jego długość jest imponująca, ale wciąż brakuje nowych receptur, które już dawno powinny się pojawić. Proponuję dać medal dopiero, gdy będzie uzupełniony. Promaster 16:59, 23 sty 2011 (CET)
    • Wiem, że nie jest ukończony. Zawsze mam go uzupełnić, ale zawsze znajdzie się coś ważniejszego do roboty :) Ale ten artykuł to i tak duży sukces. Nikt nie powiedział, że artykuł na medal musi być pełny... no w każdym bądź razie dałem to na zapas z myślą, że dzisiaj lub jutro uzupełnię go. Lewandowski (AdminTeam) 17:38, 23 sty 2011 (CET)
    • To prawda, na przykład mój kolega ma problem z cobblem i innymi blokami na minecraftwiki więc muszę mu tłumaczyć (przynajmniej w grze ma ustawiony angielski :D)Demon00000 20:21, 20 lis 2012 (CET)

Crafting[edytuj kod]

Sugerowałbym, by zamiast craftingu używać polskiego słowa. Rozumiem trudność wynikającą z faktu, że to craft znaczy zarówno "wytworzyć coś (z czegoś)" (to craft sth out of sth) jak i "przetworzyć coś (na coś)" (to craft sth into sth), ale mimo to proponuję użycie któregoś z tych słów: wytwarzanie, przetwarzanie, wytwórstwo, rzemiosło, produkcja. D51 12:05, 20 mar 2011 (CET)

  • Słowo "crafting" już jest na tyle zakorzenione, że nie ma po co zmieniać, bo po co zmieniać, skoro i tak nikt nie będzie używał polskich zamienników? To słowo jest już kultowe, nikogo nie obchodzi czy jest z angielskiego czy z polskiego. To tak jakby zamienić hot-doga na gorącego-psa... Ρromaster - D - W - M - 12:23, 20 mar 2011 (CET)
  • No crafting znaczy rzemiosło, co kompletnie nie pasuje. Wielu graczy ma trudności w znalezieniu informacji o "cobblestone", bo nie wiedzą, że to brukowiec... a co dopiero, jak zmieni się crafting na przetwarzanie... [= ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 14:35, 20 mar 2011 (CET)

Zaklinanie i Alchemia[edytuj kod]

Mam pytanie odnośnie receptur związanych z alchemią i zaklinaniem: robimy osobną sekcję (tak jak to jest na ang. Wiki), czy dorzucamy do "Innych"? Tomsk 19:25, 23 lis 2011 (CET)

Jeśli coś uzyskuje się w oknie crafting'u, to w tym artykule. Slawko97 19:50, 23 lis 2011 (CET)
Trochę się może źle wyraziłem. Chodzi mi oczywiście tylko i wyłącznie o ten artykuł. Mamy już sekcje takie jak np.: recepty na bloki, mechanizmy, narzędzia, inne itd. I pytanie jest takie czy tworzymy osobną sekcję na recepty związane z alchemią i zaklinaniem(tak jak to jest zrobione na ang. Wiki), czy dodajemy je do sekcji inne ? Tomsk 20:08, 23 lis 2011 (CET)
Myślę, że nie jest to zły sposób, na razie chcę odrobić lekcje, Minecraft mi nie działa i nie mam ochoty oraz czasu na ocenianie, edytowanie czy większą aktywność na wiki. Slawko97 21:25, 23 lis 2011 (CET)
Spoko, ja się tym kiedyś zajmę. Tylko chciałem ustalić ten szczegół :) Tomsk 21:30, 23 lis 2011 (CET)

Mała potrzeba...[edytuj kod]

Mam pewien problem, a mianowicie brak różnych tekstur (Gird *.png i tego typu) i właściwie musiałem samemu uzupełniać wszystkie braki (bez brakujących stron). Może Rozdzielimy się i mój współtworzyciel strony z Craftingiem i ja będę robił braki, a towarzysz będzie prowadził wątek "przyszłe"? Albo na odwrót. Kiroma 14:05, 19 mar 2013 (CET)

action=sumbit[edytuj kod]

Próbuję ciąglę edytować tą stronę i zawsze zamiast zapisania się tej strony wyskakuje mi niezgodność, czyli action=sumbit. Ja bym chciał edytować normalnie, ale z tym po prostu się nie da... Proszę o jakąś pomoc. Pozdrawiam, JasiuMinecraft1 (dw) RedaktorMCWikiPL 17:57, 1 sty 2016 (UTC).

Wielka aktualizacja artykułu![edytuj kod]

Powiem tak - artykuł jest, niestety, w stanie fatalnym. No dobra, bez przesady, ale jest w nie najlepszym stanie. To wstyd, że tak podstawowa rzecz, jaką jest crafting, od której każdy początkujący gracz zaczyna naukę, jest nieaktualizowana. Dlatego też proszę każdego, kto ma chęci i czas - w miarę swoich możliwości aktualizujcie i ulepszajcie ten artykuł na bieżąco! Usuwajcie niepotrzebne rzeczy, aktualizujcie grafiki, bo przed tą akcją często co piąta receptura była albo pusta, albo brakowało w niej niektórych przedmiotów, starajcie się, aby ten artykuł był czytelny i przejrzysty! Dlatego jeszcze raz proszę każdego użytkownika o pomoc w aktualizacji tego artykułu. Wszelkie propozycje i ewentualne uwagi proszę pisać poniżej.
Pozdrawiam, MinecraftowyKloc (dyskusja) 19:52, 8 cze 2016 (UTC)