Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Dyskusja Minecraft Wiki Polska:Potrzebne zmiany

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Crafting[edytuj kod]

Crafting należy zunifikować z szablonem z en.MCWiki. Z chęcią bym to zrobił, ale... ktoś wie, gdzie są te przepisy? Plugin do modułów, z czego korzystają jest u nas na szczęście też zainstalowany, ale nie łapię się, gdzie jest lista przepisów. Patrzę w ten kod, sprawdzam odwołania, ale za nic nie mogę znaleźć listy przepisów. Pomoże ktoś? Mogę zająć się listą przepisów, ale tym kodem to nie, dzięki ^^ ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 16:13, 19 maj 2015 (UTC)

  • Chyba wiem, o co chodzi. Nie mamy pluginu DPL (o który już poprosiłem). Crafting tam działa na takiej zasadzie, że moduł stworzony w LUA dzięki pluginowi Scributo zczytuje za pomocą DPL-a crafting każdej rzeczy z jej strony. Nie ma listy craftingu. Dziwne, ale suma sumarum, jeśli coś się zmieni (co raczej nie następuje już za często), to wystarczy edytować crafting w artykule danej rzeczy, aby odświeżył się w innych miejscach. Ale pomoc przy kodzie nadal by się przydała. Pomoże ktoś? ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 16:33, 19 maj 2015 (UTC)
  • DPL aktywowane. Można zabierać się do pracy. Dzisiaj postaram się chociaż liznąć temat. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 15:04, 26 maj 2015 (UTC)

Szablon:ItemSprite[edytuj kod]

Próbowałem coś z tym zrobić, ale po skopiowaniu z angielskiej wiki wyskakuje jakiś błąd. Nie znam się niestety na Lua i nie umiem go naprawić, ale przynajmniej poczyniłem jakieś kroki ku naprawieniu szablonu. Wiem, że bardzo prawdopodobne jest to, że nikt nie zna się na tym bardziej ode mnie, ale może jednak ktoś na to spojrzy? ~ Matik7 (dyskusja) 16:48, 20 maj 2015 (UTC)

Potrzebne zmiany/Serwer Verteza[edytuj kod]

Czy na pewno potrzebujemy takiego artykułu na wiki?
W końcu to wiki o Minecraft, a nie o serwerach tej gry.
clamsioPL (Dyskusja) 10:52, 7 sie 2015 (UTC)

Nie potrzebujemy, to nawet wbrew zasadom (zasada 13). Niestety jako redaktor nie jestem w stanie powstrzymać żadnego użytkownika od edycji. :/ Pozdrawiam piotrex43

(Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 10:54, 7 sie 2015 (UTC)

Fakt, tu liczy się tylko, czy użytkownik chce samemu utworzyć tę stronę, czy może liczy, że ktoś inny zrobi to za niego.
Jeśli nie, można usunąć ten wpis z listy potrzebnych artykułów. clamsioPL (Dyskusja) 20:06, 7 sie 2015 (UTC)

Szablon:Jedzenie, Moduł:Infobox[edytuj kod]

Chciałem zapytać, czy nic nie stoi na przeszkodzie, żebym mógł zaktualizować ten szablon i moduł, tak aby były zgodne z tymi na angielskiej wiki?
Jeśli to nie zostanie poprawione, nie będzie można poprawnie zredagować np. Barszcz czerwony clamsioPL (Dyskusja) 14:18, 31 sie 2015 (UTC)

Wszystkie niezablokowane szablony możesz dowolnie edytować, jeśli uważasz że nie działają poprawnie. Jednak z modułami najlepiej się nie bawić i chamsko kopiować ich zawartość z angielskiej wiki, co też zrobiłem. ~ Matik7 (dyskusja) ~ Administrator Minecraft Wiki 14:26, 31 sie 2015 (UTC)
Wiesz, Matik, doskonale to rozumiem, jednak wydaje mi się, że na każdej wersji językowej wiki, moduły są praktycznie takie same. Ale ok, jak się nie bawić - to nie bawić :) clamsioPL (Dyskusja) 17:59, 31 sie 2015 (UTC)

Rośliny Miasta Kresu - Potrzebne artykuły[edytuj kod]

Mcnt04 po raz kolejny dodał do potrzebnych artykułów rośliny Miasta Kresu. Czy nie było już mówione, że dopóki nie ma oficjalnego polskiego tłumaczenia - nie tworzymy artykułów. clamsioPL (Dyskusja) Redaktor Minecraft Wiki Polska 17:30, 19 wrz 2015 (UTC)

Strony potrzebne do wybudowania[edytuj kod]

Chciałbym zwrócić uwagę na to iż w "Strony potrzebne do wybudowania" są dwa artykuły, które istnieją... Więc proszę o edycję by je usunąć (te strony to MineCon i Elytra).
JasiuMinecraft1 (dyskusja) 09:57, 28 paź 2015 (UTC)

Wskazane strony zostały wykreślone ze spisu. Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 01:29, 30 lis 2015 (UTC)

Alchemia[edytuj kod]

Tu DerpnessMstr i chciałbym zwrócić uwagę, że przetłumaczyłem już plik z alchemią pod 1.9, ten z angielskiej wiki. Znaleźć go można na stronie o miksturach, a jeśli będzie gdzieś jeszcze potrzebny, to proszę go przenieść. Póki co szukam innych potrzebnych zmian, więc jakby kto co chciał, to jestem. 13:23, 03 maj 2016 (UTC) —Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika DerpnessMstr (dyskusjawkład) . Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~ w trybie źródłowym!

Dziękuję Ci, że przetłumaczyłeś owy plik, ale prosiłbym Cię abyś na końcu swoich wypowiedzi pisał ~~~~, żeby nie pisać "Tu DerpnessMstr" ;) Pozdrawiam, NTBG (dyswkł) Administrator Minecraft Wiki Polska 11:30, 3 maj 2016 (UTC)

Polskia grafika[edytuj kod]

Chodzi tu dokładnie o to, że mogę przetłumaczyć napisy na obrazkach z angielskiej MC Wiki. Piszę to w dyskusji, ponieważ jest to propozycja, a nie pytanie, czy ktoś mógłby to zrobić :) Jeżeli ktoś będzie potrzebował przetłumaczenia, a coś ominę, to proszę to wspomnieć. ~MCWaterfall Waterrail (dyskusja) 21:42, 28 cze 2017 (UTC)