Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Dyskusja pomocy:Przykładowe artykuły/Blok

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Forma[edytuj kod]

Myślałem raczej nad trochę inną formą pomocy. Pracuję nad wersją roboczą w brudnopisie. Miałem zamiar umieścić pomoc do bloków, przedmiotów, mobów itd. w jednym artykule. Popieram umieszczenie przykładów oraz komentarzy do nich. Alex2422 10:07, 8 sie 2013 (CEST)

Czy warto?[edytuj kod]

Myślę, że warto jest coś w tym kierunku zrobić, ale ciężko mi ocenić na chwilę obecną czy będzie to przydatne. Wypadałoby opisać w jaki sposób należy wpisywać typy bloków, bo jest przyjęte zbyt ogólnie. Poza tym należałoby coś o tej odporności tnt dodatkowo napisać. Tego samego bez użycia wiki też przyda się. Obraz należy zmienić na taki, aby bardziej był widoczny, aktualnie się buguje. To chyba byłoby wszystko. Falibor 15:35, 9 sie 2013 (CEST)

Przykładami takich obrazków mogą być: No_block_image, albo No_image Falibor 15:43, 9 sie 2013 (CEST)
Bloków aż tak dużo się nie pojawia, więc może lepiej skupić się na edycji, ale te szablony jak najbardziej powinny być, żeby każda strona miała identyczny schemat... Ja bym tu jeszcze dodał wszystkie główne rozdziały w poprawnej kolejności np. otrzymywanie, zastosowanie, historia, ciekawostki, błędy + tabelka historii (chociaż to może być osobno, ale żeby było wiadomo, że tu jest), może szablony {{stub}}, {{snapshot}}, {{Bloki}} -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 17:40, 9 sie 2013 (CEST)
Właśnie nad czymś takim pracuję w brudnopisie. Alex2422 18:43, 9 sie 2013 (CEST)
Nie należy spychać szablonu bloków na dalszy plan, przy kolejnych aktualizacjach może pojawić się ich wiele, więc warto to objaśnić. Koniec końców też może się ktoś nowy tego nauczyć, ale z tym wiąże się pobór czasu. Od tego są poradniki, aby pomóc przy jak najmniejszej stracie czasu. Zarówno szablon {{blok}}, jak i szablon {{rozszerz}}, są znajdywane w artykułach. Oczywiście muszę w tym miejscu nałożyć nacisk na szablon blok, gdyż jest on wystarczająco skomplikowany, aby ktoś z tym doświadczeniem nie zrozumiał tego.
Kolejnym szablonem może być szablon {{Grid}}, choć w opisie tego szablonu, jest wszystko właściwie dobrze opisane.
{{Historia}} właściwie jest podobnie skomplikowana jak {{Blok}}, lecz z dołączoną do niej dokumentacją nie powinno być żadnych problemów.
{{Bloki}}, {{Byty}}, {{Przedmioty}}, {{Środowisko}} również nie powinny sprawić problemów, wystarczy iść przykładem, aby zrozumieć działanie.
Nie wiem czy jest sens w tworzeniu dodatkowej dokumentacji dla tych szablonów. Falibor 10:44, 15 sie 2013 (CEST)
Trafne spostrzeżenie, szablony są dobrze opisane, jedynie brakuje odnośników do dokumentacji... Ja ze swojej strony mogę coś przetłumaczyć, bo część szablonów ma jeszcze dokumentację w języku angielskim, na więcej nie bardzo mam czas, bo teraz straszne ciśnienie w pracy ;) -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 22:54, 15 sie 2013 (CEST)