Dyskusja szablonu:Przedmioty

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Wygląd szablonu[edytuj kod]

Zastanawiałem się nad stroną techniczną tego szablonu. Jest on w tej chwili taki szeroki, że nie mieści mi się on w ekranie. Z kolei na angielskiej wiki dopasowywuje mi się on automatycznie do każdego rodzaju ekranu. Sprawdziłem go i trzeba przyznać, że jest on duuużo praktyczniejszy w użyciu. Niestety stopień skomplikowania jego źródła jest dla mnie zbyt wysoki, abym mógł go przenieść tutaj. A myślę, że warto. Jest ktoś może, kto mógłby podjąć się jego przeniesieniem? Ja spokojnie mógłbym zająć się tłumaczeniem zawartości! Cordylus - Dyskusja - Wkład 20:27, 24 maj 2012 (CEST)

Nasz szablon, tak samo jak szablon na angielskiej wiki używa szablonu navbox. Więc wydaje mi się że to tam należałoby szukać jakichkolwiek problemów i tamten szablon ujednolicić. Lecz w takim wypadku wszystkie dolne szablony nawigacyjne (Bloki itp.) też by się zmieniły (trzeba by było je dostosować), a to już troszkę czasu by wymagało, a w dodatku za jednym zamachem, bo wszystkie te szablony by się "rozjechały". Nie gwarantuję też że nie trzeba by było zmieniać czegoś w MediaWiki, co już musi robić Lewandowski. Jeśli będę miał trochę więcej czasu (może jutro, ale nie obiecuje), to przyjrzę się temu dokładnie i ustalę jak duże byłyby te zmiany. Btw. u mnie szablon wcale nie wychodzi poza ekran, dostosowuje się do rozmiaru, mógłbyś zarzucić screena? Może jeśli mielibyśmy zrobić tylko fix co do tego wychodzenia poza ekran to może wystarczyłyby niewielkie poprawki. Tak czy siak, jak już mówiłem przyjrzę się temu może jutro :) Tomsk dyskusja 20:51, 24 maj 2012 (CEST)
Tu są screeny naszej: http://img338.imageshack.us/img338/5700/48096453.png i angielskiej:http://img688.imageshack.us/img688/1341/98596649.png Cordylus - Dyskusja - Wkład 22:17, 24 maj 2012 (CEST)
No faktycznie, u mnie na Explorerze też szablon wychodzi poza ekran, ale już na Mozilli i Google Chrome jest wszystko spoko. Tomsk dyskusja 15:38, 25 maj 2012 (CEST)
Przybyłem, zobaczyłem i prawie zwyciężyłem, bo w moim brudnopisie jako tako działa. Właściwie można by zaktualizować ten szablon navbox. Dużo roboty to nie wymaga. Tak jak przypuszczałem konieczna będzie też aktualizacja w Common.css. Tylko nie wiem czy to wszystko się opłaca. Wprawdzie szablony zyskałyby troszkę prostszą budowę, milszą dla edytora, ale to raczej nic przełomowego. Tomsk dyskusja 17:11, 3 cze 2012 (CEST)

Zepsute[edytuj kod]

Coś się zepsuło i przedmioty wykorzystują złe ikony, lub w ogóle żadnych nie wykorzystują. Niestety, nie wiem, czemu tak jest. Mógłby się ktoś tym zająć? Pozdrawiam ~ MatikTheSeventh (dyskusja) 15:45, 16 cze 2014 (UTC)