Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Dyskusja użytkownika:Binos329

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Edycje[edytuj kod]

Twoje edycje są poniekąd poprawne, jednak tworzysz bardzo małe zalążki artykułów. Napisałeś ledwo po dwa zdania w dwóch artykułach. Z jednej strony to dobry początek, ale z drugiej jak ktoś będzie chciał rozbudować artykuł, to i tak zapewne usunie te Twoje zdania. Na przyszłość prosiłbym, abyś tworzył nieco dłuższe artykuły (5-8 i więcej poprawnie złożonych zdań). Warto przed stworzeniem nowego artykułu zobaczyć, jak inne, podobne artykuły są stworzone. Dla Mobów jeszcze nie został stworzony szablon infoboxu (te informacje z lewej, np. tak jak na Zegar), zabiorę się za to być może jeszcze dzisiaj. I jeszcze jedno, jak chcesz stworzyć jakiś artykuł, a wiesz, że go nie skończysz w parę minut, to używaj swojego brudnopisu - Twój brudnopis. Tam możesz robić, niemal co zechcesz, więc jak zapiszesz to nikt nie będzie zły, że zaśmiecasz główną przestrzeń Minepedii. Jak skończysz artykuł to go po prostu kopiujesz z brudnopisu na odpowiednią stronę. Lewandowski (AdminTeam) 19:18, 11 sty 2011 (CET)

Artykuły[edytuj kod]

~Jest dla nas ważny każdy użytkownik, jednak, aby tworzyć zawartość Minepedii (jak i innych encyklopedii Wiki) potrzeba trochę więcej, niż zapału i chęci. Jak to mówią "piekło jest wybrukowane dobrymi chęciami". Póki co nie posiadasz dostatecznych umiejętności, wiedzy na tematy związane z wikikodem oraz ogólnymi zasadami, które obowiązują tutaj. Póki co nie ma jeszcze napisanych zasad, jakie tutaj obowiązują, ale w większości obowiązują te co na Wikipedii. M.in. to, że w artykule się nie podpisujemy (info, o Twojej edycji jest dostępne zawsze i widoczne dla każdego po kliknięciu "Wyświetl historię"). Tak więc, jeśli nadal nie straciłeś zapału polecam Tobie poduczyć się trochę zasad encyklopedyczności artykułu (ponad 98% (tak na oko) artykułów ) oraz z wikikodu. A póki co usunąłem artykuł Świnia zombie z powodu braku encyklopedyczności(p. Encyklopedyczność. Lewandowski (AdminTeam) 17:15, 12 sty 2011 (CET)