Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Dyskusja użytkownika:CordylusLizard

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Szablon:Bloki[edytuj kod]

Doceniam twoje zaangażowanie, ale ta edycja to wynik unifikacji ;) Wolę nic nie zmieniać, tak by wszystko było uproszczone tak jak na angielskiej wersji. prom - D - W - M - 22:19, 17 wrz 2011 (CEST)

  • Mogłem się pomylić, miałem sporo roboty nad unifikacja szablonów, w dodatku ciągłe awarie serwerów powodują, że wczytanie strony to rzadkość. Wszystko to co się dzieje teraz na wiki mnie przerasta, denerwuje i powoduje, że nie chce mi się nawet za bardzo zgłębiać we wszystkie edycje i mogłem się pomylić. prom - D - W - M - 20:38, 18 wrz 2011 (CEST)
    • Zależy od tego, czy pracowałeś nad takimi systemami. Jeżeli nie, to radziłbym po prostu podpatrzeć kod tych szablonów, bo ich tłumaczenie tak naprawdę nic nie da. Jeżeli jednak już z takimi systemami pracowałeś, to odsyłam do dokumentacji na angielskich wersji tych szablonów: en:Template:BlockSprite/doc prom - D - W - M - 22:47, 18 wrz 2011 (CEST)

Re: Usuwanie artykułów[edytuj kod]

Rozumiem o co Ci codzi, ale niestety nie zgadzam się z tobą. Na Wiki nie chodzi o to, żeby "byle jak, ale było" tylko żeby było dobrze. Doceniam każdą próbę zrobienia artykułu ale z pewnością żadnemu użytkownikowi nie zależy na tym, żeby wejść na Wiki i zobaczyć "X to takie coś do tego no i tak". A takie artykuły mniej więcej od jakiegoś czasu się pojawiają. Uważam, że przeczytanie regulaminu, i Pomoc:Pomocne linki to naprawdę nie jest wielki wysiłem, a jeżeli ktoś olewa wszystko i robi coś na pałę, to przepraszam bardzo, ale tak nie powinno być. Jeżeli już jakieś informacje się pojawiają, to niech pojawiają się w poprawnej formie, PRZYNAJMNIEJ od strony wikikodu. Przeboleję jeszcze kilka głupotek językowych, ale totalne olanie regulaminu, i wrzucenie artu bez choćby jednego znacznika wikikodu to chamstwo.

Okej, wczoraj (i dziś) trafiło się kilka artów nawet z szablonami - ale SZLAG CZŁOWIEKA TRAFIA gdy szukając informacji trafia na "bo to ejstt akie coś i tot rzeba zrobiź tag sze". Sam chętnie wziąłbym się za te brakujące artykuły, ale mam swoje życie prywatne, mam swoje zajęcia itp. itd. i naprawdę nie mogę siedzieć SAM na wiki i wszystko moderować. Są setki artów do poprawienia i zrobienia, a ja wciąż czekam na odawżnego który przyjdzie i to wszystko zrobi. Sam tego nie zrobię. A 500 artykułów takich, jakie widziałęm wczoraj i dziś nie przeboleje nawet najbardziej wyrozumiały człowiek. Edytowanie wiki to nie zabawa. To nie prosta i łatwa praca. To ciężka robota. Jeżeli ktoś ją olewa i robi wszystko na pałę, naprawde nie zasługuje na współtworzenie wiki. ~prompl.Wiki Admin dyskusja 14:49, 14 paź 2011 (CEST)

Stół do zaklęć[edytuj kod]

Zrobione ;) ~prompl.Wiki Admin dyskusja 15:30, 3 lis 2011 (CET)

Szablon[edytuj kod]

Jest super. Dodanie obwodów, dźwigni, przycisku, płytki naciskowej byłoby chyba dobrym wyborem, bo wszystkie łączą się z czerwonym proszkiem. Jak na razie wygląda super. Jeżeli pozwolisz, spróbuję jutro pomyśleć nad szablonami takimi jak rośliny, rudy, drewno itp. ~prompl.Wiki Admin dyskusja 17:55, 5 lis 2011 (CET)

To może jeszcze inaczej: 1. zmniejszyć obrazki i tekst, 2. podzielić tabelę na 2 części (górna i dolna), 3. na górze: sam czerwony kamień, ruda, co najwyżej obwody i czerwona pochodnia, 4. na dole: pochodne czerwonego proszku? ~prompl.Wiki Admin dyskusja 09:38, 6 lis 2011 (CET)
Może lepiej byłoby podzielić tabelę na dwie kolumny, w lewej Czerwony kamień, Indykatory, Efektory, a w prawej te linki wraz z obrazkami. Chodzi mi o taką formę w jakiej jest zrobiony chociażby Szablon:Przedmioty Tomsk 16:35, 6 lis 2011 (CET)
Jest ok. Mi przynajmniej się podoba. ~prompl.Wiki Admin dyskusja 18:30, 6 lis 2011 (CET)
Eh, Cordy (fajne przezwisko :3), Cordy... gdybyś się poprawnie podpisał mógłbym Ci zapewne odpisać już wczoraj, a tak musiałem czekać aż aktywują mi nowy limit ;) Według mnie może być, choć osobiście uważam, że zmniejszenie czcionki o jakieś 15% i takoż miniaturek byłoby dobrym wyjściem. Jeżeli chcesz tak zrobić to rób i od razu dodawaj, jeżeli nie chcesz - dodawaj od razu ;) ~prompl.Wiki Admin dyskusja 16:01, 16 lis 2011 (CET)
Na następny ogień idzie drewno i diamenty. Sam bym to chętnie zrobił ale teraz mam problemy z Minecraft i tajemniczym_projektem_moim_i_lewego. ~prompl.Wiki Admin dyskusja 22:06, 23 lis 2011 (CET)
Myślę że tak samo jak poprzednio: na górze ruda i jej pochodne (diament jako przedmiot, blok itd.) a na dole przedmioty możliwe do wycraftowania przy użyciu diamentów. Następnie analogicznie ze złotem i srebrem, drewnem, gliną, kamieniem / brukiem, piaskiem. ~prompl.Wiki Admin dyskusja 22:30, 23 lis 2011 (CET)
Jesteś nowy w Minecraftcie. Zaglądasz na wiki. Jest coś o diamentach. Używasz szablonu na górze, by dowiedzieć się szybko, co to i jak to się je. Następnie szybko przechodzisz od jednej do drugiej strony o diamentach szukając informacji które zawarte są tylo w tych artach. Na tym to polega.
Co do szamego szablonu: podoba mi się. Ale kilka rzeczy jeszcze w nim brakuje. ~prompl.Wiki Admin dyskusja 18:33, 24 lis 2011 (CET)

Re:Muuchomor[edytuj kod]

Nic nie zmienia faktu że sam Jeb potwierdza, że to tylko kreacja fanów i choć jest w grze, to należy uważać na błędy w niej. Mojang nie ma własnego tłumacza, tłumaczenie nie jest więc profesjonalne. Nie mówiąc o tym, że snapshot to nie oficjalna wersja gry, o czym już mówiłem, i dodawanie materiałów z nich nie powinno być tolerowane. ~prompl.Wiki Admin dyskusja 13:54, 10 gru 2011 (CET)

Zaklinanie[edytuj kod]

Fuu, muszę chyba wyjść ze swojej jaskini bo jak widać mam zerową wiedzę na takie tematy :D Byłem święcie przekonany że alfabet galaktyczny został stworzony na potrzeby Star Treka, po czym w środku nocy zrobiłem facepalm przypominając sobie co właśnie zrobiłem... dzięki za poprawkę :D prom 09:20, 14 lut 2012 (CET)

Re: Dzięki[edytuj kod]

Nie masz za co dziękować, należało Ci się od dawna :) Tomsk dyskusja 20:41, 24 maj 2012 (CEST)

Teraz to ja dziękuje. I tym samym mam nadzieję, że to nie jest "medal za medal" :D Pozdro ;) Tomsk dyskusja 19:19, 26 maj 2012 (CEST)
Heh, dzięki raz jeszcze i nie przesadzaj z tą "wzorowością" bo się zarumienię i będzie kłopot. ;p Tomsk dyskusja 10:40, 27 maj 2012 (CEST)

Re: Wieloryb[edytuj kod]

Na angielskiej wiki napisali, no to napisałem na polskiej i myślałem, że ktoś inny wie coś więcej. Aro567 14:58, 20 wrz 2012 (CEST)

Re: Medal[edytuj kod]

Co masz na myśli, pisząc "normalny"? ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 21:23, 19 lis 2012 (CET)

Zrobione. Przy tworzeniu szablonu musiałem po prostu o tym zapomnieć [= ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 18:05, 21 lis 2012 (CET)

Re: Przenoszenie plików[edytuj kod]

Zobaczę, co da się zrobić =] ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 15:38, 23 lis 2012 (CET)

Sprawę zgłosiłem już wtedy, po kilku dniach dostałem odpowiedź, że zostało to dodane do kolejki zgłoszeń. Mam nadzieję, że zrobią to jeszcze w tym roku... ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:04, 20 gru 2012 (CET)

Re: Bot[edytuj kod]

Czasem go uruchamiam. Nie jest on do końca botem, jest półautomatyczny. Program zwie się AutoWikiBrowser. Używam go do zautomatyzowanego poprawiania za często występujących linkowań w danym artykule do innego artykułu, zmiany [[Test|Testowy]] na [[Test]]owy itp. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 16:23, 2 sty 2013 (CET)

Poprawa kategorii[edytuj kod]

Dziekuje za przeniesienie artykułu MCP z Modyfikacje/MCP do Programy/MCP. :) BartoszKonkol 16:04, 23 sty 2013 (CET)

Re: Nowy szablon Navbox[edytuj kod]

Problemy z nagłówkiem i ramką to najwidoczniej wina stylów CSS, my mamy skopiowane z pl.Wikipedia i dodawane z en.MCWiki kiedyś, ale wybiórczo. Teraz dodałem styl .navbox-top, który brakował. Powinno być wszystko OK w tej chwili, jednak trzeba czekać na zaktualizowanie pamięci podręcznej MediaWiki (czyszczenie przeglądarki i wejście z innego komputera u mnie nic nie dało ;) ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 00:03, 3 lut 2013 (CET)

Wiesz, trochę zabawy by było z tym, nie wiem czy nie lepiej po prostu przestylować z lekka stary navbox, bo tutaj to byśmy musieli szukać styli z ang wersji, a w tym momencie za dużo różnic jest... Ale myślę, że nie będzie problem istniejący sprowadzić do łatwiejszej edycji. Co tak w ogóle twoim zdaniem jest najgorsze teraz przy edytowaniu? (Jak pewnie zauważyłeś, ja próbuję szablon schema umieścić na pl jednak przez różnicę w pluginach muszę dodatkowo używać JS, jak chcesz zobaczyć to skopiuj mój js i tutaj masz demo) -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 19:47, 13 maj 2013 (CEST)
Napisałem lewandowskiemu, żeby dodał style, jak to zrobi będzie można zmieniać szablony. Tutaj jest przykład. Jedyna zmiana jaka jest wymagana do poprawnego działania to dodanie |bodyclass=new-navbox, w przykładzie zobaczysz gdzie ;) Ale teraz czekamy na szefa =] -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 23:14, 13 maj 2013 (CEST)
Style dodane, możesz się już bawić ;) -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 09:48, 15 maj 2013 (CEST)