Dyskusja użytkownika:D51277

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Spolszczanie[edytuj kod]

Nie spolszczaj tej gry na siłę. Każdy i tak używa angielskich słów, ich zamienianie na polskie jest totalnie bezsensowne. Ρromaster - D - W - M - 12:25, 20 mar 2011 (CET)

 • Nie bronię ci poprawiać błędów, a wręcz to świetnie że coś poprawiasz. Ale przy "świnioczłowieku" zwijałem się ze śmiechu. Czy nie uważasz, że takie nazwy są bezsensu? Słyszałeś o Nietoperzoczłowieku czy o Batmanie? Ρromaster - D - W - M - 12:44, 20 mar 2011 (CET)
  • Widzę że nic nie wskóram. Może nich inni się wypowiedzą? Ρromaster - D - W - M - 12:57, 20 mar 2011 (CET)
   • Swoją odpowiedź dodałem tutaj: Dyskusja Promaster. (i zalecam, aby tego typu dyskusję dać do Społeczności. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 21:42, 20 mar 2011 (CET)
    • Walk ciąg dalszy. Lewandowski wyraźnie powiedział Ci, co sądzi o tym całym spolszczaniu. I nie powiedział to byle kto, tylko administrator tego portalu, który chyba najlepiej wie, co i jak. No ale widzę, że to nic nie skutkuje. O robieniu z szablonu {{nieprawidłowy}} jakiegoś komunikatu rodem z podręczników do polskiego nie wspominając. W całości popieram Lewandowskiego i wręcz sam dorzuce swoje trzy grosze - jeżeli chcesz robić "łatwiej dla użytkowników" nie znających angielskiego spolszczając im nazwy tak, by brzmiały niczym z tytułów produkcji filmowych klasy CCC, to proszę - załóż własną wiki. Bo największy "bełkot" jak sam to określiłeś - chcący czy nie - robisz ty, na siłę próbując wdrążyć swoje reformy. Myślisz że komuś z "nowych" to pomoże? Takie zmienianie nazwy ot tak znikąd? Wiki ma być przyjazna dla ludzi, a nagłe zmienianie nazw - na totalnie bezsensowne - na pewno niczemu nie sprzyja. Rozumiem drobne spolszczenia, poprawę odmian wyrazów - ale drążenie w kółko tematu "świnioczłowieka zombie" powoli zaczyna mnie denerwować. Ρromaster - D - W - M - 20:54, 30 mar 2011 (CEST)
     • Fakt, ale mi nie chodzi o sam tekst artykułu, ale o wykasowany już tekst z szablonu nieprawidłowy, cytat "(albo używamy "świnioczłowieka zombie" i z odmianą nie mamy problemów)". Użycie w nawiasie na początku artykułu jest jak najbardziej poprawne, ale myślę, że w/w cytat mówi wszystko. Ρromaster - D - W - M - 21:20, 30 mar 2011 (CEST)
      • Widzisz, cały trik polega na tym, że zazwyczaj tak skonstruowane zdanie to zdanie zawierające ironię. Według mnie brzmiało to wprost tak, jakbyś absolutnie zapomniał co pisałeś wcześniej, i ironicznie dopowiedział tą najbardziej "realną" opcję. No, ale jak sam uważasz. Ρromaster - D - W - M - 21:36, 30 mar 2011 (CEST)

Edycja moich artykułów[edytuj kod]

Anulowałem obie Twoje edycje moich artykułów. Dlatego, że odnośniki powinny się wyróżniać tekstem :] Tak jak jest w oryginale. Sewciok 20:33, 29 mar 2011 (CEST)