Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Dyskusja użytkownika:Lewandowski/Archiwum/Kwiecień13

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
Właśnie znajdujesz się w archiwach dyskusji użytkownika Lewandowski.
AktualnePoprzedni miesiącGłówna archiwumUsunięty arykuł Schab[edytuj kod]

Niechcący usunąłem artykuł schab czy mógłbyś go przywrócić, z góry dziękuję :P Cero 20:36, 2 wrz 2011 (CEST)

Artykuł kula doświadczenie[edytuj kod]

  • Czemu bzdury? Powiedz, co jest źle, przywróć mój artykuł, a ja go poprawie -Mtax 16:24, 28 paź 2011 (CEST)

Masowe usunięcie plików[edytuj kod]

Dziękuję za uprawnienia, przydają się w szybkim usuwaniu kopii plików :). A jeśli o pliki chodzi to czy mogę usuwać niepotrzebne grafiki? Według mojej oceny Szablon:Crafting grid jest do wywalenia razem z wszystkimi tymi plikami. W większości jest używany ten Szablon:Grid/Crafting Table (treść jest ukryta, trzeba to poprawić). Zacząłem prace nad tłumaczeniem szablonów autorstwa en:User:ultardude25, ma wiele projektów związanych z szablonami. Oto szablony do uzupełnienia/utworzenia Szablon:Grid#Inne szablony. Slawko97 22:20, 2 lis 2011 (CET)

Szablony i mechanizm wiki[edytuj kod]

Witaj. Potrzebne mi są dwa, nie wiem jak to nazwać, "skrypty?".

Pierwszy: Szablon:Grid - nałożenie Plików "Grid" na Grid layout None (small).png, jak można zauważyć na angielskiej wiki nie ma szablonów związanych z tym, dlatego chyba nie można uzyskać tego efektu za pomocą zwykłego edytowania (en:Template:Grid; dyskusja o tym Minecraft Wiki Polska:Społeczność#Animacja). Ma to w angielskiej wiki zastosowanie choćby w infoboksach bloków, przedmiotów, np. en:Stone - en:Template:Block. Drugi: Szablon:Grid/Crafting Square Slide, który ma służyć do sprawnej animacji plików do szablonu Grid/Crafting Table (en:Template:Crafting Square Slide).

Po wykonaniu tych operacji można spokojnie - pierwsza sprawa - usunąć Szablon:Crafting grid, wszystkie pliki związane z nimi i tam gdzie jeszcze on występuje podstawić Szablon:Grid/Crafting Table; druga sprawa - podmienienie plików craftingu o rozszerzeniu .gif. Slawko97 23:00, 9 lis 2011 (CET)

Witam. Proszę cię o zainstalowanie do strony skryptów (czy czegoś innego) umożliwiających działanie animacji (Szablon:Grid/Crafting Square Slide - en:Template:Grid/Crafting Square Slide) i umieszczenia tła do plików w szablonie Szablon:Grid (Szablon:Grid - en:Template:Grid. Troszkę więcej informacji tutaj: Minecraft Wiki Polska:Społeczność#Animacja. Slawko97 16:27, 12 lis 2011 (CET)

Wyszukiwarka[edytuj kod]

Witaj.

Chciałbym się spytać, czy można by na tej wiki włączyć ulepszoną wyszukiwarkę (taką jak na Wikipedii)? Informacje, jak to zrobić znajdują się tu. Jest ona wygodniejsza, gdyż nie ma tych wielkich dwóch przycisków i podpowiada ci dokończenie nazwy strony. Nie wiem, kto tutaj może to włączyć, ale sądzę, ża przydałoby się to, a zawsze użytkownik może sobie to wyłączyć w preferencjach.

Pozdrawiam, Przemub 20:59, 12 lis 2011 (CET)

  • Chyba po prostu jest to niedomyślne, gdyż znalazłem opcję w Preferencjach, ale jeżeli jest się wylogowanym lub jeżeli nie ustawiło jej się sobie, jest ta stara i gorsza. Przemub 21:22, 12 lis 2011 (CET)
    • To fajnie :). No to zapytam się jeszcze, jak tu wygląda sprawa z botami? Ja używam bota na wiki do różnych zmian kategorii, poprawiania literówek, podwójnych spacji, naprawiania przekierowań i takich tam, w każdym razie wszystko manualnie i z potwierdzeniem. Założyłem tu dla niego konto. A na botach już się jakoś znam, bo na różnych Wikipediach i Wikibooks mam już z 1000 edycji i sądzę, że mógłby się przydać, więc proszę o flagę dla niego. Przemub 21:40, 12 lis 2011 (CET)

Literówka w MediaWiki:Sitenotice[edytuj kod]

Jest napisane Serwer Survival - napisz podanie na Whitelistę i dowiedz więcej o serwerze, a powinno być Serwer Survival - napisz podanie na Whitelistę i dowiedz się więcej o serwerze. Przemub 21:51, 12 lis 2011 (CET)

Uprawnienia[edytuj kod]

Witaj. Czy mógłbyś przenieść uprawnienia dotyczące "najlepszych" do redaktora, ponieważ jest tam uprawnienie do usuwania stron. Slawko97 17:29, 13 lis 2011 (CET)

ktualizacja[edytuj kod]

W MediaWiki:Sitenotice dostajemy ktualizację spolszczenia :) Przemub 21:56, 6 gru 2011 (CET)

Re: TS[edytuj kod]

Nie, dziękuję. Nie chcę być administratorem, mam inne rzeczy na głowie, a poza tym Minecraft chyba mi się już znudził. Dodatkowo raczej nie jestem zbyt rozmowny i na Teamspeaku za dużo bym nie mówił. Slawko97 18:05, 17 gru 2011 (CET)

  • Minecraft raczej nie znudził mi się, ale chyba nie będę na razie za bardzo edytował na wiki. Slawko97 16:15, 18 gru 2011 (CET)

Medale[edytuj kod]

Mam pytanie - czy nadal istnieje system medali, czy został on usunięty całkowicie?OldShaterhan 18:05, 4 lut 2012 (CET)

  • Sorki, zrobiłem to nieumyślnie ;P OldShaterhan 18:05, 4 lut 2012 (CET)

Plik svg[edytuj kod]

Czy mógłbyś przenieść plik http://www.minecraftwiki.net/wiki/File:Phone.svg na naszą Wiki pod nazwą telefon? Obrazek jest mi potrzebny do szablonu, informującego, że coś jest tylko w wersjach mobilnych.
OldShaterhan 18:58, 15 lut 2012 (CET)

Administrator[edytuj kod]

Mogę zostać administratorem. Jakby co to moja nazwa użytkownika skype to slawek1997pl. Slawko97 (dyskusja) 19:05, 22 lut 2012 (CET)

Wiem jak zagrać w minecraft survival test.[edytuj kod]

Aby to uczynić trzeba miec program Minecraft Version Changer (http://craftsite.pl/forum/index.php?/topic/8621-minecraft-version-changer/). Trzeba otworzyć stronę http://www.minecraft.net/classic/play , kiedy strona się wczyta należy ją zamknąć. W programie MVC wybieramy Survival Test i kilikamy uruchom, program otworzy stronę internetową. Może wyskoczyć zapytanie czy uruchomić. Wtedy klika się "Run.".

Sitenotice‎[edytuj kod]

W Sitenotice‎ jest błąd: "&nbsp:", zamiast dwukropka powinien być średnik. Pozdro:) Tomsk dyskusja 09:58, 10 mar 2012 (CET)

Co zrobić, aby otrzymać medal?[edytuj kod]

Cześć Lewandowski! Zastanawiam się, co trzeba zrobić, aby otrzymać medal, np. znaczący wkład dla MCWikiPL. Czy trzeba zdobyć określoną ilość punktów, czy co?

Szablon:Version link[edytuj kod]

Witam. Piszę, bo Szablon:Version link istnieje już pod nazwą Szablon:Wersja link, więc któryś z nich trzeba usunąć. Niepotrzebnie tworząc tamten szablon spolszczyłem jego nazwę, bo zbyt trafna to ona nie jest. Dodałem zakotwiczenia w artykułach historii wersji, więc wszystko działa. Zdążyłem już go zastosować w infoboksach mobów i przedmiotów, ale to problematyczne nie jest - wystarczy drobna zmiana w tych szablonach. Tak czy siak któryś z nich trzeba usunąć, proponuję zostawić ten z angielską nazwą, bo ta polska jest trochę źle dobrana. Pozdro ;) Tomsk dyskusja 20:28, 22 mar 2012 (CET)

Style[edytuj kod]

Ultradude25 made a pretty cool skin for the wiki, please try it out and give your opinion about it on the english Directors page.

To try out on other languages:

  @import "http://www.minecraftwiki.net/index.php?title=User:Ultradude25/minecraft.css&action=raw&ctype=text/css";

Put these on top of your userstyle and refresh your cache if needed. -- Oliver Scholz de.Wiki Admin 18:30, 1 kwi 2012 (CEST)

Wikitable[edytuj kod]

Od pewnego czasu zastanawiam się, czemu w tabeli stworzonej za pomocą class="wikitable" nie wyświetlają się poprawnie szablony craftingu. Przykład:

cośGrid layout Arrow (small).png


coś

Aby wszystko wyglądało jak należy, trzeba stosować długie "formuły", co jest mega niepraktyczne. I tu moje pytanie, czy mógłbyś się temu przyjrzeć (może coś pozmieniać w zasobach - nie wiem, nie znam się na tym), żeby to działało jak należy? Dodam że na ang. wiki wszystko gra, a problem nie dotyczy szablonu, bo jest on podobny, a właściwie praktycznie taki sam, jak na ang. wiki. ;] Tomsk dyskusja 22:04, 16 kwi 2012 (CEST)

Czy ja napisałem coś głupiego w związku z tymi tabelami, że nie doczekałem się odpowiedzi? (pytam bez żadnej ironii) :) Tomsk dyskusja 17:33, 29 kwi 2012 (CEST)
  • yyy.. coś chyba u mnie jest nie tak.. znikają mi linie w tabelach. U Ciebie też tak jest? przykład tutaj. To błąd spowodowany przez nowy styl, czy to po mojej stronie jest coś nie tak?
  • Jeśli chodzi o to co napisałeś, to wikitable jest potrzebne, żeby tabele jakoś wyglądały (a raczej w ogóle były tabelami).
a b
c d
a b
c d

Problem w tym, że jeśli zamiast a,b,c lub d, w tabeli z tą klasą, wstawimy szablon craftingu to wychodzi lipa, dlatego aktualnie trzeba stosować takie (lub podobne) coś: {| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 819px" cellpadding="5", żeby to się trzymało kupy. Tomsk dyskusja 18:42, 29 kwi 2012 (CEST)

Ciasteczka czyściłem już wcześniej, nie pomogło. Linie się pojawiają się na chwilę, ale po załadowaniu strony do końca znikają. O dziwo na 3 przeglądarkach jest to samo. No nic, później się z tym pobawię, skoro mówisz, że u Ciebie wszystko gra. Wiem, że wikitable to tylko styl, ale po co wpisywać te długie formuły, które podawałem powyżej, skoro można wpisać "class="wikitable""? :) Tomsk dyskusja

Wyjaśnienia[edytuj kod]

Przepraszam, że usunąłem część rozmowy w dyskusji społeczności. Zrobiłem to omyłkowo, bo włączyłem edycję starej wersji i wszystkie edycje, które po niej nastąpiły zostały usunięte. Niestety nie zauważyłem tego. Przepraszam - mój błąd. Cordylus - Dyskusja - Wkład 19:38, 29 maj 2012 (CEST)

Nowy Szablon:Grid/Crafting Table[edytuj kod]

Cześć, ilekroć tutaj piszę to mam dla Ciebie jakąś robotę i tym razem nie jest inaczej :D. Jakiś czas temu Falibor poprosił, aby uaktualnić szablon craftingtable, bo animacje są ucinane. Okazało się, że niezbędne będą zmiany w CSS i JavaScript. Nowy szablon już działa u mnie w brudnopisie dzięki moim arkuszom CSS i JS. Chciałbym, żebyś zawartość tych arkuszy przeniósł na całą wiki. Kod powinien być dobry, bo skopiowałem go z angielskiej wiki. Zastanawiam się jeszcze tylko nad rozmiarem cyfr w polu wyjściowym szablonu (Regulowany chyba w css w pozycji .grid .number i dalej w font-size: 25px). Wraz z aktualizacją css i js trzeba będzie "anulować anulowanie" mojej edycji w szablonach Szablon:Grid‎ i Szablon:Grid/Crafting Table‎. Z góry dzięki. Jakbyś czegoś nie zrozumiał to pisz, bo nie wiem czy wyraziłem się dostatecznie jasno ;) Tomsk dyskusja 21:07, 10 lip 2012 (CEST)

Wszystko gites, tylko musisz jeszcze usunąć z common.css i js linie które dotyczą tych szablonów, a były już tam wcześniej. Czyli te fragmenty, które były potrzebne do działania szablonów przed ich aktualizacją. Bo szablon troszkę wariuje ;D A jeśli chodzi o Navbox, bo widziałem, że próbowałeś go dostosować do ang. wiki, to już się mu kiedyś przypatrywałem (Cordylus zgłosił że ma błędy na IE) i już praktycznie działał. Jak skończymy z tym, to do niego postaram się wrócić :) Tomsk dyskusja 13:00, 11 lip 2012 (CEST)
Jeszcze raz ja;) Zaktualizowałem też Szablon:Grid/Furnace‎ i Szablon:Grid/Brewing Stand, bo korzystały z tych samych rzeczy. Potrzeba jeszcze dodać kilka linijek do Common.css. Dokładnie te linijki, które ja dodałem prze chwilą do swojego CSSa (te dotyczące furnance i brewing stand). Cała reszta w Common.css której nie dodawałeś wczoraj a dotycząca szablonów grid, crafting table, furnance, brewing stand jest do wywalenia :) Tomsk dyskusja 14:01, 11 lip 2012 (CEST)
Mógłbyś (w wolnej chwili) zrobić to o co Cię prosiłem? Przepraszam, że się tak dopominam, ale główne szablony wariują :) Tomsk dyskusja 20:08, 13 lip 2012 (CEST)
Zdaje się, że wszystko. Dzięki! :) Tomsk dyskusja 20:50, 13 lip 2012 (CEST)

Szablon:Navbox i Szablon:Historia[edytuj kod]

Witam, znowu potrzebuję Twojej pomocy. Trzeba przenieść z mojego CSSa do globalnego to co się tam znajduje. No i usunąć z globalnego to co dotyczy aktualnych Navboxów. Problem będzie tylko taki, że po zaktualizowaniu CSSa wszystkie szablony, które bazują na Navbox raczej na pewno się popsują i trzeba wszystko szybko zaktualizować. No, ale kiedyś trzeba to zrobić ;] Tomsk dyskusja 12:05, 9 sie 2012 (CEST)

No spoko, może być w weekend. Tomsk dyskusja 18:59, 9 sie 2012 (CEST)

szablon Osoba[edytuj kod]

Drogi Lewandowski, czy moge zmienic szablon Osoba, zeby puste informacje sie nie pokazywaly? Jest to wedlug mnie wygodniejsze. Prosze o szybka odpowiedz, Buzzek.

PS. Przepraszam za brak polskich liter, telefon mi nie czyta.

Tak, wiem. Sam zajmuje sie wikiami, tylko ciężko mi na fonie wstukać to. Buzzek 13:41, 18 sie 2012 (CEST)


Slawko nie odpisuje mi, więc możliwe, że ty pierwszy będziesz mógł odpowiedzieć na moje pytanie. Co niewłaściwego było w artykule Nolif666, że został skasowany? Bo naprawde tego nie rozumiem. Buzzek 15:06, 18 sie 2012 (CEST)

Nowy medal[edytuj kod]

Przeglądając grafiki natrafiłem na taka oto grafikę medalu:

Medal 8.png

Może by przekuć to w normalny medal? Myślę już o jednym użytkowniku, który w pełni na niego zasłużył! Cordylus - Dyskusja - Wkład 21:20, 19 lis 2012 (CET)

Chodziło mi o nadawany według szablonu medali. Tak jak reszta. Cordylus - Dyskusja - Wkład 18:24, 20 lis 2012 (CET)
Tak przy okazji: Jestem w takim razie ciekawy jak to się ma jeszcze z tymi innymi niewykorzystanymi medalami. Widać je w stronie specjalna:nieużywane pliki. Cordylus - Dyskusja - Wkład 19:29, 21 lis 2012 (CET)

Przenoszenie plików[edytuj kod]

Zauważyłem, że tworząc medal przeniosłeś plik jego grafiki z jednej nazwy do drugiej. Myślałem, że jest to niemożliwe, bo nie mam do tego dostępu jako redaktor, podczas gdy do przenoszenia artykułów - dostęp mam. Czy możnaby również odblokować dla redaktorów dostęp do przenoszenia plików? Szalenie by to ułatwiło pracę przy szablonach typu Grid! Cordylus - Dyskusja - Wkład 11:13, 23 lis 2012 (CET)

Ruszyło się coś w tej sprawie? Wiadomo coś więcej? Cordylus - Dyskusja - Wkład 16:06, 1 gru 2012 (CET)
Nie chcę być namolny, ani nic w tym stylu, ale chciałym zapytać się jeszcze raz czy wiadomo coś więcej na ten temat po miesiącu. Przyznaję, że mam już plany dotyczące owych możliwości przenoszenia plików. Chcę zrobić wreszcie porządek z nazwami przedmiotów. Cordylus - Dyskusja - Wkład 16:45, 20 gru 2012 (CET)
Może po prostu zastanówcie się nad awansowaniem Cordylusa na administratora, wykonuje tu dobrą robotę, ma już spore doświadczenie, a Slawko ostatnio jest nieaktywny (tak jak i ja;p). Tomsk dyskusja 10:29, 5 sty 2013 (CET)
Kolejny miesiąc minął. Coś się ruszyło w tej sprawie? W plikach Grid już teraz panuje niemały chaos dotyczący nazewnicta, a po wersji 1.5 zamieszania z nazwami będzie DUŻO więcej. Cordylus - Dyskusja - Wkład 14:31, 21 sty 2013 (CET)

Nowy szablon Navbox[edytuj kod]

Witam! Postanowiłem naprawić szablon Navbox. Dotychczasowy system powodował wyjście ramki np. szablonu bloków poza ekran i był skomplikowany w edycji. Użyłem więc jego niezawodnej wersji z EN Wiki kopiując ją do kopii swojego brudnopisu i robiłem z nim próby. Ogólnie wypadły pomyśnie, gdyż szablon układa się dobrze: Użytkownik:Cordylus/brudnopis. Jest jednak problem z nagłówkiem i ramką. Czy mozna rzucić na to bardziej doświadczonym okiem? Cały kod jest tu: Użytkownik:Cordylus/brudnopis1. Myślę, że naprawdę warto! Przystosowaniem dotychczasowych szablonów zajmę się ja! Cordylus - Dyskusja - Wkład 15:29, 24 sty 2013 (CET)

Artykuł "Dozownik" nie działa[edytuj kod]

Po wpisaniu w wyszukiwarce czy przejściu przez link,artykuł Dozownik nie działa,chociaż jego czcionka jest niebieska. http://pl.minecraftwiki.net/Dozownik

--Misiek1997 12:51, 17 mar 2013 (CET)

Artykuł "Szkło" - błąd[edytuj kod]

Na stronie "Szkło" jest chyba jakiś błąd. Kiedy spróbowałem wycofać w nim edycję oczekującą na przejrzenie pojawił się komunikat, że ten fragment tekstu został zmieniony. Wróciłem do artykułu i jeszcze raz spróbowałem przejrzeć zmiany. Wtedy pojawiło się to:

W bazie danych nie odnaleziono treści strony „Szkło” (różnica: 27413, 0).

Zazwyczaj jest to spowodowane odwołaniem do nieaktualnego linku prowadzącego do różnicy pomiędzy dwoma wersjami strony lub do wersji z historii usuniętej strony.

Jeśli tak nie jest, możliwe, że problem został wywołany przez błąd w oprogramowaniu.
Można zgłosić ten fakt administratorowi, podając adres URL.

Link tutaj: http://pl.minecraftwiki.net/index.php?title=Szk%C5%82o&oldid=27413&diff=cur Alex2422 17:55, 4 kwi 2013 (CEST)

Re: Przestrzenie nazw[edytuj kod]

Przepraszam, jeżeli zrobiłem coś "niestosownego". Myślałem że moge przenieść swoją strone użytkownika pod inny adres. Jak widze myliłem się. Jeszcze raz bardzo przepraszam za zamieszanie które spowodowałem. Oczywiście sytuacja się nie powturzy. Pozdrawiam. BartoszKonkol 18:27, 6 kwi 2013 (CEST)
Właśnie znajdujesz się w archiwach dyskusji użytkownika Lewandowski.
AktualnePoprzedni miesiącGłówna archiwum