Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Join The Fan Lab, a private Fandom research community for users in the US and UK where you will be asked to share your opinions on all things gaming and entertainment! Click here to see if you qualify

Dyskusja użytkownika:Promaster14/archiwum

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
CommentCSS.png
To jest archiwum dyskusji. Dyskusja ta nie jest aktualna, i toczy się na głównej stronie dyskusji.

Ups :)[edytuj kod]

Hej, pomyliłem linki i wpisałem nie to co trzeba nie tam gdzie trzeba :) Ale ze mnie gapa :)

Kontakt[edytuj kod]

Informacje o kontakcie zostały wysłane na podany przez Ciebie adres mejlowy. Lewandowski (AdminTeam) 19:07, 11 sty 2011 (CET)

Poradnik[edytuj kod]

Hmm, oczywiście. Planowałem go zrobić w ferie (tj. 1-13 luty), trochę już zacząłem, a raczej przekształciłem to co jest na Wikipedii. Stworzyłem póki co tylko sekcję linki ( http://wklej.org/hash/3b23327e27d/txt/ ). Może ci pomoże. Jeśli naprawdę chcesz napisać, to zawsze możesz spróbować. Na pewno będę Ci wdzięczny. Lewandowski (AdminTeam) 18:12, 25 sty 2011 (CET)

Dziękuje[edytuj kod]

Postaram się postępować według waszych rad.

Nie ma za co ;) To my tobie dziękujemy za twój wkład. Promaster 21:40, 25 sty 2011 (CET)

Witam wszystkich ponownie[edytuj kod]

... po tej przerwie. Przepraszam za nieobecność i obiecuję nadrobić ten stracony czas. Dziękuję za włączenie do elitarnej grupy. Dołożę wszelkich starań by tę rangę obronić :) Pozdrawiam.

Promaster 17:16, 28 lut 2011 (CET)

Podpis[edytuj kod]

Zmieniłem trochę twój podpis z promaster/pdps, bo było tam trochę za dużo [= Znaczy nie zmieniłeś wkładu na swój i został mój :P ~LewandowskiSysOp (DYS # WKŁ) 23:06, 3 mar 2011 (CET)

  • Hah, dzięki :D Analizowałem kod twojego podpisu tak długo, że aż nie zwróciłem uwagi na zamianę danych :D Wielkie dzięki. Ρromaster - D - W - 15:23, 4 mar 2011 (CET)

Medale[edytuj kod]

Hmm, medale będą przyznawane tylko i wyłącznie przez wspólny wybór mój, oraz Xblockmovea, więc parametr użytkownika dodającego medal jest zbędny. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 14:27, 11 mar 2011 (CET)

Usunięte[edytuj kod]

Piaskowiec oraz Glina zostały przywrócone. To o nie chodziło, tak? ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 10:42, 14 mar 2011 (CET)

Obrazki[edytuj kod]

  • Musiałem je wrzucić, bo używany szablon do craftingu wymaga, aby nazwa obrazki była w postaci: Grid_[nazwa_przedmiotu].png, tak więc musiałem powrzucać je jako Grid_wełna.png, Grid_Tory.png, aby odnośniki przy crafating table działały. Jeżeli je usuniesz, to nowa wersja craftingu z obrazkami-odnośnikami jak w angielskiej wiki - działać przestanie. Wiedziałem, że "ktoś będzie miał z tym problem".

http://pl.minecraftwiki.net/index.php?title=Crafting&stable=0&redirect=no ~Simivar (DYS - WKŁ) 13:27, 14 mar 2011 (CET)

  • Rozumiem, o co Ci chodzi, jednak korzystając niegdyś z innej Wiki innej gry, owe opcje był zablokowane dla użytkowników. Teraz z przyzwyczajenia nawet nie spojrzałem, czy mogę to zrobić. Zastanawia mnie, jak obliczyłeś owe "500%" ; ). To wiadome, że wraz z wzrostem użytkowników i artykułów, baza danych serwisu się powiększa, jednak śmiem twierdzić, że Curse daje na tyle dobry hosting, że kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt mb w tą czy w tamtą większej różnicy nie robi. ~Simivar (DYS - WKŁ) 13:37, 14 mar 2011 (CET)
  • Ahhh... To nie będę od Cię wymagał liczenia o ile to ja spowolniłem serwis : p. Właśnie też mnie denerwowało ten dziwny system przesyłania, gdzie nawet nie można wrzucić "kilku na raz", jednak chciałem, aby te craftingi działały, no i dałem radę. ^^ ~Simivar (DYS - WKŁ) 13:57, 14 mar 2011 (CET)
  • Jako użytkownik nie mogę przenosić obrazków wgranych przez innych użytkowników, toteż muszę je wgrywać na nowo (podwajać). Nie moja wina : P.

~Simivar (DYS - WKŁ) 16:20, 14 mar 2011 (CET)

Przekierowania[edytuj kod]

Są osoby, które nie będą wiedziały iż przykładowo "Bone meal" to jest "Mączka kostna", bądź "Cobblestone" to "Brukowiec". W ten sposób każdy może bez problemu znaleźć informacje na temat danego surowca bez zbędnego szukania po różnych stronach (sam cobblestone'a i bone meal'a nie mogłem znaleźć). ~Simivar (DYS - WKŁ) 16:17, 14 mar 2011 (CET)

Promaster/Artykuły[edytuj kod]

Powinieneś jeszcze dodać kategorię "Przekierowania", bo Markus Persson to jest tylko przekierowanie, system chyba (!) nie wlicza przekierowań do ogólnej liczby artykułów. [= ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:16, 15 mar 2011 (CET)

Projekt/Zaginiony[edytuj kod]

Dziwne? Dlaczego? Nie powiedziałbym, że hostowany przez encyklopedię... hosting na domenie minepedia.pl nie hostuje już Minepedii :P Trzeba się jakoś rozwijać. Minepedia przyciągnie czytelników bloga, a czytelnicy bloga wejdą też na Minepedię. Jest korzyść dla obu stron. Minepedia Polska mimo wszystko nie jest zbyt popularna jeszcze. W najbliższym czasie chciałbym dodać jeszcze kilku partnerów, ale nie mam kogo :/
Co do projektu, nie, nie jest to ten blog. Nie jest on kosztowny [= To coś większego. Tak sobie myślę o prywatnych beta testach, ale to musiałbym uzgodnić z Xblockmove, jak się zgodzi, to załapiesz się na testy tego projektu ;-) ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:32, 17 mar 2011 (CET)

Odp.[edytuj kod]

Nie spolszczam gry na siłę, gdyż przetłumaczone przeze mnie nazwy zarówno odpowiadają znaczeniowo orygniałowi jak i są poprawne z punktu widzenia języka polskiego. Argument, że wszyscy i tak używają nazw oryginalnych jest słaby, bo w takim razie po co pisać polską wersję Minepedii, zwłaszcza, że spora część treści to zupełnie niezrozumiały bełkot (też z resztą tłumaczony, tylko nieudolnie). Pozdrawiam, D51 12:35, 20 mar 2011 (CET)

PS. Polecam porównać treść artykułu pigman w wersjach po mojej edycji oraz przez Ciebie przywróconej.

Słyszałem o jaszczuroludziach (l. poj. jaszczuroczłek) i zwierzoludziach (l. poj. zwierzoczłek/człowiek). Nazwy Batman i tym podobne w odróżnieniu od wcześniej wymienionych odnoszą się do konkretnej osoby i pełnią funkcję imienia (a imion, nawet powszechnych zwykle się nie tłumaczy), w odróżnieniu od nazwy rasy istot (a taką są pigmani). D51 12:53, 20 mar 2011 (CET)
Generalnie proponowałbym aby ogół użytkowników Minepedii ustalił jednolite zasady nazewnictwa poszczególnych obiektów w grze (co i jak tłumaczyć i w jakiej postaci zapisywać – polska wersja w tekscie, angielska w nawiasie?; oryginał w tekscie, polska w nawiasie?; tylko polska/angielska wersja?). Obecnie co artykuł to inne rzeczy przetłumaczone i do tego na różny sposób. Jednolite zalecenia pozwoliłyby uniknąc takich kwiatków jak brukowiec i pomogłyby nowicjuszom o umiarkowanych umiejętnościach tłumaczenia w pisaniu zrozumiałych dla czytelników artykułów. D51 13:39, 20 mar 2011 (CET)
(jak coś, to to odpowiedź do D51, ale pisana tutaj, bo jak dalej napisałem, ta dyskusja powinna być na społeczności) Gdybyś przyszedł z półtora miesiąca temu, to może bym jakąś przyszłość widział, ku temu, aby wszystko (prawie wszystko) tłumaczyć. Aktualnie i tak społeczność graczy ma pretensje czasami, że na Minepedii jest bruk(owiec), a nie cobblestone (najczęściej o to chodzi, ale słyszałem też o toporkach itd.). Robimy Minepedię właśnie pod graczy, oczywiście bez przesady, jeśli niektóre rzeczy są oczywiste do przetłumaczenia, no to tłumaczymy. A właśnie. Takie dyskusję proponował bym pisać na społeczności. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 21:39, 20 mar 2011 (CET)

Konkurs[edytuj kod]

Można znać powód, dla którego nie chcesz brać udziału w konkursie? (oczywiście medale będą przyznawane tak czy siak) Bo twoja decyzja lekko mnie zszokowała... ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 21:50, 20 mar 2011 (CET)

Medale[edytuj kod]

Gratuluję ! Jednak według mnie powinieneś dostać wiele więcej medali :D --Cero 22:28, 26 mar 2011 (CET)

Medal (tydz. 1)[edytuj kod]

Witaj, po niezbyt długim zastanawianiu się dostałeś medal Aktywny Minepedysta za dużą aktywność na Minepedii. Jak chcesz się pochwalić medalem, możesz dodać do swojej strony na wiki: {{:Minepedia:Medale/Aktywny Minepedysta/Promaster/week1}} ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:29, 26 mar 2011 (CET)

Obwody[edytuj kod]

Usunąłem bo napisałeś już w dyskusji do artykułu. ;) Bramki są bardzo trudne do wytłumaczenia, ale myślę że razem się uporamy z nimi w Twoim brudnopisie. :P (cholera, zawsze zapominam o podpisie)

CloN 18:35, 28 mar 2011 (CEST)


Odpisywanie[edytuj kod]

To już też teraz zrozumiałem ;) Dzięki za wszystko :D Sewciok 22:31, 28 mar 2011 (CEST)

Człony[edytuj kod]

Tak, ale skoro używam takiej pisowni tylko w na stronie O Mnie, to raczej nie jest to karalne ;) Na Minepedii staram się utrzymywać zasady polskiej (chyba z małej literki to się pisze ;]) ortografii ;] Sewciok 20:07, 30 mar 2011 (CEST)

Odp.[edytuj kod]

W całym tekście występuje tylko i wyłącznie oryginalna angielska nazwa, a "świnioczłowieka" dodałem w nawiasie, gdyż tak brzmi dosłowne, a zarazem prawidłowe z punktu widzenia tworzenia podbnych nazw w języku polskim tłumaczenia wyrazu "pigman". Szanując Wasze ustalenia w całym tekście ani razu tego określenia poza nawiasem nie użyłem. Pozdrawiam, D51 21:12, 30 mar 2011 (CEST)

W szablonie "świnioczłowiek" pojawił się jako ostatnia z trzech opcji, w dodatku najmniej istotna, bo w odróżnieniu od pozostałych umieściłem ją w nawiasie. D51 21:25, 30 mar 2011 (CEST)
PS. Prosiłbym o przeniesienie strony pod nazwę zombie pigman, bo obecna nijak się ma do rzeczywistości.

Obiążenie serwera[edytuj kod]

Ukradkiem przeczytałem Twoją odpowiedź w dyskusji użytkownika Simivar [= Aktualne obciążenie serwerów wynika z faktu, iż jesteśmy wszyscy - wszystkie Wiki Minecrafta, postawieni na jednym serwerze. Nie wiem, jak aktualnie ma się to do angielskiej wiki, która jeszcze niedawno stała na innym, o wiele lepszym serwerze, niż polska, czy francuska. W czasie, kiedy się rejestrowałeś, Minepedia "stała" na serwerach 1and1, a więc jednego z lepszych usługodawców hostingowych na świecie. Nie był to serwer dedykowany, jednak zwykły dla stron internetowych, a więc bez problemu starczył. Aktualnie jestem trochę zły z tego powodu, że Curse nie chce pójść na takie coś, że polska wiki jest hostowana tam gdzie była (na serwerze minepedia.pl), ale adres jest taki, jak aktualnie - pl.minecraftwiki.net. W głównej mierze sukces Minepedii zawdzięczamy promocji 1and1 (2 lata za darmo ;). Nie zarejestrował bym domeny i nie wykupił hostingu, nie mając pewności, że odniesie witryna jakiś sukces :D A takowej pewności nie mieliśmy, gdy z Xblockmove podejmowaliśmy decyzję o zarejestrowaniu domeny [= ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 00:04, 31 mar 2011 (CEST)

Grid_Kakao[edytuj kod]

Ja nie wiem co z tym jest, ale zawsze aktualna wersja ma ramkę natomiast starsze, nie mają. Gdy się je zamieni to znowu mają i wychodzi jedno wielkie g**** ^^. --Cero 21:27, 31 mar 2011 (CEST)

Strona[edytuj kod]

Pracuje nad nią. : ) Dzięki za wiadomość.

Szablon Mob[edytuj kod]

Yo ;] Czy jest gdzieś tutaj szablon inofoboksu o Mobie? Nie mogę niestety znaleźć go ;P Sewciok 17:00, 1 kwi 2011 (CEST)

Dzięki :D Dzięki Tobie, mogłem napisać kolejny artykuł ;] Mam nadzieję, że dobry. Sewciok 17:21, 1 kwi 2011 (CEST)

Statystyki Minepedii[edytuj kod]

Naprawdę świetny pomysł :) Już mi się to podoba ;] Mam nadzieję, że to co jest w Twoim brudnopisie zostanie oficjalnie opublikowane na stronie :) Oraz, że artykuł się jeszcze powiększy :) (Można by było także zrobić statystyki z liczbą napisanych artykułów). Pozdrawiam Sewciok 18:45, 1 kwi 2011 (CEST)

Nie ma po co się śpieszyć. Lepiej, żeby było dokładnie, ładnie, przejrzyście, niż na prędko i z błędami ;) Sewciok 21:15, 1 kwi 2011 (CEST)

Ja sam? :D[edytuj kod]

Raczej użyj tutaj swojego nicku. Jeżeli zostanie to umieszczone jako oficjalny artykuł, to nie niekumaci nie zaczają o kogo chodzi, jeżeli napiszesz "ja sam" :) Sewciok 21:51, 1 kwi 2011 (CEST)

I tak ogólnie mam już 12 artykułów, nie 7 ;] Sewciok 21:54, 1 kwi 2011 (CEST)
Ok, ok. Ale gdy strona zostanie oficjalnie zakończona, co ile będziesz edytował statystyki, na aktualne? Masa pracy, współczuję. Sewciok 22:04, 1 kwi 2011 (CEST)