Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Dyskusja użytkownika:Promaster14/archiwum

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
CommentCSS.png
To jest archiwum dyskusji. Dyskusja ta nie jest aktualna, i toczy się na głównej stronie dyskusji.

Ups :)[edytuj kod]

Hej, pomyliłem linki i wpisałem nie to co trzeba nie tam gdzie trzeba :) Ale ze mnie gapa :)

Kontakt[edytuj kod]

Informacje o kontakcie zostały wysłane na podany przez Ciebie adres mejlowy. Lewandowski (AdminTeam) 19:07, 11 sty 2011 (CET)

Poradnik[edytuj kod]

Hmm, oczywiście. Planowałem go zrobić w ferie (tj. 1-13 luty), trochę już zacząłem, a raczej przekształciłem to co jest na Wikipedii. Stworzyłem póki co tylko sekcję linki ( http://wklej.org/hash/3b23327e27d/txt/ ). Może ci pomoże. Jeśli naprawdę chcesz napisać, to zawsze możesz spróbować. Na pewno będę Ci wdzięczny. Lewandowski (AdminTeam) 18:12, 25 sty 2011 (CET)

Dziękuje[edytuj kod]

Postaram się postępować według waszych rad.

Nie ma za co ;) To my tobie dziękujemy za twój wkład. Promaster 21:40, 25 sty 2011 (CET)

Witam wszystkich ponownie[edytuj kod]

... po tej przerwie. Przepraszam za nieobecność i obiecuję nadrobić ten stracony czas. Dziękuję za włączenie do elitarnej grupy. Dołożę wszelkich starań by tę rangę obronić :) Pozdrawiam.

Promaster 17:16, 28 lut 2011 (CET)

Podpis[edytuj kod]

Zmieniłem trochę twój podpis z promaster/pdps, bo było tam trochę za dużo [= Znaczy nie zmieniłeś wkładu na swój i został mój :P ~LewandowskiSysOp (DYS # WKŁ) 23:06, 3 mar 2011 (CET)

  • Hah, dzięki :D Analizowałem kod twojego podpisu tak długo, że aż nie zwróciłem uwagi na zamianę danych :D Wielkie dzięki. Ρromaster - D - W - 15:23, 4 mar 2011 (CET)

Medale[edytuj kod]

Hmm, medale będą przyznawane tylko i wyłącznie przez wspólny wybór mój, oraz Xblockmovea, więc parametr użytkownika dodającego medal jest zbędny. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 14:27, 11 mar 2011 (CET)

Usunięte[edytuj kod]

Piaskowiec oraz Glina zostały przywrócone. To o nie chodziło, tak? ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 10:42, 14 mar 2011 (CET)

Obrazki[edytuj kod]

  • Musiałem je wrzucić, bo używany szablon do craftingu wymaga, aby nazwa obrazki była w postaci: Grid_[nazwa_przedmiotu].png, tak więc musiałem powrzucać je jako Grid_wełna.png, Grid_Tory.png, aby odnośniki przy crafating table działały. Jeżeli je usuniesz, to nowa wersja craftingu z obrazkami-odnośnikami jak w angielskiej wiki - działać przestanie. Wiedziałem, że "ktoś będzie miał z tym problem".

http://pl.minecraftwiki.net/index.php?title=Crafting&stable=0&redirect=no ~Simivar (DYS - WKŁ) 13:27, 14 mar 2011 (CET)

  • Rozumiem, o co Ci chodzi, jednak korzystając niegdyś z innej Wiki innej gry, owe opcje był zablokowane dla użytkowników. Teraz z przyzwyczajenia nawet nie spojrzałem, czy mogę to zrobić. Zastanawia mnie, jak obliczyłeś owe "500%" ; ). To wiadome, że wraz z wzrostem użytkowników i artykułów, baza danych serwisu się powiększa, jednak śmiem twierdzić, że Curse daje na tyle dobry hosting, że kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt mb w tą czy w tamtą większej różnicy nie robi. ~Simivar (DYS - WKŁ) 13:37, 14 mar 2011 (CET)
  • Ahhh... To nie będę od Cię wymagał liczenia o ile to ja spowolniłem serwis : p. Właśnie też mnie denerwowało ten dziwny system przesyłania, gdzie nawet nie można wrzucić "kilku na raz", jednak chciałem, aby te craftingi działały, no i dałem radę. ^^ ~Simivar (DYS - WKŁ) 13:57, 14 mar 2011 (CET)
  • Jako użytkownik nie mogę przenosić obrazków wgranych przez innych użytkowników, toteż muszę je wgrywać na nowo (podwajać). Nie moja wina : P.

~Simivar (DYS - WKŁ) 16:20, 14 mar 2011 (CET)

Przekierowania[edytuj kod]

Są osoby, które nie będą wiedziały iż przykładowo "Bone meal" to jest "Mączka kostna", bądź "Cobblestone" to "Brukowiec". W ten sposób każdy może bez problemu znaleźć informacje na temat danego surowca bez zbędnego szukania po różnych stronach (sam cobblestone'a i bone meal'a nie mogłem znaleźć). ~Simivar (DYS - WKŁ) 16:17, 14 mar 2011 (CET)

Promaster/Artykuły[edytuj kod]

Powinieneś jeszcze dodać kategorię "Przekierowania", bo Markus Persson to jest tylko przekierowanie, system chyba (!) nie wlicza przekierowań do ogólnej liczby artykułów. [= ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:16, 15 mar 2011 (CET)

Projekt/Zaginiony[edytuj kod]

Dziwne? Dlaczego? Nie powiedziałbym, że hostowany przez encyklopedię... hosting na domenie minepedia.pl nie hostuje już Minepedii :P Trzeba się jakoś rozwijać. Minepedia przyciągnie czytelników bloga, a czytelnicy bloga wejdą też na Minepedię. Jest korzyść dla obu stron. Minepedia Polska mimo wszystko nie jest zbyt popularna jeszcze. W najbliższym czasie chciałbym dodać jeszcze kilku partnerów, ale nie mam kogo :/
Co do projektu, nie, nie jest to ten blog. Nie jest on kosztowny [= To coś większego. Tak sobie myślę o prywatnych beta testach, ale to musiałbym uzgodnić z Xblockmove, jak się zgodzi, to załapiesz się na testy tego projektu ;-) ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:32, 17 mar 2011 (CET)

Odp.[edytuj kod]

Nie spolszczam gry na siłę, gdyż przetłumaczone przeze mnie nazwy zarówno odpowiadają znaczeniowo orygniałowi jak i są poprawne z punktu widzenia języka polskiego. Argument, że wszyscy i tak używają nazw oryginalnych jest słaby, bo w takim razie po co pisać polską wersję Minepedii, zwłaszcza, że spora część treści to zupełnie niezrozumiały bełkot (też z resztą tłumaczony, tylko nieudolnie). Pozdrawiam, D51 12:35, 20 mar 2011 (CET)

PS. Polecam porównać treść artykułu pigman w wersjach po mojej edycji oraz przez Ciebie przywróconej.

Słyszałem o jaszczuroludziach (l. poj. jaszczuroczłek) i zwierzoludziach (l. poj. zwierzoczłek/człowiek). Nazwy Batman i tym podobne w odróżnieniu od wcześniej wymienionych odnoszą się do konkretnej osoby i pełnią funkcję imienia (a imion, nawet powszechnych zwykle się nie tłumaczy), w odróżnieniu od nazwy rasy istot (a taką są pigmani). D51 12:53, 20 mar 2011 (CET)
Generalnie proponowałbym aby ogół użytkowników Minepedii ustalił jednolite zasady nazewnictwa poszczególnych obiektów w grze (co i jak tłumaczyć i w jakiej postaci zapisywać – polska wersja w tekscie, angielska w nawiasie?; oryginał w tekscie, polska w nawiasie?; tylko polska/angielska wersja?). Obecnie co artykuł to inne rzeczy przetłumaczone i do tego na różny sposób. Jednolite zalecenia pozwoliłyby uniknąc takich kwiatków jak brukowiec i pomogłyby nowicjuszom o umiarkowanych umiejętnościach tłumaczenia w pisaniu zrozumiałych dla czytelników artykułów. D51 13:39, 20 mar 2011 (CET)
(jak coś, to to odpowiedź do D51, ale pisana tutaj, bo jak dalej napisałem, ta dyskusja powinna być na społeczności) Gdybyś przyszedł z półtora miesiąca temu, to może bym jakąś przyszłość widział, ku temu, aby wszystko (prawie wszystko) tłumaczyć. Aktualnie i tak społeczność graczy ma pretensje czasami, że na Minepedii jest bruk(owiec), a nie cobblestone (najczęściej o to chodzi, ale słyszałem też o toporkach itd.). Robimy Minepedię właśnie pod graczy, oczywiście bez przesady, jeśli niektóre rzeczy są oczywiste do przetłumaczenia, no to tłumaczymy. A właśnie. Takie dyskusję proponował bym pisać na społeczności. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 21:39, 20 mar 2011 (CET)

Konkurs[edytuj kod]

Można znać powód, dla którego nie chcesz brać udziału w konkursie? (oczywiście medale będą przyznawane tak czy siak) Bo twoja decyzja lekko mnie zszokowała... ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 21:50, 20 mar 2011 (CET)

Medale[edytuj kod]

Gratuluję ! Jednak według mnie powinieneś dostać wiele więcej medali :D --Cero 22:28, 26 mar 2011 (CET)

Medal (tydz. 1)[edytuj kod]

Witaj, po niezbyt długim zastanawianiu się dostałeś medal Aktywny Minepedysta za dużą aktywność na Minepedii. Jak chcesz się pochwalić medalem, możesz dodać do swojej strony na wiki: {{:Minepedia:Medale/Aktywny Minepedysta/Promaster/week1}} ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:29, 26 mar 2011 (CET)

Obwody[edytuj kod]

Usunąłem bo napisałeś już w dyskusji do artykułu. ;) Bramki są bardzo trudne do wytłumaczenia, ale myślę że razem się uporamy z nimi w Twoim brudnopisie. :P (cholera, zawsze zapominam o podpisie)

CloN 18:35, 28 mar 2011 (CEST)


Odpisywanie[edytuj kod]

To już też teraz zrozumiałem ;) Dzięki za wszystko :D Sewciok 22:31, 28 mar 2011 (CEST)

Człony[edytuj kod]

Tak, ale skoro używam takiej pisowni tylko w na stronie O Mnie, to raczej nie jest to karalne ;) Na Minepedii staram się utrzymywać zasady polskiej (chyba z małej literki to się pisze ;]) ortografii ;] Sewciok 20:07, 30 mar 2011 (CEST)

Odp.[edytuj kod]

W całym tekście występuje tylko i wyłącznie oryginalna angielska nazwa, a "świnioczłowieka" dodałem w nawiasie, gdyż tak brzmi dosłowne, a zarazem prawidłowe z punktu widzenia tworzenia podbnych nazw w języku polskim tłumaczenia wyrazu "pigman". Szanując Wasze ustalenia w całym tekście ani razu tego określenia poza nawiasem nie użyłem. Pozdrawiam, D51 21:12, 30 mar 2011 (CEST)

W szablonie "świnioczłowiek" pojawił się jako ostatnia z trzech opcji, w dodatku najmniej istotna, bo w odróżnieniu od pozostałych umieściłem ją w nawiasie. D51 21:25, 30 mar 2011 (CEST)
PS. Prosiłbym o przeniesienie strony pod nazwę zombie pigman, bo obecna nijak się ma do rzeczywistości.

Obiążenie serwera[edytuj kod]

Ukradkiem przeczytałem Twoją odpowiedź w dyskusji użytkownika Simivar [= Aktualne obciążenie serwerów wynika z faktu, iż jesteśmy wszyscy - wszystkie Wiki Minecrafta, postawieni na jednym serwerze. Nie wiem, jak aktualnie ma się to do angielskiej wiki, która jeszcze niedawno stała na innym, o wiele lepszym serwerze, niż polska, czy francuska. W czasie, kiedy się rejestrowałeś, Minepedia "stała" na serwerach 1and1, a więc jednego z lepszych usługodawców hostingowych na świecie. Nie był to serwer dedykowany, jednak zwykły dla stron internetowych, a więc bez problemu starczył. Aktualnie jestem trochę zły z tego powodu, że Curse nie chce pójść na takie coś, że polska wiki jest hostowana tam gdzie była (na serwerze minepedia.pl), ale adres jest taki, jak aktualnie - pl.minecraftwiki.net. W głównej mierze sukces Minepedii zawdzięczamy promocji 1and1 (2 lata za darmo ;). Nie zarejestrował bym domeny i nie wykupił hostingu, nie mając pewności, że odniesie witryna jakiś sukces :D A takowej pewności nie mieliśmy, gdy z Xblockmove podejmowaliśmy decyzję o zarejestrowaniu domeny [= ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 00:04, 31 mar 2011 (CEST)

Grid_Kakao[edytuj kod]

Ja nie wiem co z tym jest, ale zawsze aktualna wersja ma ramkę natomiast starsze, nie mają. Gdy się je zamieni to znowu mają i wychodzi jedno wielkie g**** ^^. --Cero 21:27, 31 mar 2011 (CEST)

Strona[edytuj kod]

Pracuje nad nią. : ) Dzięki za wiadomość.

Szablon Mob[edytuj kod]

Yo ;] Czy jest gdzieś tutaj szablon inofoboksu o Mobie? Nie mogę niestety znaleźć go ;P Sewciok 17:00, 1 kwi 2011 (CEST)

Dzięki :D Dzięki Tobie, mogłem napisać kolejny artykuł ;] Mam nadzieję, że dobry. Sewciok 17:21, 1 kwi 2011 (CEST)

Statystyki Minepedii[edytuj kod]

Naprawdę świetny pomysł :) Już mi się to podoba ;] Mam nadzieję, że to co jest w Twoim brudnopisie zostanie oficjalnie opublikowane na stronie :) Oraz, że artykuł się jeszcze powiększy :) (Można by było także zrobić statystyki z liczbą napisanych artykułów). Pozdrawiam Sewciok 18:45, 1 kwi 2011 (CEST)

Nie ma po co się śpieszyć. Lepiej, żeby było dokładnie, ładnie, przejrzyście, niż na prędko i z błędami ;) Sewciok 21:15, 1 kwi 2011 (CEST)

Ja sam? :D[edytuj kod]

Raczej użyj tutaj swojego nicku. Jeżeli zostanie to umieszczone jako oficjalny artykuł, to nie niekumaci nie zaczają o kogo chodzi, jeżeli napiszesz "ja sam" :) Sewciok 21:51, 1 kwi 2011 (CEST)

I tak ogólnie mam już 12 artykułów, nie 7 ;] Sewciok 21:54, 1 kwi 2011 (CEST)
Ok, ok. Ale gdy strona zostanie oficjalnie zakończona, co ile będziesz edytował statystyki, na aktualne? Masa pracy, współczuję. Sewciok 22:04, 1 kwi 2011 (CEST)