Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Dyskusja użytkownika:TheTNT1500/archiwum/Maj 2016

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł to archiwum dyskusji TheTNT1500 z Maja 2016.
< Kwiecień 2016Czerwiec 2016 >

Opisy zmian[edytuj kod]

Hej! Proszę Ciebie abyś zapoznał się z tym tematem na stronie społeczności oraz zastosował się do zaleceń tam napisanych. Dzięki! :) piotrex43 (Dyskusja) Administrator MCWiki Polska 12:03, 2 maj 2016 (UTC)

Hej. Ponownie proszę Ciebie o używanie innych opisów zmian i dostosowanie się do zaleceń opisanych na społeczności. Dziękuję. piotrex43 (Dyskusja) Administrator MCWiki Polska 14:20, 3 maj 2016 (UTC)
Będę się starał tego przestrzegać. TheTNT1500 (dyskusja) 18:25, 3 maj 2016 (UTC)
Witaj. Popełniłeś błąd, odpisując na stronie swojej dyskusji - trzeba odpisywać na stronie dyskusji użytkownika, który napisał na Twojej dyskusji. Nie martw się, każdy może zapomnieć. :) Ogólna instrukcja korzystania z dyskusji na Wiki: 1. Zawsze podpisuj się zapisując cztery tyldy ~~~~ lub korzystając z guzika u góry pola edycji. 2. Na posty napisane w Twojej prywatnej dyskusji, należy odpowiadać w bezpośrednio dyskusjach użytkowników, którzy te posty piszą. 3. Kolejne posty w dyskusji rozpoczynaj stosując dwukropki. 4. Jeśli widzisz osobę nie stosującą się do którejś z zasad instrukcji - również mu ją prześlij wpisując po prostu: {{instrukcja}} Płyta Cat.png VaderVCD Płyta Strad.png Uśmiechnij się! :-) 18:32, 3 maj 2016 (UTC)
Nie martw się, ja też czasem o tym zapominam :). Płyta Cat.png VaderVCD Płyta Strad.png Uśmiechnij się! :-) 11:48, 6 maj 2016 (UTC)

Wstawianie linków[edytuj kod]

Witaj! Proszę Ciebię przeczytaj ten artykuł, ponieważ dajesz zbyt dużo linków. Oraz prosiłbym Cię, żebyś nie dawał linków do przekierowań tylko do prawidłowych artykułów. Pozdrawiam, NTBG (dyswkł) Administrator Minecraft Wiki Polska 06:39, 4 maj 2016 (UTC)

TNTSzablon[edytuj kod]

Witaj. Nie jest to znaczny błąd, i wystąpił tylko kilka razy, ale wolę Ci przypomnieć: w opisach edycji nie stosujemy specyficznych dla danego użytkownika skrótów. Jeśli zmieniasz użyty na stronie szablon, najlepiej jest napisać zmiana szablonu (zamiast przykładowego, użytego kilka razy przez Ciebie TNTSzablon) i oznaczyć daną edycję jako drobną. Pozdrawiam, Bartosz Konkol administrator McWikiPL 15:49, 6 maj 2016 (UTC)

Literówki, błędy gramatyczne i ortograficzne, wygląd wikikodu[edytuj kod]

Witaj ponownie... Gdy edytujesz/piszesz artykuł, zważ na to, czy piszesz prawidłowo. Błędy się zdarzają każdemu, ale Tobie nagminnie... Aktualnie wygląda to tak, że muszę chodzić za Twoimi zmianami i je poprawiać, zamiast jedynie zatwierdzać, a takich sytuacji powinno być jak najmniej (a w Twoim przypadku jest to w zasadzie norma). Utworzyłeś, przykładowo, przed chwilą artykuł Ocean lawy - w opisie edycji napisałeś Utwożenie strony, bądź teraz łaskaw przejść do słownika i sprawdzić, co też tutaj jest błędem... Znowuż w samej treści artykułu użyłeś zwrotu Netcherze - zapewne miałeś na myśli słowo netherze (przez samo h, ponieważ jest to wyraz obcojęzyczny, znaczący po przetłumaczeniu coś znajdującego się poniżej czegoś; z małej litery, ponieważ to przymiotnik). Wyrazy też należy odmieniać - w typie świata dostosowany (powinno być w dostosowanym typie świata), artykuł dotyczy burakach (powinno być artykuł dotyczy buraka), artykuł dotyczy snopie siana (powinno być artykuł dotyczy snopa siana) itd... Bardzo dobrze, że tworzysz nowe artykuły oraz poprawiasz te już istniejące, ale musisz się starać robić to poprawnie, a jeśli nie wiesz jak, to mimo wszystkie lepiej nie robić w ogóle. Dodatkowo dochodzi do tego edycja dyskusji użytkownika VaderVCD, potem częściowo wycofana. Takie zachowania są nie na miejscu. Z racji tego, iż zebrało się już kilka uwag odnośnie Twojej osoby (link), oraz że zostałeś już czterokrotnie ukarany za niedostosowywanie się, następne wykroczenie z ogólnie przyjętych norm oraz spisanych zasad będzie skutkowało zablokowaniem Twojego konta na okres miesiąca. Pozdrawiam, Bartosz Konkol administrator McWikiPL 16:39, 6 maj 2016 (UTC)

Również mam dysleksję (się w to ponoć dysortografia też wlicza), ale jak widać można mimo tego defektu normalnie funkcjonować i względnie poprawnie pisać. Odnośnie Twoich dotychczasowych kar, to owszem, jak wspomniałem, nałożone na Ciebie ograniczenia były już czterokrotnie - w sumie dając praktycznie ciągłą blokadę od 20 marca do 10 kwietnia, co daje niespełna trzy tygodnie. Stąd też moje ostrzeżenie: otrzymujesz szansę, jednakże jeśli nie poprawisz formy edycji artykułów, to zmuszony będę ukarać Cię kolejnym ograniczeniem, tym razem ciągłym zablokowaniem na okres trzydziestu dni. Pozdrawiam, Bartosz Konkol administrator McWikiPL 16:58, 6 maj 2016 (UTC)

Re: Re:Jasność[edytuj kod]

Drobnostka, ale odpowiedzi na dyskusje artykułów wykonuje się w ów dyskusjach artykułów (a nie na dyskusjach użytkowników), ale to akurat nic wielkiego ;) Pozdrawiam, Bartosz Konkol administrator McWikiPL 17:06, 6 maj 2016 (UTC)

Nazwy własne[edytuj kod]

Witaj! Chciałbym Cię przestrzec o tym, że nazwy End, Kres, Ender, Nether, Ghast, Shulker, Elytry, Creeper itp. to nazwy własne, więc proszę Cię, abyś pisał je wielką literą. Pozdrawiam, NTBG (dyswkł) Administrator Minecraft Wiki Polska 15:33, 26 maj 2016 (UTC)

Re: Poprawki[edytuj kod]

Witaj! Przedrostki te (tudzież po prostu inne nazwy) usunąłem dlatego, że przykładowo treść "Ten artykuł dotyczy zablokowanej skrzyni. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia." brzmi, jakby chodziło o inne artykuły dotyczące zablokowanej skrzyni. Nie będę anulować ponownie przez Ciebie zmienionych kwestii (ponieważ NTBG już je zaakceptował, a ja nie chcę wchodzić w kompetencję innego członka administracji McWikiPL), lecz na przyszłość chyba lepiej skorzystać np. z szablonu ‘O’, który swoją formą w taki błąd nie wprowadza, lub po prostu korzystaj z uogólnionych nazw (czyli jeśli chcesz wspomnieć o innych artykułach dotyczących skrzyni i dajesz odnośnik do ujednoznacznienia o nazwie Skrzynia, to i treść pierwszego parametru szablonu DisambigR powinna brzmieć skrzynia, a nie nazwa rodzaju skrzyni o której mowa w danym artykule). Pozdrawiam, Bartosz Konkol administrator McWikiPL 16:39, 26 maj 2016 (UTC)

Po co jest szablon szablonu? Nie rozumiem pytania... :P Pozdrawiam, Bartosz Konkol administrator McWikiPL 16:48, 26 maj 2016 (UTC)
Służy do określania innego znaczenia danego artykułu. Czyli np. dla skrzyni byłyby to wszystkie jej odpowiedniki, czyli to, co ująłeś w ujednoznacznieniu. Fakt, że dość mocno pokrywa to się z szablonem ‘O’, który według mnie jest bardziej czytelny - lecz już od pięciu lat istnieją oba te szablony, więc przed ich użyciem trzeba się zastanowić, który z nich byłby lepszy dla danej okazji. Pozdrawiam, Bartosz Konkol administrator McWikiPL 18:34, 26 maj 2016 (UTC)

Re: Nowy temat[edytuj kod]

Nie ma za co ;) Należy Ci się :) Pozdrawiam, Bartosz Konkol administrator McWikiPL 18:49, 26 maj 2016 (UTC)