Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę potrzebnych zmian oraz artykułów do rozszerzenia.

We have begun migration of most wikis to our new host, Amazon Web Services. All but the top 100 wikis are in read-only mode until the migration is complete. Estimated completion: TBD -- Update: Fri 10/20 11pm UTC - We have encountered some unexpected issues. Our staff is working around the clock to complete this process as quickly as possible. Thank you for your patience.

Indev

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
Grid Pajęczyna.png
Informacje zawarte w tym artykule opisują element niedostępny lub przestarzały.
Ten element został usunięty z gry lub nigdy nie został dodany.
Grid Sadzonka (dżungla).png
Artykuł „Indev” jest krótki.  
Możesz pomóc poszerzając go.
Indev
242px-Java 2010-04-29 17-49-53-76.png
Pierwsza wersja

0.31 (23 grudnia 2009)

Ostatnia wersja

Minecraft Indev (23 lutego 2010)

Płatne?

Tak

Indev (skrót od „In Developement”, pl. W rozwoju) – trzecia faza gry wydana pod koniec 2009 roku. Posiada 30 aktualizacji oraz dwie wersje. W Indevie, podobnie jak w Classicu, mapa miała ograniczoną wielkość i gracz nie mógł przejść poza jej granicę. W menu istnieje konfiguracja wyglądu mapy podczas tworzenia nowego świata. Indev jest pierwszą fazą, która pokazuje dokończoną wersję trybu przetrwania (lecz w nowszych wersjach doszło do wielu zmian). Główną „ewolucją” w Indevie jest możliwość wytwarzania, w której po raz pierwszy ukazał się stół rzemieślniczy czy też cykl dnia i nocy. Agresywne moby odradzają się w nocy (w Classicu czy teście przetrwania pojawiały się cały czas). Sposób rozgrywki w tej fazie bardzo się zmienił po dodaniu możliwości wytwarzania, przetapiania oraz innych możliwości. Podobnie jak w Survival Test, gracz musiał zapisywać świat w postaci pliku .mclevel by w razie śmierci mógł załadować mapę od poprzedniego stanu. Jeżeli gracz nie zapisał gry przed śmiercią, mapa zostanie utracona.
Indev jest następcą fazy Classic, a poprzednikiem fazy Infdev.

Opis

Spawn gracza

Gracze grający w wersji tej mogli utworzyć nowy świat lub załadować starszy. W przypadku tworzenia nowego świata gracz musiał ustawić typ mapy, kształt mapy i temat mapy. Po wygenerowaniu świata gracz pojawiał się w drewnianym domku. Dom ten miał siedem bloków długości, siedem bloków szerokości i cztery wysokości. Z pomieszczenia można było wyjść przez otwór rozmiarów 1 (szerokość) na 2 (wysokość) kratki. W pierwszych wersjach (c0.31) domek ten był wykonany z zamszonego bruku.

Nowe funkcje

Information icon.png Osobny artykuł: Historia wersji/Indev.
.

W fazie Indev dodane zostały:

Ciekawostki

  • Indev jest jedyną fazą, w którą nie można zagrać za pomocą najnowszego launchera.
  • Dziwnym faktem jest to, iż Indev posiadał dźwięk, a wersje Classic i Infdev już nie. Prawdopodobnie pliki dźwiękowe z tej gry ocalały, w przeciwieństwie do wyżej wymienionych faz gry.
  • Niektóre bloki typu barwiona wełna oraz pajęczyny znajdywały się w plikach gry, ale nie ukazały się przed Betą. Można było je znaleźć za pomocą kodów lub specjalnych programów.
  • Indev, Classic oraz Pre-classic nie posiadały żadnych dziur w warstwie skały macierzystej. Faza Infdev oraz Alpha (przed 1.2.0) posiadały je.
  • W Indevie, jeżeli gracz wychodził poza granicę mapy, został przesuwany w przeciwną stronę, aby wyszedł z granicy. Im dalej się szło, tym mocniej został on odsuwany. Nie występowało to w wersji 0.31.
  • Jeżeli spróbujesz teraz zagrać w fazę Indev, skórki nie będą wyświetlać się poprawnie. Jest to spowodowane tym, iż Mojang AB usunęło wsparcie dla nich w tej fazie. Aby to poprawić, wystarczy odłączyć się od internetu podczas wczytywania mapy.
  • Moby w wersji Indev nie miały jeszcze dźwięków, więc po uderzeniu ich grał dźwięk, który występował też, kiedy gracz odnosił obrażenia.
  • Jeżeli uda się wgrać wersję Indev do launchera, ekran czasami stawał się czarny, kiedy gracz generował mapę w postaci „Floating” (pl. Latająca). Powodem jest inny format tego typu mapy, który uniemożliwiał konwersję mapy do Infdev.
  • W plikach gry tej wersji mieliśmy plik null, który nie miał żadnego rozszerzenia i gdy otworzyliśmy go w notatniku nic nie było zapisane.
  • W wersji 0.31 przetapianie polegało na wrzucaniu przedmiotów do ognia.

Galeria