Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę potrzebnych zmian oraz artykułów do rozszerzenia.

We have begun migration of most wikis to our new host, Amazon Web Services. All but the top 100 wikis are in read-only mode until the migration is complete. Estimated completion: End of Week.

Księżyc

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
Animacja faz księżyca

Księżyc (ang. Moon) – tekstura, pojawiająca się na niebie w czasie nocy.

Fazy księżyca

W wersji 1.9 pre-release 4 dodane zostały fazy księżyca. Dlatego też księżyca i słońce zmieniły kształt na okrągłe. W 1.9 pre-release 6 oba ciała niebieskie stały się na powrót kwadratowe, natomiast fazy księżyca zostały zachowane.

Rośliny

Wszelkie rośliny typu trawa, sadzonka nie rosną w nocy, chyba, że obok nich postawiona jest pochodnia (zwykła lub z redstone'a) lub inne źródło światła. Roślinność nie ulegnie zniszczeniu w nocy, ponieważ kod gry na to nie pozwala. (w zaciemnionym miejscu np. jaskini, rośliny zostają zniszczone).

Potwory

Wrogie moby pojawiają się w nocy na ciemnych obszarach. Kiedy księżyc jest w górze potwory typu: zombie, szkielety, creepery, pająki i szlamy pojawiają się na dworze i atakują gracza. Gdy słońce wstaje wtedy zombie i szkielety palą się, natomiast reszta potworów zostaje. Pająki stają się neutralne, więc jedynym poważnym zagrożeniem są szlamy i creepery.(ważną rolę odgrywają tutaj Poziomy trudności)

Ciekawostki

  • Noc trwa 7 minut + 1,5 minuty każdy wschód i zachód słońca.
  • Nie możesz zobaczyć księżyca po ustawieniu dużej lub bardzo dużej mgły.
  • Księżyc jest wielkości 8x8 pikseli (Tak samo jak słońce).
  • W wersji 1.9 pre 4 księżyc ma fazy, tak jak w prawdziwym życiu.

Galeria