Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę potrzebnych zmian oraz artykułów do rozszerzenia.

We have begun migration of most wikis to our new host, Amazon Web Services. All but the top 100 wikis are in read-only mode until the migration is complete. Estimated completion: TBD -- Update: Fri 10/20 11pm UTC - We have encountered some unexpected issues. Our staff is working around the clock to complete this process as quickly as possible. Thank you for your patience.

MineCon

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
Grid Sadzonka (dżungla).png
Artykuł „MineCon” jest krótki.  
Możesz pomóc poszerzając go.
MineCon Logo.png

MineCon (dawniej nazywany MinecraftCon) to coroczna, wielka impreza Mojangu. Na nich można pograć za darmo w gry tej właśnie firmy, czyli Minecraft, Cobalt i Scrolls. Zazwyczaj na MineConie są pokazywane przyszłe aktualizacje do poprzednio wymienionych gier.

Historia

W 2010 roku odbył się pierwszy MinecraftCon, w amerykańskim stanie Waszyngton, w mieście Bellevue 31 sierpnia. Zgromadziło się tam pięćdziesiąt osób. Ciekawostką jest, że jedna z osób przyszła przebrana za creepera. W pierwszej edycji MineConu gracze używali Minecraft Classic. Zorganizowano różne konkurencje, m.in. budowania na czas, minigry spleef, a także tor przeszkód.

Rok później, w 2011 roku impreza odbyła się w Mandalay Bay w Las Vegas, 18 listopada, co zbiegło się z premierą oficjalnej wersji gry. W MineConie uczestniczyło wtedy 4500 osób z 24 krajów. W programie były m.in. wypowiedzi wielu osób (w tym twórcy gry, Notcha), konkursy kostiumowe i budownicze, wystawy i pamiątki. Uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe, oryginalne peleryny gracza.

W 2012 roku festiwal odbył się w Disneylandzie, w Paryżu, w dniach 24-25 listopada. Uczestniczyło w nim, tak samo jak w poprzednim roku, około 4500 osób. W tym samym okresie odbyła się premiera wersji 1.5.2. Tak samo jak w poprzednim roku, każdy uczestnik otrzymał pelerynę, jednak w innym wzorze.

Od 2-3 listopada 2013 roku MineCon odbył się w Orlando, zaś w 2014 roku nie odbył się.

W 2015 roku odbył się w Londynie od 4 do 5 lipca. W tym czasie Mojang wprowadzał ostatnie poprawki do wersji 1.8. W tym czasie również zapowiadano informacje o wersji 1.9.

W 2016 roku odbył się w Anaheim, w Kalifornii, od 24 do 25 września. W imprezie uczestniczyło około 12 000 osób. Zostały wtedy ujawnione plany o wersji 1.11.