Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Minecraft: Wyspa/R1

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Rozdział 1 — Nigdy się nie poddawaj[edytuj | edytuj kod]

Pewna osoba budzi się na dnie oceanu; zaczyna tonąć. Zauważa światło unoszące się nad nim i decyduje się tam wypłynąć. Po wydostaniu się na powierzchnię wody łapie kilka wdechów i zaczyna płynąć w stronę lądu. Towarzyszy jej zdziwienie spowodowane kanciastą anatomią ów osoby. Po wypłynięciu na ląd mężczyzna sprawdza, czy nie doznał żadnych obrażeń. Zauważa, że jego ręce i ciało zbudowane są z prostopadłościennych brył. Zaczyna zdawać sobie sprawę, że to może być sen. Zlekceważywszy nietypowe warunki, interesuje się, jak działa świat, w którym się znalazł.

Rozdział 2 — Panika zagłusza rozsądek[edytuj | edytuj kod]

Osoba ta przeszukuje ziemię w poszukiwaniu jedzenia, udaje jej się znaleźć kilka jabłek. Po zbadaniu terenu dochodzi do wniosku, że jest on rozciągnięty jak pazur i jego dwie zalesione szczypce prawie zamykają okrągłą, płytką lagunę. Przed zapadnięciem zmroku wpada też na krowę, dwie owce i kurczaka. Następnie spotyka zombie i próbuje ukryć się pod ziemią. Zombie mówi do bohatera, że świat, w którym się znajdują, nie jest snem, przez co ten musi teraz dowiedzieć się, jak w nim przetrwać.

Rozdział 3 — Niczego nie zakładaj z góry[edytuj | edytuj kod]

Nadchodzi wschód słońca, bohater wychodzi z dziury i zauważa martwego zombie. Upuścił on zgniłe mięso. Mężczyzna buduje napis „POMOCY” z bloków ziemi i zaczyna uczyć się, jak wytwarzać nowe przedmioty . Udaje mu się zrobić przycisk, skrzynię, kilka misek i łódkę. Wypłynąwszy na szersze wody, bohater dowiaduje się, że nie był to dobry pomysł, po czym wraca na wyspę.

Rozdział 4 — Szczegóły mają różnicę[edytuj | edytuj kod]

Postać dociera do wyspy. Buduję sobie chatkę z ziemi i drewna, po czym udaje mu się skonstruować łopatę, siekierę, motykę i dwa kilofy.

Rozdział 5 — Bądź wdzięczny, za to co masz[edytuj | edytuj kod]

Nadciąga dzień. Bohater zaczyna budować farmę pszenicy. Swój głód zaspokaja, jedząc jabłko i surowego kurczaka. Zanim zapada zmierch, udaje mu się stworzyć piec, po czym piecze w nim kurczaka.

Rozdział 6 — Nadmierna pewność siebie[edytuj | edytuj kod]

W nocy bohater uczy się obsługi pieca, tworząc przy tym szkło. Zastanawia się nad sposobem, w jaki mógłby je wykorzystać, lecz nagle zostaje zaatakowany przez pająka. Pająk w końcu umiera, a bohaterowi zaczyna robić się zimno. Wrzuca do pieca narzędzia i drewniane deski, przez co udaje mu się odkryć węgiel. Następnie tworzy pochodnie i uczy się ich używać.

Rozdział 7 — Wszystko po kolei[edytuj | edytuj kod]

Przed świtem, gracz napotyka kolejnego pająka. Wskutek paniki rani się w nogę. Postać odkrywa, że pająki nie są agresywne w ciągu dnia, ale mimo to woli być przezorny, więc wraca na wybrzeże. Bohater nawiązuje kontakt wzrokowy z pająkiem, ten nagle znika. Następnie gracz odkrywa trzcinę cukrową i barwniki. Oprócz tego zcina parę brzóz, konstruuje kamienny kilof i rozmawia z krową na temat świata, w którym się znalazł.

Rozdział 8 — Droga[edytuj | edytuj kod]

Mężczyzna zaczyna planować i ustalać priorytety. Rozmyśla się o zrobieniu pokoju obserwacyjnego przed zapadnięciem zmroku. Nagle liczne pająki, szkielety, zombie i creepery zaczynają ścigać bohatera. Ten nie ma innego wyjścia i musi wrócić do schronienia. Protagonista zaczyna wydobywać kamień, następnie napotyka żwir i znajduje węgiel oraz rudę żelaza.

Rozdział 9 — Przyjaciele utrzymują cię przy zdrowych zmysłach[edytuj | edytuj kod]

Bohater rozstawia pochodnie na pobliskiej polanie, po czym tworzy wiadro i nożyce. Przed świtem, mężczyzna sprawdza farmę pszenicy i zauważa, że jego plony nie rosną, ponieważ brakuje im wody. Gracz zbiera wodę, przypadkowo niszcząc uprawę. Protagonista próbuje wytworzyć coś, mając mleko, pszenicę, jaja i cukier, jednak nie udaje mu się.

Rozdział 10 — Nic tak nie rozjaśnia w głowie jak sen[edytuj | edytuj kod]

Mija kolejny dzień, bohater rozpoczyna próbę naprawy farmy, oprócz tego ucząc się korzystania z łuku. Następnie strzyże owcę i tworzy łóżko, które nareszcie daje mu sposób na przespanie nocy.

Rozdział 11 — Odwaga to zajęcie na pełny etat[edytuj | edytuj kod]

Protagonista zastanawia się, jak skonstruować wędkę, ale zapada zmrok i sen przerywa mu zombie. Ten umiera w czasie dnia. Mężczyźnie udaje się zbudować wędkę, po czym idzie łowić ryby. Po tym jak udaje mu się złowić rybę, tworzy chleb, używając pszenicy.