Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Minecraft: Wyspa/R2

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Rozdział 12 — Ryzyko i nagroda[edytuj | edytuj kod]

Bohater kładzie piec na plaży i spędza resztę poranka, wędkując, przy czym napotyka różne gatunki ryb. Następnie protagonista zabija kałamarnicę i odkrywa parę butów. Przez to zdaje sobie sprawę, że potrzebuję zbroi do obrony. Wydobywa rudę żelaza, a następnie tworzy żelazny kilof, żelazny hełm i żelazny miecz. Wróciwszy do jaskini, mężczyzna odkrywa nietoperze i wdaje się w bójkę z dwoma szkieletami.

Rozdział 13 — Gdy świat się zmienia...[edytuj | edytuj kod]

Protagonista wraca do ogrodu i odkrywa, jak działa hodowla i mączka kostna. Przed zmrokiem bohaterowi śni się koszmar o creeperach i uświadamia sobie, że wrogie potwory nie pojawią się, jeśli ten wyłoży zewnętrze pochodniami. Po kilku dniach odkrywa proch strzelniczy, lazuryt i to, jak działają tarcze.

Rozdział 14 — Zawsze zwracaj uwagę na otoczenie[edytuj | edytuj kod]

Gracz walczy z wrogimi potworami, mając ze sobą nowo odnalezioną tarczę, po czym odkrywa lawę. Zombie wpycha mężczyznę do lawy, ten ledwo uchodzi z życiem.

Rozdział 15 — Troszcz się o środowisko, by ono mogło zatroszczyć się o ciebie[edytuj | edytuj kod]

Protagonista zdaje sobie sprawę z tego, że woda chłodzi lawę i odkrywa obsydian, złoto oraz diamenty. Gracz później napotyka czarownicę, ledwo co udaje mu się przeżyć. Po powrocie do domu uczy się robić ciasto i postanawia, że wszystko na wschód od wyspy będzie mieć na własność, a wszystko na zachód pozostanie nietknięte.

Rozdział 16 — Wszystko ma swoją cenę[edytuj | edytuj kod]

Bohater decyduje się rozpocząć budowę domu na wzgórzu, ta trwa około czterech tygodni. Osoba ta przesadziła brzozę, zbudowała wejście nad dawnym napisem „POMOCY”. Buduje kuchnię, wielką sypialnię, warsztat i kurnik. Dom sięga chmur.

Rozdział 17 — Nie liczy się porażka, tylko to, jak się pozbierasz[edytuj | edytuj kod]

Dom jest pogrążony w płomieniach i lawie, ale bohater przysięga dojść do siebie.

Rozdział 18 — Kiedy próbujesz coś sobie powiedzieć — słuchaj![edytuj | edytuj kod]

Bohater rozświetla wyspę, używając pochodni. Nagle, rozpęta się burza, a gracz buduje nowy dom i odkrywa, jak zrobić obrazy. Wracając pod ziemię, osoba ta wpada na małego zombie, a także odkrywa grzyby i opuszczoną kopalnię. W kopalni znajduje wagonik ze skrzynią, a w nim żelazny kilof i diamentową zbroję z zaklęciem Ochrona.

Rozdział 19 — Dzięki książkom świat staje się większy[edytuj | edytuj kod]

Protagonista wraca do kopalni po raz drugi, dzięki czemu odkrywa redstone i kilka rodzajów ziaren. Jedne z nich okazują się być ziarnami arbuza. Bohater powraca do kopalni, gdzie znajduje loch szkieletów. W owym lochu znajdują się dwie skrzynie. W jednej z nich znajduje się książka, będąca instrukcją tworzenia szaf grających i bloków dźwiękowych. Pod ziemią protagonista napotyka dwóch endermanów i dwie książki o faunie i florze oraz żywności.

Rozdział 20 — Zemsta rani tylko ciebie[edytuj | edytuj kod]

Następnego dnia bohater wraca do podziemi, gdzie znajduje więcej diamentów oraz skrzynię z trzema książkami, w których opisany jest redstone. Gracz nagle zostaje zaatakowany przez jaskiniowego pająka. Ten daje mu truciznę. Do niego dołącza się jeszcze kilka innnych pająków, po czym mężczyzna ledwo uchodzi z życiem. Na domiar złego, rzuca się na niego horda innych wrogich mobów. Bohater, nie mając pożywienia ani broni, chowa się w znalezionym otworze i zabudowuje się posiadanymi blokami.

Rozdział 21 — Wiedza jest jak nasiona: rozkwita we właściwym czasie[edytuj | edytuj kod]

Nauczywszy się zasad bezpieczeństwa w nieprzyjemny sposób, protagonista wraca do domu i zajmuje się wędkarstwem, rzemiosłem i górnictwem. Następnie znajduje książkę zatytułowaną „Nawigacja”, zawierającą informacje o tym, jak wytwarzać mapy, tabliczki, książkę z piórem oraz kompas, a także odkrywa, jak powstaje TNT. Następnie gracz obchodzi podziemne jaskinie, niszcząc każdy spawner i zabijając potwory stojące mu na drodze.

Rozdział 22 — Koniec i początek[edytuj | edytuj kod]

Następnie bohater podchodzi do ściany i obejrzawszy się za siebie, zauważa żwir spadający falami. Oprócz tego dostrzega, że zaczyna napływać woda, dlatego też nie ma innego wyboru, jak wypłynąć na powierzchnię.

Epilog[edytuj | edytuj kod]

Po wypłynięciu ponad lustro wody, protagonista zaczyna przygotowywać się do długiej podróży i zostawia w domu notatkę dla ewentualnego gościa, wraz z listą rzeczy, których się nauczył.