Minecraft Dungeons:Kula władzy

Z Minecraft Wiki Polska
Wersja z dnia 16:56, 13 wrz 2020 autorstwa Oakar567 (dyskusja | edycje) (Drobne poprawki w tłumaczeniach cytatu)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Grid Sadzonka (dżungla).png
Artykuł „Kula władzy” jest krótki.  
Możesz pomóc poszerzając go.
Kula władzy.
Kiedy przechodził przez ciemne lasy i poszarpane góry, znalazł ciemną jaskinię ze złowieszczym sekretem czekającym w środku. Archie odkrył obiekt który wzywał go do siebie szepcząc mu obietnice władzy: Kulę Władzy. Dzięki niej Archie uświadomił sobie że dysponuje ogromną magią i może zmienić świat który zwrócił się przeciwko niemu. Wszystko co musiał zrobić to tylko podporządkować się kuli.

Po tym wszystkim kulę nazwano kulą władzy z pewnego powodu, prawda? Została nazwana tak jak Archie jej używał,czy jak ona używała jego?

Minecraft Dungeons: Początki Arcyzłosadnika


Kula Władzy (en:The Orb of Dominance) - jest obiektem w Minecraft Dungeons, która daje siłę arcyzłosadnikowi.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

CommentCSS.png
Uwaga, spoiler! Ta sekcja zawiera szczegółowe informacje o Minecraft Dungeons, które mogą zepsuć ci przyjemność z gry. Czytasz na własne ryzyko!

Kula jest w stanie wprowadzić swoje ofiary w stan podobny do transu. Manipuluję nimi obietnicą właczy za cenę całkowitego posłuszeństwa.

Pierwszą potwierdzoną ofiarą kuli jest Archie(przyszły Arcy-złosadnik), który ostatecznie stał się przywódcą złosadników i innych potworów, prowadząc ich na wojnę z osadnikami i innymi wrogami.

Na obsydianowym szczycie, gdy zdrowie Arcy-złosadnika spadnie do 0, przekształca się on w Serce Endera. Po jego klęsce rozpada się, uwalniając Archiego, który wraz z graczami świętuje jego zniszczenie.

Jednak Kula była w stanie zachować swoją moc i przetrwać, chociaż w małych fragmentach. Jeden z nich trafił do dżungli, gdzie stworzył Dżunglową Abominację i inne potworne stworzenia.

Inny udał się na tętniącą życiem wyspę, gdzie opanował miejscowe widmo, pokrywając wyspę Creeping Winter. Kula miała co najmniej 1 ofiarę więcej przed Archiem, prawdopodobnie Smoka Endu.

Potwierdzone ofiary kuli władzy[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Kula Władzy jest blokiem 5x5. Jednakże ta użyta przez Nędzne Widmo używa tekstury 6x6, ale jest mniej więcej wielkości 3x3. Oznacza to, że odłamek Nędznego Widma miałby 9/25 części rozmiaru zwykłej Kuli, której użył Archie.
    • W ruinach podczas ostatniego przerywnika filmowego na obsydianowym szczycie nie było widać tak dużych fragmentów sześcianu.
      • Przypadkowo było tam wiele odłamków wielkości 2x2 i 1x1, będącymi idealnymi kostkami.

Galeria[edytuj | edytuj kod]