Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Minecraft Wiki Polska:Discord

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

O Discordzie[edytuj kod]

Discord – aplikacja służąca do rozmów głosowych i komunikacji za pomocą wiadomości tekstowych, ze zdjęciami oraz filmami.[1]

Minecraft Wiki Polska na Discordzie[edytuj kod]

Minecraft Wiki Polska ma swój oficjalny serwer na Discordzie. Jest on połączony z kanałem IRC wiki. Cele, administracja oraz zasady są takie same jak na kanale IRC wiki.

Kanały[edytuj kod]

Serwer Minecraft Wiki Polska posiada kilka kanałów tekstowych:

 • #ogloszenia – wydawane są ogłoszenia na temat samego serwera Discord, jak i również Minecraft Wiki Polska.
 • #weryfikacja [2] – weryfikacja oraz witanie nowych osób, które przybywają na Discorda, tutaj można otrzymać rangę użytkownik po udowodnieniu posiadania konta na Minecraft Wiki.
 • #ogólny – główny czat wykorzystywany do komunikacji pomiędzy edytorami, połączony z kanałem IRC.
 • #opinie [2] – kanał dla dyskusji na temat Minecraft Wiki.
 • #ostatnie-zmiany – czat, na którym pokazywane są ostatnie zmiany z samej wiki.
 • #minceraft [2] – kanał do dyskusji na temat gry Minecraft.
 • #offtop [2] – wszystko co nie pasuje na żadnych innych kanałach.
 • #boty – spam botami.
 • #english – kanał na którym porozumiewanie odbywa się jedynie z użyciem języka angielskiego (z użytkownikami innych narodowości).
 • #administracja – kanał widoczny jedynie dla redaktorów oraz administratorów Minecraft Wiki Polska.

Role[edytuj kod]

Na serwerze użytkownicy posiadają role odpowiadające ich rangom na samej wiki. Wyjątkiem jest rola „Zaufani użytkownicy”, która nadawana jest użytkownikom z zauważalnym wkładem w wiki, bądź znanym i zaufanym użytkownikom. Istnieją również role językowe takie jak @Polscy użytkownicy, są to role informacyjne pokazujące jaki język jest językiem głównym użytkownika, gdyż na serwerze istnieje wiele użytkowników innych narodowości niż polskiej.

W przypadku spamu lub wandalizmów gdzie administratorzy wiki nie są aktywni, zalecane jest oznaczenie grupy @GRASP.

Weryfikacja[edytuj kod]

Gdy użytkownik dołącza do serwera nadawana jest mu rola "Gość". Osoby z tę rolą mogą jedynie pisać w kanałach #weryfikacja, #opinie, #minceraft oraz #offtop. Aby zweryfikować posiadanie konta na wiki należy w odpowiedni sposób pokazać że dane konto Discord rzeczywiście należy do danego użytkownika wiki. Można to zrobić poprzez umieszczenie swojej nazwy Discord w opisie zmiany, profilu użytkownika lub strony użytkownika.

Używanie Discorda[edytuj kod]

Discorda można używać zarówno w przeglądarce, jak i w osobnych aplikacjach na platformy Windows, iOS, Android, MacOS czy GNU/Linux.

Przypisy

 1. wikipedia:Discord
 2. 2,0 2,1 2,2 2,3 Kanał, na którym mogą pisać goście