Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Minecraft Wiki Polska:Projekty/Akcja Crowdin

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Jak wiadomo nazwy polskiego tłumaczenia Minecrafta są przedstawiane i przegłosowywane na Crowdin.net, co rodzi często problemy. Często nazwy są bzdurne i wyjątkowo nienaturalne, a mimo to często wygrywają jednym głosem. Jest tak gdyż przy obecnej niewielkiej aktywności przy haśle jeden użytkownik jest w stanie odpowiednio głosując zmienić wynik o dwie pozycje. W dodatku niespecjalnie jest jak na to wpłynąć. Na stronie tej system dyskusji jest wyjątkowo mało wygodny, a po za tym tłumacze tam są mało aktywni.

Sugeruję więc byśmy się zajęli tym my - edytorzy wiki.

Widziałem tam już kilka osób z wiki, co z pewnością ułatwi sprawę. Kto jednak nie ma konta - niech założy. Jest nas wystarczająca ilość, by ponaprawiać wszystkie kiepskie tłumaczenia. Wystarczy zagłosować na odpowiednie hasła. W następnej kolejności wprowadzimy te nazwy na wiki.

Zatem do dzieła!

Bezpośredni link do tłumaczenia: http://crowdin.net/project/minecraft/pl

By znaleźć poszukiwane hasło wystarczy w wyszukiwarkę wpisać jego angielską nazwę.

Lista aktywnych tłumaczy[edytuj kod]

Tłumaczenia[edytuj kod]

Wpisujcie tu hasła z którymi są w tej chwili na Crowdin problemy z przegłosowaniem nazwy oraz proponowane dla nich tłumaczenia. Jeśli nie zgadzacie się z zaproponowanym tłumaczeniem - dopiszcie własne. Razem ustalimy tu która nazwa jest lepsza i wedle tego zagłosujemy na stronie. Głosy można zmieniać.

Aktualnie problemy są z:[edytuj kod]

  • End Rod
  • Mooshroom
  • Redstone

Dyskusja[edytuj kod]

Wszystkie uwagi i pytania pisać tutaj: 'Redstone- czerwony kamień