Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Minecraft Wiki Polska:Społeczność

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj


Społeczność jest przeznaczona do ogólnych dyskusji na temat tej wiki.

Archiwa

Wiem, że to nie skarga, ale potrzebuję pomocy[edytuj kod]

Chcę edytować wersje deweloperskie i dodać snapshoty itp., ale gdy klikam opublikuj to mam błąd: Coś poszło nie tak. HTTP 413. Co mam zrobić? —Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika DanielPojdaWiki (dyskusjawkład) . Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~ w trybie źródłowym!

Ekhm... Snapshotów nie da się dodawać, da się tylko ich używać jak innych wersji MC. (Jeśli ci chodzi o edycję strony wiki, to spróbuj zrestatrować komputer, poza tym... jeśli nie możesz edytować stron wiki, to jak dodałeś tą wiadomość?) Pozdrawiam, Mój wkład Druteczka (dyskusja) (profilpliki) Redaktor MCWiki Polska Moja przestrzeń 18:34, 9 gru 2018 (UTC)
@DanielPojdaWiki Zgaduję że chodzi o Historia wersji/Nieoficjalne wersje. Problem z tę stroną jest taki, iż jest ona zbyt duża. Z tego powodu zapytania do serwera, z edycją tej strony są za duże dla serwera i je odrzuca. Z tego powodu powstał Minecraft Wiki Polska:Projekty/Aktualizacja historii wersji lecz niestety projekt trochę umarł. Potrzeba osób, które przeniosą informacje z /Nieoficjalne wersje do odpowiednich podstron. Frisk (Dyskusja) 18:38, 9 gru 2018 (UTC)

Jakoś ten projekt mi nie pasuje... Co sądzicie o każdym snapshocie osobny artykuł jak na angielskiej Minepedii? Roboty było by dużo, ale w takim projekcie chętnie bym się udzielał. DanielPojdaWiki (dyskusja) 19:07, 9 gru 2018 (UTC)

Nie... To jakoś... niepasi. Nawet na MC.net nie mają artykułów o każdym jednym snapshocie (tylko o wszystkich z tygodnia jednocześnie). Sądzę, że zrobienie artykułu ze wszystkimi snapshotami wersji uczytelni treść. (Poza tym: chciałoby ci się to robić? To kilkaset stron.) Pozdrawiam, Mój wkład Druteczka (dyskusja) (profilpliki) Redaktor MCWiki Polska Moja przestrzeń 19:11, 9 gru 2018 (UTC)

Tłumaczenie z enwiki[edytuj kod]

Witam, chciałem zapytać się o tłumaczenie artykułów (np. poradników) z anglojęzycznej wiki. W zasadach niestety nie jest nic o tym wspomniane. Prywatnie sądzę, że mogłoby to polepszyć jakość polskiej wiki bez mozolnej pracy nad pisaniem artykułów od zera. Piolodiusz (dyskusja) 13:06, 19 sty 2019 (UTC)

Jest to jak najbardziej dozwolone jeżeli się o to pytasz. :) Frisk (Dyskusja) 13:11, 19 sty 2019 (UTC)
Frisk, ale mam problem ze spełnieniem warunków CC BY-NC-SA. Każdy utwór musi mieć oznaczenie autorstwa. Na Wikipedii po prostu dodawało się szablon do strony dyskusji. Jest tutaj też coś w tym stylu? :D Piolodiusz (dyskusja) 13:14, 19 sty 2019 (UTC)
Osobiście zalecam dodanie linku do źródła w opisie pierwszej edycji tworzącej stronę aby spełnić warunki licencji. Frisk (Dyskusja) 13:19, 19 sty 2019 (UTC)
Dobra. Dziękuje za pomoc Piolodiusz (dyskusja) 13:29, 19 sty 2019 (UTC)

Pytanie[edytuj kod]

Czy dobra społeczność zrobi strone o entity 303? —Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika 91.176.172.175 (dyskusjawkład) . Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~ w trybie źródłowym!

Nie, ponieważ ani nie jest prawdziwy ani "legenda" o nim nie jest zbyt popularna czy znana (w przeciwieństwie do tej o Herobrine)Pozdrawiam, Mój wkład Druteczka (dyskusja) (profilpliki) Redaktor MCWiki Polska Moja przestrzeń 16:58, 30 kwi 2019 (UTC)

Java Edition 1.13/Flattening[edytuj kod]

Ostatnio na angielskiej wiki spotkałem się ze stroną Java Edition 1.13/Flattening (https://minecraft.gamepedia.com/Java_Edition_1.13/Flattening) i na polskiej wiki nie ma tej strony, albo nie mogę jej znaleść. Chciałem utworzyć te stronę w polskiej wersji, ale nie wiem jak przetłumaczyć tę nazwę. Tłumaczenie, które znalazłem w internecie zawsze jest bliskie do słowa spłaszczanie, ale nie wiem czy pasuje to do tego wydarzenia. adis 20:03, 8 maj 2019 (UTC)

Jak całkiem ok moim zdaniem, zawsze będzie można art. przenieść na lepszą nazwę Oakar567 (dyskusja) 20:35, 8 maj 2019 (UTC)
W mojej opinii lepiej by było zostawić nazwę angielską. Spłaszczanie w języku polskim właściwie to brzmi całkiem dziwnie. Frisk (Dyskusja) 14:49, 9 maj 2019 (UTC)

Problem z utworzeniem artykułu 1.16[edytuj kod]

Próbowałem stworzyć w oparciu o MINECON LIVE 2019 i angielską wiki artykuł o przyszłej aktualizacji 1.16. Podczas próby zapisania go pojawił się błąd o treści: Automatyczny filtr wykrył że próbujesz utworzyć nową, niechcianą stronę. Z powodu nowości tego konta akcja została odrzucona. Jeśli uważasz, że ta edycja była zasadna, skontaktuj się z administratorem bądź napisz na stronie społeczności o zaistniałej sytuacji.'' Zgłaszam się z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji, ponieważ według mnie strona o 1.16 mogła by być przydatna. Adis (dyskusja) 16:31, 1 paź 2019 (UTC)

Hej! Dzięki za zgłoszenie problemu. Niestety problem jest znany i zgłoszony odpowiednim osobom (na platformie GitLab). Czy zgodzisz się na to abym sam utworzył ten artykuł z treści, którą napisałeś wraz z notatką o Twoim autorstwie? Frisk (Dyskusja) 16:38, 1 paź 2019 (UTC)
Dziękuję za odpowiedź i zgadzam się na utworzenie artykułu przez ciebie. Jest to też moja pierwsza odpowiedź na społeczności, więc mam nadzieję, że dodałem ją w odpowiedni sposób. Adis (dyskusja) 18:34, 1 paź 2019 (UTC)
Artykuł utworzony. Dziękuję za wkład! :) Co do wiadomości, coraz to kolejne odpowiedzi powinny mieć dodawany kolejny dwukropek w celu formatowania, ale to nic wielkiego, sam je dodałem przy Twojej wiadomości. Frisk (Dyskusja) 18:38, 1 paź 2019 (UTC)

Wioski[edytuj kod]

Cześć, Chcę się zabrać za edycję strony "Wioski/Struktury" i proszę Was o pomoc. A dokładniej jakby ktoś miał kordy (i seeda na mapkę) na wioski w tundrze, na tajdze i pustyni, to proszę o podesłanie. Będę bardzo wdzięczy za pomoc ;)Bartek (dyskusja) 21:36, 3 paź 2019 (UTC)

Hej Bartek3! Dla seeda 2656886096507015284 wioski są w następujących miejscach:
Tajga x218 z-2556
Pustynia x2772 z-3052
Tundra x11604 z1396
Dzięki za chęć pomocy!Frisk (Dyskusja) 21:50, 3 paź 2019 (UTC)
Super, dzięki. Postaram się ogranąć to w najbliższym czasie Bartek (dyskusja) 07:28, 4 paź 2019 (UTC)
Aha, a czy są jakieś wytyczne odnośnie zdjęć jakie będę wstawiał? Bartek (dyskusja) 12:20, 4 paź 2019 (UTC)
Nie używaj paczek zasobów, interfejs powinien być ukryty( Przycisk F1), dobrze też aby zrzuty były wykonywane w dzień (Przyda się tutaj komenda time set). To chyba tyle ^^ Oakar567 (dyskusja) 13:07, 4 paź 2019 (UTC)
A mogę przerzucić to do swojego brudnopisu i zmienić na stronie Potrzebne zmiany, bo użytkownik Amcio122 jak widzę był aktywny ostatnio 3 lata temu? Bartek (dyskusja) 18:00, 4 paź 2019 (UTC)
Zezwalam : ) Oakar567 (dyskusja) 19:37, 4 paź 2019 (UTC)

Post informacyjny październik 2019[edytuj kod]

Droga społeczności!
Jestem jednym z administratorów MCWP. Od dawna nie mieliśmy za dużo rozmów w społeczności więc myślę że ten post informacyjno-wyborczy jest trochę i tak już spóźniony.
Co się właściwie dzieje w polskiej społeczności Minecraft Wiki?
Od lat Minecraft Wiki Polska pomaga polskiej społeczności znaleźć informacje na temat gry. Ta misja informacji nadal jest kontynuowana i według naszych statystyk nadal ma się dobrze!
Podczas gdy wiki nie jest może aktualizowana w takim tempie jak angielski odpowiednik, nadal mamy naprawdę ciężko pracujących użytkowników starających się utrzymać MCWP na poziomie.
Nasza administracja w składzie sześciu lokalnych administratorów mimo że całkiem liczna, jest jednak we większości nieaktywna na wiki. Ze zrozumiałych powodów wiele osób przestaje się angażować w życie wiki w pewnym momencie i jest to naturalna kolej rzeczy. Ja oraz NTBG to jedyni administratorzy z jakimikolwiek edycjami w ciągu ostatniego pół roku. Dlatego chciałbym osobiście nominować Oakar567 na nowego administratora Minecraft Wiki Polska. Jako osoba, która angażuje się w rozwój wiki od 2016, jest ważnym współtwórcą zarówno MCWP jak i angielskiego odpowiednika, zaopatruje obie wiki w niezbędne pliki graficzne wszelkiego rodzaju, pomaga społeczności Minecraft we wielu miejscach, ma ogromną historię kontrybucji i osobiście ufam mu w kontynuowaniu misji Minecraft Wiki Polska. Jeżeli ktoś ze społeczności ma coś przeciw takiej nominacji, bądź chce po prostu okazać wsparcie bądź komentarz na jej temat, zapraszam jak najserdeczniej aby wykonać odpowiedź do tej wiadomości.
Dodatkowo chciałem wspomnieć o dwóch osobach, których wkład zauważyłem i chciałem podziękować za ich kontrybucje. Są to Infernalvolcano oraz Adis. W ostatnim miesiącu odbył się MineCon a wraz z MineConem zostało ujawnionych sporo informacji na temat przyszłych aktualizacji, to właśnie dzięki nim, wiki ma informacje na temat przyszłych aktualizacji! Obu osobom życzę przyjemnego edytowania i w przyszłości stania się nowymi Redaktorami MCWPL.
Z wiadomości bardziej globalnych, jak wielu z was zapewne wie, nasza wiki jest hostowana przez Gamepedię, która jest z kolei własnością Fandomu (firmy hostującej wiki na fandom.com, wcześniej znanej jako Wikia). Niedawno globalny Community Manager Fandomu podzielił się informacją o zamiarze stworzenia nowej platformy UCP (Unified Community Platform – Zjednoczona Platforma Społeczności). Nie ma informacji w jaki sposób zostaną rozstrzygnięte konflikty wiki. W zasadzie, nie mamy prawie żadnych informacji jak będzie wyglądała nowa platforma oraz przeniesienie na nią. Na Fandomie jest również tworzona osobna Polska Minecraft Wiki, jak nasze obie zostaną potraktowane? Naprawdę odpowiedź nie jest łatwa, wiki na Fandomie jest o wiele mniejsza z mniejszą ilością współtwórców, nie ma także takiej historii jak MCWPL, w dodatku nasza wiki jest oficjalna w oczach Mojangu, twórców gry. Z powodu braku informacji nie jestem w stanie podzielić się z wami większą ilością informacji na chwilę obecną, jednakże będę w dalszym ciągu w kontakcie z administracją strony w celu zapewnienia najlepszych warunków dla naszej wiki, gdyby jednak sprawy potoczyły się w złym kierunku, wraz z angielskim projektem jest tworzony „Plan B”, mam nadzieję jednak że do niego nie dojdzie, gdyż wymagałby on sporo pracy oraz ma również on własne problemy. Bądźmy dobrej myśli, więcej informacji na temat nowej platformy przetłumaczone na język polski przez wolontariusza Fandomu znajduje się tutaj.
Jeśli macie jakiekolwiek pytania bądź chęć poruszenia tematów o wiki – zapraszam do odpowiedzi poniżej tego posta, zachęcam również do dołączenia na Discorda wiki, jest to obecnie chyba najbardziej aktywne forum społeczności MCWPL, każdy jest mile widziany aczkolwiek serwer jest głównie przeznaczony dla współtwórców/edytujących.
Dziękuję wszystkim za pomoc w tworzeniu wiki! Pozdrawiam, Frisk (Dyskusja) 13:14, 15 paź 2019 (UTC)

Automatyczna kaktusiarka 11 poziom pod ziemia[edytuj kod]

Witam mam taki problem ze zrobiłem autotyczna kaktusiarke na poziomie 11 pod ziemią i wszytko zrobiłem dobrze a kaktus nie rośnie—Ta niepodpisana wypowiedź jest autorstwa użytkownika 188.146.33.24 (dyskusjawkład) . Pamiętaj o podpisywaniu się przy użyciu ~~~~ w trybie źródłowym!

Upewnij się, że kaktus ma miejsce do rośnięcia Oakar567 (dyskusja) 10:07, 22 paź 2019 (UTC)

Miód (ujednoznacznienie)[edytuj kod]

Witam. Moim zdaniem dobrym pomysłem jest utworzenie strony Miód (ujednoznacznienie), tak jak ma to miejsce na przykład ze szlamem, ale niestety sam nie umiem tego zrobić, więc chciałbym prosić kogoś o utworzenie tego ujednoznacznienia. Mogłoby ono zawierać butelkę miodu, blok miodu, plaster miodu i blok plastra miodu. Adis (dyskusja) 22:21, 6 lis 2019 (UTC)

Utworzona Oakar567 (dyskusja) 22:57, 6 lis 2019 (UTC)

uprawa roślin[edytuj kod]

mam takie pytanie dotyczące uprawy roślin, buduje taką podziemną bazę i chce mieć tam wszystko, a rośliny czy jest możliwa uprawa roślin pod ziemią oczywiście przy pochodzi czy jasnogłaz, czy niezbęde będzie do tego słońce ?