Minecraft Wiki Polska:Społeczność/Archiwum/sprzed 2012-07-21

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Społeczność jest przeznaczona do ogólnych dyskusji na temat tej wiki.

ARCHIWUM - ZAWARTOŚĆ SPRZED 2012-07-21

Mail "Błąd dot. artykułu "lawa""[edytuj kod]

Chciałbym Was powiadomić o błędzie związanym z lawą.
Jak już było wspomniane w temacie chciałbym powiedzieć, że w wersji 1.4 minecrafta Beta ten błąd został zniesiony, gdzie ów :przetapianie lawą w piecu powodowało nieodracalną stratę wiaderka.Teraz nie mam zbytnio dostępu do internetu, więc siedzę na :notebooku brata i nie mam nowej wersji minecrafta.
Lecz w wersji 1.4.1 osobiście mi działało jak zostało opisane poniżej.

Znów proszę Was o pomoc, gdyż mail zalega od 20 września, a ja nie mam czasu go sprawdzić. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 18:44, 5 paź 2011 (CEST)

Forum[edytuj kod]

Co Wy na propozycję: Uruchamiamy forum (lub podforum w forum serwera forum.minepedia.pl) dla Wiki, czy ta społeczność nam w zupełności starczy?

Już jakiś czas temu ktoś coś wspominał, że dobrze by było, aby na forum można było pisać o Wiki, choć teraz sam nie jestem do końca do tego przekonany. A Wy jak myślicie? ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 18:58, 5 paź 2011 (CEST)

 • Jak to nie ma przycisku +1?! Ok, masz ode mnie: [+1] ;) prom - D - W - M - 20:23, 5 paź 2011 (CEST)
 • Nie doczytałem :s Wolałbym oddzielne forum. prom - D - W - M - 21:56, 5 paź 2011 (CEST)
 • Ja ciągle oczekuję na forum społeczności :) Już przedstawiałem sprawę, do czego byłoby one wg mnie przydatne, tak więc jestem za. →Gregoricdyskusja 15:20, 10 paź 2011 (CEST)

Minecraft 1.9 prerealse 3[edytuj kod]

minecraft 1.9 prerealse 3 juz jest , można go sciagnać przez ten program : http://project.adshi.net/minecraft/versionchanger/


Enchantment Table

Czyli po prostu stołek na zaklęcia. Sposób w jaki można go wykonać, można zobaczyć tutaj. Stół służy do magicznego ulepszania mieczy i zbroi za pomocą własnych punktów doświadczenia, tj. experience orbs. Są trzy poziomy ulepszania: niski, średni i wysoki, niekoniecznie ułożone w takiej kolejności. Jak nie trudno się domyśleć, im wyższy poziom, tym więcej doświadczenia trzeba wydać. Zaklęcie nałożone na przedmiot jest losowe, jego siła zależy od wybranego przez nas poziomu.

Zaklinanie Brewing Stand

Czyli po prostu stojak do warzenia mikstur. Sposób wykonania owego przedmiotu, możecie znaleźć tutaj (Na razie nie znaleziono przepisu na ten przedmiot, lub w tej wersji po prostu nie można go samodzielnie stworzyć. Jeśli jednak znajdzie się sposób, opublikujemy go właśnie w tym miejscu). Można już tworzyć mikstury, wystarczy najpierw wypełnić fiolki wodą (za pomocą stojaka właśnie lub także kociołka), a później dodawać składniki. Żeby jakakolwiek substancja została dodana, potrzeba czasu. Zanim więc wrzucimy kolejną, trzeba poczekać aż strzałka się „wypełni” (podobnie jak w piecyku). Każdy może poeksperymentować szukając sposobu, jak stworzyć przeróżne mikstury.

Brewing Stand Nowy świat?

Przy starcie serwera renderowane są 3 światy. Świat rzeczywisty, nether i.. no właśnie, co? Nic na razie o tym nie wiadomo, jednak najpewniej jest to powiązane z nowym przedmiotem(?) wprowadzonym do gry. Jest to poziomo układający się blok, który ma tylko górną warstwę. Oglądając wyżej wymieniony blok na myśl przychodzi tylko jedno – kosmos. Na razie jednak nie ma jak się tam dostać i zupełnie nic nie wiadomo o tym, czego można się w owym miejscu spodziewać.


Pozostałe nowości:

- Baby Animals

- Kociołek – można przetrzymywać w nim tylko wodę, którą można nalać do fiolek.

- Nowy przedmiot: Eye of Ender.

- Filary ze szkła, które oznaczają twierdze (prawdopodobnie testowo).

- Bloki podobne do kryształów umieszczone w ramach testów w pokojach z monster spawnerem.

- Półki z książkami po zniszczeniu dają 3 książki

- Teleport za pomocą Ender Pearl działa teraz w Multiplayer.

- Cooldown dla zwierząt, które wejdą w „love mode”

- Zmieniony wykres informacyjny, pojawiający się po wciśnięciu F3

  Dziewięć nowych płyt
  Dodano Płomienny proszek(Blaze powder)
  Dodano Magmowy krem(Magma cream)
  Dodano Szklaną butelkę
  Dodano Oko pająka
  Tryb hardcore – Po śmierci twój świat zostaje usunięty
  Złote jabłko ma teraz połyskującą animację
  Płytki naciskowe nie wydają dźwięku kiedy są postawione na płotku
  Mieszkańcy wiosek nie mają już imion nad głowami
  Trzymanie spacji pozwala skakać bez przerwy
  Perła Enderman’a pozwala teleportować się kiedy ją rzucimy
  Enderman robi uniki od strzał, teleportuje się kiedy dotknie wody, w ogóle teleportuje się o wiele częściej
  Naprawa przedmiotów, wystarczy włożyć dwa takie same przedmioty do Crafting Table by otrzymać nowy
  Przełączanie widoku do przodu za pomocą klawisza F5
  Płotki mają poprawioną maskę kolizji, nie obejmują teraz powierzchni całego bloku oraz łączą się z blokiem postawionym obok nich
  Dynie mogą być zamienione w cztery nasiona dyń
  Hodowla zwierząt
  Karmienie zwierząt za pomocą zboża powoduje rozmnażanie ich
  Zwierzęta idą za graczem jeśli trzyma on zboże

Historia wersji[edytuj kod]

Proszę o odblokowanie artykułu Historia wersji, ponieważ widzę tam kilka zmian i poprawek (trochę błędów popełniłem, dlatego też chcę to poprawić). Slawko97 17:51, 15 paź 2011 (CEST)

 • Odblokowane. Przyznam się, że to mój błąd, zapomniałem odblokować :/ ~prompl.Wiki Admin dyskusja 18:16, 15 paź 2011 (CEST)

Czyszczenie[edytuj kod]

Strona społeczności została ponownie oczyszczona. Po stare tematy zapraszam do archiwum po prawej stronie. ~prompl.Wiki Admin dyskusja 18:20, 15 paź 2011 (CEST)

Usunięcie plików[edytuj kod]

Potrzebne jest usunięcie niektórych plików, bo takie grafiki jak Plik:Crafting square Sand.png w angielskiej wiki występują tak Grid Piasek.png.
Nie chodzi tylko o wygląd i przydatność, ale też o liczbę plików. Radziłbym usunięcie pierwszej wersji i zastąpienie ją wersją o nazwie "Grid". Pliki "Grid" "polska nazwa artykułu" przydają się do małego widoku przedmiotów i bloków, ale też do uporządkowania i używania plików do szablonu crafting grid, za którego wziąłem się za odnowienie. Slawko97 11:25, 22 paź 2011 (CEST)

Zobaczyłem, że w angielskiej wiki jest tak, że w okienku jest plik, który jest przezroczysty (czyli grid) jest na tle szarym. Sposób z usunięciem pierwszej wersji pliku zmniejszy ilość plików, a ja sam postaram się o uzyskanie szarego tła jak w oknie ekwipunku w szablonie bloków i przedmiotów z plikami grid. Slawko97 11:49, 22 paź 2011 (CEST)

Mikstury[edytuj kod]

Niejaki DocX na maila podesłał wykonany przez siebie plik z miksturami, przepisami i ich efektami. Przyda się, jak ktoś będzie chciał się podjąć zadania wykonania artykułu z tym ^^ http://pliki.minepedia.pl/index.php?download=%2FMikstury.accdb&share=5 ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 20:56, 24 paź 2011 (CEST)

Minecraft na obcasach[edytuj kod]

Zapraszam na stronę dyskusji, tam z prom'em prowadziłem dyskusję:P On chce usunąć dużo tekstu, a ja chcę opisać tą serię na medal. Promastermage 22:20, 24 paź 2011 (CEST)

Eye of Ender[edytuj kod]

Jaką nazwę proponujecie "Ender oko" czy "Oko endermana"? Slawko97 17:30, 30 paź 2011 (CET)

 • Dosłowne tłumaczenie tej nazwy to "Oko Enderu" lub "Oko Końca". To jaka nazwa będzie dla tego przedmiotu zależy jak nazwiemy nowy wymiar czyli "Koniec/Ender". [nie potrafię się podpisać :(]
 • "Ender" jest tylko skrótem od słowa Enderman. A nazwa "Ender" u tego moba wzięła się od tego Slender Mana. Wymiar chyba Notch nazwał "The End", ale czy te nazwy mają ze sobą jakiś związek to nie wiem do końca. Podpisujemy się 4 tyldami. ("~~~~"). Slawko97 13:43, 31 paź 2011 (CET)
 • Test podpisu: Quban123 13:55, 31 paź 2011 (CET) a co do wątku to sam już nie wiem jak nazwać ten przedmiot.

Sam już nie wiem czy chodzi tu o wymiar (Ender oznacza chyba "kończący") czy o Endermana (Ender Pearl odnosi się chyba do Endermana). Slawko97 16:36, 1 lis 2011 (CET)

Wg mnie powinno być to Oko końca, ew Oko Enderu (bardziej mHrocznie). Perła Enderu wypada z Endermana, ale do tego trzeba dodać płomienny proszek żeby powstało Oko, oko endermana wygląda raczej inaczej niż przedmiot którego ta dyskusja dotyczy. GameGuten 19:06, 7 lut 2012 (CET)

Nowe medale[edytuj kod]

Po długim czasie zastanawiania się, doszedłem do wniosku, że nie ma co wymyślać nie wiadomo czego. Lepiej skorzystać ze sprawdzonych metod. Postanowiłem, że system przyznawania medali, jak i same medale będą podobne do tych, jakie aktualnie spotkamy na Wikipedii Polskiej. Muszę doczytać szczegóły i wtedy zabiorę się za przebudowę medali tutaj. Jak ktoś rozumie cały ten system z Wikipedii i chciałby pomóc, albo ktoś, kto go zna i chciałby, aby tu było nieco inaczej (dodać/usunąć/zmienić coś), niech się zgłosi na mojej dyskusji lub niech napisze na maila lewandowski@minepedia.pl, lub napisze tutaj poniżej. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 12:59, 5 lis 2011 (CET)

Animacja[edytuj kod]

Jeśli ktoś wie jak zrobić animację jak w angielskiej wiki (en:Template:Grid/Crafting Table) to prosiłbym to zrobić. Mogą się przydać takie strony jak Szablon:Grid/Crafting Table, Szablon:Grid/Crafting Table/doc, Szablon:Grid/Crafting Square Slide, Szablon:Grid/Crafting Square Slide/doc, Szablon:Grid/Crafting Square Numbers i Szablon:Grid/Crafting Square Numbers/doc. Slawko97 20:18, 5 lis 2011 (CET)

Warto poczytać tutaj [1]. Zdaje się że wszystkie szablony są przystosowane do animacji, ale brak odpowiednich skryptów, które by to umożliwiły(JavaScript i CSS) Tomsk 10:05, 6 lis 2011 (CET)
To trzeba mi trochę teorii o kodzie HTML :). Slawko97 14:36, 6 lis 2011 (CET)
Do pliku "load_002" trzeba dodać następującą linijkę:
.grid-single{display:inline-block;background:url("http://pl.minecraftwiki.net/images/7/76/Grid_layout_None_%28small%29.png") no-repeat;text-align:left !important;width:36px;height:36px }.
Po tym zabiegu Szablon:Grid powinien działać prawidłowo. Na HTML to ja się znam tak samo jak dziecko z podstawówki, więc nie krzyczcie jeśli coś będzie nie tak :) Tomsk 15:21, 6 lis 2011 (CET)
Czy ktoś znający się na HTMLu będzie w stanie sprawić aby te animacje działały? Bez tego nie ruszymy dalej z szablonami craftingu. I czy któryś z adminów mógłby sprawdzić czy kod, który wkleiłem powyżej naprawia problem z tłem w Szablonie:Grid? U mnie po dodaniu tej poprawki wszystko wyświetla się jak powinno, ale żeby takie zmiany wprowadzić na stronie to trzeba być administratorem (?). Tomsk 17:43, 7 lis 2011 (CET)

Szablon:C[edytuj kod]

Dość ważne: od dziś istnieje mocno spóźniony szablon c/comment. Stosowany będzie głównie do głosowań. Można go także uzyć w normalnej dyskusji. Zastosowanie: {{C|znak, np. ?|tekst, np. Czy na pewno o to ci chodziło?}}. W akcji wygląda to tak: CommentCSS.png Czy na pewno o to ci chodziło?. Po pełną listę ikonek zapraszam do Szablon:CommentSprite. ~prompl.Wiki Admin dyskusja 20:47, 9 lis 2011 (CET)

Zaawansowany edytor wikikodu[edytuj kod]

Od kilkudziesięciu godzin możemy wreszcie się cieszyć zaawansowanym edytorem wikikodu. Coś, czego ja nie potrafiłem zrobić, jak byliśmy niezależną Wiki, zostało teraz przy okazji zrobione przez pracownika Curse :P Przypadkowo, bo zgłaszałem błąd dotyczący paska wyszukiwania. Krótko mówiąc - cieszcie się ułatwieniem! Mam nadzieję, że będzie coraz więcej lepszych edycji [= ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:46, 15 lis 2011 (CET)

Medale[edytuj kod]

Tak, jak wspominałem - dodałem nowy system medali. Nie jest on ukończony, jestem aktualnie zbyt zmęczony, aby zrobić grafiki. Szablon Medale jest gotowy. Co i jak na Minecraft Wiki Polska:Medale. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 02:05, 19 lis 2011 (CET)

Szablony kierunkowe - głosowanie[edytuj kod]

Dziś zdecydowałem się zrobić głosowanie za szablonami takimi jak {{Obwody czerwonego kamienia}}. Cały czas jest kwestia sporna, czy kontynuować ten i inne projekty tego typu czy też nie. Sam nie byłem do końca zdecydowany a wygląda na to, że jesteśmy nieco podzieleni więc uznałem że czas zagłosować.

Przegląd sprawy[edytuj kod]

W tym momencie posiadamy szablon {{Obwody czerwonego kamienia}}, służący do szybkiego nawigowania między stronami odnoszącymi się do jednego źródła. Problem wygląda następująco: nie wiadomo, czy warto jest tworzyć tego typu szablony, gdy wszystko (w innej formie) podane jest w głównym artykule. Moim pomysłem było kontynuować projekt i dodać analogiczne szablony m.in. dla diamentów. Dziś glosujemy za tym pomysłem (głos CommentCSS.png Za dodawaniem kolejnych szablonów bądź głos CommentCSS.png Przeciw za usunięciem istniejących i nie kontynuowaniem projektu.

Obecny (jedyny) szablon wygląda tak:

Jak głosować[edytuj kod]

Mamy dwie możliwości: za (dodając {{c|tak|Za}} i podając powód lub {{c|nie|Przeciw}} i również go uzasadnić.

 • Głosy bez zastosowania szablonu będą ignorowane.
 • Głosy bez podpisów na końcu również będą ignorowane.
 • Głosowanie trwa 5 dni, do 3 grudnia do godziny 20:00.

Głosy[edytuj kod]

 • CommentCSS.png Za - w przeciwieństwie do zbyt ogólnych szablonów bloki i przedmioty, taki szablon pozwala na niemal natychmiastowe przemieszczanie się między artykułami o podobnej treści, ale o szczegółowych informacjach, ponadto służy jako "ściągawka". Przydałyby się w przyszłości jakieś ulepszenia do nich, widzę w tym jednak oryginalny pomysł i dobre wykonanie. ~prompl.Wiki Admin dyskusja 13:18, 28 lis 2011 (CET)
 • CommentCSS.png Za - także jestem na tak, z takich samych powodów jak Promaster. Tylko proponowałbym ułożenie szablonu na dole, pod artykułem, według mnie wyglądałoby to lepiej, niż gdy jest na górze. Haifisch7734 17:54, 29 lis 2011 (CET)
 • CommentCSS.png Za - tak, ale jedynie wtedy, kiedy będzie on pod artykułem. Może też być dobrym rozwiązaniem umieszczanie go nad innymi szablonami umieszczanymi na dole artykułów. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 18:25, 29 lis 2011 (CET)
 • CommentCSS.png Za - podoba mi się ten szablon. Promastermage 17:15, 30 lis 2011 (CET)
 • CommentCSS.png Za - Takie szablony pomogą w przeglądaniu stron związanych z danym tematem Krzys H. 20:24, 30 lis 2011 (CET)
 • CommentCSS.png Za ALE - Mój pierwotny pomysł stosowania tych szablonów polegał na zgrupowaniu ich na zasadzie przydatności użytkowej. To znaczy: Jeśli nowy gracz w Minecrafta chciałby zająć się budową układów z czerwonego kamienia, to ma wszystkie przedstawione potrzebne do tego komponenty w w.w. szablonie. Kolejnymi szablonami tego typu sugerowałbym jako dotyczące rolnictwa (wszystkie rośliny uprawne, zwierzęta hodowlane, narzędzia i przedmioty przydatne do agroprzemysłu), eksploracji Netheru (bloki tam występujące, moby, przedmioty i struktury), górnictwa (wszystkie rudy przedmioty i struktury jakie można napotkać pod ziemią oraz narzędzia górnicze) itd. A to wszystko aby początkujący gracz chcący zająć się określoną dziedziną miał wszystko w jednym miejscu. Szablony opisujące jedynie pokrewne przedmioty - tak jak ten proponowany o diamentach - jedynie dubluje informacje przedstawione w artykułach, a takie rozwiązanie proponowane przeze mnie wnosi coś całkowicie nowego. Coś co moim zdaniem gracza interesuje najbardziej. Cordylus 13:36, 1 gru 2011 (CET)
 • CommentCSS.png Za - zgadzam się z Lewandowskim - tak, ale na dole artykułu, nad innymi szablonami. Slawko97 22:54, 1 gru 2011 (CET)
 • CommentCSS.png Za - To jest bardzo dobry pomysł. Nareszcie nie będę musiał latać myszką po liście bloków/przedmiotów i szukać jednego konkretnego po takiej dużej liście, a to naprawdę ułatwi pracę i budowanie czegokolwiek. Juri94 23:50, 2 gru 2011 (CET)

Wynik i efekt[edytuj kod]

CommentCSS.png Za: 8/8, CommentCSS.png Przeciw: 0/8

Jak widać, szablony tego typu są dobrym pomysłem, więc zostają.

(Podsumowanie wykonałem ja, Promaster w tej chwili nie może, za co przeprasza :) ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:16, 4 gru 2011 (CET)

Fortece, byty i parametr[edytuj kod]

Witam. Mam trzy pytania:

 • Czy nazwa "Byty" nie zamierza ulegać zmianie? Jest trochę zbyt ogólna, myślałem nad dynamicznymi obiektami lub coś w tym stylu.
 • Jaka ma być nazwa fortec - struktur w Netherze?
 • Zostawiać parametry "lng" (dla projektów językowych) w szablonach? Slawko97 22:38, 30 lis 2011 (CET)


 1. No dziwna ta nazwa, coś trzeba wymyślić. Można zarzucać propozycjami, wybierze się jakąś :)
 2. Może Forteca (Nether)?
 3. Jakie projekty językowe? U nas tego nie potrzeba. Chyba się domyślam, że chodzi ci o kopiowanie szablonów z angielskiej. Więc jak jesteś w stanie usuwać dodatkowe, zbędne rzeczy, to spoko [= ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:07, 2 gru 2011 (CET)

Problem z szablonem bloki[edytuj kod]

Zauważyłem, że jest problem z szablonem Szablon:Bloki. Nie chce się wyświetlać trzecia grupa: Bloki minerałów. Zamiast tego bloki: Lazuryt, Złoto i Diament wyświetlają się w poprzedniej grupie, Przetworzone, a blok Żelazo nie wyświetla się w ogóle. Wszystko powinno być dobrze, bo w edycji wszystko się zgadza, ale jednak nie jest dobrze. Patrzyłem w dwóch przeglądarkach, Opera i Google Chrome i w każdej mam ten problem. Haifisch7734 20:50, 1 gru 2011 (CET)

Opera11.51 1087 16:9 1920x1080 Windows 7 here, nie zgłaszam problemów. ~prompl.Wiki Admin dyskusja 15:58, 2 gru 2011 (CET)
W szablonie był błąd. Slawko97 już to wczoraj poprawił :) Tomsk 16:13, 2 gru 2011 (CET)

Szablony kierunkowe[edytuj kod]

 1. Istniejący już szablon o obwodach czerwonego kamienia wymaga poprawy. Chciałem poprzenosić go w artykułach w których jest wstawiony na dół strony. Okazuje się jednak, że gdy tekst artykułu jest krótki (krótszy niż infoboks), to szablon wskakuje zaraz pod tekst właściwy artykułu i zachodzi na infoboks. Jeśli nie wiecie o co mi chodzi można to zobaczyć na własne oczy chociażby tutaj (oczywiście po przeniesieniu szablonu nad szablon Bloki).
 2. Czy ktoś jest chętny do zrobienia innych szablonów kierunkowych? Tomsk 20:10, 8 gru 2011 (CET)

Standaryzacja nazw.[edytuj kod]

Na angielskiej Wiki wprowadzono zasadę, że wszystkie artykuły o przedniotach nazywać się mają według nazw z gry. http://www.minecraftwiki.net/wiki/Minecraft_Wiki_talk:Community_portal/Archive_7 Wzorując się na wersji angielskiej powinniśmy wprowadzić ten system również u nas. Oznacza to, że felerne artykuły takie jak "czerwony kamień (pochodnia)" powinny byc przemianowane na "czerwona pochodnia", bo nazwy obecne są lekko mówiąc - bez sensu. Nowy system znacząco poprawiłby tworzenie linków i nawigację oraz byłby bardziej czytelny, a ze starych nazw (które w końcu ułatwiają wyszukiwanie) nie trzeba przecież rezygnować przekształcając je w system przekierowań. Cordylus 12:57, 14 sty 2012 (CET)

Można by takie coś wprowadzić. Jestem za. Dodam to do listy zadań, na dniach powinienem wziąć się za to. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 15:31, 14 sty 2012 (CET)

Szablon:Nawigacja[edytuj kod]

Co wy na to, by tamten "dziecinny" szablon zamienić na bardziej profesjonalny, bardziej Wiki?

Nowy wygląd:


~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 19:07, 18 sty 2012 (CET)

 • Ja jestem za. Ten nowy jest mniejszy i mniej się rzuca w oczy. Cordylus 20:17, 18 sty 2012 (CET)
 • Również za, ewentualnie z odrobinkę większą czcionką;) Tomsk 21:24, 18 sty 2012 (CET)

disFixer[edytuj kod]

W związku z wieloma przekształceniami nazw artykułów związanymi z unifikacją, pojawiły się dziesiątki linków prowadzących do ujednoznaczeń i przekierowań. Na Wikipedii pojawił się już jakiś czas temu gadżet w znaczący sposób ułatwiający poprawę tych linków: http://pl.wikipedia.org/wiki/MediaWiki:Gadget-disFixer.js Poprawiło by to pracę nad artykułami. Podobnym mechanizmem jest sprzątanie kodu, nad którym również warto by pomyśleć. http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikiprojekt:Sprz%C4%85tanie_kodu Czy istnieje możliwość wprowadzenia tych, lub podobnych mechanizmów na tej Wiki? Cordylus 18:28, 22 sty 2012 (CET)

Pliki z modyfikacji IndustrialCraft[edytuj kod]

Pliki z modyfikacji IndustrialCraft nie powinny chyba jednak znajdować się na tej wiki (http://wiki.industrial-craft.net/index.php?title=Industrial-Craft-Wiki:About). Slawko97 (dyskusja) 13:54, 23 sty 2012 (CET)

Na to wygląda. Zawsze można napisać do autora o zgodę na publikację tych grafik u nas, ale myślę że jest to gra niewarta świeczki. Skoro modyfikacja ma własną wiki, to powinniśmy się ograniczyć do krótkich artykułów opisujących bardzo ogólnie mod i zawierających link do wiki. Jeśli mówię źle to mnie poprawcie :D Tomsk 18:25, 23 sty 2012 (CET)
Pliki z tej modyfikacji są użyte na tej stronie - Szablon:Grid/Furnace/doc i raczej nie miałem planów do robienia opisu moda "IndustrialCraft". Slawko97 (dyskusja) 17:35, 24 sty 2012 (CET)

Nielicencjonowane pliki[edytuj kod]

Należy ustalić licencję na te pliki, które jej nie mają lub je usunąć (chyba wszystkie pliki lub pewna część nielicencjonowanych plików znajduje się w kategorii "Grid mody" i "Grid mody layout"). Dostałem odpowiedź od twórcy moda CamelOre (pliki z tej modyfikacji są używane w dokumentacji szablonu Grid/Crafting Table) i wybrałem licencję plików z tej modyfikacji jaką on ustalił, ale brakuje jeszcze licencji do plików z moda IndustrialCraft (pliki z tej modyfikacji są używane w dokumentacji szablonu Grid/Furnace i jednej grafiki z FancyPack, która używana jest w dokumentacji szablonu "Grid/Furnace". Slawko97 (dyskusja) 14:37, 26 sty 2012 (CET)

Artykuł zaklinanie[edytuj kod]

Chciałbym się podjąć stworzenia artykułu Zaklinanie/Zaklęcia. Aktualnie posiadam całkiem spory zalążek artykułu, bazowany w głównej mierze na angielskim artykule. Mam nadzieję że nie wchodzę nikomu w paradę. Potrzebowałbym małej pomocy z grafiką do artykułu, mianowicie jak uzyskać miniatury zbroi, broni, narzędzi takie jak w angielskim odpowiedniku? GameGuten 22:44, 6 lut 2012 (CET)

Poradziłem sobie z tym problemem. Do końca tygodnia myślę że opublikuje. GameGuten 09:50, 7 lut 2012 (CET)
Opublikowałem. GameGuten 21:47, 13 lut 2012 (CET)
Dobra robota! Tego artykułu właśnie najbardziej brakowało. Cordylus 23:54, 13 lut 2012 (CET)
Szczerze mówiąc artykuł jest ok, ale wiele rzeczy do poprawy, co tylko dziś zauważę to poprawię, ale sądzę że i tak zostanie tego sporo. ;;prom 00:04, 14 lut 2012 (CET)
Wiem że wiele rzeczy do poprawy i uzupełnienia jednak wrzuciłem chociaż te 8 i pół tysiąca znaków co to poprzerabiałem. Postaram się dodać kolejne informacje w najbliższym czasie. GameGuten 19:10, 14 lut 2012 (CET)
Czy nie byłoby dobrym pomysłem pousuwanie powtarzających się informacji w artykułach stół do zaklęć i zaklinanie? GameGuten 13:51, 28 lut 2012 (CET)

Moby[edytuj kod]

Moby. Czemu w mobach agresywnych znajduje się nieoswojony wilk, jeżeli nad neutralnymi znajduje się - "Neutralne moby nie będą atakować gracza jeśli ich nie sprowokujemy." i tam również jest zaliczany nieoswojony wilk nazwany 'zwykłym'..? GameGuten 20:01, 4 kwi 2012 (CEST)

Usunąłem. GameGuten 02:31, 9 kwi 2012 (CEST)

Strony użytkowników[edytuj kod]

Witam! Wyszła ode mnie inicjatywa, aby uregulować przestrzeń nazw użytkowników (np. Użytkownik:XYZ). Co mogą tam pisać, a co nie. Np. czy usunąć zawartość Użytkownik:Fafiksonic? Czy to powinny być związane rzeczy tylko o sobie? Można zezwolić na reklamowanie się? ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 16:32, 11 kwi 2012 (CEST)

Według mnie strona użytkownika Fafiksonic jest idealnym przykładem jak to nie powinno wyglądać. Jestem stanowczo przeciwny opowiadaniu tego typu historyjek na wiki. Uważam, że informacje dopuszczalne (i może zalecane) dla tych stron to głównie: informacje o sobie, wiek, imię, zainteresowania, mail, doświadczenia z wiki kodem, znajomość języków itp. Jeśli o mnie chodzi to proponowałbym akceptować także linki do innych miejsc, które są bezpośrednio związane z użytkownikiem, to jest np. link do własnego kanału na YouTube, na bloga, itp. Ważne żeby to występowało tylko jako dodatkowa informacja do ogólnego opisu danej osoby, bez przeginania, bo przecież to wiki. Jak już tak wszystko piszę, to dodam także, że wszystkie treści, które mogą wywoływać konflikty, jakaś polityka czy cuś też nie może być tolerowana w tych artykułach. Pozdro ;) Tomsk dyskusja 21:17, 11 kwi 2012 (CEST)

Nowy styl a logo MCWikiPl[edytuj kod]

Nasze logo "lekko" zlewa się z nowym tłem. Jakieś pomysły, żeby to wyglądało lepiej? Tomsk dyskusja 13:13, 29 kwi 2012 (CEST)

Sądzisz, że tyle starczy? Dodałem biały cień do bloku. Tekst jakoś bardziej wyróżnić, czy tak już może zostać? ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 16:40, 29 kwi 2012 (CEST)
Myślę, że jest już w miarę spoko. Tekst był/jest widoczny, najgorzej było z tym blokiem ziemi.;) Tomsk dyskusja 17:29, 29 kwi 2012 (CEST)
Przyznam, wieki mnie tutaj nie było :) Widzę ludziska do roboty są - to dobrze. Szkoda że Was olałem, no, ale cóż - czasem tak bywa. Swoją drogą moja oferta cd. tłumaczenia jest nadal aktualna. Tyle offtopu, zajrzałem tutaj, ponieważ znalazłem przypadkiem mój stary szkic loga dla Wiki, a że zauważyłem tutaj temat dot. loga - mówię: coś napiszę. Z mojej strony Ci powiem, tekst zamień na biały ew. #eee z czarną obwódką, a cień pod wszystkim zrób ciemny, oczywiście pod tekstem osobno. Wydaje mi się, że wtedy będzie czytelne i ładne :). A to logo, które znalazłem, chwytaj w PSD, jakbyś sobie chciał użyć. Pozdrawiam, →Gregoricdyskusja 17:38, 4 maj 2012 (CEST)

Odporność na ogień, odporność tnt[edytuj kod]

Chciałbym zauważyć kilka poprawek, które są według mnie potrzebne.Jeśli do artykułu dodamy
|palność=Nie
to otrzymamy
Odporność na ogień Nie

Moim zdaniem należy to zmienić, czytane może mieć sens, ale przy edytowaniu staje się to śmieszne.


|opórtnt=
Odporność TNT
Jest tam link, który przekierowuje do nieistniejącej części artykułu. --Falibor 20:09, 7 maj 2012 (CEST)

Pierwsze zrobione, drugie chyba poprawione, o ile dobrze zrozumiałem. Chodziło o to, że zła zakładka? ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:07, 7 maj 2012 (CEST)

Już jest dobrze, dokładnie o to mi chodziło. --Falibor 22:37, 7 maj 2012 (CEST)

Tłumaczenia nazw[edytuj kod]

Dobrze rozumiem, że na wiki nie możemy używać oficjalnych polskich tłumaczeń przedmiotów, zaklęć itd. bez pozwolenia właściciela? I gdzie jest informacja, kto jest autorem tłumaczenia?

Havelock 13:23, 9 maj 2012 (CEST)

Historia wersji i rozwijane tabele[edytuj kod]

Co powiecie na to aby w artykułach historii wersji zastosować zwijane tabele (class="wikitable collapsible collapsed") w tabelach dotyczących wszystkich wersji oprócz najnowszej/najnowszych (pierwszej od góry tabeli)? Te artykuły zrobiły się już spore, ciężko je przewijać. Tomsk dyskusja 20:43, 25 maj 2012 (CEST)

Jeśli wyglądałoby to podobnie jak na większości forum funkcja spoiler, byłoby to przydatne i czytelniejsze. Można wypróbować ;) --Falibor 13:55, 26 maj 2012 (CEST)
Po głębszym zastanowieniu się stwierdzam, że ten pomysł póki co odpada. Zakotwiczenia nie działają prawidłowo przy zastosowaniu takich tabel... Tomsk dyskusja 15:52, 26 maj 2012 (CEST)

Liczba wyświetleń[edytuj kod]

Co sądzicie o tym, by w takich artykułach jak, np. CTSG czy Minecraft na obcasach usunąć infromacje o liczbie wyświetleń? Nie jest to według mnie jakoś bardzo potrzebne, w większości wypadków można sprawdzić te same informacje (a często chyba też zaaktualizowane) klikając odpowiedni link. Slawko97 (dyskusja) 13:20, 26 maj 2012 (CEST)

W sumie racja, sam się nad tym wielokrotnie zastanawiałem czy jest jakikolwiek sens aktualizowania tych informacji. Według mnie nie jest to potrzebne, gdyż youtube oferuje tą samą opcję, a osoby, które zamierzają robić sondaże nie będą musiały obciążać tym samym edytorów minewikii (których niestety jest mało).Falibor 14:04, 26 maj 2012 (CEST)

Szablon blok[edytuj kod]

Czy jest możliwość zamiany w szablonie o blokach tak, by zamiast "Narzędzie żadne" wyświetlało "narzędzie Żadne"? Przy okazji poprosiłbym o uzupełnienie wszelkich szablonów o informacje dotyczące poszczególnych zakładek. Głównie tu chodzi o to, czy można ustawiać jako tak/nie, czy też można wpisywać inne informacje w tej tabelce.


W artykule o szkle zauważyłem "wymagania" nie rozumiem dlaczego to znalazło się tam pomimo braku takiej zakładki, jak i również w szablonie nie ma wzmianki o tym.
Falibor 23:46, 26 maj 2012 (CEST)

1.Poprawiłem "żadne" na dużą literę. 2.Nie bardzo rozumiem o co chodzi Ci z tymi zakładkami i ich uzupełnianiem. 3.Jeśli w typie bloku jest "solidny blok", "solidny" lub "blok" to automatycznie pojawiają się wymagania. Tomsk dyskusja 10:33, 27 maj 2012 (CEST)
Chodziło mi o to, by opisać dokładnie w jaki sposób działa, by nie musiało być niespodzianek dla kolejnych osób.Falibor 20:24, 28 maj 2012 (CEST)

Odnawialne[edytuj kod]

Nie zamierzam tworzyć tej samej dyskusji do każdego tematu, więc napiszę to w tym miejscu. Możecie mi nawrzucać, chciałbym wysłuchać waszej opinii na temat tych wersji, które wam się nie podobały, a w ciągu dwóch dni zmieniono je w odwrotną stronę niż powinny być. Liczę na odzew...--Falibor 19:58, 28 maj 2012 (CEST)

Nikt tu nie chce nikomu wrzucać. Nie za bardzo rozumiem jednak o co chodzi. Możesz wytłumaczyć dokładneiej? Cordylus - Dyskusja - Wkład 00:32, 29 maj 2012 (CEST)
Pewne osoby zmieniły odnawialność w artykułach: Przekaźnik, Stół do zaklęć, Szafa grająca, jest to trochę dziwne, aczkolwiek zauważyłem również, że te osoby nie potrafią zdecydować się na jeden kierunek. I tutaj pojawia się pytanie: W artykułach wpisujemy informacje, wraz ze wprowadzeniem snapshota, czy może pozostajemy przy wersji oficjalnej?

Poza tym wciąż niezbyt rozumiem szablon:snapshot Używamy tego, gdy cały artykuł jest utworzony ze względu na aktualizację snapshota, czy może wtedy, gdy (tak jak pisze) artykuł zawiera treści, które będą dodane w najbliższej aktualizacji?
Tyle chciałem wyjaśnić, mam nadzieję, że teraz każdy o kogo mi chodzi zrozumie sprawę i odpowie na te pytania. Falibor 09:41, 29 maj 2012 (CEST)

Te "pewne osoby" to ja ;), ale masz rację. To nie jest w żaden sposób sprecyzowane. Ja zinterpretowałem odnawialność, jako możliwość tworzenia przedmiotu w nieskończoność - co w przypadku stołu jest niemożliwe, jako iż diamentów nie da się reprodukować. Częściowa odnawialność powinna dla mnie być wtedy, kiedy przedmiot możemy reprodukować w wyniku kupna surowców, co niemoliwe jest przy wyłączeniu struktur i tym samym NPC. Co do szablonu "snapshot" - to nie mam pojęcia. Co na to jego autor? Cordylus - Dyskusja - Wkład 17:00, 29 maj 2012 (CEST)
Szablonu używamy (przynajmniej taka jest moja opinia), gdy artykuł w przeważającej części dotyczy jakiejś rzeczy z snapshota. Nie ma sensu go stosować jeśli gdzieś w jednym zdaniu wspomniane jest o czymś dodanym w snapshotcie. Przykład: szablon zastosujemy w artykule Handel, bo ten nie występuje jeszcze w oficjalnej aktualizacji, lecz nie zastosujemy go w artykule Mieszkaniec wioski, pomimo że tam też jest wzmianka o handlu. Postaram się jakoś to zmienić żeby było bardziej zrozumiałe. :) Tomsk dyskusja 18:08, 29 maj 2012 (CEST)
Hmm, w takim wypadku szafa grająca i stół do zaklęć powinny być wpisane jako częściowo (szafa grająca ma deski, które są surowcem odnawialnym, a stół do zaklęć posiada odnawialną księgę oraz obsydian, który jest odnawialny kosztem innego surowca).--Falibor 21:39, 29 maj 2012 (CEST)

[tłumaczenie] Weekly?[edytuj kod]

Co sądzicie, aby przetłumaczyć tygodniowe aktualizacje MC (ang. Weekly) na tygodniówki? Aktualnie na pl.MCWiki jest używana nazwa Snapshot. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:36, 28 maj 2012 (CEST)

Moim zdaniem nie powinno być problemów z przetłumaczeniem, a bardziej z przyzwyczajeniem tego wśród edytorów, jak i czytelników. Z tego też powodu nie jestem nastawiony pozytywnie ani negatywnie do tej propozycji. Falibor 09:47, 29 maj 2012 (CEST)
Nie pytałem się, czy będą problemy z tym, w sensie technicznym ^^ Więc głosowanie. Kto jest za przetłumaczeniem Weekly na Tygodniówki? CommentCSS.png Za {{c|Tak|Za}} i CommentCSS.png Przeciw {{c|Nie|Przeciw}} ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 11:17, 29 maj 2012 (CEST)
Chwila moment! Powstrzymajcie się chwilę od głosowania! Od kiedy to cotygodniowa aktualizacja nazywa się "Weekly"?! Nazywa się "Snapshot", co znaczy migawka! Migawka polega na tym, że jest to wersja z biegu i zawiera błędy. Jeb wielokrotnie się do tego odnosi! Sprawdźcie sami na stronie Mojangu: http://www.mojang.com/ Nie weekly, a snapshot! Cordylus - Dyskusja - Wkład 17:20, 29 maj 2012 (CEST)

WAŻNE! Aktualizacja zasad[edytuj kod]

Witajcie. Od ponad roku zasady nie były modyfikowane/aktualizowane, więc nadszedł czas najwyższy na ich zmianę. Co o nich sądzicie? Należy coś dodać, albo usunąć? Dobrze by było, aby wszelkie sugestie dotarły przed 11 czerwca, wtedy chcemy je wprowadzić w życie. Nowe zasady: Minecraft Wiki Polska:Zasady/june2012 ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 01:05, 6 cze 2012 (CEST)

Zasady są eleganckie. Jedyne co w tej chwili przychodzi mi do głowy to, to aby na początku dodać jeszcze, że wkład każdego użytkownika do wiki jest na licencji CC BY-NC-SA 3.0, choć nie wiem czy to potrzebne, jak wolisz ;p Tomsk dyskusja 08:00, 6 cze 2012 (CEST)
Dobry pomysł, już się tym zajmuję ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 21:17, 6 cze 2012 (CEST)
Nie wiem czy to było zamierzone, ale dla pewności napiszę. Te informacje o licencji dodałeś do aktualnych zasad, a nie do tych które mają obowiązywać od 12.:) Tomsk dyskusja 19:57, 9 cze 2012 (CEST)
W pkt 20 nie ma informacji o wyjątku - Herobrine. To bardzo ważny element "Kultury Minecrafta", więc informacja o nim znaleźć się musi! Cordylus - Dyskusja - Wkład 19:54, 6 cze 2012 (CEST)
Stwierdziłem, że to jest niepotrzebne. W końcu na dole jest informacja, że od wszystkiego mogą być wyjątki. Ja bym tam tego nie umieszczał już. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 21:17, 6 cze 2012 (CEST)
Moim zdaniem lepiej będzie, gdy podpunkt o Herobrine zostanie w regulaminie. Powinien on być, gdyż jeśli przyjdzie do dyskusji na temat Herobrine, bądź (co gorsze) ktoś będzie próbować usunąć artykuł o nim, nie będzie tego w regulaminie, artykuł wtedy będzie mógł być usunięty na podstawie regulaminu. Lepiej, by został ten podpunkt na obronę przed wieloma niepotrzebnymi akcjami, jak to jest wstępnie w regulaminie wyjaśnione.Falibor 21:43, 6 cze 2012 (CEST)
Najbardziej ze wszystkich punktów zainteresował mnie pierwszy ("Wszystko niezgodne z Minecraft Terms of Use, Minecraft brand guidelines, prawem polskim i prawem USA jest tutaj niedozwolone."). Czyżby do edytowania minewiki od teraz będziemy potrzebowali znajomość polskiego prawa jak i prawa USA? Falibor 21:43, 6 cze 2012 (CEST)
Tak dla zasady, żeby nie było na nas :P Ale na angielskiej nic nie mają o tym, więc usuwam... ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 21:49, 6 cze 2012 (CEST)

Przenosiny[edytuj kod]

Dotychczas zostały przeniesione rudy z nazw "XYZ (ruda)" do "Ruda XYZ" i jeszcze kilka rzeczy. Lecz ciągle zostało moim zdaniem sporo do zrobienia. Czemu by np. nie przenieść w podobny sposób bloków: z XYZ (blok) na blok XYZ. Wypiszę moje propozycje artykułów do przeniesienia wraz z ich nowymi nazwami:

Co o tym sądzicie? Tomsk dyskusja 21:52, 6 cze 2012 (CEST)

Ruda węgla została poprawnie zmieniona, więc czas i na przedmiot, kawałek arbuza również można zamienić. Blok diamentu, blok lazurytu, blok złota, blok żelaza, blok gliny i blok śniegu znacznie lepiej wyglądają z tymi nazwami, ale to takie moje skromne zdanie :D.
Natomiast lapis lazuli (barwnik) proponowałbym zmianę na barwnik lazurytu, lecz może również posiadać nazwę lazurytu i być unikalnym.
Kolejną kwestią będzie glowstone, który może być zmieniony, jak i też nie. Z jednej strony powinien on zostać ze względu na wymyślną nazwę przez twórców minecrafta, lecz wypadałoby zmienić nazwę na polską (tak jak z minecart > wózek). Propozycje:Glowstone (blok) --> Jasnogłaz Glowstone (pył) --> Pył jasnogłazu Falibor 22:45, 6 cze 2012 (CEST)
Jeśli chodzi o bloki to ja bym to zamienił, na angielskiej wiki zamienili już jakiś czas temu, więc i my powinniśmy.
Glowstone zostaje jako glowstone. Tylko pytanie czy zamienić go na blok glowstone'u czy jakoś tak. Nie chodziło mi o tłumaczenie. Tomsk dyskusja 10:27, 7 cze 2012 (CEST)
Ja też jestem za. Moim zdaniem w Wiki powinny być stosowane nazwy z gry! Cordylus - Dyskusja - Wkład 22:59, 7 cze 2012 (CEST)

Reklamy a ekran[edytuj kod]

Ja rozumiem, że reklamy są źródłem utrzymania Wiki, ale powinno się dopracować sposób ich wyświetlania. Niestety u mnie wychodzą one poza ekran i rozciągają cały widok. Mimo reklam na EN Wiki nie ma takiego efektu. To najwyraźniej coś u nas nawaliło. Zrzut: http://desmond.imageshack.us/Himg443/scaled.php?server=443&filename=beztytuuma.png&res=landing Cordylus - Dyskusja - Wkład 22:59, 7 cze 2012 (CEST)

Zgłaszałem już to z jakiś miesiąc temu. Spróbuję jeszcze raz... ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 23:02, 7 cze 2012 (CEST)

Grafiki[edytuj kod]

Witajcie, czy Wy również macie problem z wyświetlaniem się wielu elementów graficznych tylko na tej stronie? Falibor 13:31, 9 cze 2012 (CEST)

U mnie to samo. Raz się wyświetlają, a raz nie. Nawet te co ładowałem wczoraj do obwodów czerwonego kamienia. Cordylus - Dyskusja - Wkład 18:45, 9 cze 2012 (CEST)
Musimy uzbroić się w cierpliwość, bo problem muszą rozwiązać "Ci z góry". Na angielskiej wiki mają te same problemy i są nich świadomi, więc wkrótce to powinno zostać naprawione. :) Tomsk dyskusja 19:34, 9 cze 2012 (CEST)

Kategorie[edytuj kod]

Zacząłem ten temat ze względu na to, że zauważyłem braki w podkategoriach przedmiotów. Zobaczyłem tam pustki i teraz sam nie wiem czy warto poruszać ten temat... Artykuł z dodaną podkategorią np. jedzenia wygląda tak:

Kategorie: Jedzenie Przedmioty/Jedzenie Przedmioty

Przykłady: Ciastko, Chleb, Cukier. Trochę dziwnie wygląda podwójna kategoria przedmiotów, więc nie wiem czy warto to zostawić w takim stanie. Zacząłem zgłaszać do usunięcia podkategorie, lecz doszedłem do wniosku, że lepiej byłoby, gdybyście wypowiedzieli się na ten temat. Falibor 17:49, 11 cze 2012 (CEST)

Według mnie takie dodatkowe kategorie są do niczego nie potrzebne. Praktycznie nikt tego nie używa, a kłopot jest. Dołączam się do wniosku o ich usunięcie. Cordylus - Dyskusja - Wkład 15:17, 12 cze 2012 (CEST)
Początkowy zamysł był inny, miało być Przedmioty (ogólna lista) i Przedmioty/Costam. I teraz nie wiem, co zostawić. Przedmioty/Costam i Przedmioty czy Przedmioty i Costam (osobno)? ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 14:48, 29 cze 2012 (CEST)
Iż nikt się nie wypowiadał, postanowiłem to sam uporządkować w ten sposób: Zamiast np. Przedmioty/Jedzenie będzie Przedmioty, Jedzenie. Mam nadzieję, że to dobry pomysł ;) ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 21:50, 5 lip 2012 (CEST)

Animowane elementy crafting[edytuj kod]

Czy jest możliwość zwiększenia ilości animacji w szablonie crafting z 6 do 16? Przydałoby się to ze względu na to, że wiele receptur jest uciętych i pomimo wpisania więcej niż 6 - ucina te po szóstej. W ten sposób pozostaje pętla 1-6, lecz mi zależy na 1-16. Na angielskiej wikii już to poprawili, sam nie wiem kiedy... Falibor 17:38, 28 cze 2012 (CEST)

Postaram się zaktualizować ten szablon. Nie wiem kiedy, może w niedzielę :) Tomsk dyskusja 20:36, 28 cze 2012 (CEST)
Prosiłbym Ciebie, byś po ukończeniu prac poinformował mnie o tym np. w tym temacie. Z góry, dzięki :) Falibor 13:18, 1 lip 2012 (CEST)
Spróbuję za chwilkę to zaktualizować, ale mogę się założyć że się wszystko posypie. Zapewne będą potrzebne jakieś zmiany w MediaWiki. Tomsk dyskusja 10:28, 6 lip 2012 (CEST)
Tak jak mówiłem - potrzebne jakieś zmiany w MediaWiki. Lewandowski, poradzisz coś na to? Tutaj przykład jak to póki co wygląda. Tomsk dyskusja 10:51, 6 lip 2012 (CEST)
Dobra, u mnie w brudnopisie już nowy szablon crafting table śmiga. Jak ktoś chce to zobaczyć, to musi sobie utworzyć własny CSS i JavaScript i tam zaimportować (lub też na po prostu wkleić) odpowiednio zawartość mojego CSS oraz JavaScript, bo bez tego to lipa :) Tomsk dyskusja 20:46, 10 lip 2012 (CEST)
Wszystko już śmiga. Limit animacji zwiększony. jedyna rzecz która trzeba pozmieniać to liczby sztuk na wyjściu craftingu. Dotychczas było tak, że jeśli w wyjściu była animacja dajmy na to |Output= Patyk, Węgiel, Złoto oraz |OA=4, to patyk pojawiał się z 4, węgiel z 4 i złoto z cyfrą 4. A po zmianie przy takim kodzie pojawi się tylko patyk z 4, a reszta bez niczego. Dlatego trzeba to powielić np. |OA=4, 4, 4 Tomsk dyskusja 20:57, 13 lip 2012 (CEST)

Nowe szablony[edytuj kod]

Cześć, mam taki pomysł, aby dodać dwa nowe szablony. Projekty tych szablonów są w moich brudnopisach (Użytkownik:Aro567/brudnopis2 i Użytkownik:Aro567/brudnopis3). Co mogę do nich dodać i czy mogły by one być w tej wiki? --Aro567 19:16, 4 lip 2012 (CEST)

Wg mnie mogą być =D ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 21:48, 5 lip 2012 (CEST)
Szablony dodane! Aro567 19:26, 6 lip 2012 (CEST)

Możliwość gromadzenia vs Możliwość grupowania[edytuj kod]

Dawno bliżej nie przyglądałem się Wiki, aż dzisiaj patrzę, że ktoś zmienił w szablonach polskie znaczenie stackable. No i moim zdaniem być powinno Możliwość grupowania, ale jest Możliwość gromadzenia. Co Wy uważacie za lepsze? ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:10, 5 lip 2012 (CEST)

Fakt, grupowanie znacznie lepsze. :) Tomsk dyskusja 10:12, 6 lip 2012 (CEST)
Zgadzam się z Tomkiem. --Aro567 19:29, 6 lip 2012 (CEST)
Pozamieniałem :) Tomsk dyskusja 21:40, 6 lip 2012 (CEST)

Brudnopisy, przestrzeń użytkownika[edytuj kod]

Ostatnio zauważyłem, że istnieje kilku użytkowników, którzy lubią wypisywać głupoty nie tylko w artykułach, lecz cieszą się tym nawet w przestrzeni Użytkownik: , bądź brudnopisie. Czy coś takiego można korygować?
PS:Pytam, gdyż nie ma punktu o takim zjawisku w regulaminie. Punkt 9 jest za mało rozbudowany. :/ Falibor 20:49, 14 lip 2012 (CEST)

Przestrzeń użytkowników raczej należy do nich, nikt nie powinien spodziewać się tam prawdziwych informacji na temat Minecrafta itp. Masz kogoś konkretnie na myśli? Może faktycznie ktoś przesadza. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 00:25, 15 lip 2012 (CEST)
Mam na myśli przekleństwa, spam i reklamowanie. Nie chcę wskazywać palcem na osobę, gdyż ona może czytać ten temat i być na tyle głodna, by zjeść mi ten palec. ;) Falibor 10:57, 15 lip 2012 (CEST)
No, jeśli są wulgaryzmy to usuwamy, podobnie jak jakieś "ciężkie" reklamy lub ostry spam. Tomsk dyskusja 13:31, 15 lip 2012 (CEST)
Czego się boisz Falibor? :) Żaden użytkownik nie usunie niczego, co raz tutaj napisał, wszystko się archiwizuje =] W sumie nawet ja nie jestem w stanie usunąć zawartości bez możliwości późniejszego jej przywrócenia. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 00:06, 19 lip 2012 (CEST)
Źle mnie zrozumiałeś, chciałem się dowiedzieć o możliwościach, gdyż patrząc w przyszłość, takich osób zapewne jeszcze wiele znajdzie się tutaj. A i jeszcze coś, moja poprzednia wypowiedź nie była oznaką obawy, chciałem tylko wiedzieć jak wiele można zdziałać przeciwko osobom, które uważają to miejsce za swoje podwórko. Mimo tego, dowiedziałem się o kolejnej ciekawostce dotyczącej tej strony. :) Falibor 19:14, 24 lip 2012 (CEST)

Jedzenie[edytuj kod]

Kolejny szablon do poprawki:

Problem tkwi w nim taki, że nie jest podlinkowana wersja, lecz napis "Od wersji".
Czy mógłby ktoś bardziej zapoznany w temacie zająć się tym? Falibor 00:14, 15 lip 2012 (CEST)

Zrobione. Tomsk dyskusja 10:12, 15 lip 2012 (CEST)

Szablon:Gamemode[edytuj kod]

Kolejny szablon do zmiany, wystarczy trochę poszerzyć (10 px więcej wystarczy) i dodać verlink lub coś w podobie tego.
Falibor 15:15, 21 lip 2012 (CEST)