Minecraft Wiki Polska:Społeczność/Archiwum/sprzed 2013-03-03

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Społeczność jest przeznaczona do ogólnych dyskusji na temat tej wiki.

ARCHIWUM - ZAWARTOŚĆ SPRZED 2013-03-03

Perła Endermana[edytuj kod]

Polskie tłumaczenie gry mówi - Perła Kresu. Czas na globalną zmianę na Wiki. Za? Przeciw? Propozycje innych zmian nazw?

Jestem za Falibor 13:01, 24 lip 2012 (CEST)
Również za! Cordylus - Dyskusja - Wkład 02:34, 25 lip 2012 (CEST)

Blaze, przenosiny[edytuj kod]

Zmieniamy nazwę na ognik? Dyskusja była już poruszona 30 wrz 2011, a odkopana 22 cze 2012, po tym została zapomniana i dziś pytam, czy zamierzacie przenosić tą nazwę, czy może wolicie zostać przy aktualnej?

Wiele więcej zmian nazw zostało zaproponowanych, lecz zostało zapomnianych, ja niczego nie mogę zrobić, gdyż ręcznie schodzi mi z tym za dużo czasu, a uprawień do przenosin chyba nie posiadam.Falibor 12:57, 27 lip 2012 (CEST)

Przede wszystkim proszę się podpisywać czterema tyldami (~~~~)! A skąd w ogóle takie tłumaczenie? Z polskiej wersji MC? Mi akurat się nie podoba. Ale skoro tłumaczyć, to poprawnie na Płomień, bądź bardziej 'osobowo' - Płomyk, jak jest w artykule. Żaden tłumacz w sieci mi nie tłumaczy tego, jako ognik. Jak ktoś mi da dobry (dobre) argument(y) za tą nazwą, to ok. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 14:08, 27 lip 2012 (CEST)
Panie Lewandowski, ja tutaj spokojnie zacząłem temat, nie zamierzam się kłócić, ani nikogo do tego prowokować, aczkolwiek czuję się sprowokowany i postaram się zaniechać działań obronnych. A teraz odpowiem na wszystko, co Pan napisał. Zacznę od początku, gdzie to Pan Lewandowski po raz następny zaczął niewłaściwie i zapomniał o dodaniu drugiego dwukropka do swojej wypowiedzi (:). Kolejną rzeczą jest to, że podpisałem się w odpowiedni sposób, tuż po zakończeniu swojej wypowiedzi. Tłumaczenie takie jest w polskiej wersji językowej gry Minecraft. W poprzednim temacie nasz ukochany administrator o loginie Lewandowski zapomniał o podpisaniu się w nowym temacie i teraz mam wrażenie, że stara się mi wmusić, bym to ja się tam wpisał...Rozumiem, nie zaprzeczam i szanuję pańskie zdanie na temat Blaze'a. Moim zdaniem należy zmienić nazwę bez względu na to w jaki sposób jest to przetłumaczone. Po przeczytaniu wypowiedzi Pana Lewandowskiego posłużyłem się narzędziem, które zwie się "Tłumacz google", a on tłumaczy wyraz "blaze" jako płomień, łysina, gwiazdka, czasownik, błyszczeć, razić, płonąć, buchać, gorzeć, nacinać, zaś w słowniku nie znalazłem odpowiednich słów, które mogłyby być odpowiednie dla tego wyrazu (bardzo prawdopodobne, że jest to spowodowane przez stare wydanie oraz małą ilość haseł). Nazwa blaze, która jest aktualnie na polskiej minewikii jest przez wiele osób używana ze względu na to, iż wcześniej nie istniały tłumaczenia elementów tejże gry. Wiele osób takich jak Pan Lewandowski po prostu przyzwyczaiło się do takiego terminu i tego moba w taki sposób kojarzy. Nie ma w tym niczego złego, a nawet dobrze jest wtedy, gdy osoba używająca tego terminu wie o czym mówi i jakie ma to znaczenie w swoim języku. Od czasu wprowadzenia tłumaczeń minecrafta wiele osób nie musi łamać języka przy wymawianiu wyrazów takich jak chociażby "Squid", gdyż istnieje odpowiednik tego słowa jako "Kałamarnica". Na mienwikii mógłby być użyty termin "płomień" lub "płomyk", ale to nie pokrywałoby się z wersją, której tłumaczenie jest już przygotowane. Rozumiem to, że w grze jest wiele błędów związanych z tłumaczeniem, ale tutaj raczej nie powinienem być rózgany za to, że przypominam o istnieniu przetłumaczonej już wersji tego słowa. Jeśli dobrze wiem, to polska minewikii służy ku temu, by zmniejszyć ilość osób, które musiałyby lustrować informacje związane z grą. Angielska minewikii jest po to, by bez tłumaczeń wprowadzać jak najwięcej informacji, gdyż jest ona oparta na języku globalnym (a wiąże się z tym duża aktywność). Najbardziej z tego wszystkiego interesuje mnie to, dla kogo Pan Lewandowski stara się być przykładem do naśladowania i czy bierze jakiekolwiek konsekwencje z tego, co czyni oraz czy stanowisko administratora tej strony jest dla niego zbędne, czy jednak potrzebne. Obędzie się bez reasumowania. Pozdrawiam Falibor 21:32, 27 lip 2012 (CEST)
Przepraszam, moje przeoczenie. Po prostu Twoje oddzielenie wypowiedzi "enterem" wyglądało, jak dwie różne wypowiedzi, co skłoniło mnie do wykonanych wcześniejszych czynności. Mój błąd - mogłem spojrzeć w historię. Co do tłumaczeń, to nie wiem, o co ci chodzi. Od początku byłem za tłumaczeniem wszystkiego, co nie jest nazwą własną (np. Glowstone to gra słów, ale nie Jasnogłaz czy Świecący kamień, bo nie jest to Glow Stone itp.). Jednakże słowo Ognik, jak już mówiłem, mi się nie podoba. W szczególności, że polski Ognik to jakaś roślina. A wspominając, że szukałem w sieci tłumaczenia Blaze'a, to nie ograniczyłem się do samego Google Translate. Tłumaczenie zawsze można zmienić, do czego właśnie się przyczyniłem. Widocznie ktoś strollował tłumaczenie (chcący lub nie). Prawdopodobnie, o ile nie zostanie zmienione przez kogoś innego, od następnej aktualizacji tłumaczenia w Minecraft będzie Płomyk, a więc takie zostanie przyjęte tutaj. Jeśli cię w którymś miejscu mojej wypowiedzi czymkolwiek uraziłem, to przepraszam. Nie miałem niczego złego na celu. Uznam część powyższej wypowiedzi jako napisaną pod wpływem negatywnych emocji, które zaistniały przez pomyłkę. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:56, 27 lip 2012 (CEST)

Archiwizowanie[edytuj kod]

Oczyściłem stronę społeczności. Stare tematy można znaleźć w archiwach. Slawko97 (dyskusja) 16:26, 1 sie 2012 (CEST)

Nowy projekt - ujednolicanie z tłumaczeniem[edytuj kod]

Prosiłbym o zapoznanie się z nowym projektem - Ujednolicanie z tłumaczeniem. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 18:55, 1 sie 2012 (CEST)

Minecraft Wiki a portale partnerskie[edytuj kod]

Na stronie głównej wyświetlone są bannery z linkami portali partnerskich. Bardzo dobrze, ale na czym te całe partnerstwo polega? Na większości tych stron nie ma nawet linku zwrotnego do Wiki. Czy jest to partnerstwo jednostronne!? Czy nie można wysłać oficjalnej informacji do adminów tych stron, że bylibyśmi wdzięczni za zwyczajny link do naszej Wiki, skoro u nas jest do nich?

Poza tym mam jeszcze jedno pytanie. Na CraftSite są pisane ciekawe newsy zawierające informacje nadające się na artykuły. Czy w ramach partnerstwa nie można by się z nimi dogadać, aby móc wykorzystywać te teksty na Wiki? Cordylus - Dyskusja - Wkład 09:37, 10 sie 2012 (CEST)

Brak naszego logo/linku zauważyłem, dzięki Tobie, na Forum Bukkita. Sprawę zaraz będę wyjaśniał. Co do artykułów na CraftSite, to kiedyś takowe pozwolenie było, jednak od tamtej pory zmieniło się zaplecze administracyjne. Pozwolenie mieliśmy od założyciela, ale teraz to sprawa bardziej skomplikowana. Spróbuję podpytać się o zezwolenie na wykorzystywanie ich tekstów na licencji CC BY-NC-SA. Ale bez pytania się o zgodę, można tworzyć teksty na podstawie ich artykułów [= ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 15:13, 10 sie 2012 (CEST)

Blok, Beacon Block?[edytuj kod]

Witajcie!
Od czasu wydania aktualizacji 12w32a ciągle zastanawiałem się nad nazwą dla tego przeźroczystego bloku. Wikia angielska przyjęła nazwę Beacon Block. Na polski to byłoby coś w stylu sygnalizatora świetlnego, lecz nazwa wydaje mi się zbyt dziwna jak dla nazwy bloku.
Jeśli do końca dnia 11 sierpnia nie ukaże się lepszy pomysł, bądź wypowiedź nie skłoni do dyskusji, wezmę się za tworzenie artykułu z powyższą nazwą. (Ktoś musi to zrobić, a czas jest dosyć cenny jeśli chodzi o snapshoty). Liczę na burzę mózgów ;) Falibor 00:23, 11 sie 2012 (CEST)

Stwórz już w tej chwili taki artykuł. Co za problem potem przenieść? [= Tym bardziej, że ta nazwa może jeszcze ulec zmianie niezależnie od nas. Zastanawiam się nad boją świetlną, takie podaje tłumaczenie translator Google'a (jedno z kilku), ale boje stosuje się chyba tylko na wodzie :/ Ma ktoś pomysł na coś podobnego, ale stosowanego na lądzie? Radiolatarnia odpada, bo poza światłem to nie emituje żadnych fal. A może reflektor/reflektor dalekosiężny? ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 00:33, 11 sie 2012 (CEST)
Beacon (niem. Baken) jest to obiekt naprowadzający służący w nawigacji. Na polski była by w tym znaczeniu to latarnia lub stawa. Cordylus - Dyskusja - Wkład 10:22, 11 sie 2012 (CEST)
Zacząłem artykuł na temat tego bloku, najprawdopodobniej dopracuję go wieczorkiem, gdyż ciężko wyrobić mi się z czasem ;) Falibor 13:48, 11 sie 2012 (CEST)

Błąd?[edytuj kod]

Od dnia wczorajszego zauważyłem błąd z ładowaniem się invimage, nie wiem czy to przeminie, lecz jeśli to wyświetla się to u was również to zalecałbym, by administrator ogłosił o niedziałaniu niektórych elementów. Screenshot Falibor 12:27, 11 sie 2012 (CEST)

Coś się zdecydowanie pokiełbasiło. Wszystkie szablony bazujące na Grid przestały działać. Dobrze by było żeby problem rozwiązano szybko, bo: KLIK. Tomsk dyskusja 17:03, 11 sie 2012 (CEST)
O ja... tylko co się stało? Nikt nie grzebał w Gridzie, style też nie tykane. Nikt nie edytował ważnych szablonów. Ma ktoś jakiś pomysł? ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 17:12, 11 sie 2012 (CEST)
Właśnie tez się tak zastanawiam. Nikt nic nie ruszał i bum. Zdaje się że coś z JavaScript nie działa. Może spróbuj usunąć linijki od "jQuery(function" do ".show()})},2E3)});". Jest to prawie pod sam koniec Common.js. Tomsk dyskusja 17:17, 11 sie 2012 (CEST)
Czyli właściwie całą sekcję ** Grid/slide ** Tomsk dyskusja 17:24, 11 sie 2012 (CEST)
Dodałem w document.write link do jQuery, bo w całym źródle naszej Wiki nie było ani śladu po tym, kiedy to na angielskiej jest na końcu strony. Nie zmieniło to chyba wiele, bo przestawienie wszystkich elementów, to nie będzie tego konkretnie wina. A usunięcie (w komentarz wziąłem) tamtej sekcji nic nie spowodowało. Oczywiście czyściłem sobie pamięć podręczną. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 18:57, 11 sie 2012 (CEST)
Za dużo, to co aktualnie odpowiada za animację w tych szablonach musi zostać (sekcja Element animator...). Przenieś zamykający znacznik nad Element animator (used in Template:Grid). Może wtedy coś się poprawi... Tomsk dyskusja 19:03, 11 sie 2012 (CEST)
Nie działa - ja już nie mam pomysłów póki co ;] Tomsk dyskusja 19:16, 11 sie 2012 (CEST)
Już wczoraj zgłosiłem błąd wyżej, ale pewnie na naprawę będziemy czekać do jutra. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 13:44, 12 sie 2012 (CEST)
Już działa (no prawie). Zrobiłem to o czym pisał Ultradude25. Potrzebne są jeszcze drobne zmiany w CSS. Najprościej skopiować wszystko co dotyczy grid z angielskiej strony i podmienić ;] Tomsk dyskusja 17:21, 13 sie 2012 (CEST)
Poprawiłem CSS-y. U mnie wszystko wygląda dobrze. Jak coś jest nie tak, to pisać. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 21:33, 14 sie 2012 (CEST)
Jednak jest nie tak. Liczby przedmiotów przy wyjściu z craftingu nie są pikselowate, a wyglądają jak ze zwyczajnego Ariala. Na EN Wiki tak nie ma. Cordylus - Dyskusja - Wkład 21:48, 14 sie 2012 (CEST)
U mnie wszystko już działa poprawnie, na początku ładuje się inna czcionka (prawdopodobnie ten arial), lecz po chwili zmienia się w czcionkę używaną w minecrafcie. ;) Falibor 22:39, 14 sie 2012 (CEST)
Nie wiem na czym polega ten problem z czcionką. Ale teraz jest to mniej ważne, bo rozwijane tabele nie działają. Przykład chociażby TU. Na moje oko jest to spowodowane nowymi rzeczami w CSSie, które nie współpracują z tym co jest w JS. Trzeba by zaktualizować także JS.Tomsk dyskusja 11:42, 15 sie 2012 (CEST)
Tabele są już ponownie rozwijalne. Co do czcionki, to coś nie tak ze stylami jest (CSS3). W Chrome jest wszystko OK, a w Firefoksie już nie. Dziwi mnie, że na en.MCWiki działa, a u nas nie. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 19:13, 16 sie 2012 (CEST)

Ostatnio odniosłem wrażenie, że nasz css i js potrzebują troszkę optymalizacji, a najlepszą optymalizacją byłoby ujednolicenie wszystkiego z tym co jest na angielskiej wiki (przynajmniej w takim stopniu w jakim to jest możliwe). Został już chyba tylko szablon navbox który korzysta ze starego kodu, a tak już chyba wszystko jest gotowe do ujednolicenia. Co Wy na to? ;] Tomsk dyskusja 20:46, 16 sie 2012 (CEST)

Ja nie znam się, więc powstrzymam się od głosu :D Z tego co widzę to tylko Wy (Lewandowski i Tomsk) coś z tego rozumiecie, w tym siedzicie i się w tym wykazujecie. ;) Falibor 21:13, 16 sie 2012 (CEST)

Szablon:Historia[edytuj kod]

Można (a nawet trzeba ;p) już używać szablonu:historia do tworzenia sekcji "Historia" w artykułach. Szablon będzie jeszcze w przyszłości wzbogacony o nowe elementy (rozwijana treść). Do szablonu dołączona jest dokumentacja, która wyjaśnia jak go używać. Jeśli jednak będzie coś niezrozumiałego lub z szablonem będą jakieś problemy to proszę śmiało pytać w dyskusji szablonu lub tutaj:) Tomsk dyskusja 14:12, 12 sie 2012 (CEST)

Ja edytowałem artykuł Rubin i nie napisałem {{Historia|Przyszłe}}, bo wtedy wychodzi że 12w21a/b są przyszłe, a 1.3.1 już był. Czy można to zmienić, żeby nie pisało przyszłe aktualizacje<--Aro567 20:59, 12 sie 2012 (CEST)
Teoretycznie to co napisałeś, czyli snapshot 12w21a/b należałoby umieścić w sekcji "Oficjalne wydanie", bo ta sekcja powinna zawierać wszystkie wersje >=1.0.0. (oprócz przyszłych). Ale trochę głupio by to wyglądało, gdy tytuł sekcji jest "oficjalne wydanie", a linki prowadzą do strony "nieoficjalne wersje". Dlatego myślę że trzeba nazwę tej sekcji zmienić na "Pełna wersja". Co wy na to? Druga sprawa jest taka, że niedługo do szablonu powinny być zaimplementowane nowe elementy. Wtedy gdy otworzymy artykuł z tym szablonem, nie będzie widać wersji nieoficjalnych (snapshotów), ale tylko pełne aktualizacje (np. 1.3.1). Dopiero po kliknięciu w przycisk "rozwiń" pojawią się szczegółowe informacje dotyczące snapshotów. Kiedy to zostanie dodane to nie mam pojęcia, to zależy od ludzi z angielskiej wiki ;) Tomsk dyskusja 14:33, 13 sie 2012 (CEST)

Propaganda[edytuj kod]

Napisałem nową, bardziej "propagandową" wersję strony Minecraft Wiki Polska:Witamy. Proponowałbym wyeksponowanie jej na głównej w postaci banneru "Wiki Cię potrzebuje", czy coś w tym stylu. Co o tym sądzicie? Cordylus - Dyskusja - Wkład 17:36, 21 sie 2012 (CEST)

Mi się podoba. Wrzucę do sitenotice'a to. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 19:15, 1 wrz 2012 (CEST)
Chyba podziałało! :) Takiego wysypu edytujących użytkowników jeszcze nie było! Cordylus - Dyskusja - Wkład 00:08, 10 wrz 2012 (CEST)

Artykuł Programy[edytuj kod]

Prosiłbym o wypowiedzenie się w dyskusji Dyskusja:Programy#Do usunięcia. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 14:01, 2 wrz 2012 (CEST)

Artykuł tygodnia[edytuj kod]

Jakiś czas temu dodałem projekt artykułu tygodnia: http://pl.minecraftwiki.net/Minecraft_Wiki_Polska:Projekty/Artyku%C5%82_tygodnia Dodałem również propozycję dotyczącą tego projektu na stronę główną:http://pl.minecraftwiki.net/Strona_g%C5%82%C3%B3wna/propozycja Przy obecnej liczbie edytorów inicjatywa ma większe szanse powodzenia, więc czekam na odzew i opinie. Cordylus - Dyskusja - Wkład 00:13, 10 wrz 2012 (CEST)

Włoskie interwiki[edytuj kod]

Zauważyłem, że powstała włoska strona minewikii. Czy istnieje możliwość dodania włoskiego interwiki? Falibor 21:38, 13 wrz 2012 (CEST)

Dodane. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 13:12, 14 wrz 2012 (CEST)

Nowy Ogień.[edytuj kod]

  Nowy ogień jest to ogień,który otrzymujemy za pomocą triku.


Potrzebujemy

 • Ogólna instrukcja korzystania z dyskusji na Wiki: 1. Zawsze podpisuj się zapisując cztery tyldy ~~~~ lub korzystając z guzika u góry pola edycji. 2. Na posty napisane w Twojej prywatnej dyskusji, należy odpowiadać w bezpośrednio dyskusjach użytkowników, którzy te posty piszą. 3. Kolejne posty w dyskusji rozpoczynaj stosując dwukropki. 4. Jeśli widzisz osobę nie stosującą się do którejś z zasad instrukcji - również mu ją prześlij wpisując po prostu: {{instrukcja}} Prosił by kto to za to odpowiada to usunął.To nie jest tutaj potrzebne. --Eryk321 10:06, 3 lut 2013 (CET)
 • Ja bym sie chetnie dowiedział co to za nowy ogień :P Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 10:48, 29 kwi 2013 (CEST)

FB[edytuj kod]

 Na stronie Minecraft ciekawe pomysły mają serię fajnych trików.
Proszę pamiętać o podpisywaniu się czterema tyldami! (~~~~) ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 20:58, 19 wrz 2012 (CEST)

Wstawianie obrazów[edytuj kod]

Witam jestem nowy na wiki i nie wiem jak się wstawia obrazy z komputera. Bardzo proszę o instrukcje z góry dziękuje --K. Adamiec 12:48, 29 wrz 2012 (CEST)

To łatwe. Po lewej stronie na pasku, w sekcji narzędzia należy kliknąc "Prześlij plik". Tam wybiera się plik do wysłania, jego nazwę i licencję. Po wysłaniu plik ten jest dostępny dla wszystkich na Wiki. Aby dodać do artykułu ten obrazek należy wstawić jego nazwę w odpowiedniej formie w samym artykule. Więcej info o tych formach tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomoc:Ilustrowanie Cordylus - Dyskusja - Wkład 15:46, 29 wrz 2012 (CEST)

Herobrine[edytuj kod]

Mam bardzo poważny problem, a nazywa się on Herobrine. Już od jakiegoś czasu chyba mnie śledzi. Nie jestem tego 100% pewien, ale to i tak jest straszne. Czy może ktoś z was tez jest śledzony?

Jestem tego zdania a tak w ogóle Herobine można tylko zespawnować przy pomocy modów.--Eryk321 14:16, 9 sty 2013 (CET)

Po pierwsze: Herobrine nie ma. Koniec i kropka. Istniał w wersji Alpha, ale teraz go nie ma (w alpha miał białe oczy - wynik użycia koloru białego na odpowienie fragmenty tekstury stva, dlatego nie ma on swojej własnej teksturki). Po drugie: Ja masz moda to sie nie dziw że cię śledzi... BartoszKonkol 10:35, 21 sty 2013 (CET)

Propozycje art. tygodnia[edytuj kod]

Bardzo proszę zgłaszać swoje propozycje na artykuł tygodnia, tj. na artykuł, który wymaga poprawy. Można dokonać tego tutaj: Minecraft Wiki Polska:Projekty/Artykuł tygodnia/propozycje. Dopisujcie swoje nicki (mogą być podpisy) do propozycji i opisów. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 23:50, 20 paź 2012 (CEST)

Szablon:Modyfikacja[edytuj kod]

Mam pomysł na nowy szablon: modyfikacja. Czy taki szablon może być? Aro567 17:21, 22 paź 2012 (CEST)

Grid Miedź (sztabka) (CamelOre).png
Modyfikacja
Ten artykuł pokazuje treści dotyczące modyfikacji. To nie występuje w grze!
 • Mi się podoba ;) Ale nie wiem czy administracja MCwiki podziela moje zdanie :) BartoszKonkol 10:37, 21 sty 2013 (CET)
Witam, to znowu ja ;)
Mam pytanie: Jezeli np. chcialbym do jakiegos artykułu wykorzystać ten szabln, to musze żywcem przepisać ten kod?:
{{msgbox
| image = Grid_Miedź_(sztabka)_(CamelOre).png‎
| bgcol = #55FF55
| title = Modyfikacja
| text = Ten artykuł pokazuje treści dotyczące modyfikacji. To nie występuje w grze!
}}
Czy jest jakiś inny sposób?
Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 10:36, 10 kwi 2013 (CEST)
Należy wpisać {{OModyfikacji}} Aro567 15:00, 10 kwi 2013 (CEST)
Dziękuje :)
Wiedza przyda się na przyszłość ;)
Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 16:00, 10 kwi 2013 (CEST)

Marchewka[edytuj kod]

Co się stało ze stroną marchewka? Przy włączeniu tej strony wyskakuje mi: ``W bazie danych nie odnaleziono treści strony „Marchewka”...,, Aro567 20:06, 31 paź 2012 (CET)

Dziwne coś. Niby nie jest to artykułem :X Sprawę zgłosiłem wyżej. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 17:55, 5 lis 2012 (CET)
Na ostatnie błędy techniczne zgłaszane przeze mnie nikt nie odpowiada - po prostu naprawiają :P W każdym razie, Marchewka zrobiona. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 21:53, 12 lis 2012 (CET)

Mob spawner > Spawner potworów[edytuj kod]

W grze zmieniono nazwę z Mob spawner na Spawner potworów. Zmieniamy nazwę i na minewiki? Falibor 00:22, 8 lis 2012 (CET)

Niezbyt podoba mi się tłumaczenie. Mob to niekoniecznie potwór, również w MC. W końcu z mob spawnera mogą np. spawnić się świnie [= A tego raczej potworem nazwać nie można. Na razie się z tym wstrzymajmy. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 00:46, 8 lis 2012 (CET)
A może spawner mobów? Aro567 15:02, 8 lis 2012 (CET)
Witam was, niestety trochę późno odpowiadam, gdyż nie miałem wcześniej zbyt dużo czasu (kłopoty z połączeniem i utrzymywanie relacji w rl).
"Spawner potworów" moim zdaniem jest niewłaściwą nazwą. Nie znam dokładnie genezy tego tłumaczenia, choć mogę przypuszczać, iż zostało ono zastosowane przez to, że o wiele częściej można spotkać spawner pająków niż spawner świń. Sam wyraz "mob" generalnie oznacza "mobile object", co w języku polskim oznacza objekt ruchomy. Innymi słowy może nim być wszystko, co się rusza.
Tutaj nastąpił kolejny błąd w tłumaczeniu, zatem nie musimy tego powtarzać, by nie popełniać tego samego błędu.
Według mnie o wiele bardziej pasowałaby nazwa "spawner bytów", gdyż od wersji 12w26a Monster spawner'y posiadają dane, dzięki którym można spawnować byty, które nie są mobami jak upuszczony przedmiot, zapalone TNT, łódki, wagoniki etc.
Konkludując, ani spawner mobów, ani spawner stwórów, ani też spawner potwórów nie jest teraz właściwą nazwą i winno się zastosować spawner bytów, choć nie jest to konieczne i możemy zostać z nazwą przed wydaniem bety. Falibor 17:08, 12 lis 2012 (CET)
Nie wiem czy to jest zrozumiałe zostawmy tak jak było. Dobrze? --Eryk321 14:25, 9 sty 2013 (CET)
Odpowiadając na twoje pytanie (tak mniemam) chciałbym na wstępie zaznaczyć, iż ciężko jest do końca zrozumieć to, co chcesz nam przekazać.
Nie powinieneś nadużywać linii poziomej, gdyż nie jest to tutaj potrzebne. Przeszkadza w czytaniu, gdyż można pomylić się patrząc na linijki pomocnicze.
To, co miałem do powiedzenia na ten temat, powiedziałem, lecz odbiło się to jak od ściany. Już się do tego przyzwyczaiłem. Przytoczę pewien cytat, który może dać odrobinkę światła na ten wątek:
""To mnie nie dotyczy, daj sobie spokój" - mówią, lecz niczego tutaj nie zmienią, kur*y" - Adrian S.
Chyba nie muszę niczego więcej dodawać do tego, lecz jeśli ktoś będzie chciał uzyskać więcej informacji, zapraszam do dyskusji.
Mam nadzieję, że ta odpowiedź jest na ten temat, na który chciałeś ją uzyskać. Falibor 16:46, 9 sty 2013 (CET)
Moim skromnym zdaniem, powinno być taka nazwa jakie jest tłumaczenie w MC. BartoszKonkol 10:42, 21 sty 2013 (CET)

Użytkownik:FaliborOgólna instrukcja korzystania z dyskusji na Wiki: 1. Zawsze podpisuj się zapisując cztery tyldy ~~~~ lub korzystając z guzika u góry pola edycji. 2. Na posty napisane w Twojej prywatnej dyskusji, należy odpowiadać w bezpośrednio dyskusjach użytkowników, którzy te posty piszą. 3. Kolejne posty w dyskusji rozpoczynaj stosując dwukropki. 4. Jeśli widzisz osobę nie stosującą się do którejś z zasad instrukcji - również mu ją prześlij wpisując po prostu: {{instrukcja}}.5 Tutaj się nie przeklina.6 Jeśli nie wiesz co to Regulamim wpisz sobie w wyszukiwarkę MCWiki Regulamin i zobacz sobie co złamałeś.

Jak zmienić swoją postać w minecraft?![edytuj kod]

Jestem nowa w społeczności minecraft i jeszcze nie wiem jak zmieniać swoją postać,więc jeśli ktoś wie proszę, żeby mnie poinformował, ponieważ chciałabym mieć inną postać. Z góry dziękuję :)

Proszę, tu są pełne informacje: Skórki. Na stronach dyskusji zawsze podpisujemy się czterema tyldami "~". Cordylus - Dyskusja - Wkład 18:06, 27 lis 2012 (CET)

Licencja[edytuj kod]

Chciałem przesłać na polską Minecraft Wiki plik MCGatesKey.png z wiki angielskiej. Przesyłając plik należy podać licencję, ale stronie pliku nie jest ona podana. Jaką mam więc wybrać? Alex2422 21:52, 20 gru 2012 (CET)

 • Zignoruj licencję, skoro nie ma licencji to jej nie powinno się na siłę wciskać. Konsekwencje z tego nie mogą być wyciągane, bo plik nie ma treści obronnej w postaci licencji. Falibor 13:25, 21 gru 2012 (CET)

Error:Sadzonka[edytuj kod]

 Nie można znaleźć sekcji
 Próbowałeś edytować sekcję, która nie istnieje. Mogła zostać przeniesiona lub usunięta podczas przeglądania tej strony. 
 Wróć do strony Sadzonka.

Taka treść wyświetliła mi się podczas próby edycji artykułu Sadzonka, nie wiem czym jest to spowodowane. Historia wygląda na dziwną, gdyż w ostatnich zmianach zauważyłem, że 22 grudnia 2012r. ten artykuł został edytowany
19:09 . . (+11) . . Adiminer1 (dyskusja | edycje)‎ (dodanie hiperłącza)
To jest ciekawe, bo w historii artykułu są wyświetlane żadne zmiany, które odpowiadałyby temu czasowi. Podobnie jest, gdy spojrzymy na edycje Adiminer1.
Po wciśnięciu przycisku edycji całego artykułu wyświetla się trochę inny komunikat:

 W bazie danych nie odnaleziono treści strony „Sadzonka” .
 Zazwyczaj jest to spowodowane odwołaniem do nieaktualnego linku prowadzącego do różnicy pomiędzy dwoma wersjami strony lub do wersji z historii usuniętej strony.
 Jeśli tak nie jest, możliwe, że problem został wywołany przez błąd w oprogramowaniu.
 Można zgłosić ten fakt administratorowi, podając adres URL.

Zgłaszam ten błąd i mam nadzieję, że nie jest to coś poważnego.
Pozdrawiam, Falibor 20:10, 22 gru 2012 (CET)

To już drugi znany przypadek takiego błędu. Coś dzieje się najwyraźniej po stronie serwera (bazodanowego??). Tak jak uprzednio, sprawę zgłoszę do administracji serwera. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 23:25, 22 gru 2012 (CET)

Duże, czy jednak małe?[edytuj kod]

Witajcie, mam do Was pytanie, może wyglądać ono dość błaho, lecz jest jednak ważne. Otóż chodzi o to, że wielokrotnie spotkałem się z sytuacją, w której wyraz moba lub bloku został napisany z dużej litery. Np. "...może to spowodować wbicie się Szkieleta w blok..."
Nie wiem, czy powinniśmy zmienić to na małe litery, czy jednak stosować duże litery i traktować nazwy mobów jak ich imiona.
Co o tym myślicie?
Falibor 22:27, 25 gru 2012 (CET)

Myślę, że z wielkiej litery powinno się pisać: Wither, Slime, Zombie Pigman, Pigman, Spider Jockey, Ghast, Rana, Steve, Czarny Steve i Beast Boy. Alex2422 22:04, 7 sty 2013 (CET)
Ale jednak w kontekście Minecrafta to postać składająca się z samych kości i strzelająca do gracza z łuku to też pewna nazwa własna, jak Ghast, tyle, że da się to poprawnie spolszczyć i wychodzi Szkielet. Chyba jakiś językoznawca by się przydał do tej kwestii. Osobiście (bodajże) pisałem nazwy wszystkich mobów z wielkiej litery (spolszczone czy też nie). Za to ta zasada nie pasuje mi przy blokach. Taki Netherrack to nazwa własna, więc wypada pisać z wielkiej litery, no, ale blok ziemi, czy też piasku? Aktualnie jestem tego zdania, co Alex2422 i dodam od siebie jakby rozwinięcie: wszystkie moby niedające się spolszczyć lub pisane po angielsku. Więc w pierwszym przypadku np. Rana (imię...), Pigman (no przecież nie świnio-człowiek ^^), a w drugim np. Wither, ale wiedźma, Slime, ale szlam, Spider, ale pająk. Inne propozycje? ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 16:39, 8 sty 2013 (CET)
Zróbmy tak jak jest w MC [oprócz gramatyki oczywiście, bo niema znaków polskich w tłumaczeniach MC]--Eryk321 20:28, 8 sty 2013 (CET)
Eryk321 nie dawaj lini poziomej, bo źle to wygląda. A co do tematu: Moim zdanie wszytkie moby powinny być dużą literą oraz bloki (ale tylko te, które są nazwami własnymi). Np. Creeper, Pająk, ziemia, Jasnogłaz, Netherrack. BartoszKonkol 10:49, 21 sty 2013 (CET)

Tajemniczy blok[edytuj kod]

Gdy wlączysz Too many items (mod) pod id 78:1 do 9 jest dziwny bloczek ze śniegu wyglada jak stopniowa wzrastająca półpłytka ze śniegu spróbujcie i niech ktoś mi wytłumaczy (oprócz TMI nie mam żadnych modów) Na filmie G playa z Legendary beasts mod też to widać gdy walczył z śnieżną bestią.

To po prostu śnieg. Tu masz wszystko opisane. Po drugie: Ogólna instrukcja korzystania z dyskusji na Wiki: 1. Zawsze podpisuj się zapisując cztery tyldy ~~~~ lub korzystając z guzika u góry pola edycji. 2. Na posty napisane w Twojej prywatnej dyskusji, należy odpowiadać w bezpośrednio dyskusjach użytkowników, którzy te posty piszą. 3. Kolejne posty w dyskusji rozpoczynaj stosując dwukropki. 4. Jeśli widzisz osobę nie stosującą się do którejś z zasad instrukcji - również mu ją prześlij wpisując po prostu: {{instrukcja}} Cordylus - Dyskusja - Wkład 15:53, 6 sty 2013 (CET)

Dwie licencje[edytuj kod]

Niektóre pliki na angielskiej wiki mają dwie licencje jednocześnie. Jak przesłać plik z kilkoma licencjami? Alex2422 22:04, 7 sty 2013 (CET)

Przesyłasz plik z jedną licencją, a potem edytujesz plik, tzn. stronę pliku. Np. http://pl.minecraftwiki.net/index.php?title=Plik:Logo2.png&action=edit Tam masz szablon licencji. Wszystkie szablony licencji zaczynają się od license. W wyszukiwarce na Wiki wyszukaj Szablon:License i pojawią ci się uzupełnienia (np. mojang, cc, public domain) ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 16:45, 8 sty 2013 (CET)

Zapisywanie i oznaczanie Oczekuję na przejrzenie[edytuj kod]

Dobry wieczór


Jestem tu nowy,więc jak się zapisuje zmiany w artykule i jak się oznacza w artykule 'Oczekuję na przejrzenie' żeby było widać na stronie http://pl.minecraftwiki.net/Specjalna:Ostatnie_zmiany.


Proszę o pomoc. --Eryk321 20:19, 8 sty 2013 (CET)

Witaj serdecznie! Po dokonanej edycji i jej zapisaniu (tym oto przyciskiem: http://i.imm.io/SaCN.png (możesz mieć zapisz i pozostaw do przeglądu czy jakoś tak) edycja będzie widoczna dla zarejestrowanych użytkowników. Podgląd zmian i Pokaż podgląd nie zapisują artykułu na serwerze, a Zapisz brudnopis zapisuje dany artykuł w danej postaci tylko dla ciebie i tylko jako edycja (nie jako artykuł). Gdy tylko zapiszesz, Twoje zmiany będą widoczne na Specjalna:Ostatnie zmiany jako oczekujące do przejrzenia. Ustawienia widoczności są tak tutaj zrobione, że osoby niezalogowane na Wiki nie będą widziały Twojego wkładu, aż jeden z redaktorów nie zatwierdzi go. Osoby zalogowane będą widziały zmiany wprowadzone przez Ciebie, jednak na górze artykułu pojawi się informacja, że oczekują pewne zmiany na przejrzenie (a przynajmniej tak było, jak ja to konfigurowałem ;) ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 21:57, 8 sty 2013 (CET)

Aktualizacja serwera[edytuj kod]

Dzień dobry

Mnie to dziwi że wasz 1 serwer jest na wersje 1.4.5 Minecraft'a

Czy mogliście by zaktualizować serwer do 1.4.6 Były by Fajewerki,Książki do zaklęć do kowadła i wiele inne.....

Z poważeniem

--Eryk321 13:47, 9 sty 2013 (CET)

Witaj. Wszelkie kwestie dotyczące serwera są wyjaśniane na Forum serwera MCWiki.pl. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 19:05, 9 sty 2013 (CET)

Crafting/przyszłe[edytuj kod]

Zobaczcie Crafting/przyszłe! :) Adiminer1 16:04, 10 sty 2013 (CET)

Problem z e-mailem[edytuj kod]

Co zrobić, jak się zapomni hasła? Do mojego pierwszego profilu (adiminer) zapomniałem hasła ze względu na długą nieobecność, a do drugiego, Adiminer2 zapomniałem, bo ustawiłem opcje ,,Zapamiętaj hasło( maksymalnie przez 30 dni),,. Tak jakoś wyleciało mi z głowy... :) Wielokrotnie klikałem ,,Zapomniałeś hasła?,,, ale nie przysyłało mi żadnego e-maila! CO MAM TERAZ ZROBIĆ?!

Czekam na jak najszybszą odpowiedź, bo 30 dni zaraz minie...

                 Adiminer1 23:10, 10 sty 2013 (CET)
Po pierwsze: Należy zachować spokój, gdyż to ułatwi sprawną analizę sytuacji i zmniejszy ryzyko popełniania strasznych błędów prawie do minimum.
 • Po 30 dniach na pewno nie zostanie usunięte twoje konto, ani też nie zostanie zablokowane w żaden sposób.
Po drugie: Wciąż nie wiemy gdzie nie możesz się zalogować. Jeśli chodzi o minecraftwiki.net, to wystarczy:
 • Wejść na stronę główną, kliknąć link "Logowanie i rejestracja" (prawy-górny róg strony głównej),
 • Nacisnąć przycisk "Zapomniałeś danych do zalogowania się?" (obok przycisku "Zaloguj się")
 • Wpisać nazwę użytkownika i zatwierdzić tą akcję przyciskiem "Wyślij mi nowe hasło poprzez e-mail".
 • Zalogować się na swojej poczcie e-mail, odnaleźć mail od minewiki i wpisać hasło z listu na stronie logowania minecraftwiki.net.
 • Po wyczyszczeniu hasła zalecanym jest, by zmienić hasło na takie, które będzie wygodniejsze we wpisywaniu i zapamiętaniu.
  Forma hasła jest generowana losowo np. G4hj7ac.
 • Jeśli powyższe nie zadziałało, sprawdź każdy punkt, czy został poprawnie wykonany.
Po trzecie: Jeśli e-mail utknął w skrzynce e-mail, sprawdź folder spam, gdyż może tam się on znajdować lub być dodany do listy adresów blokowanych.
 • Jeśli i to nie pomogło, wyczyść ciasteczka ze strony pl.minecraftwiki.net.
Mam nadzieję, że pomogłem :) Falibor 16:02, 11 sty 2013 (CET)

Historia - linki[edytuj kod]

Co zrobić żeby w szablonie Historia dodać link zewnętrzny w tej kolumnie, gdzie normalnie są linki do wersji? Wiem, że na angielskiej wiki wpisuje się {{History||jakaś wersja|link=jakiś adres|jakiś opis}}, ale na polskiej to nie działa. Alex2422 11:01, 13 sty 2013 (CET)

Już powinno działać ;] Tomsk dyskusja 17:36, 13 sty 2013 (CET)

Dropper?[edytuj kod]

W snapshocie 13w03a dodano nowy blok o nazwie "Dropper". Na innych stronach minewiki blok ten przyjął nazwę z gry lub został przetłumaczony. Przyjęte nazwy to: Wyrzutnia, odrzutnik, wyrzutnik. Ja uważam tłumaczenie angielskiej wersji jako bezsens, gdyż ten blok nie przypomina kroplomierza ani trochę.
Co o tym myślicie? Obstawiacie którąś nazwę, czy może macie jakieś inne propozycje?
Mam nadzieję, że tym razem otrzymam szybszą odpowiedź niż w przypadku pytania o magiczną latarnię
Falibor 21:35, 17 sty 2013 (CET)

Według mnie "wyrzutnia" lub "wyrzutnik" są niezłe. Alex2422 22:38, 17 sty 2013 (CET)
A moim zdaniem najlepszy będzie "podajnik". Nazwa jest bardzo oczywista. Cordylus - Dyskusja - Wkład 23:53, 17 sty 2013 (CET)
Zastosuję nazwę zaproponowaną przez Cordylusa (Podajnik), gdy przedmiot ten zostanie przetłumaczony w grze w ciekawszy sposób, zmienimy to. Tyle w tym temacie.
Falibor 21:20, 18 sty 2013 (CET)

Przejrzane artykuły[edytuj kod]

Witam. Zastanawiałem się kiedy można zatwierdzać nowe artykuły (tzn. [oczekuje na przejrzenie]). Zależy to od rangi czy ilości z edytowanych artykułów?
Pozdrawiam.
BartoszKonkol 10:55, 21 sty 2013 (CET)
Można zatwierdzać zmiany i artykuły, jeżeli masz odpowiednią rangę. Zobacz: Specjalna:Uprawnienia grup użytkowników. Aro567 12:20, 21 sty 2013 (CET)
Z czego ranga ta zależy od ilości edytowanych artykułów. Bodajże należy mieć minimum zatwierdzonych 400 edycji. Cordylus - Dyskusja - Wkład 14:21, 21 sty 2013 (CET)
Dziękuje.Specjalna:Uprawnienia grup użytkowników widziałem, ale nie wiedziałem kiedy się daną range dostaje. Mam jeszcze jedno pytanie: Czy jak będe miał 400 zatwierdzonych edycji to jaką rangę otrzymam i czy otrzymam ją automatycznie, czy muszę 'przypomnieć'?
Pozdrawiam
BartoszKonkol 20:04, 21 sty 2013 (CET)
Automatycznie otrzymasz rangę redaktora natychmiastowo po osiągnięciu wymaganej liczby edycji lub wcześniej, gdy administracja będzie chciała Cię widzieć wcześniej w gronie redaktorów. Oczywiście należy pamiętać o tym, by nie zasypiać na laurach. Falibor 20:07, 21 sty 2013 (CET)
Krótko mówiąc: Aby otrzymać wyższą rangę trzeba się wziąć ostro do roboty! Cordylus - Dyskusja - Wkład 21:23, 21 sty 2013 (CET)
Odpowiadałem wczoraj, ale nie wiem czemu Cordylus usunął moją odpowiedź - mam nadzieje że tylko przez przypadek :)
Przetoczę jeszcze raz, to co wtedy napisałem:
Rozumiem i dziękuje za bardzo szybką odpowiedź. Dowiedziałem się tego, jak zostać redaktorem - a więc będe się starał jak moge aby jak najwięcej edytować i robić to dobrze.
Jeszcze raz dziękuje
BartoszKonkol 20:13, 21 sty 2013 (CET)
 • -
A więc oczywiście będę robił wszystko, aby być godnym rangi redaktorskiej!
Pozdrawiam, BartoszKonkol 08:57, 22 sty 2013 (CET).
ps. Czy są gdzieś spisane wymagania, jakie trzeba spełniać na określoną rangę? A jeżeli Tak, to czy można by podać do tego spisu link (bo nie umiem znaleźć)?

Angielskie nazwy[edytuj kod]

Czy w artykułach dodawać angielskie nazwy czy nie? W kilku artykułach są (np. skóra : Skóra (ang. Leather)...), a w kilku nie (np. mapa) Aro567 09:06, 22 sty 2013 (CET)

Raczej dodawanie jest zbyteczne. Ale jeżeli się chce to można dodać. Reguły tutaj nie ma. BartoszKonkol 09:21, 22 sty 2013 (CET)
Tutaj polonizowałbym, choć może to finalnie okazać się zbytecznym. Dla przykładu tłoka, możemy napisać (ang. Piston), ale po co, jeśli komuś będzie zależało na odwiedzenie angielskiej nazwy lub jej poznanie, wystarczy kliknąć odnośnik w interwiki. Szczerze nie widzę sensu w pisaniu dodatkowej treści (rus, fr, de, es, it, nl, pt-br, zh, ja, ko, hu), skoro można ją zobaczyć w przejrzystszym miejscu i niezasłaniającym reszty tekstu opisującego (w tym wypadku) tłok.
Oczywiście wziąłem pod uwagę to, że Piston jest używany wśród społeczności minecrafta, niezależnie, czy to Niemiec, Szwed, czy Rosjanin, większość z nich może korzystać z tego wyrazu. Angielski jest aktualnie promowany na całym świecie i dąży to do tego, by była możliwość porozumienia się nawet z Chińczykiem. Ma to plusy i minusy, ale nie będę się rozpisywał na ten temat.
Z drugiej strony, do gry zostało dodane tłumaczenie, do którego minewiki może się dostosować. Z tłumaczenia korzysta wiele osób, którym wygodniej jest czytanie w ojczystym języku, niżeli dukanie w j. angielskim. Tłumaczenie to może zlikwidować konieczność dopisywania (ang.) do artykułów.
Zależnie od której strony spojrzymy, od tej strony będziemy myśleli "słusznie". Nie wiem po której stronie się opowiedzieć, więc przedstawiłem dwa wybory.
Falibor 21:44, 22 sty 2013 (CET)
Ja z kolei jestem zdecydowanym zwolennikiem podawania angielskich nazw w artykułach jako te w nawiasie. Angielskie są nazwami oryginalnymi i oficjalnymi w grze. Nie mogą się też zmieniać w przeciwieństwie do nazw tłumaczonych. Jest to informacja pewna i sprawdzona. Dlaczego więc jej nie umieszczać? Cordylus - Dyskusja - Wkład 07:17, 23 sty 2013 (CET)
Jesteśmy na Polskiej MCwiki, więc używajmy polskich słów.
Choć podanie w drugiej kolejności wersji angielskiej nie jest błędem ani rzeczą złą...
Uważam, że należy pisać zgodnie z własnym poglądem:
 • jedni będą pisać po polsku
 • inni będą dodawać wersję angielską
i poprawianie tego raczej nie ma sensu
Jest to sprawa do dyskusji...
ale pewno i tak nie da się tego tak łatwo rozwiązać
Pozdrawiam, BartoszKonkol 14:39, 23 sty 2013 (CET).
Od czasu wprowadzenia spolszczeń, bloki i przedmioty wprowadzane w nowych wersjach są tłumaczone i nie pozostają nazwy angielskie. Z tego też można wywnioskować to, iż tylko starsze bloki należy podpisać z nawiasami, a te nowsze nie muszą być.
Dlaczego? Nowi gracze właściwie nie słyszą o angielskich nazwach, zaś starsi gracze grali na angielskiej wersji językowej, gdyż nie mieli innego wyjścia.
Nie może być tak jak się wypowiedział BartoszKonkol, musimy dojść do jednego zdania. Od tego jest ta strona...
Falibor 23:38, 25 sty 2013 (CET)
Nie jest to regułą. Ja gram wciąż na angielskiej wersji, bo polska czcionka na moim monitorze nierówno się rozciąga i wygląda okropnie. Wiele graczy z którymi się spotkałem, też lubi grać na angielskiej "wspominając dawne czasy". To jest Wiki, a głównym jej celem jest publikacja informacji w przystępny sposób. Angielska nazwa jest informacją przydatną i podanie jej w nawiasie przy artykule jest jak najbardziej na miejscu. Cordylus - Dyskusja - Wkład 01:13, 26 sty 2013 (CET)

Skargi[edytuj kod]

Czy można było utworzyć stronę do skarg np.na użytkownika. Czekam na odpowiedź. Ps. Nie poprawiajcie mnie ,że nadużywam lini poziomiej ja o tym wiem więc Proszę mnie nie poprawiać.--Eryk321 11:03, 26 sty 2013 (CET)

1. Mógłbyś się bardziej rozpisać w tym temacie? Ciężko zrozumieć to, do czego dążysz.
2. Ogólna instrukcja korzystania z dyskusji na Wiki: 1. Zawsze podpisuj się zapisując cztery tyldy ~~~~ lub korzystając z guzika u góry pola edycji. 2. Na posty napisane w Twojej prywatnej dyskusji, należy odpowiadać w bezpośrednio dyskusjach użytkowników, którzy te posty piszą. 3. Kolejne posty w dyskusji rozpoczynaj stosując dwukropki. 4. Jeśli widzisz osobę nie stosującą się do którejś z zasad instrukcji - również mu ją prześlij wpisując po prostu: {{instrukcja}}
Falibor 21:47, 22 sty 2013 (CET)
Bezimiennemu koledze chodzi pewno o utworzenie nowej dyskusji w stylu Minecraft_Wiki_Polska:Spo%C5%82eczno%C5%9B%C4%87/Skargi, na której można by się żalić na innych użytkowników i zwracać im uwagę.
Jest to ciekawy pomysł :)
BartoszKonkol 14:46, 23 sty 2013 (CET)
Wciąż nie wiemy, czy chodzi o użytkowników minewiki czy graczy minecrafta.
Może to być zabawne, popieram pomysł na starcie, zobaczymy "jak to wyjdzie w praniu". Falibor 23:47, 25 sty 2013 (CET)
No nie wiem. Znając życie skończy się to na docinkach typu: "on nie stawia kropek" i "a on nie zaliczył mojej edycji". Gdy jest jakieś niedomówienie z innym użytkownikiem nie lepiej zwrócić się bezpośrednio do niego?! Cordylus - Dyskusja - Wkład 01:07, 26 sty 2013 (CET)
Sorki za rozpętanie piekła w tym temacie, ale mi chodzi o użytkowników Minecraft Wiki Polska.I po co marnować tą stronę na instrukcję dla użytkowników.Może ktoś by zrobił dla użytkowników skrzynki odbiorcze na wiadomości od użytkowników,redaktorów,administratorów.Przez tą stronę powiększyła się ilość użyktowników.Więcej by było kandynatów na redaktora strony "Skargi" i na Administratorów i także na ogólnych redatkorów.Ktoś by o tym pomyślał? Przynajmiej strona "skargi" by opróżniła trochę tych tekstów tutaj.Moim zdaniem strona "skargi" by była dobra dla skarg łamania Regulamimu.Tak by to działało:Użytkownik składa skargę na stronie Skargi->Redaktor lub Administrator zobaczy skargę->Pisze do niego wiadomość o złożeniu skargi i swoją odpowiedź.Czy tak ma być?--Eryk321 11:03, 26 sty 2013 (CET)
Przepraszam, ale piszesz tak bardzo chaotycznie, że ciężko Cię zrozumieć! Jeśli chodzi o skrzynkę odbiorczą użytkownika, to taka istnieje w postaci "dyskusji użytkownika". Cordylus - Dyskusja - Wkład 13:09, 26 sty 2013 (CET)
Faktycznie, musisz popracować nad wysławianiem się. Nie jest to prosta rzecz, ale warto nad nią popracować ;)
Jeśli nie chcesz się ciągać po psychologach itd. to doradzić mogę Ci to, byś więcej rozmawiał z innymi ludźmi. Jest to darmowe, poprawia znajomości i status społeczny. Najważniejsze, aby powstała dyskusja i rozmówca mógł kontrować twoje poglądy, nie mówię tu o kłótni, lecz o dyskusji. Dyskusja polega na wymianie poglądów, a kłótnia zazwyczaj jest jednostronna.
Jako skrzynkę odbiorczą masz na myśli system wysyłania wiadomości taki jak e-mail? W takim wypadku istnieją różnice między funkcjonalnością, gdyż nie możesz zobaczyć czyichś wiadomości bez dostępu w postaci hasła, zaś tutaj jest inaczej, bo posiadasz punkt dostępu do każdej dyskusji i możesz w niej brać udział.
Jest to ciekawy pomysł, ale nierealny, wątpię, aby dzięki temu "Więcej by było kandynatów na redaktora strony "Skargi" i na Administratorów i także na ogólnych redatkorów.". Jest za mało osób tworzących minewiki, nikt się tym nie przejmuje i tej strony nie reklamuje. Nie wiadomo kiedy przybędzie wsparcie. Szczerze wątpię, aby przybyło, bo z wzywaniem go nic się nie ruszyło. Może za rok, dwa, pięć ktoś pomoże.
Wracając do skrzynki, to takie coś nie będzie nigdy, bo minewiki polska jest zależna od minewiki angielskiej.
Funkcjonalność wysyłania wiadomości, przeglądania i samych składań skarg wymaga dodatkowych rąk do pracy. Nie mamy ich zbyt wiele, więc jest to kolejny punkt zaprzeczający temu pomysłowi. Gdyby do tego dodać argument Cordylusa, to raczej ten pomysł nie przejdzie.
Aktualne wykorzystanie dyskusji jest dobre, ale jedna rzecz mi się w tym nie podoba. Mówię tu o rozdzieleniu dyskusji na dwie strony. Nie ma w tym większego sensu, bo wystarczyłoby odpowiadać tylko w jednym miejscu. Tam gdzie zaczęta, tam ją prowadzić i tam też należy ją skończyć.
Znów się rozpisałem, choć tego nie chciałem.
Falibor 19:09, 26 sty 2013 (CET)
Zrobiłem stronę Minecraft Wiki Polska\Skargi zobaczcie sami!--Eryk321 13:35, 30 sty 2013 (CET)
1. Podałeś strone z ukośnikiem w lewo... W stronach www stosuje się ukośnik w prawo -, bo inaczej będą błędy (php to umi zmienić w praktyce, ale gdyby to była strona html to by to się popsuło)
2. Zrobiłeś strone wg. mojej propozycji. Nikt ci nie zatwierdzi strony która się odnosi do głownych stron MCwiki.
3. Tak jak wpimniałem w 2. Stona nie istnieje. Zrób ją w brudnopisie (czy jak to się tam nazywa) i podaj link do tej strony z swojego brudnopisu.
4.Te dwukropi powinieneś dawać o jeden więcej od poprzedniego (tzn. jeżeli osoba przed tobą pisałe ::: to ty piszesz :::). Poprawiłem to.
5. Pomysł z stroną skark jest fajne :) Tylko bedzie pewno trzeba dużego nadzoru nad nią, więc nie wiadomo czy Administracja zezwoli na jej stworzenie... Ale wzór (w brudnopisie) można zrobić (i zamieścić tutaj do tego link)
6. Sorki że odgrzebuje temat. Ale uważam, że ma to sens.
7. Jeżeli pisze troche nieskałdnie, to sorki. Jakoś tak mam dzisiaj.
BartoszKonkol 18:05, 28 lut 2013 (CET)
Jeżeli link jest zepsuty daje nowy i oto on KlIK . Jak Aministracja się nie zgodzi to trudno , projekt nadaje się do kosza. Jeżeli by zatwierdzili to wtedy trzeba było skopiować wszystkie dyskusje na Skrzynkę Odbiorczą. A to wtedy bu zajęło dużo czasu. To więc :
Jedni będą się nie zgadzać a,
Drudzy będą chcieli tej zmiany.
To więc będzie walkower.
Każdy ma swoje zdanie.......--Eryk321 16:06, 2 mar 2013 (CET)
1. Pomysł na strone o skargach dobry, ale nie wierze że ktoś z Adminsitracji go zatwierdzi :/
2. Projekt faktycznie rozwiniety... Nie ma co :P
3. Pisz dając na początku o jeden : więcej niż dała osoba która udzialała poprzedniej odpowiedzi (bo znowy cię poprawiałem)! Tak jak pisze (w punkcie 3) tutaj:
Ogólna instrukcja korzystania z dyskusji na Wiki: 1. Zawsze podpisuj się zapisując cztery tyldy ~~~~ lub korzystając z guzika u góry pola edycji. 2. Na posty napisane w Twojej prywatnej dyskusji, należy odpowiadać w bezpośrednio dyskusjach użytkowników, którzy te posty piszą. 3. Kolejne posty w dyskusji rozpoczynaj stosując dwukropki. 4. Jeśli widzisz osobę nie stosującą się do którejś z zasad instrukcji - również mu ją prześlij wpisując po prostu: {{instrukcja}}
4. Co do strony tych Skarg to powinna się wypuwiedzieć Administracja - i to w prosty sposób: Tak lub Nie
Pozdrawiam, BartoszKonkol 17:13, 3 mar 2013 (CET)

Przeniesienie artykułu[edytuj kod]

Witam. Czy mógłbym poprosić, o przeniesienie artykułu MCP z Modyfikacje/MCP do Programy/MCP? Artykuł ten został przeniesiony z MCP do Modyfikacje/MCP przez użytkownika Cordylus. Problem w tym, że MCP (Minecraft Cody Pack) nie jest modyfikacją, a programem. A więc to, aby znajdował się w Modyfikacje/MCP jest bezsensowne i lepszym wyjściem jest umieszczenie go w Programy/MCP. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam, BartoszKonkol 15:00, 23 sty 2013 (CET).
ps. W angielskiej MCwiki, artykuł o MCP z znajduje się w Programs and editors/Minecraft Coder Pack.
Dziękuję. :) Cordylus przeniósł już artykuł. BartoszKonkol 16:07, 23 sty 2013 (CET)

Fajerwerk[edytuj kod]

W artykule o nazwie Fajerwerk nie wyświetla się panel interwiki. Początkowo nie byłem tym zbytnio zdziwiony ze względu na to, że artykuł mógł się jeszcze nie uformować do pełnej postaci (mam nadzieję, że mniej więcej wiecie o co chodzi) i interwiki nie zostało zapisane. Interwiki w artykule tym zostało wpisane w odpowiednim miejscu z zachowaniem bezpiecznej odległości. Po miesiącu (albo i więcej) artykuł ten wciąż nie ma odnośników do stron w innych językach. Nie mogę zrozumieć dlaczego nie wyświetla się ten panel...Czyżby to był kolejny bug, tak jak w przypadku marchewki?
Falibor 18:30, 29 sty 2013 (CET)

Zobacz teraz ^^ Naprawione --Sebatriv 18:34, 29 sty 2013 (CET)
Wszystko fajnie, pięknie, działa, ale dlaczego nie chciało tego wykryć?Falibor 18:43, 29 sty 2013 (CET)
Jak aktualizowałem programy, to o jednym symbolu zapomniałem i cała tabelka była zbugowana, podejrzewam że tutaj też tak było --SebaTriv 18:47, 29 sty 2013 (CET)

gift code minecraft[edytuj kod]

jeżeli kupie minecraft za strony:minecraft.net czy ten zakup będzie bezpieczny

Zakup z minecraft.net jest 100% bezpieczny i masz niemal całkowitą pewność ze go otrzymasz --SebaTriv 15:33, 30 sty 2013 (CET)
Ogólna instrukcja korzystania z dyskusji na Wiki: 1. Zawsze podpisuj się zapisując cztery tyldy ~~~~ lub korzystając z guzika u góry pola edycji. 2. Na posty napisane w Twojej prywatnej dyskusji, należy odpowiadać w bezpośrednio dyskusjach użytkowników, którzy te posty piszą. 3. Kolejne posty w dyskusji rozpoczynaj stosując dwukropki. 4. Jeśli widzisz osobę nie stosującą się do którejś z zasad instrukcji - również mu ją prześlij wpisując po prostu: {{instrukcja}} Alex2422 16:10, 30 sty 2013 (CET)

★ ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★ SWEET! Właśnie dostaliśmy darmowy kod karty Minecraft na http://minecraftget.com/ ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★ ★

Placek Dyniowy[edytuj kod]

Na banerze przedmiotów tekstura Placka Dyniowego nie wczytuje się. Zgłaszam ten błąd tutaj. --Eryk321 10:09, 3 lut 2013 (CET)

Teraz działa poprawnie. Dziękujemy za zgłoszenie. Falibor 19:35, 3 lut 2013 (CET)

Kamieniarz[edytuj kod]

Ostatnio powstał artykuł pod nazwą Kamieniarz, według mnie jest to nieodpowiednia nazwa. Bardziej pasowałaby kamieniarka. Kamieniarz może być mylony z osobą / mobem wydobywającym kamień. Zarówno w trybie singleplayer, jak i multiplayer, możemy spotkać modyfikacje wprowadzające moby, które w pewnym promieniu będą wydobywały kamień. Poza tymi modyfikacjami możemy grać współpracując ze sobą, w takim momencie można podzielić się zadaniami np. 1 osoba pozbiera drewno, 2 osoba będzie polowała na zwierzynę, 3 osoba będzie kopała kamień na budowę schronienia itd.
Wyżej wymienione przykłady mogą być mylone z tym blokiem. W wersję kieszonkową nie gra wcale tak mało osób, więc nie jest to błaha sprawa.
Konkludując, moja propozycja na zmianę nazwy Kamieniarz to Kamieniarka.
Jeśli ktoś ma ciekawsze propozycje, jest za lub przeciw, niech da znać o swoim zainteresowaniu w tym temacie.
Pozdrawiam, Falibor 19:47, 3 lut 2013 (CET)

Zero sprzeciwów? Zero jakiejkolwiek aktywności...Czyżby to milczenie miało oznaczać pozwolenie na działanie? Falibor 15:21, 6 lut 2013 (CET)
Ten blok jest nie tylko do obcinania kamienia, ale też do przycinania innych rzeczy Aro567 17:07, 6 lut 2013 (CET)
Nie chodzi mi o zmianę treści artykułu, lecz o jego nazwę... Falibor 20:06, 7 lut 2013 (CET)
Wiem, ale nazwa kamieniarka kojarzy się z kamieniem. Aro567 17:37, 8 lut 2013 (CET)
Mimo wszystko ma mniej skojarzeń niż kamieniarz. Zamiast tej nazwy można zaproponować inną nazwę np. przycinarka. Nie zamierzam się kłócić, lecz dojść do pozytywnego efektu z tego tematu. Falibor 19:58, 9 lut 2013 (CET)
Przycinarka może być Aro567 21:21, 9 lut 2013 (CET)
Według mnie jeśli już mamy zmieniać nazwę to na kamieniarkę, chociaż wolałbym pozostanie przy obecnej nazwie. Lepiej tłumaczyć nazwy jak najwierniej, o ile to nie pozbawia jej sensu (jak np. w przypadku droppera). Alex2422 18:48, 10 lut 2013 (CET)
Wciąż nie widać żadnej konkluzji, co mnie wielce smuci. Zamierzam nazwę tą zmienić jeszcze dziś. Aktualny pomysł na tą nazwę to przycinarka. Czekam na lepsze propozycje lub wypowiedzi innych użytkowników. Zamierzam coś w tym kierunku zmienić. To nie może jeszcze tak stać w miejscu. Falibor 15:11, 10 kwi 2013 (CEST)
A może po prostu zrobić jakieś głosowanie? Alex2422 17:04, 10 kwi 2013 (CEST)
Nie ma problemu.
Pytanie brzmi: Czy zgadzasz się na zmianę nazwy artykułu Kamieniarz na nazwę Przycinarka?
Głosujemy w następujący sposób: CommentCSS.png Za {{c|Tak|Za}} i CommentCSS.png Przeciw {{c|Nie|Przeciw}} Falibor 16:57, 18 kwi 2013 (CEST)
CommentCSS.png Za, aktualna nazwa jest bez sensu, więc należy ją zmienić. Tak jak wcześniej wspomniałem, kamieniarz jest mało precyzyjną nazwą, bardziej ona określa osobę wydobywającą kamień, niż blok użytkowy, którym może być piec. Wyrażam akceptację nazwy przycinarki ze względu na to, że dobrze pokrywa się z odgrywaną rolą. Falibor 17:15, 18 kwi 2013 (CEST)
CommentCSS.png Za nazwa kamieniarz kojarzy się z kamieniem, a ten blok jest też do przycinania innych bloków. Jestem za nazwą przycinarka Aro567 19:37, 18 kwi 2013 (CEST)
CommentCSS.png Za Podoba mi się! Trzeba jednak pamiętać, że przy przenoszeniu strony przedmiotu, przenieść trzeba też jego plik Grid i wprowadzić zmiany na stronie Szablon:Grid Cordylus - Dyskusja 00:55, 19 kwi 2013 (CEST)
CommentCSS.png Przeciw Jestem za pozostaniem przy dosłownym tłumaczneiu. Oryginalna nazwa również miała w nazwie kamień i kojarzyła się z nim, nawet jeśli kamieniarz służy też do przycinania innych rzeczy. Alex2422 14:06, 19 kwi 2013 (CEST)
Tak, wiem, że długo nie było konkluzji tego głosowania, lecz przedłużałem to ze względu na to, że miałem nadzieję na głosy ze strony kilku innych osób.
Konkludując głosowanie:CommentCSS.png Za opowiedziały się 3 osoby, a CommentCSS.png Przeciw jedna.
Wynikiem tego jest zezwolenie na zmianę nazwy artykułu kamieniarz na przycinarka. Falibor 16:18, 7 maj 2013 (CEST)

Redstone[edytuj kod]

Witam. Otóż mam pytanie, bo nie wiem jak w minecrafcie zrobić taki mechanizm że ktoś wchodzi na płytkę naciskową i na niej stoi i zamiast wysłać jeden ciągły sygnał np. do lampy chcę aby sygnał był tylko jeden czyli np. lampa się zaświeci i zgaśnie oczywiście gracz cały czas stoi na płytce. Nie wiem czy istnieje taki mechanizm, jeżeli tak to proszę mi wyjaśnić lub przesłać zdjęcie , z góry dziękuję.

1.Ogólna instrukcja korzystania z dyskusji na Wiki: 1. Zawsze podpisuj się zapisując cztery tyldy ~~~~ lub korzystając z guzika u góry pola edycji. 2. Na posty napisane w Twojej prywatnej dyskusji, należy odpowiadać w bezpośrednio dyskusjach użytkowników, którzy te posty piszą. 3. Kolejne posty w dyskusji rozpoczynaj stosując dwukropki. 4. Jeśli widzisz osobę nie stosującą się do którejś z zasad instrukcji - również mu ją prześlij wpisując po prostu: {{instrukcja}}
2.Nie rozumiem o co ci chodzi. Przeczytaj ten artykuł, może ci pomoże w rozwiązaniu twojego problemu. Jeśli nie pomógł, to postaraj się lepiej objaśnić sprawę, może to być w punktach, screenshotach, dowolna wersja, byleby była wyraźna.
Pozdrawiam, Falibor 15:55, 6 lut 2013 (CET)
Ja rozumiem o co chodzi. Obrazek jest w tym artykule. Alex2422 16:31, 6 lut 2013 (CET)

Przenoszenie stron do nazwy w grze[edytuj kod]

Na angielskiej wiki jest projekt Moving Pages to In-Game Name. Na polskiej wiki też istnieje dużo artykułów, które mają inne nazwy niż przedmioty lub bloki, o których są. Na przykład: "Blok gliny" zamiast "Glina (blok)", "Diament (blok)" zamiast "Blok diamentu", "Czerwone jabłko" zamiast "Jabłko", "Trawa" zamiast "Blok trawy", "Pieczony befsztyk" zamiast "Befsztyk", "Usmażona ryba" zamiast "Pieczona ryba". U nas też moglibyśmy założyć taki projekt. Alex2422 16:31, 6 lut 2013 (CET)

Jestem na TAK. Tylko przenosić artykuły w sensie kopiować a następnie wklejać kod pod inną nazwą czy przekierowania? SebaTriv 18:17, 7 lut 2013 (CET)
Przenosić za pomocą opcji przenieś Aro567 18:28, 7 lut 2013 (CET)
Generalnie to projekt już taki jest: Minecraft Wiki Polska:Projekty/Ujednolicanie z tłumaczeniem. Cordylus - Dyskusja - Wkład 18:29, 7 lut 2013 (CET)

ID[edytuj kod]

Moglibyście przejrzeć stronę Użytkownik:Sebatriv/brudnopis2 czy nie zawiera błędów? Ja nie znalazłem większych. PS.: SubID zrobię następnym razem --SebaTriv 14:03, 15 lut 2013 (CET)

Artykuł Szkielet[edytuj kod]

Na artykule Szkielet pisałem fakt że mogą ubrać zbroję i głowy. Jeszcze napisałem że może też podnieść miecz. Dlaczego nie przyjmięto mojego wkładu do tej stron. Sam sprawdzalem.--Eryk321 20:53, 17 lut 2013 (CET)

To już było napisane wyżej. Alex2422 15:09, 19 lut 2013 (CET)

Ciasteczka[edytuj kod]

Mam denerwujący problem z logowaniem. Mam włączone ciasteczka i loguję się, ale wyskakuje, że mam je wyłączone. Potem muszę je wyłączyć i włączyć aby się zalogawać Aro567 18:20, 25 lut 2013 (CET)

Dołączam się do tego! Od początku pobytu na tej wiki muszę logować się na dwa razy. Niezależnie od opcji ciasteczek i komputera, przeglądarki czy sieci z jakiej wchodzę ZAWSZE za pierwszym razem wyskakuje błąd ciasteczek. Przy powtórnym logowaniu problemu tego nie ma. W dodatku działa to podobnie jeśli nie wpiszę nazwy użytkownika i hasła. Wyskoczy wtedy błąd braku nazwy - i dopiero przy wyświetlonym błędzie mogę się zalogować! I to jest tak od początku. Cordylus - Dyskusja 19:01, 26 lut 2013 (CET)
Też tak mam :)
To są zabezpieczenia wynikające z takiego układu:
MCwiki →(dane strony logowania)→ Komputer
↑ ↓
(login i hasło) (login i hasło)
↑ ↓
Komputer ← (otwarcie połączenia) ← MCwiki
Przy zatoczeniu "koła" MCwiki podaje ponownie strone logowania. Ze wzgledu na poprawny login (jeżeli jest poprawny) zamiast dać zwrot do komputera (tj. dane strony logowania) przechodzi zwrot na ostatnią, używaną stone MCwiki (przed przejściem do strony logowania).
Logiczne? :)
ps. Ten układ podaje jak by to wyglądało w przypadku podania błędengo hasła. Ja napisałem powyżej, przy poprawnym haśle dochodzi do "wyrwania się" z tego "koła"
ps2. Ten wykres co podałem się troche rozwalił (ja napisałem poprawnie, ale edytor źle to złożył)
Pozdrawiam, BartoszKonkol 18:20, 28 lut 2013 (CET)
Sprawę już kiedyś zgłaszałem do programistów. Ba, nawet przez jakiś czas miałem z tym podwójnym logowaniem spokój. Zgłoszę to jeszcze raz. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 13:28, 3 mar 2013 (CET)