Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Minecraft Wiki Polska:Społeczność/Archiwum/sprzed 2014-01-02

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj

Społeczność jest przeznaczona do ogólnych dyskusji na temat tej wiki.

ARCHIWUM - ZAWARTOŚĆ SPRZED 2014-01-02

Nie wiem jak pobrać minecraft.[edytuj kod]

Nie wiem skąd pobrać pełną wersję minecraft? Chociaż mam już dużo pomysłów na rozbudowanie mojej mapy. Pomożecie?

Witaj. Na wstępie proszę, o podpisywanie się na stronach dyskusji czterema tyldami ~~~~ (zmienią się na podpis). Minecrafta możesz kupić na oficjalnej stronie gry http://minecraft.net/store (musisz najpierw utworzyć tam konto). Po zakupieniu należy przejść do http://minecraft.net/download w celu pobrania Launchera gry. W tym Launcherze wpisujesz swoje dane do konta, które uprzednio utworzyłeś na stronie Minecraft.net i rozpoczyna się pobieranie gry. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 13:25, 3 mar 2013 (CET)

Nieaktualna wersja wersji i tygodnówki[edytuj kod]

Zauważyłem że snaspot 13wb06 już jest dawno po terminie . Aktualna "tygodniówka" to 13wb10. Proszę to poprawić Eryk321 18:42, 5 mar 2013 (CET)


PS.1 Jak można zrobić żeby podpis był na zielono?

Musisz wejść w łącze "Preferencje", które pojawia się w prawym górnym rogu (po zalogowaniu). Następnie w dziale "Podpis" w polu "Twój podpis" wpisz "[[User:Eryk321|<span style="color: green">Eryk321</span>]]". Zaznacz "Traktuj podpis jako wikikod (nie linkuj automatycznie całości)" i zapisz. Alex2422 20:18, 7 mar 2013 (CET)
PS. Po "<small>" nie napisałeś "</small>", przez co wszystko napisane po tym byłoby małe. Już to dopisałem.
1.5.1 Już wyszło . Zmieniłem tytuł w nagłówku.
PS. Kombinuje żeby podpis był żeby miał 2 kolory czyli -Pół podpis żeby na zielono a druga Półówka

na czerwono.Ktoś powie jak to zrobić? "--Eryk321 17:25, 25 mar 2013 (CET)"

Podobnie, ale część, która ma być na zielono wpisujesz w "<span style="color: green"></span>", a tą na czerwono - w "<span style="color: red"></span>". Alex2422 16:59, 9 kwi 2013 (CEST)

Historia - linków ciąg dalszy[edytuj kod]

Tym razem mam problem z linkami wewnętrznymi. Na angielskiej wiki było tak: {{History||24 November 2012|link=Redstone Update|ilink=1|[[Jeb]] stated that there may be a 'Capacitor' in [[Minecraft]]}}, więc na polskiej użyłem tego samego kodu (oczywiście z "Historia" zamiast "History") i w kolumnie z wersjami pokazało się to: "[Redstone Update 24 listopada 2012]". To znowu jakiś błąd, czy po prostu na polskiej wiki robi się to inaczej? Alex2422 20:43, 23 mar 2013 (CET)

Sam nie rozumiem do końca tego nowego stylu, jaki na angielskiej wikii utworzyli, ale poprawiłem błąd zastępując go prostszą wersją ;) Falibor 15:51, 10 kwi 2013 (CEST)

System Aktualizacji Snaspotów i Aktualizacji[edytuj kod]

Ten projekt skupia się na tym , że będą pobierane informacje z innych Minecraft'owych Wiki i będą przetłumaczane na Polski . Problem w tym że niektóre informacje są na prawa (C)-Copyright i wtedy nie wolno pod żadnym pozorem ich kopiować. Opóźnione Wiki to {żeby nie uraźić Wiki byle jakie czy po Polsku czy Angielsku lub o innym temacie} jest nieaktualne i w tym rzecz. Bo wtedy miej chętnie oglądają Wiki [na jakikowielk temat} bo one jest nieaktualne. Informacje powinny być świeże i na temat. Co do tego systemu kod Wiki powinnen być taki jaki tutaj jest czyli zrobiony na tej Wiki zasadzie. --Eryk321 11:05, 24 mar 2013 (CET)

Co? Połowy nie zrozumiałem :) Jakie informacje są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować? Większość treści na Minecraft Wiki (wszystkich) jest na licencjach Creative Commons. Poza tym, jeśli coś jest na licencji typu Szablon:License copyright, to oznacza, że na innych Minecraft Wikiach możesz go użyć. Nie podlegamy aż tak bardzo prawu polskiemu, jak np. polska Wikipedia (w sensie nas, jako sama treść na stronie). I jaki kod Wiki powinien być taki sam, jak tutaj? ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 17:10, 24 mar 2013 (CET)
Przeczytaj sobie to co jest nad tym tematem.Jeżeli chodzi o Kod Wiki to nie powinen być inny niż jak tutaj zrobione . Dla nie wiedzących o co chodzi Kod Wiki nie powinen być z innych minecraft wiki niż Polskej minecraft wiki . A jeżeli chodzi o copyright to mnie nie pytajcie ..... "--Eryk321 17:10, 25 mar 2013 (CET)"
OK. Chyba udało mi się wyłuskać trochę sensu. Chodzi o to, żeby na wszystkich wersjach językowych Minecraft Wiki był ten sam wikikod (czyli, żeby np. na polskiej było "History" a nie "Historia"), zgadłem? Alex2422 18:59, 25 mar 2013 (CET)
Nie o to chodziło.Przykład do wytłumaczenia o co chodzi [History to jest Kod z Angielskiej Minecraft Wiki to więc trzeba to przetłumaczyć na Polski i wtedy Kod wiki się zgadza z językiem Polskim. Wszystko jasne ? A i jeszcze jedno .Próbuję skopiować URL obrazka z innej strony i tylko wyskakuje mi link z obrazkiem a nie cały obrazek jak na innych forach. Wie ktos jak to zrobic zeby bylo widac obrazek? --Eryk321 12:29, 13 kwi 2013 (CEST)

Jak dodać swojego moda na minecraft wiki?[edytuj kod]

Witam! Mam takie jedno pytanie dotyczące modów do minecraft. Otóż chciałbym dodać mojego moda na minecraft wiki lecz nie wiem czy się da samemu to zrobić i jak to zrobić? Proszę o pomoc.

Cześć! Po pierwsze podpisuj się czterema ~.
Po drugie: Wiem że to ty Wojtek XD ale nie będe tu pisać privów
Po trzecie: Możesz dodać swój mod jeżeli jest on interesujący. Poprostu w zakładce Modyfikacje dajesz Edytuj i dopisujesz wg. wzory swój mod.
Po czwarte: Jeżeli mod nie będzie uznany przed Administracje/Redaktorów, to musisz się liczyć z tym, że mogą go usunąć (nie zatwierdzić).
Po piate: Jesteś nowy na MCwiki, więc patrz: Ogólna instrukcja korzystania z dyskusji na Wiki: 1. Zawsze podpisuj się zapisując cztery tyldy ~~~~ lub korzystając z guzika u góry pola edycji. 2. Na posty napisane w Twojej prywatnej dyskusji, należy odpowiadać w bezpośrednio dyskusjach użytkowników, którzy te posty piszą. 3. Kolejne posty w dyskusji rozpoczynaj stosując dwukropki. 4. Jeśli widzisz osobę nie stosującą się do którejś z zasad instrukcji - również mu ją prześlij wpisując po prostu: {{instrukcja}}
Pozdrawiam, BartoszKonkol 17:46, 25 mar 2013 (CET)

Strona dozownik[edytuj kod]

Nie działa strona dozownik. Wyskakuje:
W bazie danych nie odnaleziono treści strony „Dozownik” .
Zazwyczaj jest to spowodowane odwołaniem do nieaktualnego linku prowadzącego do różnicy pomiędzy dwoma wersjami strony lub do wersji z historii usuniętej strony.
Jeśli tak nie jest, możliwe, że problem został wywołany przez błąd w oprogramowaniu. Można zgłosić ten fakt administratorowi, podając adres URL.
Proszę o naprawienie błędu Aro567 20:20, 27 kwi 2013 (CEST)

Konflikt edycji[edytuj kod]

Witam. Podaczas edycji strony Kwiaty wyświetla mi się tekst o tytule Konflikt edycji: Kwiaty. Tekst ten pojawia się zamiast tekstu edytowanego i brzmi następujaco: W bazie danych nie odnaleziono treści strony „Kwiaty” . Zazwyczaj jest to spowodowane odwołaniem do nieaktualnego linku prowadzącego do różnicy pomiędzy dwoma wersjami strony lub do wersji z historii usuniętej strony. Jeśli tak nie jest, możliwe, że problem został wywołany przez błąd w oprogramowaniu. Można zgłosić ten fakt administratorowi, podając adres URL. Czy wie ktoś dlaczego tak sie dzieje? Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 10:43, 29 kwi 2013 (CEST)

Nie mogę się zalogować w Minecraft'a .[edytuj kod]

Nw czemu, ale nie mogę się zalogować w MC. Kiedy wpisuję hasło i login pisze na czerwono : Login failed. Założyłam konto na oficjalnej stronie minecraft'a chyba minecraft net i tu i dalej nic nie mogę. Pomocy ! :/ Z góry dzięki za odpowiedzi.

Po pierwsze, Ogólna instrukcja korzystania z dyskusji na Wiki: 1. Zawsze podpisuj się zapisując cztery tyldy ~~~~ lub korzystając z guzika u góry pola edycji. 2. Na posty napisane w Twojej prywatnej dyskusji, należy odpowiadać w bezpośrednio dyskusjach użytkowników, którzy te posty piszą. 3. Kolejne posty w dyskusji rozpoczynaj stosując dwukropki. 4. Jeśli widzisz osobę nie stosującą się do którejś z zasad instrukcji - również mu ją prześlij wpisując po prostu: {{instrukcja}}! Po drugie: Założenie konta na mcWiki nie znaczy, że będziesz mieć konto Minecraft'a, a tym bardziej nie będziesz mieć premium. Po III: Założyłeś konto na minecraft.net - ale to nie daje ci prawa do wersji premium. Musisz albo kupić oryginalnego mc, albo pobrać cracka (launcher-pirat) o nazwie MinecraftSP. Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 09:22, 7 maj 2013 (CEST)

Prośba, kto się podejmie modyfikacji szablonu[edytuj kod]

Ostatnio użytkownik Zryty napisał do mnie na mojej dyskusji. Jednak ja nie mam czasu, nawet już tak wikikodu bardziej zaawansowanego nie pamiętam. Tak, wiem. Admin. Niestety, są też inne zajęcia. Chciałbym wrócić do swojego dawnego obeznania w wikikodzie. No ale wracając do prośby. Zrobi to ktoś?

Tytuł: Jedzenie i podobna tabela w głodzie

Tabele posiadają różnice (po za brakiem 2 kolumn, np. zupa grzybowa ma inny efekt), można by tabelę wydzielić jako szablon i załączyć do obu artykułów, by zmiany były wprowadzane w obu. Czy takie rozwiązanie ma sens? Jak dla mnie nawet informacja o nasyceniu nie przeszkadzałaby na stronie jedzenia. Pozdrawiam -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 14:26, 6 maj 2013 (CEST)

~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:03, 6 maj 2013 (CEST)

Wydzielone Jedzenie/tabela -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 15:00, 7 maj 2013 (CEST)
Nie "kasuj" wypowiedzi innych :) Wystarczy odpowiedź. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 17:18, 8 maj 2013 (CEST)

Artykuł nie został znaleziony w bazie danych[edytuj kod]

Ostatnio dość często pojawiały się doniesienia o artykułach, które, jak informuje system, nie zostały znalezione w bazie danych. Problem był dość długo, jednak ostatnio dostałem informacje od dewelopera, że problem w końcu został rozwiązany i nie powinny mieć miejsce podobne rzeczy. Jednak jeśli traficie na tego typu błędy, niezwłocznie zgłaszajcie mi na stronie dyskusji, poprzez formularz zgłoszeniowy http://kontakt.mcwiki.pl lub na adres mailowy mailto:kontakt+mc@itsquare.pl ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 00:03, 15 maj 2013 (CEST)

PONIŻEJ PRZENIESIONA DYSKUSJA Z DYSKUSJI UŻYTKOWNIKA LEWANDOWSKI:

Podobno problemy z serii "W bazie danych nie odnaleziono treści strony" zostały już rozwiązane, a jednak artykuł "Dozownik" wciąż nie działa. Link: http://pl.minecraftwiki.net/Dozownik Alex2422 16:50, 15 maj 2013 (CEST)

Kolejny Kwiaty -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 10:00, 18 maj 2013 (CEST)
Tłok również nie działa... Cordylus - Dyskusja 22:45, 21 maj 2013 (CEST)
Zła wiadomość to taka, że chyba popsułem Utwardzona glina, a dobra to taka, że wiem co zrobiłem i mam pomysł jak to wyelminować - jeśli to jest to o czym myślę... Gzie mogę się tym bezpiecznie podzielić? Działają te maile w domenie minipedia.pl? -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 14:49, 22 maj 2013 (CEST)
Trzcina cukrowa - kolejny pokemon do kolekcji... Zbierz je wszystkie! :D -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 09:53, 30 maj 2013 (CEST)
[1] Niby nie strona, ale oznacza że problem nadal występuje... -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 13:09, 3 cze 2013 (CEST)
Jest to o tyle dziwne, że te błędy zaczęły pojawiać się nagle. Wcześniej niczego takiego nie było. Cordylus - Dyskusja 15:01, 3 cze 2013 (CEST)
Nie było jakiejś aktualizacji MediaWiki? Albo zmiany serwera? -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 15:17, 3 cze 2013 (CEST)
Błędów faktycznie nie było, po raz pierwszy spotkałem się z tym 23 sierpnia 2012 po wydaniu 12w34a, wtedy to kwiaty zostały zablokowane. Znaczny wzrost tych błędów nastąpił w maju. Wyższe sfery wiedzą o tym przypadku? Falibor 17:23, 3 cze 2013 (CEST)
Zaczęły pojawiać się lawinowo, czy my/wy zaczęliście więcej ich zauważać? Artykuły, które mają ten błąd często ostatnio edytowane były kilka miesięcy wcześniej. Zmiana serwera chyba była, ale już dobre kilka miesięcy temu. Aktualna wersja MediaWiki ma ponad rok, więc aktualizacja chyba odpada. Nikt inny chyba tego problemu nie ma. O nim górę informuję co około tydzień. Ostatnio właśnie tydzień temu i odpisali, że jak wrócą do siedziby w czwartek, to to zrobią (delegacja? Urlop? Jakieś święta? Nie wiem), ale widzę, że nic z tym nie zrobili :/ Wyślę kolejny update. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 17:52, 3 cze 2013 (CEST)
Wszystko powinno zostać już naprawione i więcej tego typu błędów nie powinniśmy zobaczyć. Problem powodował filtr nadużyć, pochodził on z czasów powstania Wiki. Został on wyczyszczony i wszystko działa. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 07:33, 5 cze 2013 (CEST)
Ruda_kwarcu - niby nie widać na stronie, ale nie można edytować... -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 18:53, 13 lip 2013 (CEST)

Wycofywanie zmian[edytuj kod]

Mam problem z oznaczaniem wersji: nie mogę wycofywać zmian. Gdy próbuję to zrobić następuje błąd serwera. Oto co mi się wyświetla:

Błąd serwera
W witrynie wystąpił błąd podczas pobierania strony http://pl.minecraftwiki.net/index.php?title=Specjalna:Oznaczenie_wersji&action=submit. Może być ona wyłączona na potrzeby konserwacji lub nieprawidłowo skonfigurowana.
Oto kilka propozycji:
Ponownie załaduj tę stronę internetową później.
Błąd HTTP 500 (Internal Server Error): Napotkano nieoczekiwaną sytuację przy próbie zrealizowania żądania przez serwer.

Natomiast po ponownym załadowaniu strony pojawia się to:

Wskazywana strona nie istnieje
Nie podano strony albo użytkownika, dla których ta operacja ma być wykonana.
Wróć do strony Strona główna.

Czy ktoś jeszcze ma taki problem lub wie jak go rozwiązać? Alex2422 20:40, 21 maj 2013 (CEST)

Potwierdzam - mam to samo! Cordylus - Dyskusja 22:41, 21 maj 2013 (CEST)
Chyba i u mnie ten sam przypadek
Falibor 23:33, 1 cze 2013 (CEST)
A ja widzę, że nie mam problemu z oznaczaniem, cofaniem oznaczenia, anulowaniem edycji, cofaniem edycji. Spróbujcie w innej przeglądarce. Jak i tam będziecie to mieli, to podsyłajcie zrzuty ekranu, najlepiej zmieńcie sobie język interfejsu na angielski, jak będziecie to sprawdzać :) (znacznie ułatwi to prace górze) ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 17:59, 3 cze 2013 (CEST)
Ja też problemu nie mam, może zabierz im uprawnienia i nadaj ponownie :P -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 19:07, 3 cze 2013 (CEST)
Oto co wyświetla mi się na Internet Explorerze: http://imageshack.us/a/img209/5691/97164663.png , na Mozilli Firefox: http://imageshack.us/a/img694/3038/mozillaw.png i na Google Chrome: http://imageshack.us/a/img13/3064/googlekvv.png. Po ponownym załadowaniu strony na Google Chrome oraz odświeżeniu na IE pojawia się to: http://imageshack.us/a/img705/2426/notarget.png. Na Mozilli nic się nie dzieje. Alex2422 16:48, 4 cze 2013 (CEST)
Z anulowaniem i akceptacją nie mam problemów. Problem jest tylko z wycofywaniem. Działam na operze, na IE sprawdzałem i dzieje się tak, jak poprzednik opublikował. Bez zmian. Falibor 21:40, 4 cze 2013 (CEST)
Teraz i ja na to trafiłem... Pojawia się to gdy wycofuje się wersje przy przeglądaniu zmian, z historii wycofanie działa dobrze. -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 19:27, 12 cze 2013 (CEST)
Teraz pojawia się nieco inny komunikat: http://img13.imageshack.us/img13/4151/w4kg.png Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie, ale wrzucam na wszelki wypadek. Byłoby dobrze, gdyby ktoś to w końcu naprawił. Alex2422 18:19, 30 lip 2013 (CEST)
HTTP 500 pojawia się zazwyczaj podczas złej konfiguracji serwera lub "wewnętrznego błędu serwera", zazwyczaj wystarczy odświeżyć stronę. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 13:18, 4 sie 2013 (CEST)
Oraz w przypadku błędów PHP - jednak im towarzyszy też biała strona i czasem opis błędu. Jeśli konfiguracja jest faktycznie zła albo co gorsza skrypt jest uszkodzony to odświeżenie nie pomaga... -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 21:28, 4 sie 2013 (CEST)

Szablon Historia[edytuj kod]

Prosiłbym o zaktualizowanie szablonu historia, raczej tylko my bazujemy jeszcze na starym stylu. Zaktualizowanie przyspieszyłoby prace nad artykułami, przy okazji wypadałoby poznać wtedy w jaki sposób działa ten szablon. Jak dla mnie to czarna magia, więc nie dotykam tego, żeby nie zepsuć czegoś :D Z góry dzięki ;) Falibor 12:47, 9 cze 2013 (CEST)

Od lipca zamierzam tworzyć w nowym stylu, więc jeśli pojawią się hasze, crashe itd, to będzie spowodowane jedynie niezaktualizowaniem tego szablonu. Nowy szablon jest bardziej przejrzysty, więc nie zamierzam dłużej z tym zwlekać. Falibor 23:36, 27 cze 2013 (CEST)
Cześć. Jakie są konkretnie zmiany w nowej wersji tego szablonu? Może bym się tym zajął jak znajdę kiedyś troszkę czasu ;) Tomsk dyskusja 19:51, 30 cze 2013 (CEST)
Szablon zmieniony, wygląda na to, że ma zgodność wsteczną. Jakby były jakieś problemy to pisać. Co do zmian to w sumie nie wiele ich widziałem, po za możliwością dodania snapshota.. -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 20:16, 30 cze 2013 (CEST)
Jest klarowniejsze między innymi dzięki możliwości dodania tych snapshotów. Dzięki za wkład. Falibor 22:34, 30 cze 2013 (CEST)

Wróciłem[edytuj kod]

Po naprawdę długiej przerwie wróciłem do was, aby wam pomóc w tworzeniu artykułów na MC Wiki Polska


Przepraszam za tą przerwę . Postaram żeby robić artykuły


Pozdrawiam

Eryk :D

Bardzo się cieszymy za Twój powrót, ale to nie zmienia postaci rzeczy, że nie trzeba całemu światu tego obwieszczać :)
I jeszcze jedno:
Ogólna instrukcja korzystania z dyskusji na Wiki: 1. Zawsze podpisuj się zapisując cztery tyldy ~~~~ lub korzystając z guzika u góry pola edycji. 2. Na posty napisane w Twojej prywatnej dyskusji, należy odpowiadać w bezpośrednio dyskusjach użytkowników, którzy te posty piszą. 3. Kolejne posty w dyskusji rozpoczynaj stosując dwukropki. 4. Jeśli widzisz osobę nie stosującą się do którejś z zasad instrukcji - również mu ją prześlij wpisując po prostu: {{instrukcja}}
Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 16:16, 24 lip 2013 (CEST)

Tick[edytuj kod]

Miałem zamiar stworzyć artykuł o tickach, jednak nie wiem jaki jest polski odpowiednik tego słowa. Na tej stronie jest używana po prostu nazwa "tick". Jeśli ktoś zna się na tego typu sprawach, to proszę, żeby napisał jak to się nazywa po polsku. Alex2422 14:18, 26 cze 2013 (CEST)

Zdaje mi się, że polskiego odpowiednika nie ma. Po prostu "tick" oznacza tyknięcie. W pętli programu oznacza to jeden cylkl w którym gra zbiera informacje z wirtualnego świata i poddaje je analizie. Cordylus - Dyskusja 21:59, 26 cze 2013 (CEST)
Nie wiem jak to jest w minecraft ale np. w php tick to jest zazwyczaj jedna operacja, nie będę już się zagłębiał dokładniej kiedy jest inaczej. W każdym razie można to też nazwać krokiem lub cyklem, w zależności od sytuacji i języka. -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 14:07, 27 cze 2013 (CEST)
Z tego co znalazłem na Wikipedii to w Javie chyba nie ma kroków. Pozostają cykle (choć "Cykl to jeden cykl pętli gry" brzmi trochę dziwnie) albo ticki. Alex2422 14:41, 27 cze 2013 (CEST)
W tabeli po prostu nie ma javy (nie znam języka, który nie obsługuje pętli), po za tym to dotyczy kroków w samej pętli (trochę zawężone). Myślę, że ticki muszą zostać, bo nic ładniejszego nie znajdziemy. -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 15:17, 27 cze 2013 (CEST)
Tam napisali, że tabela "Krok w pętlach iteracyjnych" pomija te języki, w których nie ma pętli iteracyjnej, więc może w Javie nie ma takiej. Byłoby to trochę dziwne, gdyby w tabelce pominięto takie języki jak Java, czy C. Alex2422 17:07, 27 cze 2013 (CEST)
Są, zaufaj mi :D pętle java (ang.) - tutaj masz aż 3 ;) Oczywiście tylko for jest to zawsze pętla iteracyjna ale pozostałe też takimi mogą się stać. -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 22:42, 27 cze 2013 (CEST)
Nie do końca rozumiem, do czego prowadzą powyższe dywagacje, ale:
- w Java są trzy pętle (For, While, Do While)
- ‘tick’ po polsku, to by było: Cykl, Krok, Procedura (że jedna, powtarzająca się), Pętla (najmniej pasuje, ale tez może być)
Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 16:23, 24 lip 2013 (CEST)
Przyszło mi do głowy, że 'tick' to może również (po polsku) być: Zdarzenie, Część
Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 21:50, 26 lip 2013 (CEST)
Na Crowdin ktoś już zaproponował tłumaczenie "krok", więc to chyba będzie najlepsza opcja. Alex2422 10:23, 27 lip 2013 (CEST)
A ja się właśnie zastanawiam nad taką nazwą: „Cykl dobowy” albo „Cykl wykonawczy” – nazwy ciekawe, lekko zagadkowe, ale oddają znaczenie słowa „Tick” :) Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 17:02, 29 lip 2013 (CEST)
Przetoczę co o tym jeszcze mówi wujek Google (Google Tłumacz):
 • kleszcz
 • tykanie
 • cyk
 • fajka
 • tyknięcie
 • chwilka
 • znaczek fajka na liście
 • cwelich
 • wsypa poduszki
 • kredyt
Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 17:07, 29 lip 2013 (CEST)
Znalazłem jeszcze stronę, na której jest używana nazwa "tik": http://forex-nawigator.biz/forum/well-x-ama-czy-mo-na-j-od-wie-a-co-tik-t16129.html Alex2422 15:27, 8 sie 2013 (CEST)

Historia[edytuj kod]

Na angielskiej MCwiki szablon historia jest podzielony, np. jeżeli jest snapshot 13w16a, to obok jest napisana wersja 1.6.1. Proszę o zrobienie tak na polskiej MCwiki. Aro567 20:36, 2 lip 2013 (CEST)

Szablon został zaktualizowany, co widać 2 tematy wyżej, ale trzeba teraz strony pozmieniać, to może trochę czasu zająć... -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 22:28, 2 lip 2013 (CEST)

„Były administrator Wiki”[edytuj kod]

Witam, zauważyłem w karcie użytkownika Promaster (i jeszcze jednego, którego sobie nie mogę przypomnieć ani znaleźć), że pisze tam: Były administrator Wiki. Dziękuję wszystkim za współpracę przez ten rok.. Czy to znaczy, że administratorzy MCwikiPL zmieniają się co roku? Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 16:59, 29 lip 2013 (CEST)

Wątpię aby tak było. Mógł po prostu być z minewiki przez cały rok, w czasie jego kariery na minewiki po prostu otrzymał administratora. Skończył z minewiki posiadając prawa administratora. Mogę się tu mylić
Administrator nie musi zmieniać się co rok, bo to trochę bez sensu. Wybierając innego admina za jakiś czas można uświadomić sobie, który był lepszy, lecz to nie jest tak jak z prezydentem naszego kraju. Może z wyjątkiem serwerów, gdzie mogą działać takie prawa.
Istnieje kadra administratorów, która nie składa się z jednej osoby, lecz kilku. Zatem nie musimy wyrzucać osoby, która była administratorem przez długi czas i dobrze sprawdzała się na tym stanowisku. Falibor 00:55, 30 lip 2013 (CEST)
Swoją drogą wypadałoby wybrać kolejnego, aby nie powtórzył się przypadek z Danielo798. Aktualnie działa tylko jeden administrator, lecz nie jest on na bieżąco z tym, co się tu dzieje. Moim zdaniem Cordylus jest zdecydowanie najlepszym kandydatem. Powinniśmy mieć aktywnego administratora, który w razie potrzeby mógłby zainterweniować bez potrzeby pisania maili.
Możliwe, że wygląda jakobym podszedł srogo do aktualnego administratora, lecz muszę tutaj napisać, że bez powodu tego nie piszę.
Jeśli niczego nie będziemy zmieniać, to do niczego nie dojdziemy. Falibor 01:43, 30 lip 2013 (CEST)
Na pewno ktoś z aktywnych osób powinien dostać prawo do usuwania tematów oraz zmian w CSS i JS wiki. Administratora nie sądzę aby ktoś chciał od tak dać, ale uprawnienia dodatkowe nie powinny być problemem ;) -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 08:54, 30 lip 2013 (CEST)
Może dobrym pomysłem było by dodanie rangi Moderatora? :) Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 19:26, 30 lip 2013 (CEST)
Moderatorzy funkcjonują na forach i właściwie na wiki redaktorzy mają podobne uprawnienia. Nie sądzę aby nowa ranga miała sens, chodzi jedynie o usprawnienie krytycznych akcji, które jak na razie przechodzą przez osoby rzadko obecne. Co prawda ich rozumiem, bo sam mam pracę i właściwie nie mam na nic innego czasu, ale niektórzy jeszcze chodzą do szkoły, a teraz mają wakacje, więc mogą coś robić. Właściwie to przydałoby się jeszcze nakładanie blokad na konta, ostatnio sporo osób wchodzi i wypisuje bzdury albo dokonują aktów wandalizmu, a my latamy za nimi i anulujemy. -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 20:20, 30 lip 2013 (CEST)
Dzięki za uznanie, ale żeby być administratorem trzeba mieć co najmniej pojęcie o HTML. Ja nie mam. Moja zaawansowana wiedza obsługi komputera kończy się na znajomości języków z grupy BASIC na MS-DOS i Commodore 64 . Warto rzucić jednak okiem na tą listę: Specjalna:Uprawnienia grup użytkowników. Cordylus - Dyskusja 20:30, 30 lip 2013 (CEST)
Wybaczcie mi mój aktualny brak zaangażowania w Wiki. Cordylus, w Wiki to nawet nie chodzi o HTML, a o jego uproszczoną wersję wikikod. Przez najbliższe kilka dni postaram się poobserwować aktualne dokonywane zmiany i te przeszłe. Dzięki temu dowiem się, kto wprowadza dobre poprawki, dba o jakość Wiki i jest pracowity. Tej osobie (tym osobom?) nadam uprawnienia administratora. Osoby z nowymi uprawnieniami pomogą reszcie społeczności zrobić te rzeczy, które wymagają większych uprawnień. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 13:24, 4 sie 2013 (CEST)

Rozbudowanie pomocy[edytuj kod]

Minecraft Wiki potrzebuje wiele osób, aby nowe artykuły pojawiały się na bieżąco, a stare były aktualizowane z każdą zmianą. Wiele artykułów wymaga poprawy błędów językowych, gramatycznych itd. Niestety, nie mamy wielu aktywnych użytkowników. Dlatego proszę Was, aktualni aktywni użytkownicy z doświadczeniem - pomóżcie skończyć pomoc dla nowych użytkowników, jak mają rozpocząć edytowanie, czego muszą się nauczyć (podstawy), co powinni umieć (rozszerzenie :), jakie są stosowane szablony i nazewnictwo artykułów. Trzeba zrobić wiele, żeby utrzymać tę wiki przy życiu. Ja niestety nie dysponuję już taką wiedzą, ani wolnym czasem. Głupio mówić pisać, ale ten poradnik (szczególnie rozszerzenie i używane szablony) przydadzą się mi, bo nie jestem już z tym na bieżąco. W imieniu wszystkich osób, które chciały edytować Wiki, ale się bały/nie wiedziały jak, z góry dziękuję każdemu, kto choć spróbuje! ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 13:35, 4 sie 2013 (CEST)

Chętnie zajmę się napisaniem pomocy do tworzenia artykułów. Wydaje mi się jednak, że nie jest konieczny poradnik do przesyłania plików, ponieważ jest to dość łatwe. Osobiście nie miałem z tym prawie żadnych problemów. Moim zdaniem wystarczyłoby tylko uzupełnić uwagi. Alex2422 20:33, 5 sie 2013 (CEST)

Przekierowania[edytuj kod]

Czy jest możliwość podglądu które przekierowania są używane, a które nie są? Falibor 23:13, 17 sie 2013 (CEST)

Specjalna:Porzucone_strony - tu powinny być porzucone. BTW. z tymi coś można zrobić: Specjalna:Zerwane_przekierowania -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 19:37, 18 sie 2013 (CEST)
Co nieco pomogło, aczkolwiek chodziło mi bardziej o coś w rodzaju wykazu aktywności np. Artykuł kamień ostatnio odwiedzony: 20 minut temu.
Falibor 01:53, 19 sie 2013 (CEST)
Po pierwsze to nie są zapisywane aż takie dane, a po drugie, nawet jak nikt nie odwiedza, nie można ich usunąć (czy to ze względu na SEO czy też na możliwość użycia). Docelowo można likwidować przekierowania, jeśli mają mało linkujących... -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 09:31, 19 sie 2013 (CEST)

Dźwięki[edytuj kod]

Czy istnieje możliwość wprowadzenia odtwarzacza dźwięków? A jeśli już istnieje, to może mi ktoś powiedzieć gdzie jest i jak tego użyć?
Falibor 00:08, 20 sie 2013 (CEST)

Dźwięki mogą być w formacie Ogg Vorbis lub mp3. Działa to także z filmami w formacie Ogg Theora -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 09:18, 20 sie 2013 (CEST)
Właśnie znalazłem to, co chciałem, ale przyda się także i to, co podałeś ;) Falibor 16:33, 20 sie 2013 (CEST)
Po odtworzeniu dźwięku infobox poszerza się (prawdopodobnie ze względu na pasek, który się pojawia w tym miejscu). Jednak na innych stronach minewiki nie ma tego problemu :/ W artykule Zombie można to zaobserwować. Wprawdzie nie przeszkadza to funkcjonalnie, ale przeszkadza estetycznie. Falibor 17:35, 20 sie 2013 (CEST)
Tym razem nie ma co się bawić tylko trzeba napisać do obsługi tej wiki, żeby poprawili odtwarzacz... -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 08:53, 21 sie 2013 (CEST)
Hmm, plugin do odtwarzania jest ten sam. Albo coś z konfiguracją w plikach, albo coś gdzieś w CSS/JS nie dopisane po stronie MediaWiki. Popatrzę o co chodzi. BTW, wiecie, że szykują się zmiany? Wkrótce przechodzimy do Gamepedii (będzie inny główny adres, aktualny będzie przekierowaniem) i będzie system logowania Curse. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 17:53, 27 sie 2013 (CEST)
Nie wiem czy to lepiej, ale ja już i tak w tym nie będę uczestniczył - kończą się wakacje, ja się przeprowadzam i czas się ogarnąć :P Co do szablonu dźwięków, to wszystko jest ok ze strony wiki, odtwarzacz w html5 jest po prostu niedopracowany. Najlepiej zamienić go na kontrolki w postaci zwykłych buttonów z HTMLa i JSem podpiąć do nich akcje - sterowanie obiektem audio. -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 20:35, 27 sie 2013 (CEST)
Odtwarzacz dźwięków nie działa (prawdopodobnie z względy na migracje…). Czy ktoś mógłby się tym zająć? Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 08:12, 15 paź 2013 (UTC)

Szablon:Blok[edytuj kod]

Cześć, zaciekawiła mnie pewna nieścisłość z kilofem w szablonie {{Blok}}. Jest tam ikona kilofu, to fakt, ale trzeba się domyślać tego, jaki to kilof, gdyby dodać adnotację (lub ją zmienić), wyglądałoby to znacznie lepiej. Jest możliwość, aby coś takiego zostało wprowadzone? Link do ilustracji.
Falibor 14:56, 2 wrz 2013 (CEST)

Jeśli wpiszesz tylko "kilof" to pojawi się ta biała ikonka i to oznacza, że blok można wydobyć każdym kilofem. Zawsze można napisać "drewniany kilof" i wszystko będzie jasne. Alex2422 16:28, 2 wrz 2013 (CEST)
Widziałem w kilku artykułach, że nikt nie zwracał na to uwagi... Ale właściwie sam się o tym dopiero dowiedziałem. -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 18:20, 2 wrz 2013 (CEST)
Ktoś chyba nie zrozumiał tego, co chciałem przekazać :/ Aktualnie jestem zbyt zmęczony żeby tłumaczyć, jutro nie wiem jak będzie...
Falibor 23:23, 2 wrz 2013 (CEST)
Właściwie to nie wiem czy jest sens to tłumaczyć, gdy czytanie ze zrozumieniem kuleje. Falibor 20:25, 3 wrz 2013 (CEST)
Nie marudź tylko powiedz o co chodzi :P -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 09:33, 4 wrz 2013 (CEST)
Jemu chodzi o to, żeby po najechaniu na ten kilof w szablonie, to żeby nie wyświetlało napisu kilof, tylko typ kilofa i tak samo z innymi narzędziami, a jak jest dowolny typ, no to żeby pisało, że dowolny typ. Mi się ten pomysł bardzo podoba, ponieważ to bardzo ułatwi sprawdzanie jakim kilofem można go wykopać, bo np. Stół do zaklęć ma napis kilof, a lepiej by było gdyby pisało żelazny kilof. Aro567 15:12, 5 wrz 2013 (CEST)

Pisanie artykułów[edytuj kod]

Proponuję, żeby przy edytowaniu stron nad oknem edycji pojawiał się napis, żeby przeczytać poradnik pisania artykułów (coś jak na angielskiej wiki). Alex2422 18:37, 14 wrz 2013 (CEST)

Popieram! Tylko problem jest taki, że Administracja nie ogarnia migracji którą sama zrobiła, więc szybko użytecznych rzeczy nie dodadzą... Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 08:04, 15 paź 2013 (UTC)

Ryby[edytuj kod]

Od kiedy dodano więcej rodzajów ryb, na angielskiej wiki wszystkie są w jednym artykule. Myślicie, że powinniśmy zrobić tak samo? W sumie to one nie za bardzo się od siebie różnią. Alex2422 16:43, 17 wrz 2013 (CEST)

Lepszym wyjściem byłoby podzielenie nowych ryb na pieczone i surowe. Oczywiście można wykorzystać te artykuły, które już mamy i je rozbudować tak jak to zrobili na angielskiej wiki (z podzieleniem na pieczone i surowe). Pieczona ryba, surowa ryba, tam według gatunków i voila. Na angielskiej minewiki niepotrzebnie to sklecili razem, więc wolałbym to oddzielić u Nas. Falibor 23:20, 18 wrz 2013 (CEST)
Rybek dużo nie ma i nie wyróżniają się tak mocno od siebie, a podział na pieczone i surowe nie jest dla mnie zrozumiały... Jestem za tym, żeby zrobić jak na ang. -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 08:55, 19 wrz 2013 (CEST)


Nazwa użytkownika[edytuj kod]

Witam! Mam problem. W związku z tą migracją na Gamepedię nazwa użytkownika zmieniła się mi z "Kurczak4" na "Kurczak45873". Podejrzewam, że ktoś to konto już ma na Gamepedii i chciałbym, żeby ktoś kto może, zmienił mi nazwę na "Chicken4PL". Z góry dziękuję. Kurczak4 13:49, 20 wrz 2013 (UTC)

Mi nazwa zmieniła się na Lewandowski1, ale po zalogowaniu się na Lewandowski1 mogłem sobie wybrać inną nazwę. Ja wybrałem opcję połączenia konta z Gamepedii, gdzie już konto miałem. Sprawdź, czy po wybraniu nowej nazwy i wpisaniu "Kurczak4" możesz ją wybrać, czy jest już zajęta. Jak zajęta, to będziemy kombinować dalej. Nie jestem pewien, czy teraz zmienianie nazwy od strony Wiki jest skuteczna i dobrym rozwiązaniem, bo np. nie wiem, czy mam w modyfikacji konta podać nazwę "Kurczak4" czy "Kurczak45873"... ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 14:31, 20 wrz 2013 (UTC)
Oj, oj, oj... Rozwalone szablony (jakiś mózg wywalił wszystkie dodane style), porozwalane nazwy kont - utrata dyskusji użytkowników, część stron się nie ładuje (np. my profile), a mnie nie zmieniło nazwy na Zryty... Czyli burdel jak zwykle... -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 15:22, 20 wrz 2013 (UTC)
I jeszcze po edycji wyskoczyło mi jakieś gówno: "udostępnij znajomym"... -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 15:24, 20 wrz 2013 (UTC)
Utworzyłem nowe konto (nie wiem, czy o to Ci chodziło. Nie umiem inaczej zmienić nazwy konta) i jestem zalogowany na nazwie "Kurczak4". Kurczak4 (dyskusja) 17:42, 20 wrz 2013 (UTC)
PS: I od razu jestem automatycznie zatwierdzony. Kurczak4 (dyskusja) 17:43, 20 wrz 2013 (UTC)
W settings masz możliwość zmiany nicku... A samo wiki - co chwilę 504 lub połączenie przerwane przez serwer. Co to do ch.. ma być? -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 20:39, 20 wrz 2013 (UTC)
Co to?? Zalogowałem się na stare konto za pomocą e-maila i... mam nick ten co chciałem – "Chicken4PL". ??? Rzeczywiście, ja lepiej sobie odczekam z miesiąc aż to się wreszcie zrównoważy (jeśli w ogóle). Chicken4PL 21:51, 20 wrz 2013 (UTC)
Na początku zmieniło mi nick na "Alex24221465", ale później zalogowałem się używając starego loginu i mam ten nick co wcześniej. Alex2422 (dyskusja) 08:45, 21 wrz 2013 (UTC)
Co tu się kurde wyprawia!? Szablony nie działają, nick zmieniony, jakieś typki spamują reklamy. Same plusy tej migracji, same plusy:) Tomsk dyskusja 11:55, 21 wrz 2013 (UTC)
Migracji gratuluje. Już nie mieliście na co marnować naszego i swojego czasu!? Nazwa (link) strony kijowy (kto to niby zapamięta!?), logowanie powalone i jeszcze te "zaproś znajomych" które mi się co chwila otwiera i którego się nie da zamknąć!!! Tak więc, migracja bezsensowna - było lepiej wcześniej. Prosił bym kogoś z Administracji, aby napisać jakie wy i my mamy mieć z tej "migracji" korzyści... Poza tym tracicie osoby odwiedzające (z własnych źródeł wiem że straciliście prawie 90% odwiedzających osób) oraz zaroiło się od spamerów z loginami jak IP. Brawo! Gratuluje Migracji. Udana - wszyscy jesteśmy zadowoleni... Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 10:09, 9 paź 2013 (UTC)
Po pierwsze, to stary adres strony ciągle działa, a z logowaniem osobiście nie mam żadnych problemów. Co do plusów migracji, to ja odniosłem na przykład taką korzyść, że w końcu działa mi wycofywanie zmian. Alex2422 (dyskusja) 16:15, 10 paź 2013 (UTC)
Stary adres owszem działa, ale to tylko przekierowanie. A co do wycofywania zmian, to prawdopodobnie tylko tobie nie działało... Naprawdę, ciężko jets się doszukać jakiś plusów tej migracji (choć owszem, połączenie loginów wiki z curse to dobry pomysł, choć dużo osób nie wie teraz jak się zalogować). Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 06:30, 11 paź 2013 (UTC)
Jakbyś był redaktorem to byś wiedział, że wycofywanie zmian z poziomu przeglądu nie działało... -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 11:00, 11 paź 2013 (UTC)
Redaktorem nie jestem, ale mam nadzieje że z czasem nim zostanę ;) A co do tematu: no to w takim razie drugi plus migracji już jest, kto da nstępny? Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 08:46, 14 paź 2013 (UTC)
Ta migracja stała się lekką motaniną nie tylko dla administracji, ale także i użytkowników. Oczywiście muszę się zgodzić z tym, że była ona zbędna. Adres jest teraz znacznie dłuższy, ale stary wciąż działa jako przekierowanie. Nie rozumiem tego, dlaczego posunęli się do tego stopnia, kiedy mogli to załatwić krótkim pluginem, bez potrzeby zmieniania adresu, ale już to inna sprawa. Wiele szablonów nie działa, co ciekawe odtwarzacz także nie działa, ubiega się o JavaScript. Wina raczej nie leży w przeglądarce, lecz migracji, odtwarzacz taki sam normalnie śmiga mi na wikipedii, na minecraftwiki również działał, więc przeglądarka nie niszczy tu systemu. Jeszcze te nazwy...Jakieś numerki zostały mi dodane do nicku, co również uważam za zbędne, mogli zakodować całkowicie mój nick np. 447151710142, wtedy prawdopodobnie mógłbym przywrócić swoją starą nazwę Falibor. Niestety wyskakiwał mi błąd o braku takiej możliwości. Zostałem przy Falibor1, bo nie miałem już siły na dalsze kombinacje. Te reklamy po lewej stronie nie są denerwujące bardzo, ale one są. Rzekomo nie zarabiamy na czytelnikach, lecz gdy spojrzymy na to bliżej to jest inaczej. Podobnie jest z paskiem do twittera, facebooka, YT oraz g+ to też dotyczy "share" (choć tutaj także jest szerszy temat). Dodatkowo na siłę jest wciskany angielski, nie rozumiesz angielskiego, to nie zarejestrujesz się, ani nie zalogujesz. Przed migracją nie było takiego spamu, ani takiej ilości wulgaryzmów. Z wycofywaniem stron już nie mam problemów, więc to jest jeden plus. Trudniejszy jest teraz dostęp do prywatnej sekcji tj. strona użytkownika, dyskusja. Strona użytkownika także jest ciekawa, nazywa się "Falibor1 (Użytkownik:Falibor1)" zamiast "Użytkownik:Falibor1" jak to było dawniej. Pole edycji również sprawia mi wiele kłopotów, jak dla mnie jest to zbyt przepychowe, stare pole edycji poszło w niepamięć. Oczywiście można to ścierpieć, lecz podliczając wszystko, to patrząc na ten ogól zmian pozytywnych na negatywne, to odechciewa się czegokolwiek robić. A już tym bardziej, gdy czasu coraz mniej...
Napisałem sporą ilość moich narzekań :D Falibor 22:34, 14 paź 2013 (UTC)
Całkowicie zgadzam się z Falibor, choć akurat edytor podoba mi się bardziej (nie trzeba klikać 'Pokaź podgląd'). Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 08:02, 15 paź 2013 (UTC)
Według mnie nie ma nic złego w obecności reklam (przed przeczytaniem twojego komentarza nawet ich nie zauważałem) dopóki nie odtwarzają dźwięku, nie otwierają się w nowej karcie lub oknie ani nie wymagają zamknięcia, żeby móc przeglądać stronę. Co do pola edycji, to nie jest wcale "przepychowe" (na Wikipedii jest takie samo). Nie rozumiem, jak dodanie kilku nowych przycisków, których i tak nie trzeba używać, może sprawiać kłopoty. Alex2422 (dyskusja) 14:32, 15 paź 2013 (UTC)
Ja dopisałem do adblocka kilka reguł:
minecraft-pl.gamepedia.com##ul[role="directory"][class="t-netbar-discover t-netbar-section u-dropdown"]
minecraft-pl.gamepedia.com##a[href="http://www.curse.com/premium"][class="t-netbar-premium"]
minecraft-pl.gamepedia.com##div[id="p-sharing"][class="vectorMenu"]
minecraft-pl.gamepedia.com##DIV[class="socialSidebar"]
minecraft-pl.gamepedia.com##div[id="p-sitePromos"]
minecraft-pl.gamepedia.com##div[class="show-ads"]
-- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 23:19, 15 paź 2013 (UTC)
A co ten 'adblock' robi? Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 10:10, 31 paź 2013 (UTC)
AdBlock usuwa reklamy i inny syf ze stron. Pewnie powiecie, że to niezbyt miłe, ale jakby mnie nic nie wkurzyło na stronie to bym nic nie blokował... -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 09:27, 17 lis 2013 (UTC)

Błędy[edytuj kod]

Zacznijmy od nowego navboxa - proszę o dodanie poniższych styli do common:

.new-navbox tr td li { 
display: inline-block;
padding-right: 5px;
}
.new-navbox tr td li:last-child { 
padding-right: 0px;
}
.new-navbox tr td li:last-child::after { 
content: "";
}
.new-navbox tr td ul { 
display: inline-block;
margin: 0px;
}
.new-navbox tr td li ul { 
font-size: 90%;
}
.new-navbox tr td li ul::before { 
content: " (";
}
.new-navbox tr td li ul::after { 
content: ") ";
}
.new-navbox tr td li::after { 
content: " • ";
}

Przykładowy szablon używający tego: {{Bloki}} -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 09:11, 26 wrz 2013 (UTC)

Sorki za bezpośredniość, ale czy ktoś może ruszyć dupsko i to dodać? -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 09:27, 1 paź 2013 (UTC)
Administracja próbuje ogarnąć błędy które narobiła podczas migracji, więc szybko tego nie zrobią ;) Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 10:11, 9 paź 2013 (UTC)
Daje gotowe style - wkleić i zapisać, to naprawdę tak dużo??? -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 11:27, 10 paź 2013 (UTC)
Dodane. Mam nadzieję, że nie będzie się nic gryzło :) ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 10:59, 13 paź 2013 (UTC)

Gracze z loginem przypominającym IP.[edytuj kod]

Witam, od ostatniego czasu nastąpił wysyp spamerów, którzy używają loginów rażąco podobnych do IP. Czy ktoś z Administracji mógłby jakoś zablokować tego typu loginy? Gdyż zazwyczaj właśnie osoby z loginami numerycznymi spamują… Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 10:01, 9 paź 2013 (UTC)

To nie nicki przypominające IP tylko edycje przez niezarejestrowanych, które są dozwolone... -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 11:28, 10 paź 2013 (UTC)
Czyli jeszcze gorzej… Jak można pozwolić osobom niezarejestrowanym edytować artykuły!? Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 06:27, 11 paź 2013 (UTC)
Na en wiki od dawna to działa, ale tam jest więcej redaktorów i aktualne filtry są. -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 10:59, 11 paź 2013 (UTC)
OK. Prośba o uniemożliwienie IP-kom edycji została wysłana. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 10:28, 13 paź 2013 (UTC)
Dziękujemy :) Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 08:44, 14 paź 2013 (UTC)

Logowanie i zakładanie konta by grać w mine craft multiplayer[edytuj kod]

Od jakiegoś czasu próbuje założyć konto w minecratf żeby móc sie zalogować do gry ale nie potrafie tego zrobić i wyskakuje mi że trzeba zapłacic za aktywacje konto . można gdzieś za darmo a jak tak to gdzie ? :P z góry dzięki :3

Za darmo to możesz mieć pirata... Poszukak sobie Minecraft Open Launcher. Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 10:08, 31 paź 2013 (UTC)

Artykuły na medal[edytuj kod]

Dlaczego nie przyznaje się już medalów artykułom? Jest sporo lepszych artykułów niż "Kilof". Alex2422 (dyskusja) 16:22, 25 paź 2013 (UTC)

Kilof jest akurat (moim zdaniem) dość dobrym artykułem, ale to prawda że jakoś zaprzestano „medalowania artykułów”… Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 18:27, 5 lis 2013 (UTC)
Nie twierdzę, że jest złym artykułem, ale nie jest tak wyczerpująco napisany, jak niektóre inne. Alex2422 (dyskusja) 16:05, 6 lis 2013 (UTC)

Mandzio[edytuj kod]

To polski YouTuber posiadający 343 115 ( 26.10.2013) subskrybcji często nagrywa z MinecraftBlowem , ReziPlayGames , MultiGamePlayGuy , Masterczulek , Polski Pingwin , oraz iDELTI Nazwisko - NIEZNANE KANAŁ YOUTUBE :[REKLAMA] --Inilux5468 (dyskusja) 18:49, 26 paź 2013 (UTC)Tvister02 26.10.13--Inilux5468 (dyskusja) 18:49, 26 paź 2013 (UTC)

Minecraft Wiki Polska:Społeczność to miejsce do pisania o Wiki, a nie reklamowania kanałów YouTube! Usunołem link. Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 10:16, 31 paź 2013 (UTC)

Kiedy będę mógł otrzymać rangę Redaktora?[edytuj kod]

Witam, posiadam już ponad 230 zatwierdzonych edycji i moje jest następujące: Kiedy będę mógł otrzymać rangę Redaktora? :) Wiem, że teoretycznie po dokonaniu 400 edycji, ale chciałbym się dowiedzieć, czy można to „przyśpieszyć”. Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 18:25, 5 lis 2013 (UTC)

Przesyłanie plików[edytuj kod]

Czy jest jeszcze opcja "Prześlij wiele plików"? Alex2422 (dyskusja) 15:35, 11 lis 2013 (UTC)

Z tego co mi wiadomo, to chyba nie… Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 15:39, 11 lis 2013 (UTC)

Dalsza aktualizacja- czy ma sens?[edytuj kod]

Witam. Ostatnio zauważyłem stronę znane błędy. Jak to ja chciałem zacząć ją zaktualizować, lecz patrząc na tę stronę zastanawiam się czy ma to sens. Strona jest dosyć duża, ilość materiału do sprawdzenia również, a co update dochodzi/odchodzi wiele błędów. Z ciekawości wszedłem angielską wiki i widzę, że tam chyba doszli do podobnego wniosku co ja. Dlatego pytam się tutaj czy ciągnięcie tej strony dalej ma sens. Czy jest ona w czymś pomocna czy tylko "jest". Pozdrawiam piotrex43. Piotrex43 (dyskusja) 15:55, 11 lis 2013 (UTC)

Zasadniczo sokoro artykuł istnieje i jest dość rozbudowany, to ma sens jego kontunuowanie. Jednakże nawet ja nigdy go w całości nie przeczytałem – bo i tak wiedza w nim zawarta nie jest mi do szczęścia potrzebna… Najlepszym wyjściem (moim zdaniem) było by oznaczenie artykułu przy pomocy {{Opieka}} i/lub {{Szablon:Nieaktualne}}. Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 15:50, 11 lis 2013 (UTC)

Podwójne przesyłanie? Błędy?[edytuj kod]

Witam ponownie. Tym razem pisze, bo chyba się coś zepsuło... Ogólnie parę dni temu było ok, ale przejdźmy do rzeczy, o co mi chodzi. Otóż chciałem zaaktualizować http://minecraft-pl.gamepedia.com/Plik:WoodAnimation.gif (wybaczcie, że nie jako odnośnik do pliku, ale, wtedy wyświetlił by się od razu plik), no to ok korzystam z opcji "Załaduj nowszą wersję tego pliku". Wrzucam i okazuje się, że gif zawiera tylko 3 klatki oczywiście tylko tak widać, lecz na samym podpisie pod gifem (generuje się automatycznie) pisze, że jest 6 klatek. Nie możliwa jest moja pomyłka, bo nawet nie miałem gifu z 3 klatkami... Przesyłam ponownie i okazuje się, że wszystko jest ok i gif jest teraz prawidłowy. Myślę sobie, że dziwne, ale nie reagowałem. Teraz chciałem zaaktualizować screena desek http://minecraft-pl.gamepedia.com/Plik:Rodzaje_blok%C3%B3w_drewna_i_desek.png dobra wrzucam plik znowu korzystając z wcześniej wspomnianej opcji i znów to samo na podglądzie i miniaturce widać stary plik, mimo że przesłałem(przejrzenie nie ma znaczenia, bo na podglądzie powinno być widać). To myślęok, skoro tak ze mną wiki walczy to prześlę jeszcze raz i przesłałem... Stało się to co się stało, czyli "najnowszy plik" jest starym a plik, którzy przesłałem za pierwszym razem jest nowy(na miniaturce). Zdaję sobie sprawę, że to mały błąd, lecz chciałem zawiadomić o jego istnieniu Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 17:39, 13 lis 2013 (UTC).

Hm… Mi się jeszcze ten błąd nie zdarzył – ale faktycznie, jest to sprawa dla administracji. Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 09:44, 14 lis 2013 (UTC)
Jeśli przeczytałem to ze zrozumieniem, to jest to wina przeglądarki. Nie zanudzając kwestiami technicznymi (bo teoretycznie wiem, jak można takie coś zrobić, ale praktycznie nie wiem, co Curse dokładnie zastosowało), takie działanie spowodowane jest odciążeniem serwera i łącz. Spróbuj odświeżać stronę. Czasem wystarczy kliknięcie odśwież (F5), innym razem Ctrl + F5 (to odświeża pamięć podręczną, Firefox), a u niektórych dopiero oczyszczenie pamięci podręcznej w ustawieniach przeglądarki. Nie ma sensu kilka razy przesyłać tego samego pliku, niepotrzebnie serwer jest zaśmiecony :) ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 20:08, 15 lis 2013 (UTC)
Próbowałeś trochę poczekać? Też kiedyś mi się to zdarzyło, ale po jakimś czasie zaczęła się wyświetlać już nowa wersja. Przy okazji: jeśli chcesz wstawić link do pliku, napisz [[Media:Nazwa pliku]]. Alex2422 (dyskusja) 20:52, 15 lis 2013 (UTC)
Myślę że wchodzenie i wychodzenie ze strony z plikiem około 10 razy starczy aby można było to zaliczyć jako odświeżanie. Tak jak napisał Lewandowski stawiam na pamięć podręczną przeglądarki. Co do czasu to owszem, być może i godzina to za mało i trochę się pośpieszyłem. Ale ok ,następnym razem nie będę spamował plikiem bo to rzeczywiście durnowate wyjście z teraźniejszego punktu widzenia. :P Być może od teraz będę regularnie czyścił pamięć. Dziękuję za odpowiedź. Temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 22:38, 15 lis 2013 (UTC)

Węże[edytuj kod]

Myślę, żemożna by dodać węże do minecrafta. atakowały by gracza.

Kwestie dodania elementów do gry nie należą do społeczności Minecraft Wiki. Jednakże zawsze możesz podawać propozycje na oficjalne forum gry Minecraft. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 14:55, 27 lis 2013 (UTC)
Kochany Nieznajomy, prosiłbym Cię o przemyślane pisanie oraz o respektowanie tego: Ogólna instrukcja korzystania z dyskusji na Wiki: 1. Zawsze podpisuj się zapisując cztery tyldy ~~~~ lub korzystając z guzika u góry pola edycji. 2. Na posty napisane w Twojej prywatnej dyskusji, należy odpowiadać w bezpośrednio dyskusjach użytkowników, którzy te posty piszą. 3. Kolejne posty w dyskusji rozpoczynaj stosując dwukropki. 4. Jeśli widzisz osobę nie stosującą się do którejś z zasad instrukcji - również mu ją prześlij wpisując po prostu: {{instrukcja}} Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 13:06, 28 lis 2013 (UTC)

Jak założyć serwer minecraft 1.6.4 / 1.6.2 / 1.7.2 ?? na 24h[edytuj kod]

Witam chcesz założyć serwer na 24h opłacany ! Nie wiem jak to zrobić ;c pomóżcie podajcie stronki! z góry dzięki :D

Po pierwsze Ogólna instrukcja korzystania z dyskusji na Wiki: 1. Zawsze podpisuj się zapisując cztery tyldy ~~~~ lub korzystając z guzika u góry pola edycji. 2. Na posty napisane w Twojej prywatnej dyskusji, należy odpowiadać w bezpośrednio dyskusjach użytkowników, którzy te posty piszą. 3. Kolejne posty w dyskusji rozpoczynaj stosując dwukropki. 4. Jeśli widzisz osobę nie stosującą się do którejś z zasad instrukcji - również mu ją prześlij wpisując po prostu: {{instrukcja}}, a po pomoc w sprawach zakładania serwerów udaj się na fora ArekJan (dyskusja) 17:35, 2 gru 2013 (UTC)

[edytuj kod]

Witajcie minepedyści!

Minecraft Wiki PL header.png

Być może zauważyliście, że ostatnio wrzuciłem plik będący polską wersją dość nowego, oficjalnego poziomego logo sieci Minecraft Wiki. Jest to tylko taki draft, jeśli się wam spodoba - zostanie, jeśli nie, mogę poprawić, lub ktoś może je poprawić, jeśli potrafi. Fajnie by było, jakby ktoś stworzył je w grafice wektorowej, czego ja nie potrafię (nie łapię interfejsów programów do tego). Zalety są na pewno znane osobom potrafiącym to edytować :) Bazowałem na pliku en:File:Minecraft_Wiki_header.svg. Planuję też poprawienie kwadratowego logo w ten sam sposób. Więc, co o tym sądzicie?

~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 21:12, 3 gru 2013 (UTC)

Mi osobiście logo się podoba. A co do uzdolnień graficznych to potrafię zrobić tylko... W zasadzie to nic. Więc na mnie nikt niech nie liczy ;) Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 21:30, 3 gru 2013 (UTC)
Nowe logo jest lepsze. Alex2422 (dyskusja) 14:24, 5 gru 2013 (UTC)
Ja bym odwrócił pochylenie, a poza tym to jest bardzo dobre (lepsze niż bieżące). Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 15:53, 5 gru 2013 (UTC)
Co masz na myśli z odwrócił pochylenie? Całości? ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 12:49, 6 gru 2013 (UTC)
Jest tu kto? :) ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 20:58, 10 gru 2013 (UTC)
Przepraszam, nie zauważyłem że pisałeś ;) Przez "odwrócić pochylnie" chodziło mi o to, aby logo mc było najbardziej do przodu wysunięte, natomiast wiki bardziej z tyłu, a napis "POLSKA" jeszcze bardziej. Bo aktualnie na pierwszy plan wychodzi coś pomiędzy "WIKI" a "POLSKA", a lepiej by było jak by przynajmniej dół "MINECRAFT" był na pierwszym planie ;) Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 22:08, 12 gru 2013 (UTC)
Nic się nie stało :) Nie chciałbym modyfikować elementów oryginalnego logo, jednak postaram się zmniejszyć (lub wsunąć głębiej, czyli również zmniejszyć, ale trochę inaczej ;) pole z POLSKA. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:37, 12 gru 2013 (UTC)

Kurczakowo zombiakowy jeździec[edytuj kod]

Witajcie ponownie! Mam takie małe pytanie. Ponieważ w wersji 1.7.3 ma pojawić się mały zombie jeżdżący na kurczaku, czy warto dla niego poświęcić artykuł? Zastanawiam się ponieważ w przypadku pajęczego jeźdźca artykuł ten jest. Mob ten z tego co wiem własne AI ma. Co sądzicie? Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 12:42, 7 gru 2013 (UTC)

Nowa strona główna[edytuj kod]

Witajcie. Od kilku dni tłumaczyłem (i wykorzystywałem obecne już tłumaczenie) stronę główną z angielskiej Wiki. Nowa strona główna jest nieco bardziej czytelniejsza i uporządkowana. Niestety, kilku rzeczy u nas brakuje. Będzie trzeba dodać brakujące artykuły linkujące ze strony głównej, a następnie przejrzeć już obecne, również linkujące ze strony głównej, aby choć wiedza dostępna od razu na wejściu była jak najbardziej świeża i prawdziwa.

Link do nowej (jeszcze nie) strony głównej - Użytkownik:Lewandowski/brudnopis5.

Śmiało poprawiajcie, lub piszcie, co poprawić. Do (+-) następnej soboty zostanie ona umieszczona na faktycznej stronie głównej, jeśli nie będzie większych zastrzeżeń.

Pamiętajcie o dyskusji o nowym logo w dyskusji wyżej! :D ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 18:03, 7 gru 2013 (UTC)

Jakie grupy rang należy do Administracji McWikiPl?[edytuj kod]

Witam! Mam dość nietypowe pytanie. Otóż ciekawi mnie, jakie rangi można zaliczyć do Administracji tej wiki. Przypuszczam że na pewno Biurokratów, Administratorów oraz Curse - nie jestem jednak pewien czy również Redaktorów... Jeżeli tak, to wypadało by na stronie głównej zmienić link pt. "razem z ekipą administratorów" na "razem z Administracją" - a jako link dać nową stronę z listą Biurokratów, Administratorów, Curse oraz Redaktorów. Ale moje pytanie jest następujące: Czy Redaktorzy zaliczają się do Administracji Minecraft Wiki Polska? Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 22:00, 12 gru 2013 (UTC)

Fakt, dziwne pytanie :D Średnio rozumiem, o co Ci chodzi...
Należy pamiętać, że uprawnienia Wiki są dość specyficzne. Administratorem w rozumieniu jako osoba odpowiedzialna za utrzymanie serwera i witryny od strony kodu, to (niektórzy) członkowie grupy Curse. Typowymi administratorami MediaWiki są osoby będące w grupie Administratorzy. W naszym przypadku podstawowi administratorzy (założyciele i Curse) mają dodatkowo rangę Biurokrata (bodajże na takiej Wikipedii to są inne osoby, które nie są w grupie Administratorzy). Osoby będące w grupie Administratorów, ale nie w Biurokratach to osoby, które zasłużyły sobie na tę rangę owocną pracą na Wiki w trakcie jej działalności. Zdaje mi się, że (przynajmniej) ja z XBlockMovem powinniśmy być też w grupie, którą pierwszy raz widzę - directors, no ale cóż ;) A Curse, co tu dużo mówić, to bardziej użytkownicy techniczni, niż osoby piszące treść artykułów.
Moim zdaniem redaktorzy nie są administratorami, jednak są na tyle ważną grupą, że można w tym tekście tę rangę wyróżnić [= I przy okazji zmienić znaczenie nieco. Jest XX użytkowników wraz z administratorami, co wychodzi, że admini nie liczą się do ilości aktywnych użytkowników, a każdy się liczy tam. Zmiana, jaką chcę dokonać zaraz powinna być widoczna. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 22:53, 12 gru 2013 (UTC)
Tak, oczywiście - redaktor nie jest administratorem - natomiast mi chodziło o Administracje (z ang. Administration, tzn. "administracja", "zarząd"). Podam przykład standardowej struktury np. serwerów Minecraft - są cztery rangi (to tylko przykład ;) ) Gracz, VIP, Moderator i Administrator. Gracz i VIP należą do takiej swojej grupy Użytkowników, natomiast Moderator i Administrator należą do Administracji Serwera (czyli Zarządu Serwera). A z powodu, że 30 lipca 2013 roku Zryty napisał "Moderatorzy funkcjonują na forach i właściwie na wiki redaktorzy mają podobne uprawnienia." - powstało to moje zapytanie. Bo skoro Redaktorzy są jak Moderatorzy, to można by ich (chyba) zaliczyć do Administracji Wiki (Zarządu Wiki). Dobrze myślę? :) Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 08:43, 13 gru 2013 (UTC)
Ciężko mi powiedzieć, czy redaktorzy to administracja. Wg tego, co jest na stronie Directors, administracją są tylko grupy Administrator i Biurokrata. A jak u nas? Ciężko powiedzieć. Może jakaś dalsza dyskusja większej ilości osób na ten temat się przyda. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 13:53, 15 gru 2013 (UTC)
Zapewne jest to powód do bardziej rozszerzonej dyskusji... Co do Angielskiej MCwiki, to tam nie istnieje ranga "Redaktor" - a wszystkie pozostałe (poza zwykłymi Użytkownikami wszelakiej maści) nalezą do Administracji (tylko że na Angielskiej MCwiki jest jeszcze ranga Directors, do której zalicza się "władze" wiki...). Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 08:56, 18 gru 2013 (UTC)
Coś ostatnio często mnie cytujecie :D Podtrzymuję to co napisałem, jednak chciałbym wyjaśnić pozycję moderatora, który nie jest w żadnym zarządzie - ma większe uprawnienia, ale nadal tylko sprząta... Jestem moderatorem na pewnym dużym forum (wnikliwi wiedzą) i nie mam tam dużo więcej do gadania niż zwykły Kowalski. Dbam o porządek, kulturę i pomagam użytkownikom oraz przekazuję uwagi dot. forum / wiki do administracji - tyle mojego wkładu. -- Zryty (DyskusjaZmianyPliki) 15:49, 18 gru 2013 (UTC)

Podziękowania![edytuj kod]

Witajcie! Miałem się rozpisać bardziej, ale niestety popełniłem błąd i treść poprzedniego tematu "ulotniła się". Ale do rzeczy! Dziś otrzymałem rangę redaktora. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy, gdyż był to mój taki mini cel. Na początku edytowania wiki nawet nie przemknęło mi do głowy aby objąć taką funkcję, dziś jest to faktem. Mimo, że mój początek z wiki był dosyć niedawno(pierwsza edycja 23 październik 2013 roku) to do teraz dokonałem około 350 edycji co chyba jest małym rekordem na wiki(nie wiem nie zgłębiam się ;). Ale głównie nie chciałem opisywać tutaj o randze, a bardziej podziękować. Otóż chciałem podziękować wszystkim osobom, które miały, chociażby najmniejszy wpływ na wiki, które poświęciły swój wolny czas na taki cel. Dziękuję dlatego, że kiedyś też zaczynałem przygodę w tej grze i bez pomocy tej wiki podejrzewam, że, by mi się odechciało grać. Dziękuję i jeszcze raz bardzo dziękuję!

Specjalne podziękowania:

 • BartoszKonkol - Za pomoc w początkowej fazie zapoznawania się z Wiki oraz dopingu w procesie nabycia rangi redaktora. Pomoc przy moim poradniku. :)
 • Lewandowski - Za ogromny wkład w Wiki, utrzymanie jej w porządku oraz za docenienie moich starań o rangę(szczerze już myślałem, że dobrnę do określonej ilości zatwierdzonych edycji, ale myślę, że to docenienie mojej pracy przez założyciela Wiki jest więcej warte). :)
 • Alex2422 - Również za ogromny wkład w Wiki jako jej administrator.

Róbcie nadal to, co robicie, jesteście świetni! :D A ja będę starał się nadal edytować w tym samym tempie, gdyż wiele rzeczy trzeba jeszcze poprawić/zaktualizować. Chodź początkowo mogę nie zatwierdzać paru edycji, gdyż muszę się jeszcze trochę oswoić z sytuacją.

Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 18:39, 13 gru 2013 (UTC)

Dziękuję za podziękowania :D
Co do zatwierdzania artykułów, to w górnej części okna z "Oczekuje na przejrzenie" klikasz "[przejrzyj oczekujące zmiany]", a następnie pojawi Ci się tabelka z zatwierdzaniem/odrzucaniem zmian. Możesz ocenić wnikliwość, precyzje i czytelność. Dodawanie komentarza jest zasadne wyłącznie przy odrzucaniu zmian, bo inaczej nic nie robi :P . Potem klikasz "Zaakceptuj wersje" lub "Wycofaj zmiany".
Na dole okna ("Podgląd" i "Oczekuje na przejrzenie") masz również tabelkę "Ponownie przejrzyj tę wersję".
Pisze Ci to, bo sam miałem z tym najpierw problem :P .
W razie jakiś pytań, kieruj je do mnie na stronie naszej dyskusji :P . Chętnie Ci pomogę ;) .
Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 18:52, 13 gru 2013 (UTC)
ps. Zostawiłem ci artykuł Nether abyś go przejrzał ;) Podpowiedź: zmianę możesz zatwierdzić, a wnikliwość, precyzje i czytelność pozostawić domyślą.
Co tu dużo mówić, mam nadzieję, że w ten sposób zachęciłem Cię do kontynuowania pracy tutaj :D Następnym Twoim celem może być dołączenie do grupy Administrator. Im więcej redaktorów i administratorów (tych drugich bez przesady, choć teraz za mało jest) tym lepiej dla społeczności Minecrafta! [= ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 13:55, 15 gru 2013 (UTC)
Dziękuję za docenienie :) Alex2422 (dyskusja) 16:24, 15 gru 2013 (UTC)

Weryfikatorzy[edytuj kod]

Mam takie małe pytanie. Czy są nam potrzebni weryfikatorzy? Nigdy z tego nie korzystałem, ponieważ osobie niezalogowanej wyświetla się zawsze najlepsza wersja artykułu, więc np. oznaczę Crafting jako zweryfikowany, ktoś doda jakieś przepisy i zostanie oznaczony on już jako oznaczony, to niezalogowani będą widzieć wersję zweryfikowaną, czyli starszą. Dla mnie, póki Minecraft się rozwija cały czas, oznaczanie artykułów rangą zweryfikowany mija się z celem. Lepiej zostawić tak, jak jest aktualnie w większości robione, tj. nieoznaczona i oznaczona wersja. Co Wy na to? ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 13:28, 14 gru 2013 (UTC)

Hmm szczerze mówiąc jestem za i przeciw(zakładając, że ZA to głos za zlikwidowaniem weryfikatorów a PRZECIW za zostawieniem rangi). Przeciw dlatego, że łatwiej było by klasyfikować artykuły i wskazać te, w których można napisać bardziej po "polskiemu". Za, ponieważ podejrzewam że bardzo mało osób korzystało by z tej opcji. Sam nie wiem. Jestem neutralny. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 20:10, 14 gru 2013 (UTC)
Ja, osobiście, jestem przeciw zlikwidowaniu tych rang - czyli za ich pozostawieniem. Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 08:51, 18 gru 2013 (UTC)

Admin noticeboard[edytuj kod]

Sądzicie, że jest nam potrzebne coś w stylu Minecraft Wiki:Admin noticeboard? Cały czas uważam, że u nas aż tyle się nie dzieje, aby nie wystarczała nasza Społeczność. Ale nie jestem tutaj sam, więc zadam pytanie:

Stworzyć stronę na wzór Admin noticeboard, czy nie?

Użyjcie na początku swojej wypowiedzi {{c|zgoda}} lub {{c|zły pomysł}} (lub inne oznaczające to samo wg szablonu Szablon:c (czas zacząć to używać :)) ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 14:15, 25 gru 2013 (UTC)

CommentCSS.png Zły pomysł Z jednej strony czasem są sprawy typowo administracyjne a społeczność z nazwy niezbyt mi pasuje do pisania o takich rzeczach to z drugiej zawsze załatwiałem takie sprawy albo na dyskusji administratora albo na panelu kontaktowym. Myślę że te drogi kontaktu zdecydowanie starczą. Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 15:57, 25 gru 2013 (UTC)
CommentCSS.png Zły pomysł To chyba niepotrzebne. Ja problemy z Minecraft Wiki zawsze zgłaszałem na twojej dyskusji. Alex2422 (dyskusja) 17:29, 25 gru 2013 (UTC)
CommentCSS.png Zły pomysł Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 21:07, 25 gru 2013 (UTC)
CommentCSS.png Zły pomysł Strony dyskusji w zupełności wystarczą. ~Qwert225, 11.04, 26 gru 2013 (UTC)
To chyba cztery głosy wystarczą. Admin noticeboard jest nam niepotrzebny. ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 19:44, 27 gru 2013 (UTC)

Grid[edytuj kod]

Witam was! Czy ktoś bardziej "wtajemniczony" w sprawach szablonów mógłby zaktualizować szablony Szablon:Grid/Crafting Table, Szablon:Grid i Szablon:Grid/Cell (z pozostawieniem parametru OA w Szablon:Grid/Crafting Table)? Chodzi mi dokładnie o usunięcie podwajania liczby przedmiotów w wyniku craftingu... Mi wychodzi albo w ogóle usunięcie tej liczby albo jej podwajanie... Z góry dziękuje ;) Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 19:02, 26 gru 2013 (UTC)

Problem już naprawiłem :) (wina leżała po stronie szablonu Szablon:Grid/Cell). Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 14:19, 31 gru 2013 (UTC)

Virtual World[edytuj kod]

Witam. Jak (nie) wiadomo jestem głównym twórcą modyfikacji Virtual World. Zastanawiałem się ostatnio, czy mógłbym utworzyć zestaw artykułów o w/w modyfikacji jako, tak jakby, wiki w wiki. Chodzi mi o stworzenie artykułu jako strony głównej, a od niego następnych artykułów odnoście poszczególnych elementów moda. Nie jestem jednak pewien, czy jakoś nie wadzi to z zasadami Minecraft Wiki Polska... dlatego mam do was trzy pytania:

1. Czy mogę stworzyć taki zestaw artykułów poświęconych modyfikacji Virtual World? ({{c|Tak}}, {{c|Nie}})
2. Jaką przestrzeń nazw lub rozwinięte jakiego artykułu mogę "przypisać" do w/w zestawu artykułów? (2a., 2b., 2c.)

W powyższym pytaniu chodzi mi o to, które - pod warunkiem że w pytaniu 1. odpowiecie CommentCSS.png Tak - z poniższych rozwiązań mogę użyć:

2a. przestrzeń nazw Virtual_World:
2b. rozwinięcie artykułu Virtual_World
2c. rozwinięcie artykułu Modyfikacje/Virtual_World
3. W jakim miejscy mogę tworzyć kategorie i szablony wymagane do w/w zestawu artykułów (3a., 3b.)
3a. domyślna lokalizacje (przestrzeń nazw Kategoria: oraz Szablon:)
3b. w zastawie artykułów (czyli w lokalizacji wybranej w pytaniu 2.)

Pytania kieruje głównie do Administracji - ale za "opinie" pozostałych osób również dziękuje :)

Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 13:58, 29 gru 2013 (UTC)
 • Wszystko tak, jak jest opisane w Zasadach Wiki w punkcie 11, czyli Modyfikacje/Virtual_World/Coś_z_tym_związane itp. Kategorie nie są rozstrzygnięte w zasadach, więc można przyjąć, że powinno być stosowane tak, jak nazewnictwo artykułów, czyli Kategoria:Modyfikacje/Virtual_World. Nie wiem, jakie niby chcesz wykorzystać szablony? Wszelkie szablony w przestrzeni Szablon: powinny być uniwersalne (możliwość wykorzystania na różnych artykułach/stronach), a te, które nie mogą być uniwersalne, to powinny się znaleźć w przestrzeni nazw Użytkownik:. Tak mniej więcej jest to rozwiązane na Wikipedii z niestandardowymi szablonami (chyba, że coś się zmieniło, nie jestem od jakiś 2-3 lat na bieżąco).
1. CommentCSS.png Tak
2. Modyfikacje/Virtual_World/*
3. Kategoria:Modyfikacje/Virtual_World (więcej niż jedna kategoria po co?), uniwersalne szablony w Szablon:*, nieuniwersalne w Użytkownik:BartoszKonkol/* ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 14:15, 29 gru 2013 (UTC)
 • Dziękuje :) Myślę, że za niedługo zabiorę się za pracowanie nad tym zestawem artykułów. Co do kategorii, to zapewne będzie co najmniej jedna - a to z powodu, że byłaby na pewno Kategoria:Modyfikacje/Virtual_World, ale i również możliwe że Kategoria:Modyfikacje/Virtual_World/Bloki, Kategoria:Modyfikacje/Virtual_World/Crafting, Kategoria:Modyfikacje/Virtual_World/Przedmioty itp. Jak rozumie, wszystkie te kategorie mogę robić według zasady Kategoria:Modyfikacje/Virtual_World/*? Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 14:34, 29 gru 2013 (UTC)

Nowy Rok![edytuj kod]

Witam wszystkich ponownie! Jak wszyscy wiedzą nadszedł nowy rok, z tego powodu chciałem wszystkim życzyć wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim więcej uśmiechu i spełnienia marzeń! Mam nadzieję że Wiki nadal będzie istniało oraz będzie rozwijane przez społeczność Minecraftową (o ile można ją tak nazwać ;-D). Dziękuje wszystkim za pomoc na Wiki w ciągu tego (mojego pierwszego) roku na niej! Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 23:01, 31 gru 2013 (UTC)

Widzę, że najwytrwalsi zostali ^^ ja, Piotrex43 i BartoszKonkol =] Dzięki i nawzajem! ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 23:07, 31 gru 2013 (UTC)
Nie jestem dobry w składaniu życzeń, więc życzę wszystkim Minepedystom cokolwiek byście chcieli i oby ten, nowy rok był jeszcze lepszy od poprzedniego! :D Pozdrawiam, MatikTheSeventh (dyskusja) 23:16, 31 gru 2013 (UTC)
Również dziękuje za życzenia i życzę wam (to takie oklepane :P) Szczęśliwego Nowego Roku! Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 21:06, 1 sty 2014 (UTC)
Trochę się spóźniłem, ale dziękuję i nawzajem. Co do tego, że najwytrwalsi zostali, to kilka dni nie było mnie w domu. Alex2422 (dyskusja) 16:42, 4 sty 2014 (UTC)

"W budowie"[edytuj kod]

Witam. Chciałem zapytać czy szablon "Szablon:Budowa" ma sens. Za całym szacunkiem dla twórcy tego szablonu (BartoszKonkol) ale wg mnie wstawiony artykuł jest już gotowy. Do edycji jest brudnopis. Co inni sądzą na ten temat? Pozdrawiam piotrex43 (Dyskusja) Uśmiechnij się! :-) 13:05, 1 sty 2014 (UTC)

 • Moim zdaniem, szablon {{Budowa}} ma jak najbardziej sens i nie widzę powodów, aby nie zostawiać go "w spokoju" - ponieważ:
 1. Dzięki szablonowi {{Budowa}} można określić artykuł, nad którym się aktualnie pracuje ({{Budowa}}). Można również użyć opcji tego szablonu, dzięki czemu można poinformować innych, żeby nie edytowali w tym momencie ów artykułu ({{Budowa|nie}}) lub aby pomogli przy jego edycji ({{Budowa|tak}}).
 2. Szablon mam zamiar wykorzystać przy pracach nad zestawem artykułów odnoście modyfikacji Virtual World.
 3. Szablon szybko się przyjął (niedługo po jego wydaniu, użytkownik Matik7 wykorzystał go w artykule ID).
Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 10:25, 2 sty 2014 (UTC)
 • Osobiście uważam, że powinno to wyglądać trochę inaczej. Większe zmiany w artykule mogą go uczynić bezużytecznym na czas aktualizacji/poprawy i po to właśnie powstał brudnopis. Ale sam brudnopis nie pozwala np. na poinformowanie innych użytkowników, że artykuł XYZ jest poprawiany w brudnopisie użytkownika ZZZ i nie zaleca się edytować artykułu XYZ. Przechodząc do sedna: zrobiłbym coś takiego, że poza dodaniem szablonu budowa, nie ruszałbym głównego artykułu, a aktualizował/poprawiał jako pod-artykuł, np. w XYZ jest informacja, że trwa przebudowa/większa aktualizacja/większa edycja tego artykułu i jest ona wykonywana na XYZ/budowa. Można rozbudować szablon i pododawać więcej możliwości powodów (przebudowa|duża aktualizacja|itd.). ~Lewandowskipl.Wiki Admin dyskusja 14:27, 2 sty 2014 (UTC)
Pomysł bardzo dobry :). Jak będę miał trcohę więcej czasu, to postaram się rozbudować szablon i dodać do niego coś w rodzaju możliwości dodania własnych uwag. Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 14:59, 2 sty 2014 (UTC)
Ukończyłem właśnie rozbudowę szablonu {{Budowa}}. Dodałem do niego opcje inne (podaje się tak samo jak tak, nie) i parametry inne oraz miejsce.Myślę, że szablon jest już teraz odpowiedni :) Pozdrawiam, Bartosz Konkol. 17:32, 2 sty 2014 (UTC)