Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Modyfikacje/BuildCraft/Combustion Engine

Z Minecraft Wiki Polska
< Modyfikacje‎ | BuildCraft
Skocz do: nawigacja, szukaj
Grid Miedź (sztabka) (CamelOre).png
Modyfikacja
Artykuł Modyfikacje/BuildCraft/Combustion Engine dotyczy modyfikacji. To nie występuje w grze!

Combustion Engine (pl. Silnik o spalaniu wewnętrznym) jest najwydajniejszym silnikiem w modyfikacji BuildCraft. W celu produkcji energii używa paliwa rafinowanego lub ropy naftowej. Wymaga również zasilania dźwignią i doprowadzania wodoodpornymi rurami wody - chłodziwa.

Wytwarzanie[edytuj | edytuj kod]

Składniki Wejście » Wyjście
Sztabka żelaza,

Szkło,

Tłok,

Żelazny tryb
Grid layout Arrow (small).png Silnik o spalaniu wewnętrznym (BuildCraft)Żelazny tryb (BuildCraft)
Żelazny tryb (BuildCraft)

Wydobywanie[edytuj | edytuj kod]

Silnik o spalaniu wewnętrznym może być wydobyty dowolnym kilofem.

Działanie[edytuj | edytuj kod]

Silnik ten potrafi przenosić 64 przedmioty z kontenera na okres czasu, jak również zasilić maszyny wydobywcze. Jego maksymalna wydajność wynosi 60 MJ/s przy spalaniu ropy naftowej oraz 120 MJ/s przy spalaniu paliwa rafinowanego. Silnik nagrzewa się wolniej, gdy używa ropy naftowej zamiast paliwa rafinowanego. Gdy osiąga maksymalną bezpieczną temperaturę użytkowania (510 ºC), zaczyna konsumować wodę doprowadzaną do niego za pomocą rur wodoodpornych. Jeśli nie ma dostępu do wody, zaczyna się przegrzewać, a przy temperaturze nieco ponad 1000 ºC wywołuje dużą eksplozję. Jest pięć możliwych stanów rdzenia silnika:

  • Niebieski - przy temperaturze od 20 ºC do ok. 76 ºC,
  • Zielony - od ok. 76 ºC do 130 ºC,
  • Żółty - oznacza wykorzystywanie pełnego potencjału silnika,
  • Czerwony - oznacza przegrzewanie się go - wymaga natychmiastowego chłodzenia / wyłączenia, by zapobiec eksplozji.
  • Czarny - oznacza zepsucie się silnika. Musi być on naprawiony za pomocą klucza dynamometrycznego.
Interfejs silnika o spalaniu wewnętrznym. Na górze ekwipunku wiadro z ropą naftową, pośrodku wiadro z paliwem rafinowanym.

W celu ochłodzenia przegrzanego silnika potrzebne jest wchłonięcie przez niego wody o objętości dwóch wiader. Możliwe jest ręczne włożenie do niego wiader wody. Jeśli silnik jest wyłączany, wchłania całą posiadaną wodę w celu jego szybkiego ochłodzenia. Jeśli jest pozbawiony dostępu do wody, chłodzi się kilka minut. Silnik nie uruchomi się ponownie, dopóki nie osiągnie temperatury 20 ºC (0 ºC w starszych wersjach modu). Dane silnika ulegają resetowaniu w chwili wydobycia go kilofem.

Paliwo[edytuj | edytuj kod]

Źródłem energii produkowanej przez ten silnik może być ropa naftowa lub paliwo rafinowane, a do wersji moda 4.1.0 również lawa (wydajność pracy silnika zasilanego lawą wynosiła 20 MJ/s). Paliwo może być dostarczone do pieca za pomocą wiader lub rur wodoodpornych. Zaleca się przetwarzanie ropy w paliwo rafinowane w rafinerii, gdyż jest wydajniejsze. Czas pracy pieca na 1 wiadrze paliwa rafinowanego wynosi ok. 21 minut.

Linki[edytuj | edytuj kod]