Chcesz pomóc, ale nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź listę artykułów do rozszerzenia lub zilustrowania czy potrzebnych zmian.

Modyfikacje/Mutant creatures

Z Minecraft Wiki Polska
Skocz do: nawigacja, szukaj
Grid Miedź (sztabka) (CamelOre).png
Modyfikacja
Artykuł Modyfikacje/Mutant creatures dotyczy modyfikacji. To nie występuje w grze!
Mutant cretures
200px-Mutant.png
Autor

thehippomaster21

Linki

Minecraft Forum

Opis

Dodaje zmutowane wersje mobów

Wersja

v1.4.9

Zgodny z

1.7.2

Plik konfiguracyjny

Tak

ModLoader

Forge

Mutant Creatures to modyfikacja dodająca do gry sześć zmutowanych mobów.

Opis[edytuj | edytuj kod]

Modyfikacja dodaje do gry sześć nowych stworzeń (oraz pozostawiane po nich przedmioty) i jedną miksturę miotaną potrzebną do ich stworzenia - Chemikalię X.

Enderman[edytuj | edytuj kod]

Jeśli gracz rzuci w endermana Chemikalią X, zmieni się on w mutanta. Zmutowany enderman ma 200 punktów życia, czyli sto serc. Ma wiele technik ataku, m.in. rzucanie blokami w gracza, krzyk, który wywołuje nudności oraz umiejętność teleportacji gracza do mutanta.

Zmutowany enderman jest neutralny, jeśli nie zostanie sprowokowany przez wzrok gracza. Jeśli gracz ma na głowie dynię, to w przeciwieństwie do zwyczajnego endermana - mutant zignoruje to i będzie atakował gracza.

Po śmierci zmutowany enderman pozostawia 8 punktów doświadczenia, rękawicę endermana oraz Perłę Kresu i/lub Oko Kresu.

Creeper[edytuj | edytuj kod]

Zmutowany creeper powstaje po rzuceniu w normalnego Chemikalią X. Będzie miał wtedy 120 punktów życia (60 serc). Potrafi atakować m.in. przez skoki na gracza, wielokrotne wybuchy oraz spawnowanie normalnych creeperów wokół niego. Zmutowany creeper potrafi się regenerować przez uderzenia pioruna oraz gojenie.

Przy śmierci creeper-mutant może spowodować bardzo silny wybuch. Jeśli gracz zdoła go pokonać, creeper pozostawi po sobie swoje jajo, które gracz może nosić na głowie. Po 3-5 dniach z jajek mogą wykluć się kolejne zmutowane creepery.

Zombie[edytuj | edytuj kod]

Zombie-mutant powstanie po rzuceniu w zwykłego Chemikalią X. Mutant ma 150 punktów życia (75 serc). Atakuje m.in. wręcz, rycząc (przywołuje wtedy do siebie inne, zwykłe zombie oraz odbiera życie mobom i graczowi wookoło) oraz przez podrzut w górę. Zmutowany zombie potrafi się regenerować poprzez gojenie i nie pali się w dzień.

Kiedy zombie-mutant padnie na ziemię, trzeba go podpalić krzesiwem. Jeśli gracz nie zrobi tego w ciągu siedmiu sekund, zombie wróci do walki.

Po śmierci ten mutant zostawia młot - broń ta ma 64 zastosowania.

Szkielet[edytuj | edytuj kod]

Szkielet, po rzuceniu w niego Chemikalią X, stanie się mutantem. Ma tyle samo punktów życia co zmutowany zombie (150). Potrafi atakować poprzez zwyczajny atak strzałami, walkę wręcz, atak z kuszy, z której wystrzela kilka strzał naraz oraz przyciskanie mobów i gracza do ziemi. W nocy szkielet-mutant leczy jedno serce co pięć sekund. Podobnie jak zombie, nie płonie za dnia. Po śmierci rozrzuca swoje kości wokół siebie. Gracz może je na siebie nałożyć.

Śnieżny golem[edytuj | edytuj kod]

Po stworzeniu bałwana i rzuceniu w niego Chemikalią X, zmieni się on w mutanta - będzie on większy od zwykłych bałwanów i jego oczy będą się świecić. Taki mutant potrafi zamrozić każdy blok wody w pobliżu, przez co może przechodzić przez rzeki, jeziora i oceany suchą stopą. Bałwan-mutant może rzucać w przeciwników blokami lodu. Ma zdolność regeneracji. Jeśli gracz kliknie na niego ręką, nad mutantem pojawi się nazwa gracza i będzie on za nim podążał.

Po śmierci zmutowany bałwan pozostawia od 32 do 48 śnieżek, a także Jack o'Lantern.

Pająk-świnia[edytuj | edytuj kod]

Zmutowana świnia powstaje, gdy w pająka lub świnię zostanie wyrzucona Chemikalia X. Pająk-świnia ma 50 punktów życia (25 serc) i może wspinać się po pionowych ścianach, tworzyć sieci jak pająk oraz jest odporny na truciznę. Będzie atakował każdą normalną świnię i pająka - zaatakowane moby także zmienią się w pająki-świnie. Jeśli gracz znajdzie się w stworzonej przez mutanta sieci, mob może zaatakować gracza o zadać mu 2 serca obrażeń.

Gdy mutant ma mniej niż 8 punktów życia (4 serca), można go oswoić. Świnię-pająka można karmić pajęczymi oczami lub kośćmi.

Chemikalia X[edytuj | edytuj kod]

Chemikalię X można stworzyć w stole rzemieślniczym. Należy na środku stołu położyć butelkę z wodą, a na polach stykających się ze środkowym - po jednym bloku obsydianu.